Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi süpürgenin elektrik tüketimi ne kadar bilen var mı? Günde bir kez en yüksek güçle ortalama büyüklükte bir evi süpürse, faturaya ne kadar yansır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zatrox kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Xiaomi ve diğer hemen tüm ev robotlarının 3600 - 5200mAHlik bataryası var, 11.1 - 14.4V arasında.
    Maximum kapasiteden gidersek (Volt x Amper = Watt) : 14.4 X 5.2 = 74.88W şeklindedir. Bu, robotunuzun bir çevrimde harcayacağı enerjidir. Yani her gün evinizi bir defa süpürürseniz 74.88 x 30 = 2.246,4W = 2.25kW enerji harcamış olursunuz. 01/10/2018 tarihi itibarı ile elektrik tüketim bedeli evler için 44 kuruş civarındadır.
    Yani robotunuz ayda yaklaşık 1,10 TL lik bir elektrik yükü getirecektir.

Aynı miktar çalışma ile normal bir elektrik süpürgesi minimum 16 TL elektrik yükü getirmektedir.

İyi günlerde kullanınız.
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Hocam %40 vergi nereden çıktı ? ÖTV listesinde ben göremedim yeni yasa mi geldi ? Ticaretle uğraşanlar da ÖTV var sanıyorum. Bende ürün alımı yaptım çin deposundan ücretsiz kargoyla.

• aadolff kullanıcısına yanıt
    Forumda ödeyen arkadaşlar var kendisinden izin almadan nickini yazmak istemiyorum bire bir onun başına gelenler

"Istanbuldaysan sabiha gokcene gideceksin. Arabasiz cok zor aramexten belgelerini alip urunu tekrar muayeneye sokturacaksin %20 gumruk vergisi ve %20 otv odeyeceksin. Ben 2270 e almistim aleti 450x2 900 vergi odedim ama bitmedi... antrepo parasi da var 435 tl de ona verdim. Gearbeste urunun yanlis fiyatla yollandigini soyleyip 37 dolari geri aldim... ne yazik ki durum bu"

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Lidar kısmı nasıl basınçlı hava ile temizleniyor ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mtan M kullanıcısına yanıt
    Evet ama dikkatli olmanızı öneririz, aşırı hava basıncı ile motor lastiğini yerinden çıkartırsanız cihazı tamamen sökmeniz gerekebilir.
  • Pardon teknik bilgisi sıfır biri olarak soruyorum, lidar dediğiniz sensör/kamera turuncu şey mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mtan M kullanıcısına yanıt
    O kapağın altındaki dönene "göz"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Xiaomi ve diğer hemen tüm ev robotlarının 3600 - 5200mAHlik bataryası var, 11.1 - 14.4V arasında.
    Maximum kapasiteden gidersek (Volt x Amper = Watt) : 14.4 X 5.2 = 74.88W şeklindedir. Bu, robotunuzun bir çevrimde harcayacağı enerjidir. Yani her gün evinizi bir defa süpürürseniz 74.88 x 30 = 2.246,4W = 2.25kW enerji harcamış olursunuz. 01/10/2018 tarihi itibarı ile elektrik tüketim bedeli evler için 44 kuruş civarındadır.
    Yani robotunuz ayda yaklaşık 1,10 TL lik bir elektrik yükü getirecektir.

Aynı miktar çalışma ile normal bir elektrik süpürgesi minimum 16 TL elektrik yükü getirmektedir.

İyi günlerde kullanınız.
    Yanıt için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu bu bilgi.
  • Döviz kurlarındaki gevşeme sebebi ile Tüm Neato Bataryalarının fiyatı 325TL'ye indirilmiştir.
    Bilgilerinize sunar, siparişlerinizi bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Döviz kurlarındaki gevşeme sebebi ile Tüm Neato Bataryalarının fiyatı 325TL'ye indirilmiştir.
    Bilgilerinize sunar, siparişlerinizi bekleriz.
    Merhabalar,

Ofis ortamında kullanılmak üzere bir robotik vakum temizleyici almayı düşünüyorum. Yurt içinden alırsak şirket adına olacağı için nispeten vergi ve garanti avantajı var. Ama ABD ya da Çine gidip gelen arkadaşlarım da mevcut. Alan yaklaşık 95 mkare. Ortamda kedi köpek yok. Bir odada 1cm kalınlıkta halı mevcut. WC kapısı sürekli kapalı o yüzden sanal duvar şart değil. Gece çalışmalı kimse yokken, programlama açısından. Paspas şart değil. Bir ablamız o işe bakıyor nihayetinde. kablolar duvara bitişik nizam.

Sonuç olarak fiyat ve ulaşılabilirlik konusunda esnek olduğumuzu düşünürseniz sizin almak isteyeceğiniz ya da bize tavsiye edeceğiniz 3 robot sırasıyla hangileri olur?

• Merhaba,

ECOVACS DEEBOT 900 kullanan var mıdır ? haritalama,uzaktan kontrol etme gibi özellikler mevcut.Amazon.com da vergi,kargo masraflar dahil 2000 tlye geliyor.bana baya uygun geldi.Yorumlarınızı merak ediyorum.
  • radyologist R kullanıcısına yanıt
    Xiaomi sadece 50 adet gelmiş, arkası gelir ve bu fiyattan satılırsa ne ala, oldukça kaliteli.
    ilife hala satılıyor, firma ithalatı durdursa bile garanti vermek zorunda iki sene, üstelik faturalı ve ucuz.
    Anker Eufy giriş yaptı ama ne yapıyor bilemiyoruz, düşük sınıf ürünler ama yasal garantisi var ise düşünülebilir.

95 metrekare brüt alanı hemen her robot temizler, daha pahallı, navigasyonlu vs cihazlara ihtiyacınız yok.
    Sıralama yukardaki gibi.

yurtdışından ne getirirseniz getirin garantisi olmayacaktır, Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın. Servisimize hergün bu yanılgıya düşen onlarca robot geliyor, özellikle ucuz Çin markalarını tamir imkanı yok!

İyi günlerde kullanınız.
  • Bugun vadi istanbuldan xiaomi 1. Nesil robot aldim.fiyati 2999 tl,2 sene garantisi var.ilk izlenimlerim haritalama ozelligi cok iyi ve giremedigi yer yok.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Benim mantığıma göre en iyisini alır uzun süre kullanırım. En pahalısı her zaman en iyisi değildir, farkındayım. Xiaomi 2. nesil almaya meyilliydim, sizin yorumlarınız da o yönde anlaşılan. irobot 980 ile roborock arasında kalmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi 1. nesil ile 2. nesil arasında çok büyük fark var mı? 1. nesil alsam memnun kalır mıyım? Yoksa biraz daha sabredip güzel bir fiyata 2. nesil mi yakalamayı beklemeliyim?
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Xiaomi 2. nesil hem kuru süpürge, hem de nemli bez ile silme özelliği var. Biraz daha gelişmiş bir navigasyon ve app kontrol uygulaması ile geliyor.
    Ana temizlik ünitesi vs aynıdır.

Acil ihtiyacınız yok ise zaten yılbaşından sonra 3. nesil çıkacak, bari onu bekleyin deriz.
  • radyologist R kullanıcısına yanıt
    Rica ederiz, iyi günlerde kullanınız.
    Arada sırada Lidar ünitesine ve tekerleklerin altına hava üflemeyi ihmal etmeyiniz.
    Filtresini yıkadıktan sonra mutlaka çok iyi kuruttuktan sonra tekrar kullanınız.
    Acelem yok 3 geliyorsa bekliyim bakalım. 2 ucuzlar belki :D
    Önerileriniz için tekrar çok teşekkür ederim. Benim de alma konusunda acelem yok bekleyebilirim. İşin aksi tarafı Çin’e giden Arkadaşım bir süre gitmeyecek. Yurt dışından vergisini de ödeyerek getirtme yolları hakkında bilginiz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.