Şimdi Ara

ROOT HAKKINDA BİLGİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
3
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda new olmama rağmen root hakkında bir çok şey biliyorum. Çoğunuz rootu oyunlarda hile yapmak için atarsınız. Bende sırf oyunlarda hile yapmak için root attım. Öncellikle root nasıl atılır.

Root çeşitli programlarla atılır en bilinen yöntem KingRoot uygulamasıdır. Fakat ben KingRoot ile atmadımçünkü ileride size virüs gibi yapışabilir. Ben denedim ve şuan kalkmıyor ben Bilgisayar yoluyla root attım.

KingRoot programı Play Store'den bulacağınız bir yazılım değildir. Bunu kendi sitesinden indirmeniz lazım.
    https://kingroot.net/

Uygulama yüklendikten sonrası çok basit karışına gelen ekrandan yapabilrisiniz ingilizcesi olmayan biri bile kolaylıkla anlayabilir.

Peki root bilgisayardan nasıl atılır?

Sorusuna cevap şöyle arkadaşlar. Kingo adlı bir program var bunu bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve USB kablo ile telefonunuza bağlıyorsunuz. Daha sonra telefonumuzun ayarlar kısmından geliştirici seçeneğini arıyoruz ve oradan USB hata ayıklamayı seçiyorsunuz. Program zaten telefonunuzu algılayacaktır daha sonra ROOT yazısına tıklayıp root'u başarılı bir şekilde atıyorsunuz.

ROOT'UN ZARARLARI

Evet arkadaşlar geldin tavuğun arka kısmına Root'un üzümünü çok yeriz ama sonda sapı kalır rootun zararı telefonunuzun Garanti dışı oluyor o yüzden garantisi bittikten sonra root atınız sonra ekran kırılır size ek bir ücret sokarlar arkadaşım bunu yaşadı ve pişman oldu.

Root atmak her ne kadar kolay sanılsada en küçük bir hatada telefon bozulabilir.

Önünüze gelen her progamı indiren bir insansanız telefonunuza virüs ve ya ajan tipi yazılım yükleyebilirsiniz.

ROOT NASIL KALDIRILIR

Root kaldırmak Kingorootu kullanabilirsiniz.

Kingo Root programını indirin ve kurun.

Kingo Root kurulumu bittikten sonra Kingo Root programını çalıştırın.

Kingo Root açıldıktan sonra telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

Kingo Root önce gerekli sürücüleri yükleyecektir.

Sürücülerin yüklenmesi tamamlandıktan sonra telefonunuzun bağlantı kablosunu çıkarın ve takın.

Root etme işlemine devam edebilmek için telefonunuzda Developer Modunu yani geliştirici modunu açmış olmanız gerekiyor.

Kingo Root sizi USB Debugging'i açmanız konusunda uyaracaktır.

'Geliştirici Seçenekleri'ni açıktan sonra telefonunuzda açılan pencerede 'Tamam'a tıklayın.

Bu işlemler bittikten sonra artık android telefon unroot edilmeye hazır. Unroot butonuna tıklayın.

Artık telefonunuz unroot edildi. Dilerseniz daha sonra Root seçeneğini tıklayarak Root işlemini tekrar yapabilirsiniz.

Evet arakdaşlar bu gün size elimden geldiğince yardımcı olabilirim diyorum şimdi arkadaşlar ufak tefek hatalarım olabilir lütfen beni affedin. Bir sonraki konum Yeni çıkacak olan oyunları değerlendirme.

• Merhabalar, eğer unroot yaparsak garntisi devam edermi? Yani root atığımızı nasıl anlıyorlar? Telefonumu 1 nisanda aldım, 2 yıl garantisi var LG V20 yani root atarsam ve canım sıkıldığı zaman unroot yaparsam (telefona birşey olmadan önce.) garantiye götürsem root atığımı anlarlarmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.