Şimdi Ara

Röportaj: Koç.net ile BİRİ'yi konuştuk (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
11.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • koç net falan telekomun ben tekel yapmıyorum imajı vermek için anlaştığı sözde rakip firma oluşturma politikası bence. fiyatlar aynı, kampanya şartları aynı. koç cidden bu işi yapacaksa tam özerk kurmalıdır ama onlar uğraşmaz. o zihniyette olsa araba üretürdü türkiyede, bayilik yapmazdı
  • İyide bu adamlarda eninde sonunda telekom omurgası kullanacak yani öyle aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stradosphere

İyide bu adamlarda eninde sonunda telekom omurgası kullanacak yani öyle aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum.

olayın özü bu zaten, mevcut olanı allayıp pullayıp pazara girmek yoksa hizmet kalitesi artacakmış felan hikaye... koç değilmiydi yıllardır kötü şahin'e Türkiye'yi mahkum etmiş olan...
  • aslında şu yapa denilen işte sadece evden santrala kadar olan bölüm telekomda gerisi biri veya öbür şirketler kendi dslamları üzerinden santraldan kendi fiberleri ile çıkıp (telekomdan metro ethernet olabilir vs.) santraldan sonra kendi altyapılarını kullanıyorlar avrupada gıpta ettiğimiz internet bu sayede sağlanıyor çoğunlukla.... türkiyede ise sadece turk.net ve superonline ve doping kendi yurtdışı çıkışına sahip geri kalan şirketler şu anda TT ait kiralık hatları ile sağlıyorlar....
  • sizce hangi net.smile mı?ttnet mi?biri mi?
  • Adsl kısmını zaten biliyoruz orda yeni birşey yok beni esas meraklandıran numara taşınabilirliğinden bahsedilen kısmı oldu. Aynı cep telefonlarında olduğu gibi ev telefonuda farklı operatörden alabileceğiz aynı numara ile. Uzun zamandır yalın adsl telefonsuz adsl diye bekliyorduk bu konu da tamamen telekomun hükümet ile yaptığı gizli anlaşmalardan ötürü bir türlü gün yüzüne çıkamadı. Numara taşınabilirliğide yine aynı şekilde telekoma sabit ücret ödemekten kurtaracak bizi ama bunada engel oluyor belliki eylül ayında göya resmen başlamış ama halen ortada birşey yok!
  • 11 dakika 24 saniye bunu dinledim ama bi tane bile avantajlı birşey duymadım arkadaşım yaa
    biri çıksın desin artık sabit telefon ücreti yok 1 mbit sınırsız 30 oldu desin yaa
    bunu demedikten sonra hiçbir şekilde avantaj falan yok olmaz olamaz
    sizce istediğim şey çok mu yani 32mbiti 30 liraya falan da istemiyorum ya ben 30 liramı vereyim 1mbit sınırsızımı kullanayım olsun bitsin
  • Alt yapı TTNet'in olduktan sonra araya aracı sokmanın ne manası var? Bu şeye benziyor ; Yanda fabrika satış mağazası varken gidip normal mağazadan almaya benziyor.
  • Bunların hepsi yeri gelince sağlam geçiriyo. Hepsi yolunacak adam arıyo. biri adsl'den internetim vardı. Modem ücretsiz dediler. 2. faturam normalin 3 katı geldi. Telefon açtım bu ne diye. Modem parası dediler. Hani yoktu modem parası diye çıkışınca, bu depozito oluyo zaten modemin gerçek fiyatı bundan daha pahalı, modemi iade edince de alırsınız depozitoyu geri dediler. Sinirlendim hemen iptalini istedim. prosedür gereği faturdaki tutarı ödeyip sonra iade almam gerekiyomuş. Hattı iptal ettirip faturayı da bi bankadan yatırdım. telefon açtım tekrar modemi gönderin, elimize ulaşınca paranız iade dediler. Ayrıca faturamın ödendiğini de teyit ettiler aynı görüşmede. işlerimin yoğunluğundan modemi 2 hafta kadar geç yolladım. Sonra tel açtım. Modemin ellerine ulaştığını söylediler. Parasının iadesi için hesap numarası vereyim deyince bizim size borcumuz yok dediler. Nasıl yeni depozito falan yatırdım dedim. yok öyle bişey, şayet varsa dekontunuzu ibraz edin dediler. Dekont da 2 hafta da kim bilir nerelere kayboldu. adamlara ses kaydı yapıyorsunuz, oradan bakın, siz teyit ettiniz faturamın ödendiğini dedim. öyle bişey yapamayız dediler. Yaw o zaman ne diye kaydediyosunuz görüşmeyi deyince laf ebeliği yaptılar devamlı.

Anlayacağınız hem depozito gitti, hem modem. Aslında parayı yatırdığım bankadan dekonta bi şekilde ulaşıp bunları mahkemeye vermek var fakat uğraşacak zaman yokki. haram olsun para da modem de bunlara...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozancn

ttnet ve telekomdan bağımsız kendi altyapınızı kurarak ne zaman hizmet vermeye başlayacaksınız diye bir soru güzel olurdu. Bunlar ne kadar konuşsa boş ttnet ve telekom altında iş yaptıkları sürece.

Kesinlikle katılıyorum
  • ttnetin taklidi
  • Telekomikasyon muhaahahahhahahaha
  • Telekomikasyon muhaahahahhahahaha
  • röportaj' ı yapan ve röportaj konusu iyi oldu mu, röportaja katılanların pek bir önemi kalmıyor demeyeyim de
    yani izlemek daha zevkli bir hal alıyor. yalnız bu sefer mesut, röportaj öncesi derin bir muhabbet yapmış olmalı ki;
    röportaj girişinde aslıhan hanıma merhaba deyip de okyar beyi pas geçmiş
    bunun sebebi de sanırım deplasmanda olmanın vermiş olduğu heyecan olsa gerek?
    önce derin bir nefes alıyorum ve yazımı yazmaya başlıyorum.

bu röportajda dikatimi çeken diğer bir husus ise mikrofon problemi oldu.
    bence röportajlarda yaka mikrofonu kullanmaya yönelik, malzeme tespitlerini yapıp, almalı ve kullanmaya başlamalı.
    ben olsam aslıhan hanım ile okyar beyin arasına girerdim. kameraman yoktu ise ayrı konu tabi.
    röportajda ilgimi çeken ise wi*max konusuydu. aslıhan hanım, kaşla göz arasında kaçamak cevap vermeyi yeğleyip, çalışmalarımız devam ediyor dedi.
    mesut iyi de bir soru sordu. bence evdeki aboneliklerin tamamı dışarıda da kullanılabilir olmalı. sadece tek ip kullanım sınırlaması yapılabilir.
    bu servis sağlayıcıların hoşuna gitmiyorsa eğer en azından yine sınırsız web gezintisi yapılabilmeli. mesajlaşma ve mail alış verişi dahil.
    son değineceğim nokta ise biri' nin reklamını izlerken telekomun reklamını da izler gibi bir havaya kapıldım bir an.
    bu havaya kapılmama neden olan sebep ise aslıhan hanım, sanki evde ev telefonu işte iş telefonu der gibi oldu ki
    bu reklam hiç yabancı gelmedi bana.

1. sonuç: telekom' dan şaşma.

2. sonuç: mesut' un yaptığı röportajları izlemek keyif veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 24 Ekim 2009; 1:13:54 >

• staj yaptığım yer koç net ile birlikte çalışıyordu. Doğruyu sölemek gerekirse 5 para etmez..

Sürekli sorunlar çıkıyordu. 1 sene boyunca neler çektim.
  • Adsl'lı kapatırken bıze bır odeme yapılacagı soylendı ve odeme yapıldı. Ancak e-posta ve tenelofa gelen mesajlarda odenmemıs ve odenmemesı takdırde yasal ıslemler baslatılacaktır denıyor. Internetden bakıyorum borcunuz yok dıyor ama e-postama gelen mesajlar aklımı karıstırıyor durumuma yardımcı olurmusunuz teşekkfcrler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.