Şimdi Ara

Root hesabına erişemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Debian sistemimde KDE Plasma masaüstü kurulu. Bu masaüstü dağıtımı oturum açarken root olarak oturum açmama izin vermiyor (root isimli bir kullanıcı yok arayüzde). Sisteme bir şey yükleyeceğim zaman terminalden root şifresi yazdığımda şifre yanlış hatası veriyor (sadece arayüzde şifreyi kabul ediyor.). etc/sudoers içerisine girip kendi kullanıcıma yetki vereceğim ama root'a giriş yapamadığımdan ona da erişemiyorum. Daha önceden Debian üzerine cinnamon kuruluyken kolaylıkla dosya yöneticisine bile root olarak erişebiliyordum.

root hesabına erişmenin başka bir yolu yok mu?

Mesela login ekranındayken komut satırını nasıl açabilirim?

• sudo su
    sudo -i
    sudo -s
    sudo bash
    Bunlarla root yetkisi alınabiliyor.

Login ekranı için de
    ctrl+alt+f1 f2 f3 f4 f5 f6 ...
    denersin bu kombinasyonları.
    Fazla bir şey bilmiyorum zaten umarım yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 8 Ağustos 2019; 21:24:24 >
  • Sorunu çözdüm. Kullanıcılar kısmına root yetkilendirmesi eklemişler.Root hesabına erişemiyorum.
  • emrozk E kullanıcısına yanıt
    O seçeneğin sürekli açık olmasını tavsiye etmem
  • emrozk E kullanıcısına yanıt
    Sudo su ile girin bence. Oraları kurcalamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspectorGadget03 -- 11 Ağustos 2019; 23:10:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu seçenek olmadan sudo su ile erişemiyorum ki. Konsolda root şifresi girdiğimde şifre yanlış hatası veriyor. Ama başka kullanıcının şifresini kabul ediyor. Root şifresini de sadece resimdeki gibi arayüz çıkarsa kabul ediyor. Yani bash'te iken sudo komutuyla herhangi bir şeyeRoot hesabına erişemiyorum. erişemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.