Şimdi Ara

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.034
Cevap
23
Favori
70.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Noktayı yine Himedia koymuş arkadaşlar.

http://www.cnx-software.com/2014/07/08/himedia-q5-quad-core-is-an-android-tv-box-based-on-hisilicon-hi3739c-soc-with-sata-usb-3-0-4k-support/

Ben bu cihazda nokta olacak birşey göremedim desem ? Ne h.265 nede DTS donanımından bahsedilmiş.

Son nokta şudur benim nazarımda :

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!!

bencede bu nokta olabilir... diğeri dual core vs.. yani nokta ile alakası yok aksıne pıyasadıklerden daha kotu bence

• quote:

quote:

http://www.cnx-software.com/2014/07/08/himedia-q5-quad-core-is-an-android-tv-box-based-on-hisilicon-hi3739c-soc-with-sata-usb-3-0-4k-support/

Ben bu cihazda nokta olacak birşey göremedim desem ? Ne h.265 nede DTS donanımından bahsedilmiş.

Bir kez daha bak bence :

HiMedia Q5 Quad Core specifications:

SoC – HiSilicon Hi3798C quad core ARM Cortex A9 @ 1.5GHz + ARM Mali-450MP6 Octa core GPU.
    System Memory – 2 GB DDR3
    Storage – 8GB eMMC Flash, SATA connector, and MMC/SD 2-in1 card reader
    Connectivity – 10/100/1000M Ethernet, and 802.11 b/g/n/ Wi-Fi with external antenna
    Video Out – HDMI 1.4 up to 4K30 and composite
    Audio Output – HDMI, L/R stereo (RCA), and optical & coaxial S/PDIF
    Video Codecs – MPEG1/2/4 up to 4K30, H.264/AVC up to 4K30, H.265 up to 4K30, VC-1, REALVIDEO 8/9/10 up to 4K30, and more
    Audio Format – MP3, WMA, AAC, APE, FLAC, WAV, DTS, Dolby Digital, AC3 up to 7.1.
    Video modes – PAL, NTSC, 720p, 1080i (50/60Hz), 1080p (24/30/50/60Hz), 4K (24/30Hz)
    USB – 2x USB 2.0 host ports, 1x USB 3.0 port
    Misc – LED display on front panel, recovery button.
    Power Supply – 12V/2A
    Dimensions – 170 x 115 x 24.5 mm

Read more:http://www.cnx-software.com/2014/07/08/himedia-q5-quad-core-is-an-android-tv-box-based-on-hisilicon-hi3739c-soc-with-sata-usb-3-0-4k-support/#ixzz38OEbnzVw

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

satıştamı?

sanırım cihaz bu

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-HiMedia-Q5-android-4-03-1080-p-hd-media-player-DLNA-AirPlay-Miracast-Free/1617424161.html

Hayır bu değil. Benim verdiğim liknteki başka ama dış kısmı tamamen aynı.

• quote:

quote:

quote:

Bir kez daha bak bence :

HiMedia Q5 Quad Core specifications:

SoC – HiSilicon Hi3798C quad core ARM Cortex A9 @ 1.5GHz + ARM Mali-450MP6 Octa core GPU.
    System Memory – 2 GB DDR3
    Storage – 8GB eMMC Flash, SATA connector, and MMC/SD 2-in1 card reader
    Connectivity – 10/100/1000M Ethernet, and 802.11 b/g/n/ Wi-Fi with external antenna
    Video Out – HDMI 1.4 up to 4K30 and composite
    Audio Output – HDMI, L/R stereo (RCA), and optical & coaxial S/PDIF
    Video Codecs – MPEG1/2/4 up to 4K30, H.264/AVC up to 4K30, H.265 up to 4K30, VC-1, REALVIDEO 8/9/10 up to 4K30, and more
    Audio Format – MP3, WMA, AAC, APE, FLAC, WAV, DTS, Dolby Digital, AC3 up to 7.1.
    Video modes – PAL, NTSC, 720p, 1080i (50/60Hz), 1080p (24/30/50/60Hz), 4K (24/30Hz)
    USB – 2x USB 2.0 host ports, 1x USB 3.0 port
    Misc – LED display on front panel, recovery button.
    Power Supply – 12V/2A
    Dimensions – 170 x 115 x 24.5 mm

Read more:http://www.cnx-software.com/2014/07/08/himedia-q5-quad-core-is-an-android-tv-box-based-on-hisilicon-hi3739c-soc-with-sata-usb-3-0-4k-support/#ixzz38OEbnzVw

Hardware olarak destklediğine pek emin değilim. Öyleyse iyi. Ama ben himedia ürünlerinin çok şişirildiğini düşünüyorum.
    Mali 450 ekran kartı Odroid-XU3 deki T-628 MP6 yanında çok sönük kalıyor. Benchmarklarda t-628 mp6 silip süpürmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 25 Temmuz 2014; 9:08:22 >

• Himedia ürünleri film oynatma amaçlı kullanacaksanız Android'ler içerisinde rakipsizdirler. Zaten ürün açıklamalarında bile üzerindeki işlemcinin bu amaçla üretildiğini yazıyorlar. O işlemcileri kullanan başka bir cihaz olmaması bence Himedia'yı farklı yapıyor. Test sonuçları benim için bir şey ifade etmiyor, ben bunları oyun oynamak amaçlı kullanmıyorum ki arada bir oynadığım oyunlarda da Himedia Q5 II bile bana yetiyor. Ayrıca şu var ki DTS ve AC3'ü adam gibi destekleyen başka cihaz yok. Yeni yeni Amlogic S802 cihazlar çıktı. H265 konusunda da, donanımsal olarak desteklemese H265'i oraya yazmazlardı. Sonuçta yazılımla tüm cihazlar bir yere kadar H265 açar. 4K videoyu 30 FPS ile yazılımla oynatamazsınız. Amazon.com'da bir kullanıcı 4K videoyu hem H265 hem de H264 olarak son derece akıcı oynattığını yazmış.

http://www.amazon.com/Himedia-Q5-Quad-Core-Streaming/product-reviews/B00LW268W4

Ekleme :

Araştırınca aşağıdaki linkte detaylı incelemesini buldum. H265'e donanımsal destek veriyor, işlemci kullanımları çok çok düşükmüş. 248 Mbps'lik H264 4K video oynatırken işlemci kullanımı %14. Asıl inanılmazı, aynı videoyu Gigabit ağ üzerinden takılmadan oynatabilmesi...

https://translate.google.com.tr/translate?sl=zh-CN&tl=en&js=y&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fbbs.himedia.cn%2Fthread-171875-1-1.html&edit-text=

Sizi bilmem ama ben ingilizce yazılımla çıkar çıkmaz alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 25 Temmuz 2014; 18:56:16 >

• Arkadaşlar linkteki ürünü hemen sipariş etmek istiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

http://www.aliexpress.com/item/hardware-decoding-HD265-RK3288-Android-4-4-Kitkat-XBMC-Bluetooth-2-4Ghz-5Ghz-Dual-WIFI-EKB328/1954197095.html

Freaktab sitesindeki 3288 chipli Beelink adlı ürünün satıcısı cihazın hdmi bağlantısında sorun olduğunu ve cihazın piyasa çıkışının geciktiğini söylüyor.Bu Beelink markasına özgü birşey mi,benim aliexpress'ten alıcağım linkteki ürün veya benzer 3288 kullanan cihazlarda da aynı sorun olur mu.Yani genel olarak cihazın yazılımsal oturmasını mı beklemeli yoksa hemen almalı mıyım.

• Bu nasıl peki

http://m.aliexpress.com/item/1965908137.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress'teki satıcıdan mesaj geldi.Ürün 2 hafta sonra kargolanmaya başliyacakmış,heralde ilk yorumların gelmesi 1 ayı bulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linklerdeki chazlara baktım. Sırf RK 3288 işlemcisi var diye ne idüğü belirsiz, yazılım desteği olup olmayacağı muamma olan cihazlara para vermeyin. Madem Himedia'ya burun kıvırıyorsunuz bari gidin Minix X8-H modelini alın. O da olmadı Freaktab'da yazılımı desteklenen bir modeli bekleyin. Teknik özelliklerine bakıp cihaz alacaksınız, sonra bir bakacaksınız, film izlenirken takılma yapıyor veya marketten her uygulamayı yükletmiyor, seslerde sorun çıkıyor vs. Paranızı çöpe atmayın.

• bende bluetimes marka çin malı 4.2 android mini pc aldım. şu anda özellikle film seyrederken takılıyor. buna çözüm varmı arkadaşlar. işlemci rk 3288
  • cihaz bu arkadaşlar. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merden57

bende bluetimes marka çin malı 4.2 android mini pc aldım. şu anda özellikle film seyrederken takılıyor. buna çözüm varmı arkadaşlar. işlemci rk 3288

Ben de tam bunu demek istiyorum işte. Cihazda süper işlemci var ama oynatırken takılma yapıyor.

Öncelikle cihazın sitesinde güncelleme varsa onu yüklemeyi dene, yoksa internette custom yazılım var mı ona bak. Eğer yoksa pek yapacak bir şey yok. Yazılım bekleyeceksin. Bir de aynı filmi başka bir diskten oynatmak dene veya diski adaptörlü usb hub ile bağla, o da olmazsa son çare adaptörlü bir disk üzerinden oynat. Belki cihazın usb çıkışı diski besleyemiyordur.

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler. üretici firmaya mesaj attım. android 4.4 yükleyeceğimi güncellemenin yakında gönderileceğini bildirdi. sitelerinden indirebilecekmişim.
  • Cihazı aldığınız linki verırmısınız

• Peki arkadaşlar Minix 8,Tronsmart S89,Rockchip 3288 ve Himedia ürünleri hakkında hangisinin görüntü kalitesinin daha iyi olabileceği hakkında görüşü olan bir arkadaşımız ve okuyabileceğimiz bir inceleme var mı?
  • Görüntü kaliteleri arasında çok büyük farklar olacağını sanmıyorum ama şunu söyleyebilirim ki örneğin bu hafta tatilde bir Samsung LCD TV'nin kendi oynatıcısı ile film izledim, Himedia ondan daha iyi ve akıcı bir görüntü veriyor. Resimdeki akıcılık bana göre her şeyden önemli ve bu konuda zamanında denediğim Rockchip 3066 işlemcili MK808 hiç de iyi değildi.
  • Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Anladım zaten Dts olayı beni 3288'den vazgeçirdi.Şuan Tronsmart veya Minix X8 üzerine yoğunlaştım.Sizin tavsiyeniz ne olurdu.Himedia,Minix,Tronsmart arasında.Öncelikli olarak media player özelliği lazım,sonra nette gezinmek ve download yapmak.Cihazı Avr'ye bağliyacağım dolayısıyla benim için Dolby True Hd ve Dts Hdma gibi ses kodeklerini çözmesi önemli.Ayrıca bu cihazlarla Ip Tv izleme olayına girmek istiyorum.Bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbr -- 3 Ağustos 2014; 1:28:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbr

Anladım zaten Dts olayı beni 3288'den vazgeçirdi.Şuan Tronsmart veya Minix X8 üzerine yoğunlaştım.Sizin tavsiyeniz ne olurdu.Himedia,Minix,Tronsmart arasında.Öncelikli olarak media player özelliği lazım,sonra nette gezinmek ve download yapmak.Cihazı Avr'ye bağliyacağım dolayısıyla benim için Dolby True Hd ve Dts Hdma gibi ses kodeklerini çözmesi önemli.Ayrıca bu cihazlarla Ip Tv izleme olayına girmek istiyorum.Bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir.

İlla hemen almayı düşünüyorsanız. Minix veya Tronsmart S802 chipli hardware DTS olan cihazlaqrını almanızı öneririm.
    3288 ler için henüz vakit var.
  • xbr kullanıcısına yanıt
    Racerant arkadaşın da dediği gibi DTS destekleyen Amlogic S802 işlemcili cihaz alın. Ben şimdi alacak olsam Minix X8-H alırım. Yok beklerim derseniz Himedia Q5 Quad'ın Çince versiyonu çıktı (Çince yazılım ve kumanda), bir iki aya İngilizce olanı da çıkar. Ben kendime onu alacağım, onda H265 desteği de var. Film ağırlıklı kullanacaksanız hepsinden daha iyidir.
  • quote:

Racerant arkadaşın da dediği gibi DTS destekleyen Amlogic S802 işlemcili cihaz alın. Ben şimdi alacak olsam Minix X8-H alırım. Yok beklerim derseniz Himedia Q5 Quad'ın Çince versiyonu çıktı (Çince yazılım ve kumanda), bir iki aya İngilizce olanı da çıkar. Ben kendime onu alacağım, onda H265 desteği de var. Film ağırlıklı kullanacaksanız hepsinden daha iyidir.

Himedia Q5 Quad Core un ingilizcesi ne zaman çıkacakmış Seko bir bilgin varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.