Şimdi Ara

Rottweiler almayı düşünüyorum(Görüşleriniz?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 dişi 1 erkek yavru rottweiler almayı düşünüyorum evim bahçeli yer sıkıntımız yok bahçede çocuklarımızda oluyor bu cinsi önerirmisiniz şuanda 2 tane çoban köpeğim var artık yaşlandılar ayrıca bahçenimizde tavuk besliyoruz rot tavuklara zarar verirmi veya bu köpekler yetişkin olduğunda bana veya aileme karşı agresiflik yaparmı önerileriniz neler nasıl beslenmeli?(ekstra eğitim almayacak)
    şuan çoban köpekleri çelik iplerde gezebilir şekilde bağlı akşamları bahçeye(4-5 dönüm) salıyorum mama ile besliyorum ailemdeki herkesi dinliyor çocuklarlada araları iyi çocuklar canını yaksa bile saldırmıyor rot nasıl davranır herkes farklı şeyler söylüyor(çok iyi diyende var ilerde delirir sahibine saldırır diyende ) şimdiden teşekkürler

• öncelikle merhaba benım rot um var suan 8 yasında genel olarak bahsedım sana rotlar hıc bır zaman delirip sahibine saldırmaz onların hepsi hurafe,sahibine ve ailesine çok aşırı bağlıdır ailesini herseyden kıskanır mesela benım kopegım çiçekden bile kıskanır hemen parcalar benım sevdıgım çiçekleri ama çocukları pek sevmezler ama eger çocuklarla buyurlerse yani onların sureklı yanında olursa bu sefer çocuklara cok baglanırlar mesela ben 14 yasımda almıstım kopegımı benımle buyudu(sizin çocuklarınızın yaşına baglı 4-5 ise onermem).Yani eger cocuklarla yetişirlerse sadece sizin cocugunuzu severler dıger mısafır çocukları için eve geldıgınde baglamak zorunda kalırsınız.Ama yınede genel olarak çocuklu bı aıleye onerır mıyım dersenız onermem çünkü genel olarak rot lar duygularını çok aşırıda yaşarlar yani sevinirken bile sagı solu dagıtırlar,sinirliyken sahibini bile tanımazlar.Yani buyuyunce sorun yaşarsınız.

• he bu arada sorularınız cevabı olarak rot tavukları öldürebilir oynarken fılan çok fazla güç kullanıyorlar,,ben mama ile besliyorum en saglıklısı oluyor marka olarak propac la besleyın pahalı ama baya gelişkin ve saglıklı yapıyor,,rot canı yanında tepki verir cocuklarınız için tehlikeli olabilir ama yetiştirmeye baglı tabikide biraz korkak yetiştiriseniz belki bi ihtimal zarar vermez ama düşük bi ihtimal yani önceliginiz rot olmasın.
  • erdemuslu bey önereceğiniz bir cins varmı ? alman kurdu besledim çok aşırı oyun oynuyordu bahçede ağaç bırakmadı yaşına rağmen oyundan vazgeçmedi çoban köpeklerini hantal buluyorum rota kızınca sahibine bile agresiflik yapabiliyormuş ama bahçede koruma içgüdüsü çok yüksek buda cazip bir yanı
  • Kıbrıs da orjinal rot besledim 1 ay kadar. Size şöyle söyliyim köpek neymiş anladım kesinlikle düşünmeyin. Onu özledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemsuslu

he bu arada sorularınız cevabı olarak rot tavukları öldürebilir oynarken fılan çok fazla güç kullanıyorlar,,ben mama ile besliyorum en saglıklısı oluyor marka olarak propac la besleyın pahalı ama baya gelişkin ve saglıklı yapıyor,,rot canı yanında tepki verir cocuklarınız için tehlikeli olabilir ama yetiştirmeye baglı tabikide biraz korkak yetiştiriseniz belki bi ihtimal zarar vermez ama düşük bi ihtimal yani önceliginiz rot olmasın.

Sivas Kangalı alın derim (Lakin SAFKAN %100 ORJINAL OLMALI) , Sadıktır , Aile bireylerini tanır , Hiç Sorun çıkarmaz , Güçlü ve cüsselidir zira bu heybeti çoğu yabani hayvanları uzaklaştırmaya bile yeter , Afrikada %100 Sivas kangalları Koyun Sürülerini

Çitalarda Korumak için özel oalrak sipariş edilmiştir (Kaynak ; Milliyet.com.tr)

Hiç Kangalı olupta Sorun yaşayanları duymadım , tam aradığın tür olabilir diye duşunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hydrogena

quote:

he bu arada sorularınız cevabı olarak rot tavukları öldürebilir oynarken fılan çok fazla güç kullanıyorlar,,ben mama ile besliyorum en saglıklısı oluyor marka olarak propac la besleyın pahalı ama baya gelişkin ve saglıklı yapıyor,,rot canı yanında tepki verir cocuklarınız için tehlikeli olabilir ama yetiştirmeye baglı tabikide biraz korkak yetiştiriseniz belki bi ihtimal zarar vermez ama düşük bi ihtimal yani önceliginiz rot olmasın.

Sivas Kangalı alın derim (Lakin SAFKAN %100 ORJINAL OLMALI) , Sadıktır , Aile bireylerini tanır , Hiç Sorun çıkarmaz , Güçlü ve cüsselidir zira bu heybeti çoğu yabani hayvanları uzaklaştırmaya bile yeter , Afrikada %100 Sivas kangalları Koyun Sürülerini

Çitalarda Korumak için özel oalrak sipariş edilmiştir (Kaynak ; Milliyet.com.tr)

Hiç Kangalı olupta Sorun yaşayanları duymadım , tam aradığın tür olabilir diye duşunuyorum.

bende kangal öneriyorum cunku kangalin kisiligini siz belirliyorsunuz yani bi rot veya alman kurdu gibi kisilikli olmuyor, ister saldirgan ister uysal yapiyorsunuz tamamen size bagli, kangal alabilirsiniz. Ama safkan olmasina dikkat edin ve saglikli mama ile sporcu gibi yetistirin yani bahcede koşsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: orhansafa

erdemuslu bey önereceğiniz bir cins varmı ? alman kurdu besledim çok aşırı oyun oynuyordu bahçede ağaç bırakmadı yaşına rağmen oyundan vazgeçmedi çoban köpeklerini hantal buluyorum rota kızınca sahibine bile agresiflik yapabiliyormuş ama bahçede koruma içgüdüsü çok yüksek buda cazip bir yanı

uyari gelsin diye iki kere yazdim, yukarda belirttim kangal öneriyorum bende.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hydrogena

quote:

bende kangal öneriyorum cunku kangalin kisiligini siz belirliyorsunuz yani bi rot veya alman kurdu gibi kisilikli olmuyor, ister saldirgan ister uysal yapiyorsunuz tamamen size bagli, kangal alabilirsiniz. Ama safkan olmasina dikkat edin ve saglikli mama ile sporcu gibi yetistirin yani bahcede koşsun.

+1

• Ben 11 yaşındayken rot alınmıştı evimize ki 4 aylıktı geldiğinde ve elimde büyüdü. 7 sene kadar baktım ve çok rahatlıkla diyebilirim ki sizin nasıl yetiştirdiğinize bağlı. Gerçekten çok kıskanç oluyorlar bunun arkasındayım fakat aile içindekini aile içindekinden kıskanan bir köpek olmaz asla. Fakat diğer 3.şahıslar için aynı mutlu haberi veremem. Hatta kıskanması için gerçekten bir canlıya bile gerek yok onun için bir bardak bile kışkırtıcı olabilir bazen. Ben bunların sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Bunun yanında canı yandığında tepki verir demişsiniz ama sert sevilmekten hoşlandıklarını düşünüyorum nazik dokunuşlar onları pek kesmez. Bence ne olursa olsun çocuklarla büyüdüğü takdirde ben zararlı olacağını düşünmüyorum. Yeri geldiğinde yemeğini çocuklar götürür yeri geldiğinde siz böylece kimseyle savaş içinde olmaz gül gibi yaşar gider. O günden sonra bahçenize girecek olanlar düşünsün. Ve bu söylediklerim gerçekten 4 Rot baktım hepsinin üstünde görüp aktardıklarımdır.

• BENCE AİLE İÇİN ROT GÜZEL Bİ SEÇİM DIŞARI ÇIKTIGINDA 3 ŞAHISLARA KARŞI AİLEYİ KORUR AŞIRI BAGLI BİR KÖPEKTİR YA ROT ANLATILMAZ Bİ KÖPEK DENEMEK LAZIM
  • Kesinlikle almayın,ben bir aylık iken aldım ,büyüdü ,10 aylık olunca kayınvalidemi ısırdı,yüz tane dikiş atıldı

• Çok kötüydü,bu köpeklere güven olmuyor, halbuki kayınvalide sürekli bize gelirdi,bir süre gelmedi, sanırım unuttu onu, yabancı sandı, neredeyse öldürecekti kadıncağızı

• çok güzel koruma köpeği dışarıdan gördüğüm kadarıyla söylüyorum 15 gün (yaklaşık) sonra ben de sahiplenicem İnşallah

• Benim de sahiplenmek istediğim bir köpek yardımcı olabilecek olan var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.