Şimdi Ara

Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.177
Cevap
44
Favori
98.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen öyle sadece 45 doları ödüyorsunuz kapınıza kadar geliyor ücretsiz. Takip no da vericekler zaten.

1. oyunda sorunsuz çalışıyor crack. Ama kabloyla ses kalitesi bariz yükselir. Kayıt için stüdyo sisteminiz yok ise kablo işinize de yarar preamp olarak kullanır guitar rig ile kayıt alırsınız. 1. oyunu dneeyin bence severseniz 2014ü kabloyla oynarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

Aynen öyle sadece 45 doları ödüyorsunuz kapınıza kadar geliyor ücretsiz. Takip no da vericekler zaten.

1. oyunda sorunsuz çalışıyor crack. Ama kabloyla ses kalitesi bariz yükselir. Kayıt için stüdyo sisteminiz yok ise kablo işinize de yarar preamp olarak kullanır guitar rig ile kayıt alırsınız. 1. oyunu dneeyin bence severseniz 2014ü kabloyla oynarsınız

Aynen öyle yaparım zaten şuan sardı baya 1. oyun :D Tek derdim riffler falan iyi oynadıkça orjinale yakın hale geliyor ama sololar da yine biraz normale göre kolaylık var onlarda normale dönerse zamanla daha muhteşem olur.

Evde zaten kayıt için sistem var ses kartı olarakta m-audio m-track var ilk baş zaten ondan bağladım ama algılamayı bir süre sonra kesiyor, internette biraz baktım çift kanallı olduğundan hata veriyor diyenler var. Neyse sorun yok zaten böyle devam ediyorum 2. oyunada kabloyla umarım :D

• Ben 27 dolara ebayden aldim 1.5 haftada geldi bedava kargo :) TRdeki somuruculerden almayin derim. Daha cok beklerler 120 liraya satmayi. Saka gibi yahu ar vicdan kalmamis elemanlarda :)

Rocksmith 2014 crack beklemenize gerek yok, google diyorum.

Oyum harika olmus ayrica :)

Ha bu arada bu kablo ayrica kayit icin super ise yariyor. Ses karti alacaktim lambali amfimin yanina. Hic gerek kalmadi. Marshall JTM30'umun FX sendinden cikip pcye giriyorum bu kablo ile. Reaper, Redwirez Impulse Response falan derken cok gercekci tonlar esliginde kayit yapabiliyorum. On parmaginda on marifet bir kablo resmen. 200-300 liralik ses kartlarinin yaptiklarini hic zorlanmadan yapiyor. Isteyene aldigim kayitlardan atarim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Kasım 2013; 4:17:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ben 27 dolara ebayden aldim 1.5 haftada geldi bedava kargo :) TRdeki somuruculerden almayin derim. Daha cok beklerler 120 liraya satmayi. Saka gibi yahu ar vicdan kalmamis elemanlarda :)

Ha bu arada bu kablo ayrica kayit icin super ise yariyor. Ses karti alacaktim lambali amfimin yanina. Hic gerek kalmadi. Marshall JTM30'umun FX sendinden cikip pcye giriyorum bu kablo ile. Reaper, Redwirez Impulse Response falan derken cok gercekci tonlar esliginde kayit yapabiliyorum. On parmaginda on marifet bir kablo resmen. 200-300 liralik ses kartlarinin yaptiklarini hic zorlanmadan yapiyor. Isteyene aldigim kayitlardan atarim :)

Bu kablo sanırım bana da şart oldu Bu kablo ses kartı olmasa bile tamamen cızırtıları falan kesiyorsa niye bu kadar ucuz? neden ses kartı fiyatına satılmıyor acaba. Bir kaydını atarsan çok iyi olur aslında

• 27 dolar fiyat supermiş bitti sanırım o fiyattan. Aynen bende de maudio ses kartı vardı yok preamp yok kabloları çok masraf oluyo sağlam kayıt almak. Sattım kartı bu kablo ile amfiyi bağlayıp kayıt alıcam.
    Fiyatı çok daha yüksek olurdu pratik sağlam bi teknoloji sonuçta ama oyun masrafi da olduğundan alinabilir seviyede olsun diye ucuz tutmak zorunda kalıyolar bence :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stationary Traveller

quote:

Ben 27 dolara ebayden aldim 1.5 haftada geldi bedava kargo :) TRdeki somuruculerden almayin derim. Daha cok beklerler 120 liraya satmayi. Saka gibi yahu ar vicdan kalmamis elemanlarda :)

Bu kablo sanırım bana da şart oldu Bu kablo ses kartı olmasa bile tamamen cızırtıları falan kesiyorsa niye bu kadar ucuz? neden ses kartı fiyatına satılmıyor acaba. Bir kaydını atarsan çok iyi olur aslında

https://soundcloud.com/tugay-karabay-r/backing-deneme

https://soundcloud.com/tugay-karabay-r/back-in-black-deneme

Bu ikisini bu kablo ile kaydettim. Back In Black tamamen deneme oldu tabii sadece intro :)

Marshall JTM30'un Send FX çıkışından PC'ye bu kablo ile girdim. Yani amfiyi bu kablo ile PC'ye bağladım. Clean kanalda Marshall Guv'Nor 1 Back In Black'te kullandım. Diğer neoclassical denememde Guv'Nor yerine Guitar Rig 5 kullandım. Reaper ile kayıt aldım. Redwirez kabin simulatorleri kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Kasım 2013; 12:40:33 >

• @Dante 27 Dolara aldığın yer hala duruyorsa link atabilir misin? Artık almak farz oldu Hem oyun için hem kayıt. Düzgün bir ses kartım var ama bu taşınabilir bir kart gibi de düşünülebilir aslında :D Mesela bir yere gidildiğinde hepsi taşınacağına içinde programlar yüklü olan bir laptop + bu kablo iş görür muhteşem olur. Kayıtlarında gayet güzelmiş

Kayıtlarda Amplitube kullanmanıda öneririm bu arada. Drive tonlarında guitar rig azcık daha iyi gibi ama clean vb tonlarda amplitube bana hep daha iyi gelmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troiler -- 12 Kasım 2013; 13:36:17 >
  • Ben clean drive diye ayırmıyorum aslında :) Clean'in zaten en doğal halini lambalardan gelecek şekilde alıyorum, dediğim gibi JTM30'u PC'ye bağlıyorum bu kablo ile. Tamamen JTM'nin tonunu alıyorum yani. :)

Guitar Rig tamamen deneme açısındandı. Aslında kullanmıyorum. Amplitube'de kullanmam. ben zaten dijital kayıtlardan tiksinirim diyeyim. Lambalı bir butik amfiden ötesi boş bana göre. Tonsa ton, dinamikse dinamik. Drive istediğim zaman ikinci kayıttaki gibi Marshall Guv'Nor 1 kullanıyorum (1970'ler üretimi siyah versiyon), ve Yine 80'lerden Ibanez TubeScreamer TS10

Gerisini ise Redwirez IR ile hallediyorum. Kabin simulasyonu olması açısından.

Bu kablo çok işime yaradı bu yüzden. Tabii tamamen lamba katından geçmiyor bu şekilde sinyal. PC giriyor, dijital giriyor işin içine. Ama "takılmalık" olarak bakarsak çok kullanışlı işte.

Bu arada kablonun benim aldığım yerde satışı kalmamış sanırım, bulamadım.

• quote:

Ben clean drive diye ayırmıyorum aslında :) Clean'in zaten en doğal halini lambalardan gelecek şekilde alıyorum, dediğim gibi JTM30'u PC'ye bağlıyorum bu kablo ile. Tamamen JTM'nin tonunu alıyorum yani. :)

Guitar Rig tamamen deneme açısındandı. Aslında kullanmıyorum. Amplitube'de kullanmam. ben zaten dijital kayıtlardan tiksinirim diyeyim. Lambalı bir butik amfiden ötesi boş bana göre. Tonsa ton, dinamikse dinamik. Drive istediğim zaman ikinci kayıttaki gibi Marshall Guv'Nor 1 kullanıyorum (1970'ler üretimi siyah versiyon), ve Yine 80'lerden Ibanez TubeScreamer TS10

Gerisini ise Redwirez IR ile hallediyorum. Kabin simulasyonu olması açısından.

Bu kablo çok işime yaradı bu yüzden. Tabii tamamen lamba katından geçmiyor bu şekilde sinyal. PC giriyor, dijital giriyor işin içine. Ama "takılmalık" olarak bakarsak çok kullanışlı işte.

Bu arada kablonun benim aldığım yerde satışı kalmamış sanırım, bulamadım.

Satışı devam etseymiş iyiymiş neyse artık konudaki 45 dolarlık yerden alırım her türlü türklerin sattığından iyi :D

Sendeki amfi güzelmiş ama evet. Bende lambalı bir amfiye geçicem yakında Line 6 Spider var, onunda kayıt çıkışından bağlıyorum aynı seninkindeki gibi. Ama buda dijital amfi olduğu için bir yerden öteye geçemiyor yine de guitar rig vb. den iyi sesi var şimdilik idare ediyor

• Solid State bile olsa Guitar Rig'den iyidir. Ama işte Guitar Rig, Amplitube gibi VST'lere "ton amaçlı" bakmamak lazım. Onların amacı kayıt öncelikli, takılmalık, gece vakitlerinde çalışmalık şeyler bunlar. Amaçları bu yani. Ton isteyen, dinamikler, harmonikler isteyen insanın zaten PC yazılımlarıyla hiç işi olmamalı, yakınından geçmemeli :) Anca hani bir lambalının preamp katından sinyali alır, kabin simulatorleriyle girer PC'ye. Veya mikrofonlama yapar, yine kabin simulatörüyle girer PC'ye. O zaman hani çok güzel şeyler çıkabiliyor ortaya. Yine sanatçıların "signature sound" dediğimiz olayına asla gelemeyiz tabii de, güzel ton diyebileceğimiz tonlar alınır yani bu şekilde. Ama safi olarak tek başına bir VST'yi güzel ton almak için kullanmamak lazım bence. Boşa zaman harcanır yani.

Yalnız şunu söyleyeyim. Nasıl oluyorsa artık bilemiyorum da, Rocksmith 2014'ün içinde çaldığım amfiler, pedallar falan hep çok güzel ton veriyor. Çok şaşırıyorum. Üstelik Asio da kullanmıyor bu oyun. Latency de yok. Nasıl yapıyor nasıl ediyor hiç anlamadım. Kulağa harika gelen tonlarda çalabiliyorsunuz Rocksmith'te. Ben oyunun menüsünde falan saatlerce riff çalışıyorum mesela. OYunu açtığınız an tonu duyuyorsunuz zaten. İlla parçaya girmeye gerek yok. Ana menüde takılmaca yapılabiliyor :)

Oyun harika olmuş cidden. Düşünülebilecek her şey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Kasım 2013; 18:34:47 >

• Aynen onu bende anlamış değilim. En başta dedimki acaba Asio tarzı kendilerine özgü bir program mı kullanıyor acaba alttan diye. Ama o zamanda Asio daki gibi windows un diğer seslerini etkisiz hale getirir diye düşündüm oda olmuyor. Gecikme sıfır, tonlarda line in i geçtim mikrofon girişinden bile bağlasak çok hoş tonları var.

Oyunla şuan tek derdim tabları okumak. İyi güzel gidiyor ama bazen karıştırılabiliyor. Onun içinde oyun kısmı çok hoş. Hele gam öğreten oyunları egzersize birebir. Kısaca mutlaka oynanması lazım.
  • Oyunun zaten insana gitar çalmayı öğretmeye yemin etmiş bir yapısı var. Türlü şebekliklerle falan öğretiyor yeri gelince. Üst düzey gitaristlerin bile oynaması denemesi lazım, bence herkesin öğrenebilecek bir şeyi var bu oyundan. En basitinden zaten gitarı yalayıp yutmuş bile olsak, illaha ki bu oyunda olup daha önce çalmadığımız bir parça vardır. Bu oyun o parçayı eğlendirerek öğretir. Hani en olmadı bu yönden işe yarar bu oyun yani.

Helal olsun Ubisoft'a. Son zamanlarda ilk defa gözüme girdi bu oyunla. Çok bozmuştu şu sıralar. :)

Bir parçada çalamadığımız akorları bir sonraki deneyişte "bak şu akorlarda problem var gel bu bölümü çalışalım" diyor ya, senin canını yerim ben diyesim geliyor

• arkadaşlar haliyle oyunu kürekli oynuyorum birkaç sorum var
    1-guitarcade de oyunlar bitince hiç bir tuş çıkmıyor ana menüye dönemiyorum
    2-dlc parçalar nasıl ekleniyor toplamda kaç şarkı var
    3-konser verme kısmı yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: creep32

arkadaşlar haliyle oyunu kürekli oynuyorum birkaç sorum var

1'i bilmiyorum.
    3 için şarkıyı seçtikten sonra Rehearsal değil de Performance ı seçmen lazım.

2 yi bende merak ediyorum

Ayrıca Guitar Pro dosyaları vs. ile Custom şarkı yapılabiliyormuş bunu bilen varsa da müthiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troiler -- 13 Kasım 2013; 22:08:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troiler

quote:

Orijinalden alıntı: creep32

arkadaşlar haliyle oyunu kürekli oynuyorum birkaç sorum var

1'i bilmiyorum.
    3 için şarkıyı seçtikten sonra Rehearsal değil de Performance ı seçmen lazım.

2 yi bende merak ediyorum

Ayrıca Guitar Pro dosyaları vs. ile Custom şarkı yapılabiliyormuş bunu bilen varsa da müthiş olur.

teşkkürler arkadaşım eğer gitar pro dosyalarından birşeyler olursa oyun sonsuz şarkıya kavuşur dlc mlc halt yer ozaman metallica erkin koray barış manço ensiferum akar gideriz :D

• Onun yapıldığından eminim ben ya. Youtube ta bir videoda adam Buckethead'in bir parçasını yapıp çalmıştı. Biraz araştırdım anlatımları falan var baya da şuan vaktim yok uğraşamıyorum pek.

Gerçi guitar pro dan koyduktan sonra normal guitar pro dan açıp çalmaktan da çok farkı olmaz ama olsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troiler

Onun yapıldığından eminim ben ya. Youtube ta bir videoda adam Buckethead'in bir parçasını yapıp çalmıştı. Biraz araştırdım anlatımları falan var baya da şuan vaktim yok uğraşamıyorum pek.

Gerçi guitar pro dan koyduktan sonra normal guitar pro dan açıp çalmaktan da çok farkı olmaz ama olsun :D

http://forums.smithyanvil.com/index.php

bu site şarkıları vermiş anlatmış nasıl ekleneceğini ama ben anlamadım :S
    bilen bi el atsın sevabına rocksmith türkçe topluluğu yok mu yaw

• Ben buldum sanırım ama daha denemedim. Haftasonu bitmeden denerim olursa güzel bir anlatım hazırlarım buraya
  • Çok kolaymış öyle zor bir işlemi yok.
    Oyunun klasöründe "Content" adlı bir klasör oluşturucaksınız ve indirdiğiniz şarkıları direk onun içine atıcaksınız. Klasör halinde değil direk ".dat" uzantısı ile.

Şarkıları indireceğiniz site:http://forums.smithyanvil.com/index.php

O forumları görmek için bile siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olun ondan sonra ana sayfada "Rocksmith 2012 Customs" yazan kategoridekilerden indirebilirsiniz.

İkiye ayrılıyorlar

Approved Packages: Bunlar ordaki ekip tarafından onaylanmış şarkılar. Yani kontrol edilmişler ve bariz hataları hiç yok denecek kadar az ve şarkıların bilgileri tam ve düzenli. Zorluk dereceleri bir derece var şarkı içerisinde phase olayı vs.

Submitted Packages: Burasıda şarkıyı hazırlayıp direk koydukları yer. İyi yapan kötü yapan herkes buraya koyuyor aradığınız şarkı approved kısımda varsa önce ordan indirin buraya mecbur kalırsanız girin.

___
    Guitar Pro dan midi olarak alıp bir şekilde kendi şarkılarını yapabiliyorsunuz ama bu cidden biraz uğraştırıyor sanırım ayrıca size normal rocksmith deki gibi zorluk seviyeleri sunmayacağından şarkıyı öğrenme açısından guitar pro dan çalışmaktan farkı olmaz.

Kötü Haber;
    Oyuna RocksmithNoCable crackten girerseniz oyun ne dlc leri ne de sonradan eklediğiniz şarkıları görmüyor. Custom şarkı eklemek için mecbur kablo lazım sanırım bende görmedi çünkü crackten girince.

.dat dosyalarını Content klasörünün içine kopyalayıp, oyunu Real Tone Cable la oynamasına rağmen DLC veya eklediğiniz Custom şarkıları göremeyen varsa yorum atsın. Gerekliliğinden emin olamadığım bir işlem daha var ama bende onu uygulamadan şarkıları gördüğü için onu buraya yazmadım.

• adamsın çok iyi oldu bu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.