Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar,ben yeni kullanmaya başladım roaccutane'ı,hatta bugün 2.günüm Etrafımda herkes kullanmaya başladığımı duyunca şok oldu ve herkes yan etkilerinden zararlarından bahsedip duruyor,ama kullanan kişiler de var ve sonuçları çoğunda mükemmel olmuş.Ama şöyle de bir şey var ki bazılarında izler kalmış ve ben bu iz olayından çok kullanıyorum.Benim suratımda sivilcem fazla yok omuzlarımda var diye kullanıyorum açıkçası.Doktorum yemek konusunda pek bilgilendirmedi ve ne yiyip yemeyeceğimi bilmiyorum.Arasıra baş dönmesi gözümde bulanıklık falan oluyo nedenini çözemedim belki de psikolojiktir.Doktorum şimdilik bepanthene ve gözyaşı damlası verdı güneş koruyucu hakkında tavsiye edebileceğiniz bişey varsa önerinizi bekliyorum!!
  • Ve galiba kafamda deri dökülmesi başladı bi kaç yara da var :S elim sürekli gidiyo oynayıp duruyorum pff :( hep böyle mi olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Distilla-Truant

Mrb arkadaşlar,ben yeni kullanmaya başladım roaccutane'ı,hatta bugün 2.günüm Etrafımda herkes kullanmaya başladığımı duyunca şok oldu ve herkes yan etkilerinden zararlarından bahsedip duruyor,ama kullanan kişiler de var ve sonuçları çoğunda mükemmel olmuş.Ama şöyle de bir şey var ki bazılarında izler kalmış ve ben bu iz olayından çok kullanıyorum.Benim suratımda sivilcem fazla yok omuzlarımda var diye kullanıyorum açıkçası.Doktorum yemek konusunda pek bilgilendirmedi ve ne yiyip yemeyeceğimi bilmiyorum.Arasıra baş dönmesi gözümde bulanıklık falan oluyo nedenini çözemedim belki de psikolojiktir.Doktorum şimdilik bepanthene ve gözyaşı damlası verdı güneş koruyucu hakkında tavsiye edebileceğiniz bişey varsa önerinizi bekliyorum!!

dostum öncelikle selamlar.
    ben de zoretanin kullanıyorum(roaccutane ile aynı ilaç).Ben de bu ilaca başlarken senin gibiydim.Korkuyordum.Etrafında bu ilaç ile ilgili kulaktan dolma bilgileri olanlar(aslında hiçbirşey bilmezler) sana bu ilacı sanki bir dermatoloji hekimiymiş gibi anlatırlar.bilmişlik yaparlar.Halbuki bu ilacı hiç kullanmamışlardır.yani sana diyeceğim onları pek kaale almamandır.Yani ilacı içtiğin günü bile sayma.Zaman öyle bir geçiyor ki.ben ilacı saydığım günlerimi hatırlıyorum.8.gün 9.gün derken şuan 5.aydayım.Gerçekten mutluyum.Yüzümde 1.aydan itibaren sivilce çıkmadı.Hiç yok suratımda.Ancak o iz diye tabir edilen kırmızılıklar var.Kir-pi nickli hocamız aslında onların iz olmadığını tedaviden sonra kendiliğinden geçeceğini belirtmişti forumu okuduysan.Ancak bir de gerçekten iz olan çukurlar,çöküklükler var.Bu ilaç iz tedavisi için kullanılmaz.Sadece ilerde çıkacak sivilcelerin çıkmasını önleyerek iz bırakmamalarını sağlar.Tedavi sürecinde veya tedavi sonrası doktorun izler için soyucu kremler (tretin vb.) kremler önerebilir.ya da kimyasal peeling uygulanabiliyor.Başka bir yöntem ise lazer.Yani izler çok ileri düzeyde değilse büyük ölçüde verim alınıyor bu işlemlerden.Yemek konusunda şuanda pek birşey yapman gerekmez BENCE.daha yeni başlamışsın ilaca.Ancak ilerde çok yağlı,fast food yiyeceklere yüklenirsen kolesterolun yükselebilir.doktorun diyet verebilir.ama dediğim gibi şuanda pek dikkat etmen gerekmez BENCE.Baş dönmesi,gözde bulanıklık gibi şeylere çok takılma.Sanırım ilacın prospektüsünü fazla okumuşsun.Herşeyi bu ilaca bağlama.Daha çok yeni kullanıcısın.Böyle bir etki yapacağını düşünmüyorum.Psikolojiktir.Şimdiden bepanthen kullanmana gerek yok.Boşuna uğraşma yani değmez.Gözyaşı damlası hakkında pek bir bilgim yok açıkcası.Ancak 1 ay sonra falan arada burnunun içine kulak temizleme çöpüyle bepanthen sürersen iyi olur.Burnunun kurumasını büyük ölçüde azaltır.Güneş koruyucu ile ilgili pek birşey söylemeyeceğim.Hangi şehirde yaşadığını bilmiyorum ancak İstanbul'da pek güneş yok.Güneş koruyucu kullanmama da gerek yok şuanlık.Ama güneş olan bir şehirdeysen doktoruna danışmanı öneririm o konuda.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Bu konuyu okursan çok daha bilgilenebilirsin.
  • teşekkür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için :)
  • son ayıma girdim 6 aydır içiyorum. ama tek tük nadir cıkıyor. kızarıklar var. dudaklarım mahvoldu kediler gibi yalanıp duruyorum.ama memnunum sizce daha kullanmalımıyım? doktor 6aylık tedavi dedi. ilacı şimdi bıraksam tekrar cıkarmı ve duduklarım eski haline kaç günde geri gelir.?
    Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eses260

son ayıma girdim 6 aydır içiyorum. ama tek tük nadir cıkıyor. kızarıklar var. dudaklarım mahvoldu kediler gibi yalanıp duruyorum.ama memnunum sizce daha kullanmalımıyım? doktor 6aylık tedavi dedi. ilacı şimdi bıraksam tekrar cıkarmı ve duduklarım eski haline kaç günde geri gelir.?
    Teşekkür ederim

bunu doktoruna sor. nasıl geçtimi aknelerin memnun musun yeni cildinden ?
  • quote:

son ayıma girdim 6 aydır içiyorum. ama tek tük nadir cıkıyor. kızarıklar var. dudaklarım mahvoldu kediler gibi yalanıp duruyorum.ama memnunum sizce daha kullanmalımıyım? doktor 6aylık tedavi dedi. ilacı şimdi bıraksam tekrar cıkarmı ve duduklarım eski haline kaç günde geri gelir.?
    Teşekkür ederim

sürekli yalamak dudakları daha çok kurutur bu nedenle yalamayı hemen kesmelisin, ilacın kullanım süresi değilde total doz daha önemli olduğundan total doza ulaştıysan tabi ki tedaviyi bırakılabilir ama total dozu almadan tedaviyi bırakırsan tekrarlama ihtimalini arttırırsın
  • kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

kolesterol:164
    trigliserid:163
    ALT(SGPT):16
    AST(SGOT):17

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.
  • yoğunluğum nedeni ile yaklaşık 1 haftadır forumu takip edemiyordum bu nedenle soruları güncel olanlar tekrar sorarlarsa cevaplayabilirim
  • Hocam 69 kiloyum 7 ayımı 4 gün sonra bitiricem toplam 7800 mg kullanmış olacağım....Sorulaırm;

1.ayak baş parmağında iltihaplanma oldu 3 ay önceki hala gecmedi doktorlardan fucidin aldım ama yararını görmediim ne yapabilirim ...
    2.Yazılarınızdan etkilenerek dove sabun ve diacnel aldım evet etkisini görüyorum şimdiden 1 hafta olmadı kullanalı...Sağolun ^^
    3.hocam 15 20 günde bir sivilce çıkıyor fakat bu aralar burundaki siyah noktalar sivilce olup dısarı cıkıyor ki 4 gün sonra ilaç bitecek mg eksikliği mi var ? 7800 mg tamamlamama 250-300 mg var...
    4. 480 mg az kullanacagım ama dermanım kalmadı hocam :) Dudaklarımı özledim...
  • Güncel soru ;
    kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

kolesterol:164
    trigliserid:163
    ALT(SGPT):16
    AST(SGOT):17

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Teşekkür ederim

sürekli yalamak dudakları daha çok kurutur bu nedenle yalamayı hemen kesmelisin, ilacın kullanım süresi değilde total doz daha önemli olduğundan total doza ulaştıysan tabi ki tedaviyi bırakılabilir ama total dozu almadan tedaviyi bırakırsan tekrarlama ihtimalini arttırırsın

Total doz nasıl oluyor yani.? benim tam 5ay 1hafta oldu ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Teşekkür ederim

Total doz nasıl oluyor yani.? benim tam 5ay 1hafta oldu ama.

sabah20mg akşam 20mg içiyorumm?
  • Hocam 15 gündür sabah 10 mg akşam 20 mg olmak üzere acnegen yutuyorum.1 haftadan sonra dudak kurulukları başladı lip sticklerle falan idare ettim önemsemedim dünden itibarende burun kanamaları başladı günde en az 6-7 kere kanıyor.Burnumun içine bir krem sürmelimiyim sürersem hangisini süreyim bide doktor hametan 30 g pomad diye mavi kablı bi krem mi merhem mi ne verdi bunu yüzüme kullanıcam galiba burnumada kullansam olur mu ve burnumun içine arko krem sürebilir miyim.Yardımlarınızı bekliyorum hocam.
  • kir-pi hocam.4. aya başladım. Forumu hergün takip ettiğimden sorunlarımın tüm çözümlerini ezberledim sayenizde. Hemen giderebiliyorum sorunlarımı (yaş itibariyle kolesterolü düşüremedim bir tek). Yanıt bulamadığım bir sorum var. Piyasada "ozon yağı" adıyla satılan ve mucizeler yarattığı iddia edilen bir ürün var. Bu ürün hakkındaki görüşleriniz nedir? Burun içi ve dudak kuruluğunda kullanabilir miyim? teşekkürler. Herkese bol sabırlı günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thakan

kir-pi hocam.4. aya başladım. Forumu hergün takip ettiğimden sorunlarımın tüm çözümlerini ezberledim sayenizde. Hemen giderebiliyorum sorunlarımı (yaş itibariyle kolesterolü düşüremedim bir tek). Yanıt bulamadığım bir sorum var. Piyasada "ozon yağı" adıyla satılan ve mucizeler yarattığı iddia edilen bir ürün var. Bu ürün hakkındaki görüşleriniz nedir? Burun içi ve dudak kuruluğunda kullanabilir miyim? teşekkürler. Herkese bol sabırlı günler...

ben de ozon yağını duymuştum.hatta benim çok yakından tanıdığım bir insan direk ozon tedavisi olmuştu.birçok hastalığa çaresi varmış.ancak bir ara televizyonda zararlı olduğunu da söylüyorlardı.bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

günlük 60mg kullanıyorum ben 4 ay kullanıcam ilacı ve 3. ayın içerisindeyim. bu ay sonunda yani 4. ayın başında peeling yaptırcam dedim doktora. 150 tl fiyat verdi. izler o kadar cok degil acaba lazerin fiyatı falan nedir? yada peeling için bu fiyat cok mudur? bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim...

kir-pi hocam yanıtlar mısınız?
  • Hocam merhaba,
    188cm boy ve 76 kilodayım. Günlük sabah 30 ve akşam 30 olmak üzere 60mg kullanım uygun mudur?(Zoretanin)

Doktrum ayrıca yan etikeler için de, bephanten krem, refresh göz damlası, fucidin krem(burun içi için), bioderma atoderm(kozmetik-dudak için) verdi. Bunları da yorumlayabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.
  • Hocam Merhabalar yeniden ,

ben 17 yaşını yeni bitirdim ve 3,5 aydır kullanıyorum ilacı.70kiloyum ve 40mg kullanıyorum.

annem doktor ve Çok tedirgin her fırsatta bıraktırmaya çalışıyor.Normal yan etkileri önemli değil ,bi dudak sticki ve göz damlasıyla halloluyor ama annemin dediğine göre çok A vitamini kanser yapıyormuş.Ve ilaçta da aşırı miktarda var.Açıkçası beni de korkuttu ama ilacı da bırakamam :(

Doğrumu acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.