Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ilk hapımı yarım saat önce ağzıma attım şimdilik bişey yok sürekli bilgi vermeye çalışıcam..
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.yusuf_01

evet ilk hapımı yarım saat önce ağzıma attım şimdilik bişey yok sürekli bilgi vermeye çalışıcam..

BENİM BİLDİĞİME GÖRE İLAÇ AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRA ALINMIYOMUYDU ACABA?YOKSA YANLIŞMI HATIRLIYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

eğer tedaviden önceki halini diyorsanız daha kötülerini de gördüm, tedavi sonrasıysa pek birşeyi kalmamış gibi duruyor ama bu şekilde sivilceleri olanlarda bir miktar çökük izler beklenir tedavi sonrası fotoğrafla oynanmış olabilir

DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ DOKTOR BEY.benim yüzümdekilere bi yorum yaparmısınız yani bunlar normal düzeyde olanlarmı

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

aynı şekilde diğer yanağımdada var ama alnımda ve çenemde yok hiçbirşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onka -- 27 Mayıs 2009; 14:39:18 >
  • Bencede o fotoda bir oynama var we o fotodan daha ciddileri var gerçekten kir-pi hocanın dediği gibi.
    Sanırım bu ay herkesin tedavisinin bitme ayı gibi bırakan bırakana bakalım önçe kim düzelip kendine getircek yüzünü
    hala dudaklarım kuruyo çok oynaşıyorum dudaklarımla vücüdum hala kaşın kaşın bi etkisi geçemedi gitti
    hocam bizde bu hap sayesinde bi nevi roaccutane doktoru olduk çıktık herşeyden bilgiliyiz bizde yardım ederiz size
  • quote:

Orjinalden alıntı: Snmg8

Bencede o fotoda bir oynama var we o fotodan daha ciddileri var gerçekten kir-pi hocanın dediği gibi.
    Sanırım bu ay herkesin tedavisinin bitme ayı gibi bırakan bırakana bakalım önçe kim düzelip kendine getircek yüzünü
    hala dudaklarım kuruyo çok oynaşıyorum dudaklarımla vücüdum hala kaşın kaşın bi etkisi geçemedi gitti
    hocam bizde bu hap sayesinde bi nevi roaccutane doktoru olduk çıktık herşeyden bilgiliyiz bizde yardım ederiz size

DOĞRU DİYON KARDEŞ ARTIK ROACCUTANE DOKTORU OLDUK.UMARIM HEPİMİZİN GEÇER AKNELERİ.GEÇİNCE HEMEN RESMİMİ EKLİYCEM BURAYA
  • herkese merhaba

kolesterol ve trigliserid yükseliği yüzünden ilaca ara vermek zorunda kalan arkadaşlara duyurulur!!
    2. ayda A vit içermeyen balık yağı kullanmaya başladım ve 3. ayın sonuna geldim artık..bugün tahlil sonuçlarımı aldım ve şaşırdım çünkü değerler yükselmemiş hatta düşmüş..=) ben de yardımcı olabilmek için paylaşmak istedim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.yusuf_01

evet ilk hapımı yarım saat önce ağzıma attım şimdilik bişey yok sürekli bilgi vermeye çalışıcam..

BENİM BİLDİĞİME GÖRE İLAÇ AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRA ALINMIYOMUYDU ACABA?YOKSA YANLIŞMI HATIRLIYORUM

evet sabah 20mg akşam 10mg tok karnına alıyorum sabah biraz geç kalkıyorum ondan 11 gibi akşamda 6 gibi alıyorum ilk günüm bitti ilaç etkisini daha göstermedi yüzüm hala yağlı dudaklarım kurumadı...vb iyi akşamlar aknesiz ciltler..
  • meraba ben yeni üye oldum foruma. forum çok hoş cidden. roaccutane kullananlar internet üzerindende olsa böle bi desteğe ihtiyaç duyuo bn bırakmayı düşünüodum ama yazılanları okuyunca sabretmeye karar verdim 2 ayım bitti 3. aya başladım. 4 ay süreceini söledi dr ve gnde 30mg alıorum. benim sorum şu yaz ayları havalar ısınıo ve dhada ısınıcak güneşten dolayı kızaracak diolar ama ne kullanmam gerek kızardı pul pul oldu excipial lipo aldım bgn gün içinde çok etkisi olurmu acaba kullanan varsayardımcı olsn lüffeen acaba ara mı versem ilaca dr. mı konussam dha 2 ay var pff
  • meraba arkadaslar
    benim de tedavim bitmek üzere
    haftaya çarşamba son ilaclarımı içecegim
    bununla birlikte

2 kutu 10 mg lik
    15 kutu 20 mg lik

ilaç bitirmiş olacagım
    tedaviye aralık 20 de başladım

tedavi süresince kilo olarak 66 kiloyu da gördüm 78 kiloyu da
    şuan 74 kiloyum

hala sivilce çıkıyor ama 1 ay öncesine göre çok seyrek

deri altında beyaz kapalı komedonların sayısı azalsa da yaklasık 9-10 tane daha kaldı

ama bi türlü sivilceye dönüşmediler

yüzümde bir sürü mor iz mevcut

doktor bir ay daha günlük 60 mg kullanmamı istiyor
    yani 3 kutu daha 20 mg lik

ama ben artık özellikle gözlerim üstündeki yan etkisinden dolayı tedaviyi bırakacagımı söyledim

izler olmasa hafta da 1-2 tane çıkan sivilceye razıyım artık

bu ilaç herkesta mucize yaratmıyormus ne yazıkki

başlamadan önce daha farklı beklentlerim vardı

bunca yan etkiyi çekmeye değdimi ?? bence hayır

tedavi bittikten sonra ara ara ne durumda oldugumu bildiririm

umarım siz benim yasadıklarımı yaşamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuque -- 28 Mayıs 2009; 23:22:12 >
  • Mrhabalar hocam

1.ay roaccutane
    2.ay aknetrent
    3.ay roaccutane
    kullanmaktayım.
    Total kolestrol 147.26
    Tligriserid 43.55
    SGPT 16.92 ilaca başlarken kan tahlillerim böyleydi.
    doktorum ilk ölçtürmeden sonra daha tahlil yaptırmadı.
    57 Kiloyum.Şu an 78.günümdeyim ve 20mg kutudan sabah 1 adet akşam 1 adet

kullanmaktayım

şimdiye kdr öyle sivilcelerde iyi denilebilir bir iyileşme olmadı,sabırla bekliyorum.
    dudaklarımda aşırı derecede çatlama,kuruma,kabuk yapma var.
    hafiften bel ağrıları var.

sizlere bir kaç soru sormak isiyorum.
    Deniz ve kaplıca suyu yararı veya zararı varmıdır?
    Dudaklar için şimdiye kdr pantenol pomad kullanıyodum bugun blistex medplus aldım şuanda sürdüm denemekteyim.Dudaklar için önerebilceğiniz sürülünce parmaya yapmayan bir krem varmı?
    Güneşten korunmak için hangi güneş kremini önerirsiniz?
    tşkler şimdiden
  • Hocam meraba ,rouccutane kullananlara bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Yaklaşık 5 aydır rouccutane kullanıyorum da yüzümde hala kırmızı lekeler ve çukurluklar var.1 ay sonra tedavim bitecek.Çukurluklar için contractubex ya da tretin kullansam bi faydası olur mu?
  • 3.ay bitmek üzere az kaldı az.Konserlerde yaklaşıyor.Sivilce kızarıkları yerli yerinde maşallah.Bi kaç krem duydum.Diacneal'i Bursada satan yer biliyor msunz ?
  • kirpi hocam acnegun 3 gün felandıur kullanıorum gerçektende kızarıklık oldu bıraktım da bi sorum daha olacaktı babam avene nin 50 faktörlük güneş kremini almışda suan belogent var belgenti sürdükten sonramı süreyim güneş kreminizannedersem nemlendiriomus güneş kremide dediğin diğer losyonu alana kadar idare edecez artık parlamayı şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onka

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

eğer tedaviden önceki halini diyorsanız daha kötülerini de gördüm, tedavi sonrasıysa pek birşeyi kalmamış gibi duruyor ama bu şekilde sivilceleri olanlarda bir miktar çökük izler beklenir tedavi sonrası fotoğrafla oynanmış olabilir

DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ DOKTOR BEY.benim yüzümdekilere bi yorum yaparmısınız yani bunlar normal düzeyde olanlarmı

aynı şekilde diğer yanağımdada var ama alnımda ve çenemde yok hiçbirşey

resimler teknik olarak yetersiz tam karşıdn çekildiğinden çukurluk var mı yokmu pek belli değil birde boyutu çok küçük rahatça farkedilemiyor, bu tür resimler hafi yandan çekilirse ışığın etkisi ile çukurluklar daha iyi belli olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeteerr

meraba ben yeni üye oldum foruma. forum çok hoş cidden. roaccutane kullananlar internet üzerindende olsa böle bi desteğe ihtiyaç duyuo bn bırakmayı düşünüodum ama yazılanları okuyunca sabretmeye karar verdim 2 ayım bitti 3. aya başladım. 4 ay süreceini söledi dr ve gnde 30mg alıorum. benim sorum şu yaz ayları havalar ısınıo ve dhada ısınıcak güneşten dolayı kızaracak diolar ama ne kullanmam gerek kızardı pul pul oldu excipial lipo aldım bgn gün içinde çok etkisi olurmu acaba kullanan varsayardımcı olsn lüffeen acaba ara mı versem ilaca dr. mı konussam dha 2 ay var pff

yüz bölgesine excipial kullanıp memnun olanlar varsa da ben çok önermiyorum avene clean ac , ceradolin hidro, sebamed visio hidro jel daha iyi olabilir , güneşten kızarmaktan korkuyorsan iyi bir güneşten koruyucu alı kullanman gerekiyor solecrin, avene, daylong gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihkucuks

Mrhabalar hocam

1.ay roaccutane
    2.ay aknetrent
    3.ay roaccutane
    kullanmaktayım.
    Total kolestrol 147.26
    Tligriserid 43.55
    SGPT 16.92 ilaca başlarken kan tahlillerim böyleydi.
    doktorum ilk ölçtürmeden sonra daha tahlil yaptırmadı.
    57 Kiloyum.Şu an 78.günümdeyim ve 20mg kutudan sabah 1 adet akşam 1 adet

kullanmaktayım

şimdiye kdr öyle sivilcelerde iyi denilebilir bir iyileşme olmadı,sabırla bekliyorum.
    dudaklarımda aşırı derecede çatlama,kuruma,kabuk yapma var.
    hafiften bel ağrıları var.

sizlere bir kaç soru sormak isiyorum.
    Deniz ve kaplıca suyu yararı veya zararı varmıdır?
    Dudaklar için şimdiye kdr pantenol pomad kullanıyodum bugun blistex medplus aldım şuanda sürdüm denemekteyim.Dudaklar için önerebilceğiniz sürülünce parmaya yapmayan bir krem varmı?
    Güneşten korunmak için hangi güneş kremini önerirsiniz?
    tşkler şimdiden

deniz veya kaplıca suyunun tek başına fazla bir etkisi olmaz ama sanırım bunları eve getirip kullanmayacağına göre denize falan gitmeyi düşünüyorsun bence tekrar iyi düşün çünkü güneş ilaç kullanırken cildinin çok kolay yanmasına neden olabilir, bu tür kremlerin hepsi palama yapıyor değişik lipsticler denyerek sana uygununu bulabilirisn, güneşten koruyucu olarak pahalı olsada avene, solecrin, daylong gibi markaları öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: amiral_35

Hocam meraba ,rouccutane kullananlara bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Yaklaşık 5 aydır rouccutane kullanıyorum da yüzümde hala kırmızı lekeler ve çukurluklar var.1 ay sonra tedavim bitecek.Çukurluklar için contractubex ya da tretin kullansam bi faydası olur mu?

contractubex deriden kabarık izler içindir, çöküklükler derindse tretin işe yaramayabilir , zaten roac kullanırken tavsiye etmem çünkü yüzünün dh çok kuruyup kızarmasına neden olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: black5423

kirpi hocam acnegun 3 gün felandıur kullanıorum gerçektende kızarıklık oldu bıraktım da bi sorum daha olacaktı babam avene nin 50 faktörlük güneş kremini almışda suan belogent var belgenti sürdükten sonramı süreyim güneş kreminizannedersem nemlendiriomus güneş kremide dediğin diğer losyonu alana kadar idare edecez artık parlamayı şimdiden çok teşekkür ederim.

belogenti çok 5-10 gündn uzun kullanma kortizon içeriyor, avene güneşten koruyucular gayet iyidir ama birde düşük faktörlü ve nemlendirici içerikli olanlar var eğer onu kullanıyorsan özellikle yoğun güneşte yetersiz kalabilir (teknik nedenlerden dolayı nemlendirici / güneşten koruyucu kombinasyonlarında maalesef yüksek faktörler kullanılamıyor)
  • Sayın kir-pi garanti verilmez demişsiniz. Sonuç olarak bu kremler kullanılsa da kullanılmasa da bu kızarıklıklar geçmeyecek mi eninde sonunda?
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.r.v.

Sayın kir-pi garanti verilmez demişsiniz. Sonuç olarak bu kremler kullanılsa da kullanılmasa da bu kızarıklıklar geçmeyecek mi eninde sonunda?

kızarıklıklar eninde sonunda geçiyor zaten kremler ile daha erken geçeceğine garanti verilmez demek istedim
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.