Şimdi Ara

Rölantide titreme problemi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
4
Favori
141.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU ARADA UNUTTUM ARABANIN KONTAĞINI İLK AÇTIĞIMDA DIŞ ISI GÖSTERGESİ SAÇMALIYOR GÖSTERGE BİLGİLERİ NEREDEN ALIYOR BİLİYORMUSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOUGUR

BU ARADA UNUTTUM ARABANIN KONTAĞINI İLK AÇTIĞIMDA DIŞ ISI GÖSTERGESİ SAÇMALIYOR GÖSTERGE BİLGİLERİ NEREDEN ALIYOR BİLİYORMUSUN

dış ortam ısı sensöründen alır. sağ dikiz aynasının altında diye biliyorum. bu arada forum saygı kuralları gereği küçük harfle yazarsanız iyi olur.
  • öncelikle aracım 2004 focus 1.6 coll otm. ve brc marka lpg var üzerinde.

6-7 ya önce sanki fren pedalının altında ayağıma bir şey vuruyormuş gibi geliyordu ama çok hafif olduğu çin pek önemsememiştim. bu vurmalar giderek arttı. 2 ay önce aracı bakıma götürdüm sabahtan aracı bıraktım. bakımdan sonrada bi test sürüşü yapmasını istedim sorunu anlaması için ama araç o gün testte ustadan korktu yapmadı.

daha sonra kendim aracı benzine alarak denedim ve benzinde yapmıyordu. bu sebeple aracı lpg'ciye götürdüm. enjektörden dediler değiştirdik. sorun devam etti enjektör soketini değiştirdik. sorun devam etti buji ve buji kablolarını değiştirdik. başka bir bobin denedik o da olmadı hava emiş için bir t boru vardı onu değiştirdik ama sorunu bir türlü çözemedik. bu saydıklarımı bir seferde yapmadık tabi en az 5-6 sefer sanayinin yolunu tutdum. sorunu hala çözemedim. şu an bu teklemeler hat safaya ulaştı. rolantide de sürüş halinde de sıkıntı devam ediyor. özellikle yokuş çıkarken v.s hava vuruyo gibi bi ses geliyor. ve bazen araç bu teklemeden kaynaklanırken birden kendisini ileriye de atabiliyor yani sanki devir yükselince rahatlıyor gibi oluyor. bu arada motor arıza ışığı devamlı yanıyor ama, yoldayken bazen yanıp yanıp sönüyor.

Emin olamadım ama sanki benzinde de çok az yapıyo, hissettiriyo gibi geliyo.

Şimdi sırada hava emiş sibobu na bi bakmayı düşünüyorum ve gazın şamandırasını söktürücem.
    (bu arada belki atlamışım ama gaz göstergesi takılmış, yani seviye göstermiyor. her zaman full, gazın ne kadar kaldığını km'den anlıyorum ve gaz biterken ötüyor)

Başına böyle bir durum gelen veya önerisi olan varsa destek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahir287

öncelikle aracım 2004 focus 1.6 coll otm. ve brc marka lpg var üzerinde.

6-7 ya önce sanki fren pedalının altında ayağıma bir şey vuruyormuş gibi geliyordu ama çok hafif olduğu çin pek önemsememiştim. bu vurmalar giderek arttı. 2 ay önce aracı bakıma götürdüm sabahtan aracı bıraktım. bakımdan sonrada bi test sürüşü yapmasını istedim sorunu anlaması için ama araç o gün testte ustadan korktu yapmadı.

daha sonra kendim aracı benzine alarak denedim ve benzinde yapmıyordu. bu sebeple aracı lpg'ciye götürdüm. enjektörden dediler değiştirdik. sorun devam etti enjektör soketini değiştirdik. sorun devam etti buji ve buji kablolarını değiştirdik. başka bir bobin denedik o da olmadı hava emiş için bir t boru vardı onu değiştirdik ama sorunu bir türlü çözemedik. bu saydıklarımı bir seferde yapmadık tabi en az 5-6 sefer sanayinin yolunu tutdum. sorunu hala çözemedim. şu an bu teklemeler hat safaya ulaştı. rolantide de sürüş halinde de sıkıntı devam ediyor. özellikle yokuş çıkarken v.s hava vuruyo gibi bi ses geliyor. ve bazen araç bu teklemeden kaynaklanırken birden kendisini ileriye de atabiliyor yani sanki devir yükselince rahatlıyor gibi oluyor. bu arada motor arıza ışığı devamlı yanıyor ama, yoldayken bazen yanıp yanıp sönüyor.

Şimdi sırada hava emiş sibobu na bi bakmayı düşünüyorum ve gazın şamandırasını söktürücem.
    (bu arada belki atlamışım ama gaz göstergesi takılmış, yani seviye göstermiyor. her zaman full, gazın ne kadar kaldığını km'den anlıyorum ve gaz biterken ötüyor)

Çözüm önerisi olan yok mu?

• quote:

quote:

öncelikle aracım 2004 focus 1.6 coll otm. ve brc marka lpg var üzerinde.

Çözüm önerisi olan yok mu?

Kimse cvp vermedi ama ben sorunu bu hafta sonu buldum. Sorun : kötü usta sorunu. ilk başta gittiğim lpg'ci enjektör demişti ama hangi enjektör olduğunu anlamamış yanlış enjektörü değiştirmiş bende enjektör mevzusundan tamamen uzaklaşmıştım ancak sorunlu enjektörü kendim buldum ve çıkma bi enjektör alarak değiştirtdim.

• slm benim arabamın sorunu rölantide devir saati çok hafif dalgalanıyo 800 900 seviyesinde ve hafif titreme oluşuyo ara ara sebebi ne olabilir.araç 1 ay önce lpg takıldı ama benzindede aynı sorun var.aracımın çekişi ve yakıtıda normal seviyede.araç 2011 ford focus
  • ÇOK ESKİ KONU FAKAT YAŞANMIŞ TECRÜBEMİ AKTARAYIM DEDİM.
    BENİM ARACIM DA DA AYNI SIKINTI BAŞ GÖSTERDİ 2004 COROLLA LPG Lİ.
    NEREYE GİTTİM, KİME GÖSTERDİM VE SORDUM İSE OLMADI BİRSÜRÜ DE MASRAF ETTİM.
    ŞAZIMAN BİLE DİYEN OLDU. USTA BUNLAR HAAA. TÜM BİLYELER, KAYIŞLAR, BUJİLER DEGİŞTİ YOOOK.
    EN SONUNDA ŞAŞMAZ DA DÖRTNAL TOYOTA SAIK USTAYI ÇIKARDI RABBİM KARŞIMA.
    ADAM ALDI ARBAYI BANA HİÇ BİR ŞEY SORMADAN DERDİN NEDİR DEMEDEN, ARIZAYI KENDİ ARADI TARADI BULDU.
    BULDUĞU ARIZAYA KENDİDE ZOR İNANDI. FAKAT MALESEF SİBOPLARDAN BİRİ YANMIŞTI.
    SEBEP LPG.
    NEYSE DEĞİŞTİRDİ ÇELİK SİBOP TAKTI. 1350TL
    MAŞALLAH ŞİMDİ SAAT GİBİ.

ALLAH HER ZAMAN KARŞIMIZA KASI BASAN USTA VE DOKTOR ÇIKARSIN...
  • Benim araç benzin+lpg li. Bendeki problem şöyle motor benzinde sallıyor lpg ye geçtiğinde sallantı duruyor. Sıcak veya soğuk olmasınla ilgisi yok sıcakken de benzine geçirdiğimde bariz bir sallanma oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silivri34 -- 19 Şubat 2014; 23:22:09 >
  • iyi günler benim aracım 2005 model megane-2. arac rölantideyken düzlükte sıkıntı yok, yokuş aşağı dururken sıkıntı yok, ama yokuş yukarı ciddi şekilde titreme, sallanma yapıyor. ustaya ilk götürdüğümde direk bu kesin motor kulaklarından dedi, ancak baktığında " hayır motor kulaklarından değilmiş dedi" bobinleri sırası ile değiştirdi yine azalmadı. yakıttan olabilir diye, katkı attı o şekilde denedik, yine hiçbir düzelme olmadı. daha önce bunu yaşayan varmı, sorun ne olabilir.
    teşekkürler,
  • fatherofmelin F kullanıcısına yanıt
    lpg li ise yapabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun çözüldü, aracın altındaki motor kulağı ve eksoz takozları çürümüş, bunları değişince halloldu, ama aynı anda değiştiği için hangisinden kaynaklandığını anlamadım.
  • Selamlar,

Benim arabada da aynı problem bulunmaktadır. Arabam honda civic 2006 benzinli otomatik. Arabada arada durduğumda veya çok düşük hızda gittiğimde titreme ve gaza bastığımda öksürme meydana gelmektedir(Aralık olarak haftada 2 veya 3 defa olmaktadır). Bunun sebebi buji midir yoksa rölanti regulatöründen mi kaynaklanmaktadır?
  • Konuyu seneler önce açmışım ve hala titriyor :) Büyük ihtimalle benzinden kaynaklı sorun. (aracı hala satmadım , yapıştı üzerime lanet) Süreç içerisinde defalarca buji değişti , akışmetre vs. temizlendi , motor kulaklarına baktırıldı , bütün yolları denedim. Genelde bazı benzin istasyonlarından yakıt aldıktan sonra oluyor. Alanya küçük yer olduğu için 3-5 tane istasyon var ve gerçekten kaliteli yakıt bulmak zor. Shell nitro ile hiç sorun yaşamadım. Ara sıra da berryman enjektör/valf temizleyici kullanıyorum sorun kalmıyor.

http://www.otoavm.com/asp/product/37/Berryman-Valf-Enjektor-Temizleyici

Fakat bu olayın bir sürü nedeni var. En güzeli güvenilir işten anlayan bir ustaya göstermektir.

• SOrunun hidrolik subap iticisinden söyliyim sana motordan ufak tık tık tık gibisinden ses geliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..dEnZeL..

Arkadaşlar arabam rölantideyken baya sallanıyor.Dün servise gittim usta da anlayamadı , kaputu actı motor baya sallanıyor arabayı 1gün bırak bakalım bujilere falan dedi. Bu arada 30000bakımına gireli 2hafta falan oldu bujiler değişti.

Sebep ne olabilir ? Sanki motoru tutan zıkkımlar gevşemişte sallanıyor gibi.

Dostum senin aracında tam olarak öyle mi bilemiyorum ama aracın audi sanırım ve kuzenimin arabası VW polo geçen gün titreme sorunuyla servise götürdü ve serviste söylenen partikül filtresi doldugu için titrediği ve tam emin değilim ama aracı 2bin devirde belli bir süre çalıştırınca bu filtrenin temizlendiği. Hala çözüm bulamadıysan eğer bir partikül filtresi var ise aracında baktır derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet-UA

quote:

Arkadaşlar arabam rölantideyken baya sallanıyor.Dün servise gittim usta da anlayamadı , kaputu actı motor baya sallanıyor arabayı 1gün bırak bakalım bujilere falan dedi. Bu arada 30000bakımına gireli 2hafta falan oldu bujiler değişti.

Dostum senin aracında tam olarak öyle mi bilemiyorum ama aracın audi sanırım ve kuzenimin arabası VW polo geçen gün titreme sorunuyla servise götürdü ve serviste söylenen partikül filtresi doldugu için titrediği ve tam emin değilim ama aracı 2bin devirde belli bir süre çalıştırınca bu filtrenin temizlendiği. Hala çözüm bulamadıysan eğer bir partikül filtresi var ise aracında baktır derim.

Hocam şuan problem yok bende , yakıta dikkat ettiğim sürece de olmuyor. Bu arada partikül filtresi yok aracımda , o dizellere oluyor bildiğim kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar bende de aynı problem var. Aracım golf daha 27000 de rölanti devirinde oynama yok. Sadece 3-4 sn de bir içeride titreme hissediyorum aşırı değil ama hissedilen olmaması gereken bir titreme. Performansta da bi gariplik görmedim. Acaba 30000 bakımı yaklaştı ve bu bakımda bujiler değişiyor ondan olabilir mi?

aynı sorun benım aracımdada var 2010 model scirocco 160 hp rolentıde özellıkle ısıklarda durdugum da farkedıyorum aralıklarla tıtreme sallama gıbı yenı 90 bın bakımından cıktı bujıler falan degıstı ama aynen devam sallamaya :))) umarım cozum yolu bulursunuz bızıde bılgılendırırısız...
  • quote:

Motoru tutan zıkkımlar
  • Sabahları motor soğusa veya uzun süredir çalışmıyorsa da olabilir. ( 15-20 saat )
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknyslyrt

ÇOK ESKİ KONU FAKAT YAŞANMIŞ TECRÜBEMİ AKTARAYIM DEDİM.
    BENİM ARACIM DA DA AYNI SIKINTI BAŞ GÖSTERDİ 2004 COROLLA LPG Lİ.
    NEREYE GİTTİM, KİME GÖSTERDİM VE SORDUM İSE OLMADI BİRSÜRÜ DE MASRAF ETTİM.
    ŞAZIMAN BİLE DİYEN OLDU. USTA BUNLAR HAAA. TÜM BİLYELER, KAYIŞLAR, BUJİLER DEGİŞTİ YOOOK.
    EN SONUNDA ŞAŞMAZ DA DÖRTNAL TOYOTA SAIK USTAYI ÇIKARDI RABBİM KARŞIMA.
    ADAM ALDI ARBAYI BANA HİÇ BİR ŞEY SORMADAN DERDİN NEDİR DEMEDEN, ARIZAYI KENDİ ARADI TARADI BULDU.
    BULDUĞU ARIZAYA KENDİDE ZOR İNANDI. FAKAT MALESEF SİBOPLARDAN BİRİ YANMIŞTI.
    SEBEP LPG.
    NEYSE DEĞİŞTİRDİ ÇELİK SİBOP TAKTI. 1350TL
    MAŞALLAH ŞİMDİ SAAT GİBİ.

ALLAH HER ZAMAN KARŞIMIZA KASI BASAN USTA VE DOKTOR ÇIKARSIN...

amin öncelikle saol acıklama için benimde 2010 scirocco 160 hp lik bhır aracım var arracı satma konumuna kadar geldım sınırdenn .... araçta nezaman ışıklarda dursam boyle aracta vuruntu sallama gıbı hıssedıyorum rolentıde kıpırdama olmuyor hıc sadece aracta durdugumda hıssedılıyor ustalar dıorkı yakıttan yakıttan acaba benım aracındamı subap ta sıkıntısı olabılır ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.