Şimdi Ara

[root eklendi] LG OPTİMUS L9 P760 JELLY BEAN TÜRKİYE ve AVRUPA ROM FLASH(TR jelly bean çıktı) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
2
Favori
25.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uruh

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

@uruh hocam
    root işleminden sonra jb de tekrar flashlama yaparken ve LGP765_AP[11].bin dosyasını değiştirme işleminin LG mode da ve telefon açık olarak yapılacağını ilk mesaja(root mesajı) eklersen birçok arkadaşımız bu adımı hatasız geçer.root işlemini anlatırken flash işlemi yukarıda anlatıldığı gibi dediğin için 2 gündür software mode yapmaya çalıştığımdan root işleminde takıldım kaldım.Taki bugün son mesajında yaptığın açıklamaya kadar.Emeklerin ve anlatımın için teşekkür ederim.

orayı kaldırdım. kusura bakmayın.

Root işleminde herhalde bir hata yaptım ama nerede yaptığımı bilemiyorum.Telefon açık olarak root işlemlerini yapmama rağmen brick oldu.Bootlopa girdi ve sonunda ;
     [root eklendi] LG OPTİMUS  L9 P760 JELLY BEAN  TÜRKİYE ve AVRUPA ROM FLASH(TR jelly bean çıktı)

mefta androidi gördüm Xda'da anlatıldığı şekilde hardreset atmama rağmen aynı kısır döngü tekrarlandı.Software moda girmesine rağmen ne ICS ne de JB yüklenmedi.Bunun üzerine servise götürdüm ve 15 dk içinde telefonu ICS yüklü olarak teslim aldım.Artık ne işlem yaptıklarını bilemiyorum.
    20c yi yükleyeceğim ama root işlemleri için daha basit bir yöntem bulana kadar beklemeyi düşünüyorum.

• @uruh hocam bu arada JB yazılım güncellemeyi software moddan telefon açık LG mode'da yapın diye düzenlemişsin.Kafam karıştı şimdi.Tekrar meftayı görmeyelim

Ekleme : Gözümü karartıp 20c yi software moddda yükledim.20b'den hızlı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 13 Nisan 2013; 1:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersoymur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ersoymur

quote:

Orijinalden alıntı: emre6128

programı indirmeden önce linkteki host dosyasını indirdim ve etc klasörüne kopyaladım yalnız sanal server programını açtığımda sürekli resimdeki uyarıyı verdiğinden bi türlü günleme kısmına geçemedim yardımcı olurmusunuz?
     [root eklendi] LG OPTİMUS  L9 P760 JELLY BEAN  TÜRKİYE ve AVRUPA ROM FLASH(TR jelly bean çıktı)

sonunda bende hallettim şu anda yükleniyor teşekkürler

...arkadaslar bu sorunu nasıl astık yahu..

shttps klasörü c:\shttps şeklinde olmalı. o resimde c:\shttps\shttps olarak görünüyor bu durumda çalışmıyor. yani shttps klasörü direk c nin içinde olacak içinde bi klasör daha olmasın.

@uruh hocam

dedıgınız gıbı yaptım yıne olmuyor yıne olmuyor...LG mobile support tool acılıyor o kadar...nerede hata yapıyorum...

o hata mesajı değil o çıkan uyarıyı simge durumunda küçült saat kısmındaki simgeye sağ tıklayıp diğer talimatları uygula

• quote:

quote:

quote:

@uruh hocam
    root işleminden sonra jb de tekrar flashlama yaparken ve LGP765_AP[11].bin dosyasını değiştirme işleminin LG mode da ve telefon açık olarak yapılacağını ilk mesaja(root mesajı) eklersen birçok arkadaşımız bu adımı hatasız geçer.root işlemini anlatırken flash işlemi yukarıda anlatıldığı gibi dediğin için 2 gündür software mode yapmaya çalıştığımdan root işleminde takıldım kaldım.Taki bugün son mesajında yaptığın açıklamaya kadar.Emeklerin ve anlatımın için teşekkür ederim.

Root işleminde herhalde bir hata yaptım ama nerede yaptığımı bilemiyorum.Telefon açık olarak root işlemlerini yapmama rağmen brick oldu.Bootlopa girdi ve sonunda ;

mefta androidi gördüm Xda'da anlatıldığı şekilde hardreset atmama rağmen aynı kısır döngü tekrarlandı.Software moda girmesine rağmen ne ICS ne de JB yüklenmedi.Bunun üzerine servise götürdüm ve 15 dk içinde telefonu ICS yüklü olarak teslim aldım.Artık ne işlem yaptıklarını bilemiyorum.
    20c yi yükleyeceğim ama root işlemleri için daha basit bir yöntem bulana kadar beklemeyi düşünüyorum.

garantinin gitmesini göze alırsa bootloader kilidini aç cwm recovery yükle sadece bi zip dosyasıyla root edebilirsin.

• quote:

garantinin gitmesini göze alırsa bootloader kilidini aç cwm recovery yükle sadece bi zip dosyasıyla root edebilirsin.

xda yı iyice bir inceleyeyim cwm yükleyeceğim.yüklersem burada ayrıntıları paylaşırım.
  • quote:

quote:

xda yı iyice bir inceleyeyim cwm yükleyeceğim.yüklersem burada ayrıntıları paylaşırım.

ben yükledim. bootloader açık durumda benim telde
  • yeni çıkan v20c ile v20b arasında ne gibi fark var? yüklemeye değermi? ayrıca yeni versiyonuda aynı şekildemi yüklüyoruz?
  • quote:

yeni çıkan v20c ile v20b arasında ne gibi fark var? yüklemeye değermi? ayrıca yeni versiyonuda aynı şekildemi yüklüyoruz?

ben çok farketmedim ama daha hızlı olduğunu söyleyenler var. aynı şekilde yüklüyorsun.
  • arkadaslar jelly bean yükledim sd karta taşı dedigim zaman uygulamanın birazini taşıyor yardim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkogazoz

arkadaslar jelly bean yükledim sd karta taşı dedigim zaman uygulamanın birazini taşıyor yardim...

tamamını taşımaz zaten anormal bi durum yok olması gereken o =)
  • root mu olması lazım tamamını taşıması için?
  • quote:

root mu olması lazım tamamını taşıması için?

tamamı taşınamıyor malesef. bu arada v20c versiyonu yükleyeceğim telefonu flash mode da nasıl açıyorduk hangi iki tuşa basıyorduk unuttum konu sahibide o kısmı silmiş yardımcı olurmusun ?
  • ya şu telefonu Emergency Mode da nasıl açıyorduk kafayı yiyeceğim v20b jellybean yüklü bi türlü açılmadı ?
  • quote:

ya şu telefonu Emergency Mode da nasıl açıyorduk kafayı yiyeceğim v20b jellybean yüklü bi türlü açılmadı ?

neden açmaya çalışıyorsun. 20c yükleyeceksen lg yazılımı seçiliyken flaşa başla program kendi geçiriyor sen geçirirsen update yapmıyor hata veriyor. başka bişey içinse ses açma tuşuna basarak usb ye bağlıyorsun bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruh -- 14 Nisan 2013; 21:47:47 >
  • quote:

root mu olması lazım tamamını taşıması için?

root yaparsan dosyaları hafızakartından görebilir. ama bi kaç işlem gerekiyor. hafıza kartını normal hafıza gibi görüyor oyun sdcard dosyalarını hafıza kartına atabiliyorsun yani.
  • root lu telefonlarınız için sdcard doyalarını hafıza kartına atma olayı için konu açtım ilgilenenlere.

http://forum.donanimhaber.com/m_74021246/mpage_1/f_/key_//tm.htm#74021246

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruh -- 14 Nisan 2013; 22:25:58 >
  • jellybean i ilk yukledigimde, ayarlar-mobil veri kısmında kullanım miktarını gösterirken hemen yanında da wi-fi kullanım miktarını gorebiliyorduk ekranı sola kaydirdigimizda, ama şimdi o wi-fi kısmı yok, yani bende yok. sizde de öyle mi?

• 20c'de çağrı geçmişinden aramamı yapıp sonlandırdıktan sonra ana ekrana dönüyorum.Tekrar arama yapmak için yeşil telefon simgesine tıkladığımda ise karşıma numara çevirici geliyor.Şimdiye kadar diğer tellerimde kullandığım hiçbir android sürümünde böyle olmazdı.Hangi sekmeden çıktıysam o sekmeye geri dönerdim.
    Ayrıca yine 20c'de ekran bir müddet kapalı kalıp ana ekran veya güç düğmesinden ekranı açmak istediğim de ise 1 sn kadar sonra tepki vererek ekranı açıyor.diğer 20b ve önceki ICS sürümlerinde böyle değildi.
    Bu gidişle 20d'yi de göreceğiz galiba.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@uruh hocam

bootloader acik vaziyette cwm yuklenmiyor...siz nasil yuklediniz aciklarmisiniz???? jb v20 b rom kullaniyorum cwm flashlayamadim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti198080 -- 16 Nisan 2013; 18:05:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musti198080

bootloader acik vaziyette cwm yuklenmiyor...siz nasil yuklediniz aciklarmisiniz???? jb v20 b rom kullaniyorum cwm flashlayamadim....

bootloaderı açarken fastboota geçiyor orda fastboot flash recovery recovery.img komutuyla yaparsın yada bi dosya gönderiyim ordan hallet fastboot kullanmayı bilmiyorsan.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.