Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (356. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.356.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilacı kullanırken yağlı yememeye dikkat etmeli miyiz ? Doktor beni bu konuda uyarmadı da aklıma takıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer kolestrolunuz yuksekse kefir içmeyi tavsiye ederim haftada 2 kere.kolestrolu dusuruyor
  • Bu ilaca başlıyalı 11 gün oldu. Tam olarak yan etkilerini 8. gün görmeye başladım ilk olarak dudaklarım kurumaya başladı, kullandıgım nemlendirici ise (Vaseline lipstick) nerdeyse 10 dk da bir yeniliyorum ama kurumaya engel olamadım. Dünde alnımda hafiften derim soyulmustu soyulmakta demeyim kepeklenmş gibi.. Olumlu yönde ise daha önce yüzümde ufak beyaz uclu sivilcelerm cıkardı ve günlerce gecmesini beklrdm gecerdi birde iz kalırdı. Simdi aksam cıkmaya başlıyan sivilcem ertesi sabah kalktıg
    da yok olmus oluyor şaştım kaldım :) olumsuz yönde ise nette çok araştırdım herkesi zayıflatmış ben zayıftım şu ara istahımda fena derece artış var yarım saatte bir acıkıyorum hemde ne acıkma elim ayagm titriyor. Bu sabahta uyandıgmda kalp atışımı tüm vücudumda hissediyordum yeni uyanmış biri için tuhaf bir olaydı. Bunlar ilactanmı kaynaklandi bilmiyorum tabii..

• quote:

Orijinalden alıntı: By delete

Bu ilaca başlıyalı 11 gün oldu. Tam olarak yan etkilerini 8. gün görmeye başladım ilk olarak dudaklarım kurumaya başladı, kullandıgım nemlendirici ise (Vaseline lipstick) nerdeyse 10 dk da bir yeniliyorum ama kurumaya engel olamadım. Dünde alnımda hafiften derim soyulmustu soyulmakta demeyim kepeklenmş gibi.. Olumlu yönde ise daha önce yüzümde ufak beyaz uclu sivilcelerm cıkardı ve günlerce gecmesini beklrdm gecerdi birde iz kalırdı. Simdi aksam cıkmaya başlıyan sivilcem ertesi sabah kalktıg
    da yok olmus oluyor şaştım kaldım :) olumsuz yönde ise nette çok araştırdım herkesi zayıflatmış ben zayıftım şu ara istahımda fena derece artış var yarım saatte bir acıkıyorum hemde ne acıkma elim ayagm titriyor. Bu sabahta uyandıgmda kalp atışımı tüm vücudumda hissediyordum yeni uyanmış biri için tuhaf bir olaydı. Bunlar ilactanmı kaynaklandi bilmiyorum tabii..

Bepanten kullan dudağın icin merhem olanı..

• quote:

Orijinalden alıntı: StereoLove

quote:

Orijinalden alıntı: By delete

Bu ilaca başlıyalı 11 gün oldu. Tam olarak yan etkilerini 8. gün görmeye başladım ilk olarak dudaklarım kurumaya başladı, kullandıgım nemlendirici ise (Vaseline lipstick) nerdeyse 10 dk da bir yeniliyorum ama kurumaya engel olamadım. Dünde alnımda hafiften derim soyulmustu soyulmakta demeyim kepeklenmş gibi.. Olumlu yönde ise daha önce yüzümde ufak beyaz uclu sivilcelerm cıkardı ve günlerce gecmesini beklrdm gecerdi birde iz kalırdı. Simdi aksam cıkmaya başlıyan sivilcem ertesi sabah kalktıg

Bepanten kullan dudağın icin merhem olanı..

Teşekkür ederim tavsiye icin zannedersem odamda bir tane görmüstüm hemen gidip süreyim :) daha fazla çatlamasını istemiyorum.

• ROACCUTANE yi kullanmaya yeni başladım ve öyle yan etkileri olduğunu okudum ki açıkçası korktum. 18 yaşındayım ve bayağıdır geçmiş olan sivilcelerim bir anda yeniden attılar. Çok rahatsız olduğum için onları kapatma isteği duyuyorum. Çünkü yüzümde fazlasıyla renk farklılıkları oluşuyor. Bir açık tenliye göre cildim fazla koyulaştı. İnşallah şu ilaçların bir faydası olur. Çünkü zararları fazla korkutucuu
  • benimde bugun ilk günüm ama 20 mg la basladım tek doz kullanıyorum.kirpi hoca vardı son msjlarda raslamadım.dozum düşük mü sizce böyle gitmeyecek deilmi böyle giderse 1 yıla anca biter benım tedavım.
  • ya bırakın beyler 4.ay geçen sivilce sayısı 0 gidin egzas kükürtlü sabun alın aktarcıdan daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.ay 20mg 2.ay 30mg 3.aydayım 30mgye devam ediyorum. sivilceler çıkmaya devam ediyor yan etkilerden sadece dudak kuruması var yüzde pullanma falan yok. belde ağrı var bide ne zaman kaybolmalar başlar ?
  • Bende tek yan etki dudak kuruması, ama dayanamıyorum artık. 1,5 ay oldu; 4. ayda bırakıcam ne olursa olsun
  • Benim biteli 2,5-3 ay oldu arkadaşlar dudaklarım hala kuru (eskisine göre kuru ama ilaç bittikten sonra büyük oranda düzeldi yani)
    Sivilcelerimin izi kaldı kırmızı kırmızı Triacneal kullanıyorum bakalım ne yapıcaz
    Bu arada sivilceleriniz artıcak zaten ilaç kullanmaya başladıktan sonra ama 3-4. aydan sonra yeni çıkmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fncr -- 14 Kasım 2012; 20:31:24 >
  • 10 kasım günü kullanmaya başladım ilacı bugün 5. günüm günlük 20+20 40 mg alıyorum dudaklarımda çok hafif kuruluk var o da önemli değilde benim çok uykumu getiriyor bu ilaç arkadaşlar yorgun hissediyorum kendimi bide göz altında hafif kararma oluyor akşamları özellikle sizlerde de oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaelvin

Lanet olasıca Aknetrent ilacını kullanıyorum,15 dakikada bir burnum kanıyor,bıraktım ilacı

Arkadaşlar tedavimin 6.ayındayım.Sivilcelerimin neredeyse hepsi geçti,arada bir çıkıyor.
    Çıkan sivilceleri sakın patlatmayın.
  • 2 . ayım bıttı İlacı kullanmadan once ara ara kanayan burun kanaması simdi ise gunde en az 1 kere garanti ve unutkanlık dalgınlıkda basladı.
    Nasıl bir ilac bu yaa
  • quote:

quote:

Lanet olasıca Aknetrent ilacını kullanıyorum,15 dakikada bir burnum kanıyor,bıraktım ilacı

Arkadaşlar tedavimin 6.ayındayım.Sivilcelerimin neredeyse hepsi geçti,arada bir çıkıyor.
    Çıkan sivilceleri sakın patlatmayın.

kaçıncı ayda sonuç verdi 6 ay sonra buraya resmimi atıcam ibret olsun diye

4ay 15 güne giriyorum sağ yanağım söndü sol yanağım eskisinden beter

giden sivilceler iz bıraktı sivilceden farksız

edit : ilacın kullanımında mı hata yapmıyorum anlamadım ki arkadaş 40 mg aynı anda içiyorum aynı 12 saat arayla içiyorum gene aynı

nasıl kullanıyorsunuz 40 mg değil mi günde

EDİT 2 : İŞİN KÖTÜSÜ BENDE NE DUDAK KURUYOR NE BURUN KANIYOR NE YANAK SOYULUYOR ESKİDEN VARDI AMA 2 AYDIR YOK HELE DUDAK ÇOK BETERDİ 2 AYDIR BİŞİ YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Elina -- 16 Kasım 2012; 21:39:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4. ay bitti hala durum aynı ben anlamıyorum niye hala yeni sivilce çıkıyor ve çıkanlar geçmiyor. ilaçları kutusuyla içesim var artık bu nedir yaa
  • S.a.

Zoretanin 69.gün...
    42 gün - 20 mg
    20 gün 30 mg kullandım.
    Son 7 gündür de 40 mg kullanıyorum.

İlk zamanlarda olan dudak kuruluğu ve ciltte soyulmanın tam aksine şuan hiçbir belirti yok.
    Tek tük yeni sivilce çıkıyor;büyük ve içi kan dolu olarak.Geçen sivilcelerin yerinide aşırı bir kızarıklık almış durumda.Öneriler üzerine güneş kremi kullanıyorum.

Herkes tedavi bittikten sonra kızarıklıklardan da eser kalmayacak ve ilaç 4.aydan itibaren etkisini göstermeye başlayacak diyor ama bilemiyorum pekte inanasım gelmiyor.
    Bu durumda olanların ne çektiğini gayet iyi biliyorum.Allah herkesin yardımcısı olsun.
    Selametle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahKırmızı26

2 . ayım bıttı İlacı kullanmadan once ara ara kanayan burun kanaması simdi ise gunde en az 1 kere garanti ve unutkanlık dalgınlıkda basladı.
    Nasıl bir ilac bu yaa

İlacı bırakman için ölmen mi gerekli ?
  • uzun uzun tüm mesajları okumaya başladım fakat bitiremeyeciğimi gördüm. Umarım daha önce sorulmamaıştır.

Yaklaşık 3 yıl önce rouccutane kullandım. Sivilceler tekrarladı ve 6 aydır yeniden kullanıyorum. Bu ay son. Şikayetlerim azaldı ama ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar sivilce çıkmasını önlemek için ne yapmam lazım bilmiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar merhaba
    Özellikle son 2 yılda inanılmaz bi sivilce sorunum vardı.Abartmadan söylüyorum sırtımda,kollarımda,yüzümde 2 günde 1 neredeyse nohut kadar sivilceler çıkıyordu. Roaccutane başladım 7 ay kullandım. Herkes de olduğu gibi dudak kuruluğu ve haftada 3-4 kez ( bazen daha sık ) özellikle ilk aylarda burun kanamaları oldu.(Eskiden de burnumda kanama durumları olduğu için şiddetli oldu bu burun kanamaları)
    5 ay bittiğinde bile çok değişiklik yoktu ve açıkçası siniriniz bozuluyor normalde başladıktan 2-3 ay sonra sivilcelerin durması gerekiyor ama bende durmamıştı.Şuan ilacı bırakalı 2 ay oluyor.Çok hafif izlerim var ama emin olun ilk halime göre 100 kat iyi durumdayım.Ben de bile bu kadar işe yaradıysa eminim herkes de gözle görülür değişiklik yapar bu ilaç.Özellikle benim gibi büyük sivilce çıkaranlar da iz kalıyor ve zaten doktorum bana ilacın asıl amacının sivilceleri durdurmak olduğunu söyledi. İlaç bittikten sonra 1-2 ay mola ve ardından iz tedavisine de başlanabilir demişti.Kullandığıma kesinlikle değdi,sadece sabredin.
    Hepinize geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.