Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

RÖLELİ SNSÖR DEVRESİ

3
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> RÖLELİ SNSÖR DEVRESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      227 Mesaj
      20 Aralık 2006 14:08:25 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,
      bana röleli oda sıcaklıgına duyarlı devresi lazım ornegın odanın sıcaklıgı20 derecenın altındayken röle çekicek,30 dercenın altında iken röle açıcak bana bunun kontrol vegüç devresi lazxım bunu pratik olarak hangi elemanlarla yapabılırım

yardımcı olursanız sevınırım...

|
      |
      20 Aralık 2006 15:39:16
      Merhaba hocam.Aynı devreyi ben bi fabrika için yapıyorum.16f877,lm35d sıcaklık sönsörü,değerleri kullanıcının girmesi için bir keypad,çalışmasını izlemek amacı ile 2 satırlık bir lcd,sensörlerden gelen verileri bir kontrol bilgisayarında saklamak ve bilgisayar üzerinden degerleri değiştirip motorları çalıştırıp durdurmak için aradaki iletişimi saglayan rf alıcı verici kullandım,birde ledler ve minik bi buzzer ile uyarı ve ikaz sistemi tasarladım.Donanım bu.Pic yazılımı tamam gayet güzel çalışıyor.Şuan pc yazılımını yazıyorum.Bana msn den ulaşırsanız yardım edebilirim.Ama şuan sınavlarım var.Haftasonu konuşabiliriz ancak
      |
      |
      Çalışmadan,yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdur.
      M.Kemal Atatürk
    • Teğmen
      227 Mesaj
      20 Aralık 2006 19:13:10 Konu Sahibi
      adrenaline kardeşim pekı sen bana bu devrenın açık şeklini yazabılırmısın benımkı basıt bişi olucak hocanın verdiği bir ödev yardımn için çok saol bu devreyi bana güç devresi ve kontrol dvresi olarak gonderırsen o malzemelere gore kurabılırım

calısmalarında kolaylıklar
      |
      |
      21 Aralık 2006 11:21:47
      Transistör sınavıda iyi kötü geçti
      Hocam msn den ulaşın bana sizzede bi tane tasarlayalım.
      lcd yerine 2digit 7segment display kullanalım sıcaklığı göstermek için.Sıcaklık degerleride 20 ve 30 arasında ise keypad kullanmaya gerek yok.Programa yazarız.Pic ve sensör hariç devrenin geri kalanı 3 4 ytl i geçmez.Tasarımını beraber yaparız.Bekliyorum msn de.
      İyi günler
      |
      |
      Çalışmadan,yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdur.
      M.Kemal Atatürk
Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
üniversite
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.