Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
56.060
Cevap
1.320
Favori
2.233.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12641265126612671268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-85024A81E

1C nin en önemli avantajı haritalama özelliğinin bulunması evi süpürürken geçmediği yer kalmaz.

Diğeri evde rastlantısal bir şekilde gezer eviniz küçük değilse ve oda oda gezdirmeyecekseniz bazen süpürmediği alanlar olabilir. Başka farkları da vardır ancak bildiğim kadarıyla en önemli fark bu.

anladım hocam, bizim ev küçük zaten diğeri de iş görür o halde. temizlik, batarya konusunda çok bir fark yok sanıyorum dediğinizden anladığım kadarıyla. Haritalama en büyük fark. Yine de araştırmak lazım biraz daha. Teşekkür ederim cevabınız için

• yuemef kullanıcısına yanıt

Aslında bahsi geçen mod Halı tanıma değil hocam :)

Carpet boost; ana fırçanın halının dokusuyla zorlanması sonucu fan motoruna sinyal göndermesi sonucu vakum gücünü arttırması olayı. Halıların rengiyle ilgili bir durum yok.

Yani sandığınız gibi robotun altında bir sensörle halıyı algılama-tanıma olayı Ecovacs markasında mevcut.

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Ne bilelim 20 tane sensör koymuşlar onu böyle mi algılatıyorlar. Demek benim halılar zorlamıyor fırçayı :)
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Satışta olan sadece Turkcell var sanırım.

• düzeltmek isterim Ali abi;

360 S serilerinde 10 adet haritanın 5 adeti favorilere alınarak olduğu haliyle saklanır, kalan 5 adet harita bir sonraki temizlik görevine kadar saklanır. Öncedende anlatmaya çalışmıştım zor olmuştu abi :)

Robot Kafalar kanalımızda Detaylı Uygulama Kullanımı videomuzun 06:10 dk da bu çok ince detaydan görsel destekli bahsetmiştim @patates22

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 26 Ocak 2021; 17:6:22 >

• Bl@Ck[Dr@GoN] B kullanıcısına yanıt

Aşamaları kabaca aklıma geldigi gibi yazdım hocam çoğaltılabilir :)

5. Aşamadan sonra da bir aşamalar silsilesi başlıyor aslında dediginiz gibi, ne alacaz nerden alacaz gibi ve aslında bu kısım da önemli baya.

Çok aşırı düşünüp kafam rahat olsun iyi olsun diyenlerin kafa pek rahat olmuyor hocam bilgine :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • patates22 P kullanıcısına yanıt

Aceleniz yoksa 360 konumuzda bir çok kullanıcı stok sormuştu Sherman'a şubat ortası demişler bilginize.

Turkcell biraz tuzlu satıyor :) e-pazarlarda ve Shermanın kendi sitesinde 3,8-4k arasına satıldı.

Benim kendime ait 360 S9 robotum var ve elimde şuan aynı markanın S7 pro ve S5 model demo olarak robotlarıda var, aynı koşullarda test ettim halının dokuma yönü ve diğer koşullardan hiç etkilenmeden 2-5 sn arası hunharca carpet boost aktif eden S9 

ama diğer iki model çok daha farklı tepkiler veriyor, tepkisiz kaldıkları bile oluyor... (demo cihazların canını YouTuber arkadaşlar almış zaten sağolsunlar)

• arkadaşlar şuan 2000TL civarı alınabilecek bir cihaz önerebilir misiniz?

EDIT: bir, iki tık üstü olabilir.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 26 Ocak 2021; 19:13:47 >
  • bjQ7 B kullanıcısına yanıt

Olmadı hocam aynen dediğiniz gibi :)

İyice kafam karıştı artık.

Şöyle kafamdaki markalardan birinde çok ciddi bir kampanya olsa da hunharca alıp kurtulsam bu eziyetten modundayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl@Ck[Dr@GoN] -- 26 Ocak 2021; 18:12:19 >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Hmmm, o zaman o beş tane geçici haritanın anlamını tam anlayamadım.
    Benim önerim 5 tane haritayı saklaması ve geçicilerden bir tanesini de en az kullandığı bölgede değerlendirmesi şeklindeydi.
    Aslında o kadar da sensör yok da, neyse.
    Abi dur dur deme öyle :) bi de Türkçe sitesine 39 sensör diyorlar delirtiyorlar beni dövecem aleti şimdi.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Mijia 1C
    Onların 21 tanesi anakart üzerindeki jiroskop, atalet vs sensörü.
    Satanlar robotlardan anlasaydı, ortalık çok daha güzel olurdu.

hocam bende o ürünü inceliyordum şuan.

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-SDJQR02RR-17061-Vacuum-Cleaner/dp/B07718TKPR/ref=sr_1_3?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=Xiaomi+Mi+Robot+Vacuum&qid=1611679518&sr=8-3

fakat şu ürünle arasında çok fark var gibi az daha bütçeyi arttırıp bunu mu almaya zorlasam.

Mijia 1C pişman eder mi bilemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 26 Ocak 2021; 19:51:12 >

"o beş tane geçici haritanın anlamını tam anlayamadım."

Onu bende anlayamadım abi, ama belkide sizin önerinizdeki gibi robotun daha az kullanılacağı bölge içindir  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu sadece süpürme yapar, artık 4 seneyi geçti model olarak.
  • anladım, silme özelliği pek önemli değil yani robot süpürgelerin silme performansı tatmin eder mi emin değilim.

o yüzden süpürme konusunda daha başarılı olanı tercih etmek daha mantıklı geliyor bana.

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Mijia-Vacuum-Ak%C4%B1ll%C4%B1-S%C3%BCp%C3%BCrge/dp/B0852NHYC7/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=Mijia+1C&qid=1611680610&sr=8-1

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-SDJQR02RR-17061-Vacuum-Cleaner/dp/B07718TKPR/ref=sr_1_4?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=Mijia%2B1C&qid=1611680610&sr=8-4&th=1

bu iki ürün arasında kesinlik Mijia 1C mi tercih edilmeli gene de? (gürültü, batarya, sensörler vs. içerdiği teknolojiler bakımından)

1C
    İlk seri Mi vacuum robotta haritalama temel düzeyde ve yönlendirilemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12641265126612671268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.