Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: andıran otu , metearman Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.065
Cevap
1.321
Favori
2.233.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hepinize teşekkür ediyorum.
  • muratalagoz kullanıcısına yanıt

Ahaaa face'deki sensinnnn   Hocam bayıldım bayıldım nazar değmesin...

• oqi kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam, aynen teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

25.000 yanıt olmuş.
    Hepinize teşekkür ediyorum.

Asıl biz teşekkür ederiz Ali Bey.

• İyi günler
    Forumdaki deneyimli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Yaklaşık 6 aydır roborock s5max modelini kullanıyorum. Buradaki yorumlara bakarak bu modelde karar kılmıştım ve çok memnun kaldım. Ancak iki gündür şöyle bir problemim var. Robot şarj istasyonunu farklı bir odadaymış gibi algılıyor. Normalde herzaman aynı yerde durur hiç değiştirmem yerini. Fişten çıkarıp istasyonu farklı bir noktaya götürmeme rağmen bir türlü düzelmedi. Böyle bir sorun yaşayan daha önce oldu mu? Çözüm için ne önerirsiniz?
    Teşekkürler
  • Hocamler herkese günaydın ve güzel bir haftasonu diliyorum :)

Bu konunun doğru yeri burası mı bilmiyorum ama eminim aranızda bu tarz işlerle uğraşan çok oldu o yüzden size bi danışmak istedim.

Baza ayaklarım geldi, tek kişilik bazayı değiştirdim ancak çift kişilik bazanın ayakları dandik çıktı. Bazı ayaklar çıkmıyor, olduğu yerde boş dönüyor. Çok büyük ihtimalle plastiği vidadan ayrılmış ve vidayı döndürmüyor. Ben bunları nasıl çıkartacağım :) aklıma gelen tek çözüm bunları kırıp bir pense/anahtar ile vidaları çıkarmak ancak bunları kırarken vidaları yamultursam diye korkuyorum.

Tavsiyelerinize açığım ilginiz için şimdiden teşekkürler :)

• ahmetnbr kullanıcısına yanıt

Mevcut ayakların baza içinde vvidasnın karşılığı olan somun yok mu hocam? Muhtemelen kontra yapılmıştır vida ve somunu. Siz alttan ayakları çevirince komple sistem dönüyor olabailir.

Anahtar ve pense ile kontra yapıp sökmeyi denemenizi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Hocam somun yok :) yatağın profilinde dişi vida kısmı var. Profilin içerisine de somun yerleştiremeyeceğiniz için somun koymuyorlar. Bir kaç tanesi normal döndürerek çıktı zaten. Ancak 3-4 tanesi çıkmayınca denemeyi bıraktım
  • Vahsi Hindi Sürprizi kullanıcısına yanıt

Filtre icin maskeden birseyler kesip bariyer yapmaniza gerek yok, uğraşmayabilirsiniz yani, onu filtre kirlenmesin diye yapıyorlar ama ben yapmıyorum. Sadece supurgeyle cekiyorum takıyorum geri. 6 ayda bir de degistirseniz yeter, ben ilkini 3 ay sonra degistirdim.

Toz torbalı olanları da ben dahil bir çok kişi tercih etmiyor genelde, siz gibi çok sık hazne temizlemek istemeyenler için otonom bosaltma mantiklı seçim olur, ayda 1 buyuk torbayı degistirip genel temizlik yaparsınız sadece.

Yani tam manzarayı bilmeden söylüyorum profilin içinde diş varsa o siyah ayağın içindeki vida sabit kalıp siyah plastiği çeviriyorsunuzdur. Plastiği kendinize çekerek çevirmeyi denediniz mi?

Abi sorun direkt o zaten ilk mesajda da onu demeye çalıştım zaten :) denedim denedim malesef baya bi uğraştım denedim ama olmadı bi türlü. Yaratıcı çözümler bulmaktan başka şansım kalmadı gibi

El testeresi  

Mecbur kiracaksin...yamulmasindan korkma o vidalari kullanmayacaksin..sadece vida yatağına zarar verme yeter
    O kısım direk mudahale edilemeyen sunta icinde kaliyor muhtemelen..oyle dedigin gibi de olabilir..bunu kırıp bakinca anlar ancak.
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Peki  

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    Ben vidalardan ziyada yuvanın zarar görmesinden endişeliyim zaten, sonuçta sert bir plastik. Plastiği kırıpı vidaya ulaşabilmem için sert vurmam gerekecek 🤔
    Testere aslında plastiği kolay kırılır hale getirmek için düşünebilir ama elimde yok maalesef 😅

Sanıyorum sonra çare çekiçle girişeceğim. Vidaya ulaştıp onu çevirerek çıkartacağım
  • Arkadaşlar 175 m2 için(150 m2 civarı da iş görür) yaşlıların kullanabileceği en uygun robot süpürge hangisi? Böyle sorun çıkarmayacak, iyi temizleyen, temizliği kolay, pratik bir şey olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium -- 16 Ocak 2021; 16:24:33 >
  • Arkadaşlar merhaba,

biraz konu dışı ama bunu sorabilecek başka yer aklıma gelmedi. Daha doğrusu bu neviden hesaplamalar burada birkaç kere yapıldığı için buraya sorayım dedim.

iki tane derin dondurucu var. Tüketim değerleri birinin 138

diğerinin 171

yıllık ne kadar elektrik faturasında farka neden olur?

• gavin G kullanıcısına yanıt

Fişten çıkarıp götürmeyin hocam, öyle bir durumda robotu kapatın, dockun hemen önünde açarak şarja yollayın düzelecektir.

• Bunu burada bilmeyen yoktur ama yeni gelenler olabilir diye paylaşmak istedik.

Sevgiler, Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.