Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: piri.reis

kir-pi hocam
    valla buradaki soruların tamamına cevap yazabilmek için size bir adet asistan lazım.

milletin hayır duasını alıyorsunuz.
    mesleğinizde başarılar dilerim.

Alıntıları Göster
    evet turuncubalık gercekten bu tedavıye en gec cevap veren bunye iddiasına girerim benımdır ...total dozun ustunde bı doz kullandım ve bu forumu sayfa sayfa okumuş biri olarak benım giibii fazla doz kullanan görmedim ama çok şükür ki değdi 1 aydır hiç çıkmadı umarım bi dahada cıkmaz ...şimdi tabiki leke derdine düşücem prosedürü takip ediyorum:))kirpi hocam dediğiniz gibi iileşsemde bu site artık benim vakit buldukça takılıcam bi yer oldu ...çünkü cidden hafif atlatanlar için demıyorum ama cok agır atlatmış biri olarak çook çook ii anlayacak biri oldugumu düşünüyorum ...ya bu olay resmen insan hayatında ciddi bi travma ya:)))ben şunu tavsıye edıyorum benım gibi az sıvılcenız varsa en basında sakın başlamayın değişik metodlar deneyın once tabıkı doktorunuza danısarak ama yok hıcbıseyle gecmedıyse oyle başlayın çünkü kusma döneminde kendinize kusasınız gelıyo harbi içinizden ikinci bambaşka biri çıkıyo sanki :)ikinci tavsıyem o kusma dönemindede özgüveninizi korumaya çalışın ,salmayın kendinizi, hayatın bi tek suratınızdan ıbaret olmadıgı gercegını yerlestırın beynınıze ben yapabıldımmı cok fazla degıl ama bu sıteye girdigimden beri azda olsa başardım zaman zaman ...lekelere kadarki deneyımlerden aktarımdır leke konusunda bende çemkiricem daha buralarda:)))umarım hepınız süper olursunuzzzz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysim277

evet turuncubalık gercekten bu tedavıye en gec cevap veren bunye iddiasına girerim benımdır ...total dozun ustunde bı doz kullandım ve bu forumu sayfa sayfa okumuş biri olarak benım giibii fazla doz kullanan görmedim ama çok şükür ki değdi 1 aydır hiç çıkmadı umarım bi dahada cıkmaz ...şimdi tabiki leke derdine düşücem prosedürü takip ediyorum:))kirpi hocam dediğiniz gibi iileşsemde bu site artık benim vakit buldukça takılıcam bi yer oldu ...çünkü cidden hafif atlatanlar için demıyorum ama cok agır atlatmış biri olarak çook çook ii anlayacak biri oldugumu düşünüyorum ...ya bu olay resmen insan hayatında ciddi bi travma ya:)))ben şunu tavsıye edıyorum benım gibi az sıvılcenız varsa en basında sakın başlamayın değişik metodlar deneyın once tabıkı doktorunuza danısarak ama yok hıcbıseyle gecmedıyse oyle başlayın çünkü kusma döneminde kendinize kusasınız gelıyo harbi içinizden ikinci bambaşka biri çıkıyo sanki :)ikinci tavsıyem o kusma dönemindede özgüveninizi korumaya çalışın ,salmayın kendinizi, hayatın bi tek suratınızdan ıbaret olmadıgı gercegını yerlestırın beynınıze ben yapabıldımmı cok fazla degıl ama bu sıteye girdigimden beri azda olsa başardım zaman zaman ...lekelere kadarki deneyımlerden aktarımdır leke konusunda bende çemkiricem daha buralarda:)))umarım hepınız süper olursunuzzzz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar internette yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim bilgilere göre roaccutane ile zoretanın arasında fark yok mesela 2 kasa düşünün biri exper biri casper ama içindaki parçalar aynı fark yok sadede adları farklı.. doğrumuyum özellikle kir-pi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

Banada doktor AkneTrent diye bir hap verdi raoctune aynımış interneten baktıgıma göre de belogent diye bir krem veya jel gibi bişi verdi kızarıklık felan için galiba olmadı bende ama cok belli edior parlama felan yapıor krem cokbelli oluor parlmada:S başka bisi varmı bunun gibi parlma yapmayan yoksa ne yapaim yardım edersen sevinirim. daha 2 gün oldu ama :D yeni başladıgımiçin tam bilgim yok

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: black5423

Banada doktor AkneTrent diye bir hap verdi raoctune aynımış interneten baktıgıma göre de belogent diye bir krem veya jel gibi bişi verdi kızarıklık felan için galiba olmadı bende ama cok belli edior parlama felan yapıor krem cokbelli oluor parlmada:S başka bisi varmı bunun gibi parlma yapmayan yoksa ne yapaim yardım edersen sevinirim. daha 2 gün oldu ama :D yeni başladıgımiçin tam bilgim yok

eğer ilaç belogent ise çok fazla kullanmanı tavsiye etmem içinde kortizon var çünkü dudaklar falan çok kızarıp soyulduğunda 5-10 günlük kullanım için uygun olabilir ama daha uzununu tavsiye etmem, parlama çok fazla olmasın diyorsan ceradolin hidro losyonu deneyebilrisin, dudaklrın için ise Evitaminli ve gneşten koruyucu içeren güzel lipstickler var onları deneyebilrisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Selamlar,

İlaca başlayalı tam 1 ay 23 gün oldu. Suratımda çok az sivilce kaldı. Yanaklarımda birtek...
    Şuan için tek yan etkisi dudaklarım..

@kirpi,

hocam bu bepanthen çok aşırı derece kabuk yapıyor.. soyuyorum:) dudaklarım eski hale dönüyor, akşam bepanthen'i sürüyorum sabah kalkıyorum kabuk olmuş. Sürmeyince kabul olmuyor. Ne yapmam gerek, başka önerebileceğin krem var mı?

İyi forumlar.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Selamlar,

İlaca başlayalı tam 1 ay 23 gün oldu. Suratımda çok az sivilce kaldı. Yanaklarımda birtek...
    Şuan için tek yan etkisi dudaklarım..

@kirpi,

hocam bu bepanthen çok aşırı derece kabuk yapıyor.. soyuyorum:) dudaklarım eski hale dönüyor, akşam bepanthen'i sürüyorum sabah kalkıyorum kabuk olmuş. Sürmeyince kabul olmuyor. Ne yapmam gerek, başka önerebileceğin krem var mı?

İyi forumlar.

lip stickleri denedin mi, bephantene yerine fito krem, hametan, pantenol, madecassol kullanılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.yusuf_01

kir-pi hocam ve arkadaşlar bende bu ilacı almayı düşünüyorum dün gece bayaa bir araştırdım ilaç hap şeklinde heralde kilona göre günlük kullanıyorsun mg hesabı.. yan etkilerinide okudum.. saolun. Bişe sorcam benim yüzüm inanılmaz yağlanıyor yüzümü yıkadıktan sonra 1-2 saat sonra eski haline geri dönüyor açık bir alanda durmak istemiyorum çünkü yüzüm ayna yansıması gibi dikkat çekiyor yağdan.. ben sivilcelerimin bu yüzümün çok yağlanmasından dolayı çıktığını düşünüyorum..zaten sivilcelerim çok acaba ben bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra tabi doktor kontrolünde tabi.. yüzümdeki yağlanma geçermi? yorumlarda yüzü özellikle dudakları çok kuruttuğunu söylüyorlar.. sivilceleri sormuyorum bile şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: m.yusuf_01

kir-pi hocam ve arkadaşlar bende bu ilacı almayı düşünüyorum dün gece bayaa bir araştırdım ilaç hap şeklinde heralde kilona göre günlük kullanıyorsun mg hesabı.. yan etkilerinide okudum.. saolun. Bişe sorcam benim yüzüm inanılmaz yağlanıyor yüzümü yıkadıktan sonra 1-2 saat sonra eski haline geri dönüyor açık bir alanda durmak istemiyorum çünkü yüzüm ayna yansıması gibi dikkat çekiyor yağdan.. ben sivilcelerimin bu yüzümün çok yağlanmasından dolayı çıktığını düşünüyorum..zaten sivilcelerim çok acaba ben bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra tabi doktor kontrolünde tabi.. yüzümdeki yağlanma geçermi? yorumlarda yüzü özellikle dudakları çok kuruttuğunu söylüyorlar.. sivilceleri sormuyorum bile şimdiden teşekkürler.

Yağlanma maalesef geri dönüyor ama bazen eski seviyeye kadar ulaşamadığı oluyor, genellikle bir miktar daha az olmakla birlikte cildin yine de yağlı olacaktır tedavi bitiminde
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

kir-pi hocam ben de bi şey soracaktım da....

benim bu ilacı 4 aydır kullanıyorum aşırı kuruluk dışında yan etkisini görmedim.

yüzüm önceleri çok yağlıydı. elimi burnuma sürdüğümde resmen elime yağ gelirdi. tüm yüzüm parlardı. ancak hepsi geçti.

merak ettiğim husus şu.

acaba ilacı bırakınca yüzüm yine yağlanacak mı?

cevap için şimdiden teşekkürler...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: realistspary

kir-pi hocam ben de bi şey soracaktım da....

benim bu ilacı 4 aydır kullanıyorum aşırı kuruluk dışında yan etkisini görmedim.

yüzüm önceleri çok yağlıydı. elimi burnuma sürdüğümde resmen elime yağ gelirdi. tüm yüzüm parlardı. ancak hepsi geçti.

merak ettiğim husus şu.

acaba ilacı bırakınca yüzüm yine yağlanacak mı?

cevap için şimdiden teşekkürler...

Bir önceki cevapla aynı olacak maalesef genellikle yağlanma üzerindeki etkisi kalıcı değil yani ilaç bittikten sonra kişiden kişiye değişen sürelerde cildiniz hemen hemen eski yağ seviyesine gelir ancak bazı kişlerde yağlanma epey azalabilir bu da onların şansı
  • quote:

arkadaşlar internette yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim bilgilere göre roaccutane ile zoretanın arasında fark yok mesela 2 kasa düşünün biri exper biri casper ama içindaki parçalar aynı fark yok sadede adları farklı.. doğrumuyum özellikle kir-pi hocam?

Alıntıları Göster
    quote:

evet etken madde aynı, miktar aynı (roaccutane=zoretanine=aknetrend), anck taktir edersiniz ki ilacın kapsül haline getirilirken bile geçtiği aşamalar kişiler üzerinde farklı etkiler yapabilir yani dolgu maddeleri, kapsül imalatında kullanılan maddler aynı olmak zorunda değil, ayrıca etken maddeyi üreten fabrikada sanırım aynı değildir, orjinal ilaç roaccutane dır diğerleri muadildir, tabiki bunların eşdeğerlik testleri biyoyararlanım testleri falan yapılmış ve uygun görüldükten sonra piyasaya verilmiştir, ama benim burada anlatmak istediğim şey şudur, bu 3 farklı ilaç aynı kişide farklı sonuçlar oluşturabilr çünkü insan bir makine değildir ve en küçük farklar bile sonucu etkiler, ancak şu ana kadar ben aknetrend hiç kullanmadım ama zoretanin için çok büyük bir etki farkının olmadığını rahatça söyleyebilirim, genelde kişiler faktörler dışında değişen birşey olmuyor, bazı hastalarda eczanede farklı ilacın verildiği olabilir ve onlar ile görüş alıverişi yapıyoruz tabi, anck psikolojik faktörleri ekarte edemediğimiz için kesin bir değerlendirme yapmak imkansız, sonuç olarak bu üç ilaç tüm dünyada kullanıyor ve etkileri üç aşağı beş yukarı aynı yani muadillerde orjinali kadar etkili
  • quote:

Orijinalden alıntı: piri.reis

kir-pi hocam
    valla buradaki soruların tamamına cevap yazabilmek için size bir adet asistan lazım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

kir-pi hocam

Asistansız da hallederiz merak etme yeterki Allah sağlık versin hepimize
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

kir-pi hocam

Asistansız da hallederiz merak etme yeterki Allah sağlık versin hepimize

Alıntıları Göster
    roaccutane kullanmak isterdim ama şu sıralar fazla bulunmuyor zenotanin veya öbürüde olabilir salı günü doktora gidicem inşallah kısa zamanda geçer teşekkürler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yusuf_01 -- 24 Mayıs 2009; 21:14:46 >
  • quote:

roaccutane kullanmak isterdim ama şu sıralar fazla bulunmuyor zenotanin veya öbürüde olabilir salı günü doktora gidicem inşallah kısa zamanda geçer teşekkürler hocam.

Alıntıları Göster
    kir-pi hocam bende acnegun gündüz kremi var sivilceler için almıstım nemlendirici onu kullanabilirmiyim sabahları sürerim geldiğimde elimi yüzümü yıkarım diğerni sürerim parlama cok pis ya :S dediğin ilacı alana kadar birde ssk ödüyoröu ceradolin hidro alanakadar acnegunla idare etsem olurmu biraz saçma oldu ama :S yardımlarınız için cok sağolun kir-pi hocam allah hepimize sağlık versin.
  • quote:

kir-pi hocam bende acnegun gündüz kremi var sivilceler için almıstım nemlendirici onu kullanabilirmiyim sabahları sürerim geldiğimde elimi yüzümü yıkarım diğerni sürerim parlama cok pis ya :S dediğin ilacı alana kadar birde ssk ödüyoröu ceradolin hidro alanakadar acnegunla idare etsem olurmu biraz saçma oldu ama :S yardımlarınız için cok sağolun kir-pi hocam allah hepimize sağlık versin.

Alıntıları Göster
    Hocam 3. ay bittikten sonra tedavime ara verildi nedeni trigliserid yüksekliği trigliserid 500 çıktı ilacı 10 gündür kullanmıyorum 1 hafta sonra tekrar tahlilden sonra kullanmaya başlıyıp başlayamıcağım belli olucak bu arada hiç sivilce çıkmazdı tekrar çıkmaya başladı bu ara vermeler tedavimde sorun yaratırmı? ve bu kadar yüksek çıkması sağlığıma olumsuz etkiler bırakırmı.50mg/70kg
    Teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskender8787

Hocam 3. ay bittikten sonra tedavime ara verildi nedeni trigliserid yüksekliği trigliserid 500 çıktı ilacı 10 gündür kullanmıyorum 1 hafta sonra tekrar tahlilden sonra kullanmaya başlıyıp başlayamıcağım belli olucak bu arada hiç sivilce çıkmazdı tekrar çıkmaya başladı bu ara vermeler tedavimde sorun yaratırmı? ve bu kadar yüksek çıkması sağlığıma olumsuz etkiler bırakırmı.50mg/70kg
    Teşekkürler....

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: iskender8787

Teşekkürler....

trigliserid yüksekliği uzun süre devam ederse sorun oluşturur, bu ndenele zaten doğru olan yapılmış, 10-15 günlük aralar tedavide sorun yaratmıyor, eğer TG seviyen düşerse daha düşük dozlarda devam etmen sanki daha iyi olacak gibi duruyor
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

acnegun gündüz kremide kullanılabilir ama dikkat et eğer kızarıklık falan olursa bırak
  • quote:

quote:

acnegun gündüz kremide kullanılabilir ama dikkat et eğer kızarıklık falan olursa bırak

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR KEŞKE YÜZÜMÜZDEKİ SİVİLCELERİ FOTOLARLA GÖSTERİP O ŞEKİLDE ÇÖZÜM ARASAYDIK.

ARKADAŞLAR BUNU İNTERNETTEN BULDUM!!!

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onka -- 26 Mayıs 2009; 12:32:07 >
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    YÜZÜ BU ŞEKİLDE OLAN VAR MI ACABA?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onka

YÜZÜ BU ŞEKİLDE OLAN VAR MI ACABA?

Alıntıları Göster
    eğer tedaviden önceki halini diyorsanız daha kötülerini de gördüm, tedavi sonrasıysa pek birşeyi kalmamış gibi duruyor ama bu şekilde sivilceleri olanlarda bir miktar çökük izler beklenir tedavi sonrası fotoğrafla oynanmış olabilir
  • quote:

eğer tedaviden önceki halini diyorsanız daha kötülerini de gördüm, tedavi sonrasıysa pek birşeyi kalmamış gibi duruyor ama bu şekilde sivilceleri olanlarda bir miktar çökük izler beklenir tedavi sonrası fotoğrafla oynanmış olabilir

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bugün büyük bir sevinçle roaccutane aldım doktorumdan.. ayda bir kontrole gidicem ve sabah 20 mg tok akşam 10 mg tok kullanıcam ama aklıma takıldı.. bu ilacı çiğnemiyoruz dimi normal hap gibi ağzımıza atıp üstüne su içiyoruz??

hemen cevap verirseniz sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yusuf_01 -- 26 Mayıs 2009; 17:39:10 >
  • quote:

arkadaşlar bugün büyük bir sevinçle roaccutane aldım doktorumdan.. ayda bir kontrole gidicem ve sabah 20 mg tok akşam 10 mg tok kullanıcam ama aklıma takıldı.. bu ilacı çiğnemiyoruz dimi normal hap gibi ağzımıza atıp üstüne su içiyoruz??

Alıntıları Göster
    Merhabalar ben ilk defa tedaviye başladığım zaman yani 7 ay önce size yazmıştım sayın kir-pi. tedavim 1 hafta önce bitti. İlk ayın sonunda aknelerde bayağa bir artış oldu, çok moral bozucuydu 2-3 ay kadar o şekilde gezdim. ilk 3 ay günde 60 mg alıyordum, bazı yan etkilerden dolayı 2 kez 1 haftalık ara verdik tekrar başladık yine yan etkiler oluşmaya başladı, sonra 1 ay ara vererek 40 mg şeklinde aldım. Son ayda ise 20 mg aldım ve bitti. Yaklaşık 3 aydır hiç aktif sivilce çıkmıyor ama yerlerinde kalan kırmızılıklar var melasef. Tedaviden 2 ay sonra geçer demişsiniz şu an bekliyorum. Benim sorum tedavime 1 ay ara verdiğim için daha sonradan bi sorun olur mu ya da bu kızarıklıklar ile ilgili bi durum olabilir mi? O ara içerisinde herhangi bi sorun ya da sivilce çıkması gibi bişey yaşamadım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

evet çiğnenmeden alınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.r.v.

Merhabalar ben ilk defa tedaviye başladığım zaman yani 7 ay önce size yazmıştım sayın kir-pi. tedavim 1 hafta önce bitti. İlk ayın sonunda aknelerde bayağa bir artış oldu, çok moral bozucuydu 2-3 ay kadar o şekilde gezdim. ilk 3 ay günde 60 mg alıyordum, bazı yan etkilerden dolayı 2 kez 1 haftalık ara verdik tekrar başladık yine yan etkiler oluşmaya başladı, sonra 1 ay ara vererek 40 mg şeklinde aldım. Son ayda ise 20 mg aldım ve bitti. Yaklaşık 3 aydır hiç aktif sivilce çıkmıyor ama yerlerinde kalan kırmızılıklar var melasef. Tedaviden 2 ay sonra geçer demişsiniz şu an bekliyorum. Benim sorum tedavime 1 ay ara verdiğim için daha sonradan bi sorun olur mu ya da bu kızarıklıklar ile ilgili bi durum olabilir mi? O ara içerisinde herhangi bi sorun ya da sivilce çıkması gibi bişey yaşamadım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: m.r.v.

tedavide verdiğiniz aralar büyük bir sorun değildir ve gidişatı pek etkilemez, kızarıklıklarınızın geçmesi iin zaman ihtiyaç var, daha önce iki ay demişim ama kişiden kişye değişebilek birşey daha önce de geçebilir biraz daha uzun da sürebilir ama bu konuda beklemekten başka çok fazla yapılacak birşey de yok ama eğer çok kafaya takıyorsanız ruboril, diroseal, sensibio ar gibi kremnler denenebilir ama garanti verilemez
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.