Şimdi Ara

ROOTSUZ UYGULAMA HAFIZASI BÜYÜTME (REPARTİTİON) - GENERAL MOBİLE DİSCOVERY (SADECE KİTKAT SÜRÜMÜNDE İŞE YARIYOR) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
21
Favori
38.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu açana teşekkürler. Büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldum. Artık rahat rahat program yükleyebiliyorum. Yalnız işlemi yapmak isteyenlere söyleyeyim usb kabloyu ilk taktığınızda bir hareket olmuyor programda. Tekrar çıkarıp takınca sorunsuzca işlemi yapıyor.
  • 16 gb da bu şekilde değişiklik yaptıktan sonra herhangi bi sorun yaşayan oldu mu? bende yapmayı düşünüyorum ama tam emin değilim
  • Arkadaşlar telefonum General Mobile Discovery 16 GB.
    Android sürümü 4.4.2 Kitkat
    Çekirdek sürüm 3.4.67
    Sistem sürümü GN4.4

Bana yardımcı olun arkadaşlar hiç bir uygulama güncelleme yapmıyor :(

ROOTSUZ UYGULAMA HAFIZASI BÜYÜTME (REPARTİTİON) - GENERAL MOBİLE DİSCOVERY (SADECE KİTKAT SÜRÜMÜNDE İŞE YARIYOR)

Çıkan hata bu arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?

@furlaka @bultar @.::Orochi::.

http://cdn.generalmobile.com/Kitkat_Update/Yazilim_Yukleme_Araci_KitKat_16GB.exe

Bu link çalışmıyorda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgür41 -- 22 Kasım 2015; 19:25:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: özgür41

Arkadaşlar telefonum General Mobile Discovery 16 GB.
    Android sürümü 4.4.2 Kitkat
    Çekirdek sürüm 3.4.67
    Sistem sürümü GN4.4

Bana yardımcı olun arkadaşlar hiç bir uygulama güncelleme yapmıyor :(

ROOTSUZ UYGULAMA HAFIZASI BÜYÜTME (REPARTİTİON) - GENERAL MOBİLE DİSCOVERY (SADECE KİTKAT SÜRÜMÜNDE İŞE YARIYOR)

Çıkan hata bu arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?

@furlaka @bultar @.::Orochi::.

http://cdn.generalmobile.com/Kitkat_Update/Yazilim_Yukleme_Araci_KitKat_16GB.exe

Bu link çalışmıyorda ?

Aynı hata bende de oldu. Yardımcı olabilecek var mı?

• Telefon kapalıyken usb ile bağladıktan bi süre sonra bağlantı kopuyor(windows aygıt çıkarıldı sesi geliyor). İndirilen discovery sp tool'un içinde vista, xp, win7 driver'ı var, windows 8'de yapan varmı? Yada sorunun bağlantının kopmasının sebebi hakkında fikri olan?
  • çok tesekkür ederim çok işime yaradı
  • **4gb**
    general mobile kendi sitesinde link ölüydü ama jelly bean için orjinal yazılım yükleme aracını bir arkadaş yandexe atmışhttps://yadi.sk/d/pxA-jQu1eubEh .

eğer isterseniz jellybeande uygulama yükleme alanını 2.5gb a çıkarabilirsiniz. 2.5gb ve orjinal ebr dosyalarını yandexe yükledim.https://yadi.sk/d/aBL03W8kogoXr
  • myrmidons M kullanıcısına yanıt
    jealybeande Denedim çalışmadı hocam mevcut dosya ile aynıı gibi bir hata mesajı geldi

NOrmaldae yükleme alanım 2,25gb görüyor
  • myrmidons M kullanıcısına yanıt
    Sevgili myrmidons paylaşımın için teşekkürler jelly bean için attığı dosyayı kullandım. telefonuma attım ve başarılı oldum.Uygulama hafızası toplam 2,5 gb boş alan 1,5gb oldu daha öce 50 mb. idi
    Bazı arkadaşlara faydası olması açısından yaptıgım işlemleri açıklayayım. forumdan gm discovery 4gb jeııy bean için olan yazılım yükleme aracını indirdm ve myrmidons arkadaşın yayınladığı 4gb jelly bean ebr dosyslarını yerel disk program files içindeki gm sw jelly bean dosyasının için atıp değiştirdim.Telefonun hafıza kartını ve sim kartını çıkarttım yazlım aracının checkSWVer tık ını kaldrıp
    download a tıkladım ve telefonu usb kablosunu taktım batarya olmadan yazılım başarıyle yüklendi sonuç 1,5gb yer oluştu. rootsuz bir şekilde hafızayı artırmayı başardık bu forumda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • birde şu bilgiyı paylaşayım yazılımı attıktan sonra telefon sd karta bağımlı kalıyor sd kartsız fotoğraf bile çekemezsiniz telefonun tüm belleğini uygulama hafızasına aktarıyor sistem ayarlarından depolamaya bakıldığında telefon hafızası 0 gözüküyor.Bilgisayara takıldığında telefon sadece sd kartı görüyor telefon hafızasına ulaşılamıyor.Bu işi başaran arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim, telefona eski ebr dosyalarınıda atıp geri çevirmeyi denemedim telefon 16 adet güncelleme yaptı program sonrası.Bu programı atan kişiler sorumlulukları kendilerine aittir.
  • Evet arkadalar yukarıda yazdığım yazıya cevaben telefon hafıza sı 0 olan hatayıda şöyle hallettim sd kartı ve sim kartı çıkarıp(her ihtimale karşı)
    telefon belleğini formatladım ve 0 olan telefon hafızası 250mb çıktı.Formatlama sonrası rehber ve mesajlar dahi silinmedi.Böylelikle sorun ortadan kalktı.Böylece gm discovery 4gb jelly bean telefonun kitkat gibi hafızasını yükseltmiş olduk.Bu forumda emeği geçen herkese teşekkürler.
  • merhabalar arkadaşlar bu işlemi yaptım kullanıyorum 1 yıldır prb yok şimdi sormak istediğim sizlere kitkat kullanıyorum telefonu formatlamak istiyorum yapmam gerek birşey var mı
  • varol7 V kullanıcısına yanıt
    Hayir

Partitionu rom uzerinden ayarladigin icin(bu konudaki yontemle)bir sorun olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar gm discovery 16gb jelly bean ebr dosyaları elinde olan varsa yayınlarsa sevinirim.
  • 2.5 gb Kitkat GM 4gb lik EBR dosyalarını nereden bulabilirim ?
  • gerçekten işe yarıyor tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: bultar

Peki arkadaş ilk postta anlatmış olayı ama bende bir daha anlatayım.

0- ÖNCELİKLE TÜM VERİLERİNİZİ YEDEKLEMEYİ ASLA ve ASLA UNUTMAYIN.

00- Yapacağınız işlemlerin cihazı garanti dışı bırakabileceği veya bir hasara yol açabileceğini asla unutmayın.

1- Adresinden bu aracı kuruyoruz.

2- Sonra Masaüstüne gelen linkten yazılım güncellemeyi çalıştırıyoruz.

3- Options da CheckSWVer tikini kaldırıyoruz.

4- Sadece ve sadece resimdeki gibi EBR1 ve EBR2 nin tikli olmasını sağlıyoruz.

5- EBR1 için verdiğim dosyalardan EBR1yeni'yi EBR2 içinde verdiğim dosyalardan EBR2yeni yi seçiyoruz.

6- Download tuşuna basıyoruz.

7- Telefonumuzu anadan üryan ( herşeyi çıkarın [pil+sim+sdcard]) hale getirip pc ye bağlıyoruz.

8- Üç beş saniye sonra Download Complete tikini görüyoruz. Telefonu pcden çıkarıp ve pili takarak açıyoruz.

9- Biçimlendirme uyarısı verirse ( ki verecek ) biçimlendir diyoruz. ( windowstaki bir bölümü genişlettiğinizde kalan alanın yeniden biçimlendirmeye ihtiyaç duymasıyla aynı mantık)

10- İşlem bu kadar. Tabi telefonu kapatıp herşeyi takıp yeniden başlatmayı unutmuyoruz. Umarım eksiksiz adım adım anlatmışımdır.

size ve konuya katkısı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ben de problemsiz biçimde bölündü ve hazır şu anda.
    Birkaç not düşmek istiyorum. Yapmak isteyen arkadaşlara faydası olabilir.

1. 16GB kitkat sürümü kullanıyordum. GM kendi sitesinde indirme linki çalışmadığı için şu sitede bulduğum 16GB kitkat yazılımını indirerek işleme başladım.
    http://dosya.ceplik.com/?p=1619

2.windows 10 kullandığımdan mı başka sebepten mi bilmiyorum yazılımı açınca söylenenleri yaptım hiçbirşey olmadı. Sonra şu linkteki https://youtu.be/gwITvXMABpI gösterildiği gibi driveri yükledim. driver linkini de video altında vermişler. Driver yükleme kısmını buradan aldım gerisiyle işimiz yok.

3. Bu program ve driveri de yükledikten sonra usb den çıkartıp tekrar taktım. İşlemin tamamlandığına dair yazıyı gördüm. Telefonu çıkarıp pilini taktım çalıştırdım. Sistem belleğinde problem yok ama telefon belleği sıfır görünüyordu tekrar kapattım açtım sonra fabrika ayarlarına döndüm arkadaşımın dediği şekilde bölümlere ayrılmıştı.

umarım diğer yapacak kişilere de faydası olur. Dediğim gibi bunlar benim ekstra olarak yaptıklarım sizde gerekli olmayabilir.

iyi forumlar.

edit: bir de ek olarak eğer yapılması kolaysa yarı yarıya belleği paylaşan veya telefon kısmına 16GB için 3-4 gb kadar yer veren bir EBR paylaşabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 13 Temmuz 2016; 11:32:06 >

• Emeği geçenlere teşekkürler win10 da sorunsuzca hallettim. 4 gb discovery'mi
  • lenovo s60a var bende dahili hafızası 8 gb yetmediği için 32 gb class10 hafıza kartı taktık yetrsiz hafıza diyor genel bir sorun rootsuz çözülebiliyor mu bu sorun
  • Takip

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.