Şimdi Ara

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
23
Favori
70.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar asıl amaç kaliteli görüntü ile film izlemek olucak.Birde arada altyazı vs gibi ihtiyaçlar için masaüstünü açmadan netten ufak işlemleri halletmesi lazım.Peki Himedia'nın görüntü kalitesinin en iyisi olduğunu nasıl biliyorsunuz bu konuda bir test varmı ben neti aradım ama bulamadım.
  • racerant kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok ama çıkmasının çok fazla süreceğini sanmıyorum. Beklemeye değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbr

Evet arkadaşlar asıl amaç kaliteli görüntü ile film izlemek olucak.Birde arada altyazı vs gibi ihtiyaçlar için masaüstünü açmadan netten ufak işlemleri halletmesi lazım.Peki Himedia'nın görüntü kalitesinin en iyisi olduğunu nasıl biliyorsunuz bu konuda bir test varmı ben neti aradım ama bulamadım.

En iyisi olup olmadığını bilmiyorum fakat kullandığım Q5 II'nin görüntü kalitesinden gayet memnunum. Hatta bazı SD filmlerde beni şaşırttığı olmuştur. Genel olarak Android cihazların görüntü kaliteleri birbirine yakın denilebilir. Yani çok kafaya takacak bir konu değil ancak akıcı ve özellikle yana doğru kayan kamera hareketlerinde atlamadan görüntü vermesi önemli. Q5 II bu konuda kusursuz...

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Anladım sağolun.Peki birde Himedia da klavye ve mouse kullanıp nette gezebilecek miyiz.Ayrıca iptv işine bu android cihazlarla girebilir miyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbr kullanıcısına yanıt
    Ben Logitech MK-240 ile kullanıyorum, zaten bana göre bu cihazları kullanmak için en kolay yolu da bu. Bugüne dek iki tane touchpadli mini klavye ve gyro kumanda denedim ama en kullanışlısının klavye + fare kullanmak olduğuna kanaat getirdim. Yalnız iki çekirdekli modelin internet performansı ancak işinizi görecek kadar. 4 çekirdeklilerde çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Ne de olsa 4 çekirdek yanında daha güçlü grafik işlemcisi ve daha fazla ram var. IPTV konusunu ise hiç bilmiyorum. TVYO falan çalışıyor.
  • Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Geçen gün yukarıda linkini verdiğim Brands markalı 3288 chip'li ürünün satıcısına mail atmıştım Dts ile ilgili donanımsal çözücü var mı diye,var diye mesaj atmış ne kadar güvenilir bilinmez,sizin görüşünüz nedir.Benim bildiğim bu konu fason üreticilerden ziyade Rockchip firması ve Dts lisansı ile ilgili.
    Birde hocam bende klavye+mouse ile kullanmak istiyorum.Ayrıca zaten 2 çekirdekli model bu saatten sonra alınmaz ya Tronsmart S89,Minix X8 yada sizin dediğiniz Himedia.Ama dediğim gibi nette gezinmek Himedia ile problem olur mu?
  • quote:

Geçen gün yukarıda linkini verdiğim Brands markalı 3288 chip'li ürünün satıcısına mail atmıştım Dts ile ilgili donanımsal çözücü var mı diye,var diye mesaj atmış ne kadar güvenilir bilinmez,sizin görüşünüz nedir.Benim bildiğim bu konu fason üreticilerden ziyade Rockchip firması ve Dts lisansı ile ilgili.
    Birde hocam bende klavye+mouse ile kullanmak istiyorum.Ayrıca zaten 2 çekirdekli model bu saatten sonra alınmaz ya Tronsmart S89,Minix X8 yada sizin dediğiniz Himedia.Ama dediğim gibi nette gezinmek Himedia ile problem olur mu?

Yalan söylemiş. Donanımsal olarak 3288 de DTS desteği yok. Yazılımsal olarak var.
    Ben bunu problem etmediğimden 3288 alıcam. Zira benim için h265 daha öncemli.

Himedia alacaksan muhakkak Q5 4 çekirdekli ve mali-450mp6 ekran kartlı modeli beklenmeli.

Şu performansdean sonra Minix 8x-h alıp geçebilirsiniz gözü kapalı. ÖZellikle 4k video oynatımı kusursuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Ağustos 2014; 7:46:40 >

• Bu arada Amlogic S812 chipsetli cihazlar birkaç ay içerisinde içerisinde yavaş yavaş boy göstermeye başlayacak.
    S812 chipler Video dosyalarında %50 downsizing sağlayacak (ki bence çok önemli) UHD h265 codec desteği ile gelecek.
    Ayrıca Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3 desteği donanımsal olarak olacak.

http://www.cnx-software.com/2014/04/25/amlogic-stb-socs-comparison-aml8726-mx-s802-s805-and-s812/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Ağustos 2014; 11:47:47 >
    Bana'da yalan söyledi gibi geldi ya da bilmiyor.Hocam himedia alabilirim ama dediğim gibi benim için nette gezmekte önemli ve acaba Mali 450 mi daha iyi video gösteriyor yoksa 3288'de olan Mail T7 mi.Bu çok önemli bu testide görmem lazım.Bu arada Amlogic S812 ve Himedia yeni versiyonu 2 ay bekleyip almak farz oldu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbr -- 5 Ağustos 2014; 11:15:19 >
  • quote:

Bana'da yalan söyledi gibi geldi ya da bilmiyor.Hocam himedia alabilirim ama dediğim gibi benim için nette gezmekte önemli ve acaba Mali 450 mi daha iyi video gösteriyor yoksa 3288'de olan Mail T7 mi.Bu çok önemli bu testide görmem lazım.Bu arada Amlogic S812 ve Himedia yeni versiyonu 2 ay bekleyip almak farz oldu gibi.

Zaten bu yüzden bekle bekle birşey alamıyoruz halen RK3188 ile yola devam ediyoruz

Tüm bu tantana biter sonra HDMI 2.0 için bekleriz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Ağustos 2014; 11:51:17 >

• Valla benim gözümde Rockchip sadece Antutu skoruna oynayan bir firma. RK 3288'de de DTS ve AC3 desteği olmadığına göre film oynatmada yine çok iyi olacağını düşünmüyorum.
    Haklısınız üstat.Aslında ya Minix ya da Tronsmart S89-H alıp konuyu kapatmak lazım.Yoksa 2 sonrada Mart ayında native hdmi 2.0 geliyor diye haber çıkar 2 ay bekleme süresi olur 7-8 ay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yine de Himedia Q5'in 4 çekirdeklisini beklemeni tavsiye ederim. Sonuçta piyasada olan bir cihazdan bahsediyoruz, sadece yazılım bekliyor.
  • H.265 sıkıştırma oranları

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Valla benim gözümde Rockchip sadece Antutu skoruna oynayan bir firma. RK 3288'de de DTS ve AC3 desteği olmadığına göre film oynatmada yine çok iyi olacağını düşünmüyorum.

Rockchip'i sadece 3066 ve 3188 chiplerine ve android platformuna bakarak da genelleme yapmak doğru olmaz. Zira bu iki chipsette de
    ekran kartı ile ilgili darbogaz mevcut. Yazılımı ne kadar optimize etseniz de mali-400 de takılıp kaldılar. Ancak 3288 bu konuda çok farklı olacaktır.

Diyeceğim şudur ki Rockchipleri sadece 3066 ve 3188 ile değerlendirip videoda başarısızdır diyip genelleme yapmak doğru olmayacaktır.

Sonuçta geçmişte birçok farklı media player da kullanılımış, dönemlerinin başarılı rockchipleri var.
    Genelleme yapmak doğru değil tabi ama Q5 II'de de Mali 400 olduğunu düşünürsek, Rockchip'e şüpheli bakmamız çok yanlış olmaz. Ben de Tronsmart Prometheus var, o da 3066'ya göre video oynatmada çok daha iyi, üstelik XBMC çalıştırıyor. Zaten 3288 sesten dolayı baştan kaybediyor. Gerçi o kadar güçlü bir işlemcide ses konusu yazılımla halledilebilir tabi ama ben yine de donanımdan halledilmesi taraftarıyım. Yazılıma girince bu sefer yazılım kaynaklı sorunlar çıkacak. Bana göre GPU gücünden dolayı 3288'ten çok güzel oyun konsolu olur.

H265'in sıkıştrma oranları gerçekten muhteşem. Bir de bildiğim kadarıyla görüntü de H264'e göre daha keskinmiş. Ben vasat filmleri çoğu zaman boyutu ufak olduğu için YIFY sürümden izlerim. H265 ile 720p YIFY'ler 300 MB boyutlarına inecek, 10 GB 1080P baba filmler 5 GB olacak. Valla elimdeki büyük H264'lerin hepsini yerden kazanmak için H265 olarak yeniden çekerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 6 Ağustos 2014; 8:55:02 >

• Güzel paylaşım, ellerinize sağlık.
  • HPH RK3288 ürün satışta hemde Hdmi 2.0 olarak !!! Ayrıca 4gb Ram var ve oldukça alan olmuş gibi görünüyor.
    Ayrıca fabrika yetkililerinin ilgileri ve Freaktab e verecekleri destek sayesinde Finless tarafından ROM desteği geleceği de konuşuluyor...

http://www.nagrace.com/nagrace/en/products/detail/id/125.html

Ürün ile ilgili Tina adında bir arkadaş bilgi veriyor ve yardımcı oluyor. Freaktab da ürün ile ilgili konu aşağıdadır. Sizde kafanıza takılanları sorabilirsiniz.

http://www.freaktab.com/showthread.php?13830-HPH-Android-TV-BOX-of-RK3288-64gb-4gb-ram-200

Satın almak isteyenler :

http://www.aliexpress.com/item/Android-TV-BOX-with-RK3288-4G-DDRIII-32G-Storage-support-4K-2K-with-HDMI-INPUT-FUNCTION/1999602114.html

PCB görüntüleri :

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!! *** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!!

Özellikler :
    *CPU: RK3288 28nm Cortex-A17 Quad core *GUP: Quad-Core Mali-T764 3D GPU Support OpenGL ES1.1/2.0/3.0, OpenVG1.1, OpenCL1.1 and Renderscript , Directx11, 2D GPU support 8Kx8K input,4Kx4Koutput
    *RAM: PDDRIII 2G/4G optional
    *Nand flash: 8G/16G/32G max up to 64GB optional
    *HDMI2.0,Support 4K x 2K decode output
    *HDMI Input: Support max up to 1080P(60Hz) input
    *Support H.265 Hardware decoding
    *Support 1000MB Network
    *3 x USB Host,
    * 5M Cam(Optional)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 7 Ağustos 2014; 14:35:02 >

• Rockchip 3288 ler için Linux Kernel ve Chromium OS Yolda

http://www.cnx-software.com/2014/04/23/rockchip-rk3288-source-code-linux-chromium-os/

• quote:

Orijinalden alıntı: racerant

HPH RK3288 ürün satışta hemde Hdmi 2.0 olarak !!! Ayrıca 4gb Ram var ve oldukça alan olmuş gibi görünüyor.
    Ayrıca fabrika yetkililerinin ilgileri ve Freaktab e verecekleri destek sayesinde Finless tarafından ROM desteği geleceği de konuşuluyor...

http://www.nagrace.com/nagrace/en/products/detail/id/125.html

Ürün ile ilgili Tina adında bir arkadaş bilgi veriyor ve yardımcı oluyor. Freaktab da ürün ile ilgili konu aşağıdadır. Sizde kafanıza takılanları sorabilirsiniz.

http://www.freaktab.com/showthread.php?13830-HPH-Android-TV-BOX-of-RK3288-64gb-4gb-ram-200

Satın almak isteyenler :

http://www.aliexpress.com/item/Android-TV-BOX-with-RK3288-4G-DDRIII-32G-Storage-support-4K-2K-with-HDMI-INPUT-FUNCTION/1999602114.html

PCB görüntüleri :

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!! *** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!!

Özellikler :
    *CPU: RK3288 28nm Cortex-A17 Quad core *GUP: Quad-Core Mali-T764 3D GPU Support OpenGL ES1.1/2.0/3.0, OpenVG1.1, OpenCL1.1 and Renderscript , Directx11, 2D GPU support 8Kx8K input,4Kx4Koutput
    *RAM: PDDRIII 2G/4G optional
    *Nand flash: 8G/16G/32G max up to 64GB optional
    *HDMI2.0,Support 4K x 2K decode output
    *HDMI Input: Support max up to 1080P(60Hz) input
    *Support H.265 Hardware decoding
    *Support 1000MB Network
    *3 x USB Host,
    * 5M Cam(Optional)

fiyatta ciddiler mi ?

180 Dolar ????

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.