Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (446. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: there in

Herkese merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum fakat yaklaşık 1 senedir dışarıdan takipçisiyim. Hemen hemen bütün mesajları okudum, ben de bu lanet zehire (Roaccutane) geçen sene başladım ve Kasım ayının sonu gibi 10 aylık kullanım sonrasında bitirdim. Ilk 3 ay günde 30 mg kullandım son 7 ay 20 mg ile devam ettim. Benim sivilce problemim yoktu, yalnızca sağ yanağım ve çenemdeki kapalı beyaz komedon pütürlük gibi şeyler için kullandım fakat tedavim bitmesine rağmen sağ yanağımda tam anlamıyla düzelme olmadı, hala 3-4 tane kapalı komedon ve sivilce gibi içi dolu bir tane büyük akne mevcut. Bununla beraber ilacı kullandığım dönemde klasik burun kanaması, kuruluk vs gibi sık görülen belirtileri yaşamadım. Yalnız ciddi anlamda unutkanlık, isteksizlik, dikkat dağınıklığı, sürekli depresif bir ruh hali baş gösterdi. Ben neşeli, çoğunlukla her şeyin olumlu tarafını görmeye çalışan ve hatta etrafimdaki insanlara dahi moral kaynagı olan bir kadınken şimdi tam tersiyim. Ilaci bırakmama rağmen ruh hali olarak her geçen gün daha kötüye gidiyorum ve elim kolum bağlı kalmış durumda çaresizim gerçekten. Benim durumumda olan var mı arkadaslar? Ben nasıl bir hata yapmışım diyorum şimdi sadece bu lanet ilacı kullanarak, kalıcı mıdır acaba bu durum bileniniz var mı?

bu yazıyı konu dısına açarak daha geniş bir kitleye ulasabilirsiniz .umarım düzelirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim 6.ayımdayım benimde sadece dudak bölgemde özellikle bıyık bölgesinde aşırı çıkıyordu en sonunda bıktım başladım ilaca allahıma bin şükür şu anda çok iyi cildim , hametan dışında daha krem bile kullanmadım kuruluk için. dudak kurulugu çok yapıyor onuda düzenlü olarak sürdügün zaman hametanı düzeliyor ben hatta yanımda gezdiriyorum sürekli sürüyorum kremi. ilaç şu anda 50 mg çıkardı doktor bu ay elimin üzerinde kırmızı yara benzeri küçük lekeler çıktı oda mg artmasından kaynaklandı ve bir krem yazdı 1 günde oda geçti son 1 ayım bence hemen başla kimseye kulak asma eger sivilcesiz bi yüz istiyorsan.
  • 5.ayın sonunda bırakmak zorunda kaldım bu ilacı . Bende gösterdiği yan etkiler ; depresyon ve panik atak . Sivilceler ise eskiye oranla azaldı ama tamamen geçmiş değil devam etsem belki geçecek ti ama bu ilaç beni çok değiştirdi neşesiz , sinirli bir insan yaptı. Her kullananda aynı yan etkiler olmuyor , eğer sivilceler çok kötü durumda değil ise kullanmayın derim.
  • there in T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Geçmiş olsun.
    Bu ilacın B grubu vitamin emilimini ve özellikle çinko ve B12 ve D vitamini eksikliklerine yol açtığı biliniyor. Bu elementleri saç dökülmesi probleminiz için supplemente edebilirsiniz. Araştırın derim. Biotini de deneyebilirsiniz.
    Nickinizden anladığım kadarıyla ingilizceniz var. Acne.org'ta yazılanlara bakabilirsiniz.

Ruh hali için sakın depresyon ilaçlarına güvenmeyin, bu konuda accutane'ın yol açtığı depresyon açısından bir işe yaradığını söyleyeni görmedim.

Bende de saç dökülmesi ilacı bıraktıktan yaklaşık 5-6 ay sonra başladı. Önce teller inceldi sonra döküldü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, ilacı kestikten sonra geçti mi peki depresyon ve panik atak? Aynı şikayet bende de var çünkü o sebepten soruyorum. Ben ılaca başlamadan evvel panik atak tedavisi görüyordum zaten ama Roaccutane'a başladıktan sonra bıraktım Paxil'i etkilerine dayanamadigim için. Fakat depresyon bu ilaçtan sonra baş gösterdi bende de ve çok korkuyorum kalıcı olmasından...

• Teşekkürler, aslında ilacı daha yeni bıraktım sayılır o yüzden kesin bir şey söylemem mümkün değil 1-2 ay sonra editleyebilirim . Umarım kalıcı olmaz .
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    Cronic, geçmiş olsun size de, okudum daha evvel şikayetlerinizi. Bir ara panik atak tedavisi görüyordum fakat az evvel bir mesajda da belirttiğim üzere Roaccutane'dan sonra kestim tedaviyi, psikiyatristim kesinlikle karşıydı Roaccutane kullanmama ama inat ettim ve başladım. Başlamaz olaydım diyorum ama şu durumda elden ne gelir artık. Bu depresyon, unutkanlık, konsantrasyon bozuklugu vs kalıcı olmaz değil mi, bilginiz var mı bu konuda?

• miguel alvarez kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, belki burada hali hazirda benzer durumları yaşayan birileri vardır düşüncesiyle öncelikle burada paylaşmak istedim...

• quote:

Cronic, geçmiş olsun size de, okudum daha evvel şikayetlerinizi. Bir ara panik atak tedavisi görüyordum fakat az evvel bir mesajda da belirttiğim üzere Roaccutane'dan sonra kestim tedaviyi, psikiyatristim kesinlikle karşıydı Roaccutane kullanmama ama inat ettim ve başladım. Başlamaz olaydım diyorum ama şu durumda elden ne gelir artık. Bu depresyon, unutkanlık, konsantrasyon bozuklugu vs kalıcı olmaz değil mi, bilginiz var mı bu konuda?

Brain fog dedikleri şeyi yaşıyorsunuz sanırım. Bende tam olarak brain fog olmadı, fakat ilaçtan sonra zamanla düzelenleri biliyorum.

• Cronic kullanıcısına yanıt
    Brain fog'dan kastınız nedir tam anlayamadım ama dediğiniz gibi umarım geçici olur, bıraktığımdan bu yana 1 buçuk aydır yaşadığımı hissetmiyorum çünkü. Teşekkür ederim cevaplarınız için...

• quote:

Brain fog'dan kastınız nedir tam anlayamadım ama dediğiniz gibi umarım geçici olur, bıraktığımdan bu yana 1 buçuk aydır yaşadığımı hissetmiyorum çünkü. Teşekkür ederim cevaplarınız için...

Brain fog; zihnin net olmaması, sisli dumanlı olması gibi bir tabirin ingilizcesi.
    Bu lanet ilaç ile ilgili çok fazla yabancı kaynak okuyorum, ortak tabiri belirtmek istedim, belki araştırırken kullanırsınız diye.
    Sizi teselli etmek için söylemiyorum; kalıcı yan etki yaşayan insanların en çok düzeltebildikleri nokta zihinsel konular.
    Fiziksel hasarlar daha zor geçiyor ya da geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cronic -- 4 Ocak 2015; 21:27:06 >
  • 1 ay oldu sivilceler had safhaya ulaştı baya sivilce çıktı burnumda falan da çıkmıyordu 30mg kullanıyorum umarım düzelir ileri ki aylar da
  • yanlış bildiğim yerleri düzeltin arkadaşlar,

ilaçta bir kutuda 30 hap var yani bir kutu 1 aylık ??
    bir kutunun fiyatı 34,56 tl
    ilacı 6 ay kullanıcaz yani 6 kutu bitirmek lazım??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

yanlış bildiğim yerleri düzeltin arkadaşlar,

ilaçta bir kutuda 30 hap var yani bir kutu 1 aylık ??
    bir kutunun fiyatı 34,56 tl
    ilacı 6 ay kullanıcaz yani 6 kutu bitirmek lazım??

Hayır öyle değil ,ortalama bir insan günde 40-60 mg kullanıyor yani 1 kutu 10-15 günde bitiyor 6 ay tedavide 12-18 kutu kullanırsın , tabi kiloya göre değişir.
  • Beyler roaccutane kullanırken anti biyotik kullansam sorun olur mu?

• Aklıma gelmişken güncellememi yapayım. 2. ayın sonunda tahlillerimi yaptırdım ve ilginç bir şekilde kolestrolüm öncekinden daha düşük çıktı ( HDL ) yeme düzenim çok bozuk belki ondandır. Ve doz arttırıldı günlük 40mg ve artık bir iyileşme olmasını bekliyorum bakalım
  • r_ome_o kullanıcısına yanıt
    Bazı ilaçlar Roaccutane ile ters etkileşim yapabiliyor, en sağlıklısı doktorunuza danışmanız bence...

• arkadaşlar sırtımda heryerınde sıvılce var yuzumde hafıf hafif kızarıklıklar var bu hap sırttakı sivilcelere iyi gelirmı sırtında sıvılce olup da bu hapı kullanıp iyileşme varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahlee97

arkadaşlar sırtımda heryerınde sıvılce var yuzumde hafıf hafif kızarıklıklar var bu hap sırttakı sivilcelere iyi gelirmı sırtında sıvılce olup da bu hapı kullanıp iyileşme varmı

Kaç yaşındasın ? Sırttakilere iyi geldiği söyleniyor arkadaşlarım kullandı. Ama 17-18 yaşındaysan ilaç için biraz erken bence.

Bu arada benimde 19. gün bitti. Kusma dönemi olarak adlandırılan dönemi çok hafif geçiriyorum. Ama suratım soyulmaya basladı. Bıyık ve çene bölgem bembeyaz oldu resmen. Garip bi tipe büründüm :D
  • Ben 2.5 aydır falan kullanıyorum zoretanini sivilceler hafiften azalmaya başladı. Şimdi ben neutrogena'nın 3ü 1 arada yüz temizleme jelini kullansam sıkıntı yaratır mı ?

Neutrogena Visibly Clear 3ü 1 Arada Temizleme Jeli 100ml.

Siyah noktaların 7 gün içerisinde azalmasına yardımcı olur.

Günlük Bakım : Cildi kurutmadan gözeneklerdeki siyah noktaya sebep olan kiri ve yağı derinlemesine temizler.

Günlük Peeling : Mikro taneciklerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atılmasına, siyah noktaların giderilmesine ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Haftalık Bakım : Cildinizin parlamasını engelleyerek pürüzsüz ve temiz kalmasını sağlar.

böyle diyor ancak beraberinde sivilce ilacı kullanmayın diyor , burada sivilce demiyor Ayrıca doktorum yüz kremi verdi hametanın onun yerine bunu kullansam sıkıntı olur mu ? İlacın etkisini kısıtlar mı yoksa ayrı ayrı mı etki ederler yani kullanayım mı?
  • 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.