Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vuslatteri Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.272
Cevap
1.328
Favori
2.247.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
218 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
33. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

i-robot 780 ürününüzü 2012 şubat ayından beri kullanıyoruz, neredeyse 2 seneye yaklaştı ve bu süre zarfında rutin temizliği dışında bir sorunla neredeyse hiç karşılaşmadık, sadece 2 set fırça 7-8 tanede yan fırça bitirdi, daha önceki mesajlarımda planını attığım oldukça karmaşık olan evi, eğer biryere takılmaz ise başarı ile temizleyip kesinlikle bir yolunu bulup üsse dönüyor, hala haftanın 4 günü temizlik yapıyor ve müthiş memnunuz.
    Bahsettiğiniz navigasyon ve pil problemi her cihazınızda varmı? 2 senedir belki 10 defa pili bitipte docku bulamadığına ancak şahit olmuşumdur, bunların çoğuda temizlik yaptığı alanın kapısını kapatıp odadan çıkamamasından kaynaklanıyor.
    Bu aralar mekanik aksam çalışma sesi biraz daha gürültülü ve pürüzlü gelmeye başladı gibi, yıllık bakım, söküp mekanizmaları temizleyip yağlamak gibi bir işlem gereklimidir?

Saygılar

• Sayın Canlı,

Nazar değmesin diyoruz, bu mesajınıza çok sevindik gerçekten. 700 serileri ile ilgili olarak o kadar çok şikayet var ki, sizi bir istisna olarak kabul etmek zorundayız. 4 sene önce sattığımız 500 serisi robotlar hiç arıza yapmazken, 700 serileri 2-3 ayda problem çıkarmaya başlıyor maalesef.
    Gönderdiğiniz plan çok da karmaşık değildi aslında, normal şartlarda bir robotun rahat bitirebilmesi lazım zaten.
    Yan fırça harcamanız çok yüksek görünüyor, süpürgeliklerde açıklılar veya çıkık çiviler mi var?
    Mekanik aksam plastik yapılı olduğu için düzenli kullanımda aşınmalar olmaktadır, normal bir durum bu.
    İyi gülerde kullanınız.
  • Ali bey cevap için teşekkür ederim, evet süpürgelikler problemli, Robotu komple söküp temizlemeyi düşünüyorum inşallah içinden çıkarız, çıkamazsam yedek parça stoğunuz vardır herhalde :)

Temizlik algoritması.

Navigasyon sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BCANLI -- 2 Kasım 2013; 17:49:58 >

• Sayın Canlı,

iRobot ve Neato grubu ürünler için yedek parça stoğumuz her zaman vardır, merak etmeyiniz.
    Altta yayınladığınız algoritma sadece tasarıdır, Roomba henüz tavandan yansıtılan navigasyon sistemine geçmedi.
    Eski adıyla Mint, yeni adıyla da Braava yer silme robotlarında kullanılan bu sistem aslında odadan odaya yönlendirme için çok uygun ve gerekli.
    Şu aşamada en güncel, başarılı ve etkili navigasyon sistemi Neato'nun kullandığı laser tarama sistemidir.
  • Ali bey mrb,

hepsirobot.com daki iletişim formundan mail attım ama dönüş olmadı, sitenizde su an elinizde hiç stok olmadığı görünüyor, 2 model ikinci el dışında, ıkıncı el ile ilgili bilgi verirmisiniz, arızalı olup tamır edılen robotlarmı onlar! pilleri ne durumda mesela vb, özelliklerindede cok detay yazmıyor odadan odaa gecıyor mu, sarj olup kaldığı yerden devam edıyor mu? vb...
  • ozlemn O kullanıcısına yanıt
    Özlem hanım merhaba,

02.11.2013 tarihinde size mesaj göndermişiz ancak sanırım ulaşmamış, aşağıda tekrarlıyorum:

Merhaba,

iRobot ürün gruplarında kronik olan bir arızanın giderilmemesi sonucunda, firma model değiştirinceye kadar satmama kararı almıştık, bu sebepten dolayı bir süredir iRobot Roomba satışımız bulunmamaktadır.
    İkinciel robotlarımız, müşterilerimizin değişim amacı ile bize getirdiği robotlardır. Tamamı kontrol edilmekte, yenilenmekte ve aşınan kısımları değiştirildikten sonra tekrardan satışa verilmektedir.
    581 modelimiz iRobot Roomba serisinin en pahallı ikinci robotu idi. Artık satılmamaktadır. Geniş alanları temizleyebilen, odadan odaya dolaşabilen bir modelimizdir. Roomba 581, 120m2 civarında bir alanı temizleyebilmektedir.

İlginize çok teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,

Hepsirobot.com
    Türkiye'nin akıllı ev robotları merkezi
  • Ekim ayı demiştiniz, Neato'larda halen bir gelişme yok sanırım.
    @Hepsirobot
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    @hepsirobot ağustos 2013 ortasında 10 güne kadar gelecek olan roomba 780 henüz gelmedi. bugünlerde gelir mi? ya da ekim gibi gelecek olan neato ne zamanı bulur? çoğu forumda çok kişinin aradığı bir ürünü getirmemek için direnmek nasıl iş çözemedik. bilgi rica ederiz.
  • Uzun suredir bu konuya yazmiyordum gordum hala insanlar urun bekliyor Ben yurtdisindan 600 serisi irobot aldim geldim çok memnun bir sekilde kullaniyorum. Sorun yok, temizligi iyi fiyati Turkiyeye gore cok makul. Yedek parça deseniz ebay de pek çok satici var ve Türkiye'ye sorunsuz bir sekilde gonderiyorlar.
    Yani bosuna beklemeyin bir sekilde yurtdisindan getirin beni de geldi geliyor diye 5 6 ay oyaladılar.
    Umarim irobot yakinda istanbula bir ofis açar da kendisi dogrudan pazarlar urunlerini Turkiye pazarinda.
    ayrica vileda nin bir urunu var yurtdisinda arkadaslarim oldukca memnun ve fiyati cok makul vileda virobiden sonra ulkemizde de yakinda satmaya baslar.http://www.vileda.com/uk/products/electrical-products/vileda-cleaning-robot.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali bey merhaba yeni 880 serisi hakkında bilginiz varmı? CHM ve fırçasız motor dışında ne gibi detay değişiklikler var?

• BCANLI B kullanıcısına yanıt
    Sayın Canlı,

R880deki tek değişiklik yeni CHM aslında. Navigasyon sistemi ve diğer detaylarda bir değişiklik yok. Yeni bir batarya deneniyor, XLife adı altında. Bununla bataryanın değişim süresinin arttırılığı söyleniyor, tabii ki zaman gösterecek.

Yeni kauçuk rulolu CHM önemli bir geliştirme. İlk testlerde toz toplama yeteneğinde önemli bir artış gözlemlendi. Ancak ruloların kenarlarında halen çok miktarda kıl tüy toplanıyor ve blokajlara sebep oluyor. Yani fırça temizliğinden tamamen kurtulmak henüz mümkün değil.

Önemle beklediğimiz sağa sola çarpmadan ortalıkta dolaşma ve haritalama yeteneği ise başka bahara kalmış görünüyor maalesef. Müşterilerimiz çizilmiş mobilyalar yüzünden şikayete devam edecekler anlaşılan!

• Neato geldiğinde bütün temizlik problemlerinizin son bulacağını söyleyebilirim gönül rahatlığıyla. Emiş kuvveti roomba serisi ile kıyaslanamaz. 2 metreden perdeleri dalgalandırıyor aletin hava çıkışı.
  • Neato'nun hangi modeli geliyor?

Benim evimde halı çok az. Ben süpürge robotu yerine zemin silme robotu tercih ederim Yada ikisi bir arada olan varsa daha makbul
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Neato Signature ve Signature pro gelmek üzere.

İstediğiniz iki temizleme şekli sadece Moneual firmasının Rydis modelinde var ancak şu anda ithal edilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 2 Aralık 2013; 8:33:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Neato'nun hangi modeli geliyor?

Benim evimde halı çok az. Ben süpürge robotu yerine zemin silme robotu tercih ederim Yada ikisi bir arada olan varsa daha makbul

Selamlar, Neato zemini temizlediğinde, silinecek toz kalmadığını söyleyebilirim, özellikle sert zeminde gayet başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTheWay

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Neato'nun hangi modeli geliyor?

Selamlar, Neato zemini temizlediğinde, silinecek toz kalmadığını söyleyebilirim, özellikle sert zeminde gayet başarılı.

Hocam ürünün satışa çıkmasını bekliyoruz.
    Acaba hangi modeli ne fiyatla gelecek?
    Teşekkürler

• Ben de bekliyorum satışa çıkmasını. Eylul dendi. Sonra ekim oldu. Sonra kasım. Şimdi aralıktayız ama hala çok yakında...

Signature ve Signature Pro gelecek diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

Ben de bekliyorum satışa çıkmasını. Eylul dendi. Sonra ekim oldu. Sonra kasım. Şimdi aralıktayız ama hala çok yakında...

Signature ve Signature Pro gelecek diyorlar.

Farkları nedir acaba?

@Hepsirobot bu konuda ve ürünün ne zaman satışa çıkacağı konusunda bilgi verebilir mi? Acelesi yok ama evlilik yıldönümüne kadar ( Mart ) gelirse sevinirim.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Sayın Forum üyeleri,

Neato ürünlerinin piyasamıza sunulması konusundaki şikayetlerinizi biz de paylaşıyoruz.

Daha önceden de anlatmaya çalıştığımız üzere, mevcut XV15 ve XV25 modelleri biz ithal etmeye başlamak üzere iken sonlandırıldı ve signature / signature pro olarak yeniden güncellendi. Bu sırada ithal etmiş olsa idik piyasaya artık üretilmeyen bir model sunmuş olacaktık ki bu da beraberinde başka sorunlar getirecekti.
    Ülkemizde satılacak iki model, Signature ve Signature pro için çalışmalarımız sonlandı, kısa sürede piyasada olacaklar.

Aralarındaki fark konusuna gelince.. temel olarak, temizleme modülleri aynı, navigasyon sistemleri ve lazer tarama ünitelerinde farklılıklar bulunmaktadır. Kutu içerikleri, fırça yapıları ve aksesuarlarda küçük farklılıklar bulunmaktadır.

Her iki model de piyasaya oldukça küçük bir fiyat farklı ile sunulacaktır.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.