Şimdi Ara

Rölantide titreme problemi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
141.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Motor kulakçıkları bozulmuştur onlara bi baktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..dEnZeL..

Konuyu seneler önce açmışım ve hala titriyor :) Büyük ihtimalle benzinden kaynaklı sorun. (aracı hala satmadım , yapıştı üzerime lanet) Süreç içerisinde defalarca buji değişti , akışmetre vs. temizlendi , motor kulaklarına baktırıldı , bütün yolları denedim. Genelde bazı benzin istasyonlarından yakıt aldıktan sonra oluyor. Alanya küçük yer olduğu için 3-5 tane istasyon var ve gerçekten kaliteli yakıt bulmak zor. Shell nitro ile hiç sorun yaşamadım. Ara sıra da berryman enjektör/valf temizleyici kullanıyorum sorun kalmıyor.

http://www.otoavm.com/asp/product/37/Berryman-Valf-Enjektor-Temizleyici

Fakat bu olayın bir sürü nedeni var. En güzeli güvenilir işten anlayan bir ustaya göstermektir.

benim aracımdada bu sıkıntı var rolentıde sllama vuruntu walla sonuc bulamadım ama bulucam az kaldı adam gıbı bır usta bulursam olucak bu iş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Motor kulakçıkları bozulmuştur onlara bi baktır

motorun sallaması deil sanki rolentisi düşük araç çalışması gıbı tekler gibi anlatmaısda güç :Ç
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahri_07

quote:

motorun sallaması deil sanki rolentisi düşük araç çalışması gıbı tekler gibi anlatmaısda güç :Ç

aynı sorun bendede vardı üst motor kulakçığı sapasağlam ama artık yağı flan bitmiş alt kulakçık komple yırtıktı

triger değiştirirken alt motor kulakçığının içine ediyolar zaten motoru hafif havaya kaldırayım derken alt kulakçık parçalanıyo farketmiyosun

benim bahsettiğim rölantide titreşim sorunu tabiki sizinkini bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 30 Ekim 2014; 0:24:32 >
  • quote:

quote:

quote:

aynı sorun bendede vardı üst motor kulakçığı sapasağlam ama artık yağı flan bitmiş alt kulakçık komple yırtıktı

triger değiştirirken alt motor kulakçığının içine ediyolar zaten motoru hafif havaya kaldırayım derken alt kulakçık parçalanıyo farketmiyosun

benim bahsettiğim rölantide titreşim sorunu tabiki sizinkini bilemem

onlarıda bir kontrol ettireyim teşekkürler :))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar bende de aynı problem var. Aracım golf daha 27000 de rölanti devirinde oynama yok. Sadece 3-4 sn de bir içeride titreme hissediyorum aşırı değil ama hissedilen olmaması gereken bir titreme. Performansta da bi gariplik görmedim. Acaba 30000 bakımı yaklaştı ve bu bakımda bujiler değişiyor ondan olabilir mi?

aynı sorun benım aracımdada var 2010 model scirocco 160 hp rolentıde özellıkle ısıklarda durdugum da farkedıyorum aralıklarla tıtreme sallama gıbı yenı 90 bın bakımından cıktı bujıler falan degıstı ama aynen devam sallamaya :))) umarım cozum yolu bulursunuz bızıde bılgılendırırısız...

Valla arkadaşlar aracı 2011 de sattım:) Cevap bulamadım 1 sene kullandım sorun teşkil etmedi. Edeceğinide zannetmiyorum. Bir ustaya göstermiştim bana gülmüştü.

• Valla buda kronik soruna gibi ama ne yapacağını bilmiyorum. Servise gotursem 3000 TL. İle çıkamamıştır eminim. Soğukken zingir zingir titriyor. Isınınca geçiyordu simdi dışında bile kalıyor sarsıntı uzun yola da gitmedigimden horon çekerek gidiyorum iş yerine. 2007 civic 60.000 de Pve N de çok ses cikiyor. D ve R de ise daha az titriyor. İnşallah ucuz ve kesin bir çözüm bulabiliriz....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arabada egr sorunu var daha temizletmedim rolantide titriyor bundan kaynaklanirmi titreme

• Clio 1.4 16 v aracımda enjektör kablolorunun birini çekince araç düzeliyor hangisi olduğu farketmez sizce sorun nedir

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.