Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (447. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Tenth Doctor

Ben 2.5 aydır falan kullanıyorum zoretanini sivilceler hafiften azalmaya başladı. Şimdi ben neutrogena'nın 3ü 1 arada yüz temizleme jelini kullansam sıkıntı yaratır mı ?

Neutrogena Visibly Clear 3ü 1 Arada Temizleme Jeli 100ml.

Siyah noktaların 7 gün içerisinde azalmasına yardımcı olur.

Günlük Bakım : Cildi kurutmadan gözeneklerdeki siyah noktaya sebep olan kiri ve yağı derinlemesine temizler.

Günlük Peeling : Mikro taneciklerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atılmasına, siyah noktaların giderilmesine ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Haftalık Bakım : Cildinizin parlamasını engelleyerek pürüzsüz ve temiz kalmasını sağlar.

böyle diyor ancak beraberinde sivilce ilacı kullanmayın diyor , burada sivilce demiyor Ayrıca doktorum yüz kremi verdi hametanın onun yerine bunu kullansam sıkıntı olur mu ? İlacın etkisini kısıtlar mı yoksa ayrı ayrı mı etki ederler yani kullanayım mı?

Kesinlikle ve kesinlikle kullanma hocam yüzü tahriş edersin çünkü o ürün kozmetik ve bol kimyasal içeriyor (paraben sülfat vs.) bu aralar yüzün daha hassas oldugundan kalıcı kızarıklıklara yol açabilir

Eğer illa bir şey kullanacaksan la rocha posay effacler h köpük incele istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ananas32 -- 8 Ocak 2015; 19:15:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

quote:

Ben 2.5 aydır falan kullanıyorum zoretanini sivilceler hafiften azalmaya başladı. Şimdi ben neutrogena'nın 3ü 1 arada yüz temizleme jelini kullansam sıkıntı yaratır mı ?

Siyah noktaların 7 gün içerisinde azalmasına yardımcı olur.

Günlük Bakım : Cildi kurutmadan gözeneklerdeki siyah noktaya sebep olan kiri ve yağı derinlemesine temizler.

Günlük Peeling : Mikro taneciklerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atılmasına, siyah noktaların giderilmesine ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Haftalık Bakım : Cildinizin parlamasını engelleyerek pürüzsüz ve temiz kalmasını sağlar.

böyle diyor ancak beraberinde sivilce ilacı kullanmayın diyor , burada sivilce demiyor Ayrıca doktorum yüz kremi verdi hametanın onun yerine bunu kullansam sıkıntı olur mu ? İlacın etkisini kısıtlar mı yoksa ayrı ayrı mı etki ederler yani kullanayım mı?

Kesinlikle ve kesinlikle kullanma hocam yüzü tahriş edersin çünkü o ürün kozmetik ve bol kimyasal içeriyor (paraben sülfat vs.) bu aralar yüzün daha hassas oldugundan kalıcı kızarıklıklara yol açabilir

Eğer illa bir şey kullanacaksan la rocha posay effacler h köpük incele istersen

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: ananas32

quote:

Orijinalden alinti: The Tenth Doctor

Ben 2.5 aydir falan kullaniyorum zoretanini sivilceler hafiften azalmaya basladi. Simdi ben neutrogena'nin 3ü 1 arada yüz temizleme jelini kullansam sikinti yaratir mi ?

Siyah noktalarin 7 gün içerisinde azalmasina yardimci olur.

Günlük Bakim : Cildi kurutmadan gözeneklerdeki siyah noktaya sebep olan kiri ve yagi derinlemesine temizler.

Günlük Peeling : Mikro taneciklerle zenginlestirilmis formülü sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atilmasina, siyah noktalarin giderilmesine ve tikali gözeneklerin açilmasina yardimci olur.

Haftalik Bakim : Cildinizin parlamasini engelleyerek pürüzsüz ve temiz kalmasini saglar.

böyle diyor ancak beraberinde sivilce ilaci kullanmayin diyor , burada sivilce demiyor Ayrica doktorum yüz kremi verdi hametanin onun yerine bunu kullansam sikinti olur mu ? Ilacin etkisini kisitlar mi yoksa ayri ayri mi etki ederler yani kullanayim mi?

Kesinlikle ve kesinlikle kullanma hocam yüzü tahris edersin çünkü o ürün kozmetik ve bol kimyasal içeriyor (paraben sülfat vs.) bu aralar yüzün daha hassas oldugundan kalici kizarikliklara yol açabilir

Eger illa bir sey kullanacaksan la rocha posay effacler h köpük incele istersen

hocam baktym da pek etki etmiyor herhalde neutrogena nynki gibi neyse kullanmayayym. Peki ilaç tedavisi bitince ne yapayym? Sivilce izlerini geçirmek için kullanabilir miyim ben bu jeli?
  • quote:

quote:

quote:

Ben 2.5 aydir falan kullaniyorum zoretanini sivilceler hafiften azalmaya basladi. Simdi ben neutrogena'nin 3ü 1 arada yüz temizleme jelini kullansam sikinti yaratir mi ?

Günlük Bakim : Cildi kurutmadan gözeneklerdeki siyah noktaya sebep olan kiri ve yagi derinlemesine temizler.

Günlük Peeling : Mikro taneciklerle zenginlestirilmis formülü sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atilmasina, siyah noktalarin giderilmesine ve tikali gözeneklerin açilmasina yardimci olur.

Haftalik Bakim : Cildinizin parlamasini engelleyerek pürüzsüz ve temiz kalmasini saglar.

böyle diyor ancak beraberinde sivilce ilaci kullanmayin diyor , burada sivilce demiyor Ayrica doktorum yüz kremi verdi hametanin onun yerine bunu kullansam sikinti olur mu ? Ilacin etkisini kisitlar mi yoksa ayri ayri mi etki ederler yani kullanayim mi?

Kesinlikle ve kesinlikle kullanma hocam yüzü tahris edersin çünkü o ürün kozmetik ve bol kimyasal içeriyor (paraben sülfat vs.) bu aralar yüzün daha hassas oldugundan kalici kizarikliklara yol açabilir

hocam baktym da pek etki etmiyor herhalde neutrogena nynki gibi neyse kullanmayayym. Peki ilaç tedavisi bitince ne yapayym? Sivilce izlerini geçirmek için kullanabilir miyim ben bu jeli?

Hocam zaten cildiniz zoreteninden dolayi kuruduğu için bu köpüğü tavsiye etmiştim yatiştirici çünkü . Sizin dediğiniz üründeki vaatlerin çoğu faso fiso garnier falanda öyle dermokozmetik bitkisel ürünler kullanın illa bir şey kullanmak isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Justice4All_

quote:

Orijinalden alıntı: siyahlee97

arkadaşlar sırtımda heryerınde sıvılce var yuzumde hafıf hafif kızarıklıklar var bu hap sırttakı sivilcelere iyi gelirmı sırtında sıvılce olup da bu hapı kullanıp iyileşme varmı

Kaç yaşındasın ? Sırttakilere iyi geldiği söyleniyor arkadaşlarım kullandı. Ama 17-18 yaşındaysan ilaç için biraz erken bence.

Bu arada benimde 19. gün bitti. Kusma dönemi olarak adlandırılan dönemi çok hafif geçiriyorum. Ama suratım soyulmaya basladı. Bıyık ve çene bölgem bembeyaz oldu resmen. Garip bi tipe büründüm :D

yas 17 3 ay sonra 18 e gırcem hocam cok kafama takıyorum sırtındaki lerı doktora gittim doktor hapa gerek yok dedı o kadar agır değil sivilceler rın dedi isotserin diye bı ilaç verdi bunu 1 ay kullan gel oyle karar verırız dedi yuzumdekıler ıyıce gıttı ama sırtımda hala birsürü sıvılce var oyuzden sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

quote:

quote:

quote:

Hocam zaten cildiniz zoreteninden dolayi kuruduğu için bu köpüğü tavsiye etmiştim yatiştirici çünkü . Sizin dediğiniz üründeki vaatlerin çoğu faso fiso garnier falanda öyle dermokozmetik bitkisel ürünler kullanın illa bir şey kullanmak isterseniz.

hocam kuru cildi seviyorum Yüzün temizlenmesini-sivilce izleri ve siyah noktaların gitmesini istiyorum o yüzden sormuştum.
  • Ilaci bitireli 2 ay olacak nerdeyse, ne zaman solaryuma girebilirim? Ilaci bitirdikten sonra solaryuma giren var mı, herhangi kötü bir etki ile karşılaşır mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: there in

Ilaci bitireli 2 ay olacak nerdeyse, ne zaman solaryuma girebilirim? Ilaci bitirdikten sonra solaryuma giren var mı, herhangi kötü bir etki ile karşılaşır mıyım?
    Ben de başlıyorum hayırlısıyla.20 dozla başlayacağım.Gelişmeler oldukta sık sık aktaracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Ben de başlıyorum hayırlısıyla.20 dozla başlayacağım.Gelişmeler oldukta sık sık aktaracağım

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yağ bezelerini geçiriyor mu acaba?

kulağımın arkasında 7 sene kadar önce çıkmıştı aldırdım ufak bir operasyonla ,yaklaşık 2 cm lik yağ bezesi şimdi yine çıktı nüksetti yani.

ara sıra kasıklarımda da çıkıyor sıkıldığımda bu yağ bezeleri yaz aylarında özellikle.

bir doktor yazayım demişti önermişti ama tam olarak yağ bezelerinde etkili mi ya da sadece yağ bezelerini yok etmek için kullananlar var mı öğrenmek istedim

yardımcı olursanız memnun olurum
  • pudinkk kullanıcısına yanıt
    Ben de yağ bezeleri için kullanmıştım, özellikle beyaz komedonlarda çok etkili olduğunu sanmıyorum çünkü ilacin kümülatif dozunu tamamladığım halde hala az da olsa aynı sorun mevcut. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir, çok ciddi vakalarda dahi pürüzsüz bir cilt sağlayıp da benimki gibi ufak çaplı bir sorunu komple gecirmemesi tuhaf açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: there in

Ben de yağ bezeleri için kullanmıştım, özellikle beyaz komedonlarda çok etkili olduğunu sanmıyorum çünkü ilacin kümülatif dozunu tamamladığım halde hala az da olsa aynı sorun mevcut. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir, çok ciddi vakalarda dahi pürüzsüz bir cilt sağlayıp da benimki gibi ufak çaplı bir sorunu komple gecirmemesi tuhaf açıkçası

benım cıddı anlamda sıvılce sorunum yok açıkçası ,ufak tefek 1-2 oluyor onu da benzamycin kullansam rahatlıkla hatta fazlasıyla hallederim yüzümdekileri.

saç derimin altında devamlı sivilce oluyor, ara ara sırtımda ama bunlar da çok sık ve içleri dolu olan sivilceler değil,sorun boyutunda değil söylemek istedim

ara ara da yağ bezesi çıkıyor işte böyle sıkıntılı dönemlerde özellikle.En çok da takıntı yaptığım bu çünkü hastanede tesadüfen bir kadın görmüştüm kolunda yağ bezesi çıktığını söylüyordu ve kadının kolu diğer kolunun kalınlığının 3 katıydı neredeyse.Böyle bir vaka yaşayabileceğim korkusu var ileride

beni korkutan diğer bir durum da bu sorunu şu anda çözmez ve ciltteki yağ oranını şimdiden düşürmez isem ileride yaşımın karaciğerimin ilacı kaldıramayabilecek olması ve benim için geç olması.(yaşım 28 )
    Benim de sivilce sorunum yoktu hatta tedavim süresince yalnızca 2 tane çıktı, 1 tanesi henüz geçmedi 2 ay olacak ilacı bırakalı. Her bünye farklı olduğu için bence doktorunuza danışın diyecem lakin kendi doktorumun açıkçası bana gereksiz yere verdiğini düşünüyorum bu ilacı çünkü ciddi vakalar kullanıyor. Ilac ile beraber yaşadığım ve geçmek bilmeyen depresyon, unutkanlık, konsantrasyon bozuklugu vs de cabası. Bence iyi düşünün kullanmadan önce, arada bir çıkan birkaç yağ bezesi için bunca sıkıntıyı çekmeye değer mi değmez mi diye...
  • there in T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim duyarlılığınız ve yardımınız için
    Rica ederim, geçmiş olsun.
  • Tedavide 2. Gunumdeyim 17 yasindayim 181 boyum 84 kiloyum ama doktor 20 mg verdi ikinci ay 40 mg olucakmis suanda dudaklarim kurumaya basladi yarin nuetreginea yada nivea dudak kremi alicam, velhasil araniza katildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerfarukgltkn

Tedavide 2. Gunumdeyim 17 yasindayim 181 boyum 84 kiloyum ama doktor 20 mg verdi ikinci ay 40 mg olucakmis suanda dudaklarim kurumaya basladi yarin nuetreginea yada nivea dudak kremi alicam, velhasil araniza katildim
    aşırı sivilce çıktı 2. aydayım 40 mg resmen bakamıyorum aynaya herkes farketti

kusma dönemi dedikleri şey bu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaZooM

quote:

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

Evet

Alıntıları Göster

5-6 ay sonra bakarım tekrar bu sayfaya
  • sivilcenin artması çok normal deri altındakileri temizliyo o yüzden öyle. biraz sabır gösterirsen kurtulursun Allah'ın izniyle. sabırlı ve güzel günler diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dem-ba

sivilcenin artması çok normal deri altındakileri temizliyo o yüzden öyle. biraz sabır gösterirsen kurtulursun Allah'ın izniyle. sabırlı ve güzel günler diliyorum

Biliyorum hocam doktor da aynısını dedi.

bu arada ben ilacı içtikten sonra çay falan içiyorum yemek te yediğim oluyor etkisini azaltır mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C5E38AFF9

quote:

Orijinalden alıntı: dem-ba

sivilcenin artması çok normal deri altındakileri temizliyo o yüzden öyle. biraz sabır gösterirsen kurtulursun Allah'ın izniyle. sabırlı ve güzel günler diliyorum

Biliyorum hocam doktor da aynısını dedi.

bu arada ben ilacı içtikten sonra çay falan içiyorum yemek te yediğim oluyor etkisini azaltır mı acaba?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yüzüm berbat bir şekilde ve 3. ayıma gireceğim yukarda ki arkadaş - olumsuz adam - dua etsin o haline hatta. Günlük 40 alıyordum fakat fazladan bi kutu aldığım için günlük 60mg. yapmaya başladım. Doktora birşey de demedim. Sıkıntısı olur mu? Dozajı arttırdıktan sonra 4-5 sivilce dahada çıktı hatta.
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.