Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (243. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dOmi

quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

quote:

ben şunu anlamıyorum, 120 minimum 150 maksimumsa, bir ay daha çekip garantilemek mantıklı değil mi?

allah gostermesin 2. küre gerek felan kalır 1-2 yıl sonra, 2-3 ay daha içmekten iyidir bence. ben kesinlikle doktoruma 150 mg ye tamamlatmak istedigimi soyleyecegim.

benim görüşümce maximum doz gereksiz.

yüzde 20-30 gibi bir kısım ikinci kürü kullanmakta, 1 ay fazla kullanıp maksimuma ulaşmak, 100 de 30 ihtimalle tekrar kullanmaktan bence daha iyidir. tabii ki kendi yorumum bu

Alıntıları Göster
    maksimum doz / minimum doz nedir yahu ? benim doktor maksimum doz istiyor demek neyi amaçlıyor ?

ilerde aknelerin tekrarlamamasını mı sağlıyor yani maksimum doz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

maksimum doz / minimum doz nedir yahu ? benim doktor maksimum doz istiyor demek neyi amaçlıyor ?

ilerde aknelerin tekrarlamamasını mı sağlıyor yani maksimum doz ?

minimum doz kilogramın başına 120 mg kullanman demektir.örneğin 70 kilo bir insan için minimum doz 70x120 ile bulunur.
    maximum doz ise kilogramın başına 150 mg kullanman demektir.örneğin 70 kilo bir insan için maximum doz 70x150 ile bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Hocam Merhabalar

Benim 3 ay gibi bişey oldu.Babam doktor olduğundan ilacı alıyor bana ve cildiyeci de arkadaşı ama pek fazla görünmedim ona sorun çıkmadı çünki büyük sorun.

1.ay 30mg 2-3aylar da 40mg kullandım şuan azalma var pek fazla büyük sivilce çıkmıyor ama hala siyah nokta,kapalı komedonlar var bayağı..

Herneyse Ben bu pazar günü alkol almayı planlıyorum da ilaçla bir sorun olurmu acaba :( ?

fazla kaçırma ve o gün ilaç almayıver olsun bitsin

Arkadaslar bugün icmicektik ama sonra içmeye karar verdik ilacı da aldım ama az icicem ?acil cvp lütfen
  • ??
  • Çok acil beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-973658B43

??
    Yüzümde tek tük sivilceler çıkıyor ve bunlara hiç bir müdahalede bulunmamama rağmen iz bırakıyor bir dermotoloğa gittim ve zoreten marka bir ilaç verdi ama nette okuduğum yorumlara ve ilacın etkisine bakılarak ilacın izlere karşı bir etkisinin olmadığını
    ve bu kullanım süresi içerısinde çıkacak olan sivilcelerin de iz bırakması olası bir durum olduğunu duydum bunun gerçeklik payı var mı ?
    Teşekkür Ederim
  • quote:

Çok acil beyler

günde 50mg içiyorum 4 günlük bir aktivite vardı eglenceli, geceli vs. günde rahat 4-5 bira içtim 4 gün boyunca, ilacıda kesmedim... bunun ötesi kasar heralde, bu kadar korkmayın bence.
  • quote:

??

İlacı içip 8 bira içtiğimi, bi ufak içtiğimi bilirim. Bunu sende iç, bişey olmaz demek için söylemiyorum, sadece bir iki taneden bişey olucağını zannetmiyorum. Ama abartma
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurkiBurks

quote:

??

İlacı içip 8 bira içtiğimi, bi ufak içtiğimi bilirim. Bunu sende iç, bişey olmaz demek için söylemiyorum, sadece bir iki taneden bişey olucağını zannetmiyorum. Ama abartma

Alıntıları Göster
    Hocam 69 kiloyum ilk basladıgımda 63 kiloydum 7800 mg kullandım ''10 güne tamamen 7800 oluyor :) '' İlacın 7. ayını kullanıyorum burakmak istiyorum yetti artık yahu dudaklarımı özledim diyecek kadar...15 20 günde bir çıkıyor... Kırmızı izler için diacnel kullanan hastalarınızın % ? iyi sonuc almıstır diye soracaktım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam 69 kiloyum ilk basladıgımda 63 kiloydum 7800 mg kullandım ''10 güne tamamen 7800 oluyor :) '' İlacın 7. ayını kullanıyorum burakmak istiyorum yetti artık yahu dudaklarımı özledim diyecek kadar...15 20 günde bir çıkıyor... Kırmızı izler için diacnel kullanan hastalarınızın % ? iyi sonuc almıstır diye soracaktım...

Alıntıları Göster
    merhaba hocam kız arkadaşım 4 aydan beri kullanıyor zoretanı ve geçen gün bıyık bölgesine ağda yaptırmış ve ağda sürülen bölgede deriyi soymuş, 2 gün geçti aradan kabuk kabuk olmuş o bölge ve kırmızı hafiften yanık izi gibi duruyor. ilacın ismini tam bilmiyorum ama bepanten yada depanten sürüyor.
    bugun doktorunu aramış, güneş kremi kullanmasını söylemiş ve bepantene devam etmesini söylemiş.

öğrenmek istediğim bunun ilaçları bumudur. güneş kremi yeterlimidir !
    geçmiş sayfalarda okumuştum tavsiye ettiğiniz kremler vardı.
    ve şuan ki korkumuz herhangi bir iz kalması.

cevaplarınız için teşekkür ederim.

KULLANAN BAYAN ARKADAŞLAR KESİNLİKLE AĞDA KULLANMAYIN !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_FiRaR

merhaba hocam kız arkadaşım 4 aydan beri kullanıyor zoretanı ve geçen gün bıyık bölgesine ağda yaptırmış ve ağda sürülen bölgede deriyi soymuş, 2 gün geçti aradan kabuk kabuk olmuş o bölge ve kırmızı hafiften yanık izi gibi duruyor. ilacın ismini tam bilmiyorum ama bepanten yada depanten sürüyor.
    bugun doktorunu aramış, güneş kremi kullanmasını söylemiş ve bepantene devam etmesini söylemiş.

öğrenmek istediğim bunun ilaçları bumudur. güneş kremi yeterlimidir !
    geçmiş sayfalarda okumuştum tavsiye ettiğiniz kremler vardı.
    ve şuan ki korkumuz herhangi bir iz kalması.

cevaplarınız için teşekkür ederim.

KULLANAN BAYAN ARKADAŞLAR KESİNLİKLE AĞDA KULLANMAYIN !!!

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,
    188cm boy ve 76 kilodayım. Günlük sabah 30 ve akşam 30 olmak üzere 60mg kullanım uygun mudur?(Zoretanin)

Doktrum ayrıca yan etikeler için de, bephanten krem, refresh göz damlası, fucidin krem(burun içi için), bioderma atoderm(kozmetik-dudak için) verdi. Bunları da yorumlayabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugurt -- 8 Şubat 2011; 10:02:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugurt

Hocam merhaba,
    188cm boy ve 76 kilodayım. Günlük sabah 30 ve akşam 30 olmak üzere 60mg kullanım uygun mudur?(Zoretanin)

Doktrum ayrıca yan etikeler için de, bephanten krem, refresh göz damlası, fucidin krem(burun içi için), bioderma atoderm(kozmetik-dudak için) verdi. Bunları da yorumlayabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ben bitireli 2 aya yaklaştı arkadaşlar. bu ilaç sabır isteyen bi ilaç. tedavi esnasında geçmez gibi gelir ama tedavi son bulunca rahatlarsınız Allah kimseye sivilce gibi gıcığı göstermesin iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Propranolol

Ben bitireli 2 aya yaklaştı arkadaşlar. bu ilaç sabır isteyen bi ilaç. tedavi esnasında geçmez gibi gelir ama tedavi son bulunca rahatlarsınız Allah kimseye sivilce gibi gıcığı göstermesin iyi günler

Alıntıları Göster
    kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

kolesterol:164
    trigliserid:163
    ALT(SGPT):16
    AST(SGOT):17

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

kolesterol:164
    trigliserid:163
    ALT(SGPT):16
    AST(SGOT):17

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Bende şu an sivilce problemi pek yok, fakat eskiden küçük yaşlarımda aşırı problemim vardı.
    Ve hep izleri kaldı, yanak bölgemde çukurlar var. Bu izleri nasıl giderebilirim, bu konuda bilgisi olan var mı ?
    Kimyasal peeling vb. yöntemler öneriliyor hep, ama tehlikeli gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bende şu an sivilce problemi pek yok, fakat eskiden küçük yaşlarımda aşırı problemim vardı.
    Ve hep izleri kaldı, yanak bölgemde çukurlar var. Bu izleri nasıl giderebilirim, bu konuda bilgisi olan var mı ?
    Kimyasal peeling vb. yöntemler öneriliyor hep, ama tehlikeli gibi geldi bana.

arkadaşım öncelikle merhaba.
    şimdi bu çukurlukların farklı farklı olan tipleri var.hafif çukurluklar,buz kıracağı çukurları(buz kıracağı ile yapılmış gibi durduğu için bu adı almıştır) vb.
    izlerin boyutuna göre tedavi biçimi değişmektedir.eğer ki fazla çöküklük yoksa en başta yüzünü soyacak kremler denenebiliyor.tretin,diacneal vb.gibi.veya bunun yerine kimyasal peelingler yapılabiliyor.kimyasal peelingler de izlerin tipine göre değişiyor.peelingler de yüzeyel,orta ve derin olmak üzere 3'e ayrılıyor.yüzeyel peelingler derin olmayan yüzeysel olan çok hafif çökükler için kullanılıyor.10 dakika kadar sürüyor.bu peeling kişiyi günlük hayatından alıkoymuyor.peelingi yaptırdıktan sonra günlük yaşamına devam edebiliyorsun.bir seansta bitmiyor tabiki iş.birakç seans yaptırman gerekebilir.ancak güneşten koruyucu sürmen gerekebilir.orta peelingler ile ilgili çok bir bilgi sahibi değilim ancaj yüzeysel izlere oranla biraz daha ağır izlere uygulanıyor sanırım.derin peelingler de ise gerçekten büyük çukurlara,derin izlere uygulanıyor.bu işlem deriyi büyük bir ölçüde soyan bir işlem.kişi için yaklaşık 2 haftaydı sanırım.2 hafta boyunca evde istirahat etmen gerekiyor.güneşe kesinlikle çıkmaman gerekiyor.tabi bu peelinglerden hangisini yaptıracagına sen değil gözüktüğün estetik cerrahi veya güzellik uzmanı bilecektir ve seni yönlendirecektir.
    Bir de lazer yöntemi var.kir-pi hocam lazerle çok iyi sonuçlar alındığını söylemişti.yaklaşık %70 gibi bir oranda başarı gösteriyormuş.lazerler de deriyi soyarak yenileyen bir de soymadan yenileyen olarak ayrılıyor.lazerler hakkında açıkçası pek bir bilgim yok ancak peelinge göre lazerden daha verim alındığını duymuştum.kir-pi hocamız sana daha iyi yardımcı olacaktır.
    saygılar ...
  • 1 hafta sonra tedavide ilk ayimi dolduruyorum. Acaba tahlil sonuclari ne cikacak? Umarim bazi degerler asiri yuksek cikmaz ve sevdigim yiyeceklerden uzak kalmam :m
  • quote:

quote:

Çok acil beyler

günde 50mg içiyorum 4 günlük bir aktivite vardı eglenceli, geceli vs. günde rahat 4-5 bira içtim 4 gün boyunca, ilacıda kesmedim... bunun ötesi kasar heralde, bu kadar korkmayın bence.

Alıntıları Göster
    taban doz 120xkg diyorlar ama anlamadım ben bu işi.. Kilom 65..
    120x65=7800..Ben 6 ay boyunca 40 mg kullancam şuan 4. ayıma az kaldı 5-6 gün gibi. Günde 40 mg den ayda 30x40=1200.. Ayda 1200 ise 6 ayda 1200x6=7200...mg hap içmiş olcam yani taban doza ulaşamıcam mı ne yapmam gerek böyle bişi var mı ?
    hatta daha demin ölçüldüm 67 olmuşum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hhhas -- 10 Şubat 2011; 8:34:25 >
  • Hocam 15 gündür sabah 10 mg akşam 20 mg olmak üzere acnegen yutuyorum.1 haftadan sonra dudak kurulukları başladı lip sticklerle falan idare ettim önemsemedim dünden itibarende burun kanamaları başladı günde en az 6-7 kere kanıyor.Burnumun içine bir krem sürmelimiyim sürersem hangisini süreyim bide doktor hametan 30 g pomad diye mavi kablı bi krem mi merhem mi ne verdi bunu yüzüme kullanıcam galiba burnumada kullansam olur mu ve burnumun içine arko krem sürebilir miyim.Yardımlarınızı bekliyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hhhas

taban doz 120xkg diyorlar ama anlamadım ben bu işi.. Kilom 65..
    120x65=7800..Ben 6 ay boyunca 40 mg kullancam şuan 4. ayıma az kaldı 5-6 gün gibi. Günde 40 mg den ayda 30x40=1200.. Ayda 1200 ise 6 ayda 1200x6=7200...mg hap içmiş olcam yani taban doza ulaşamıcam mı ne yapmam gerek böyle bişi var mı ?
    hatta daha demin ölçüldüm 67 olmuşum..

muhtemelen doktorunuz tedavinin son ayı veya ondan bir önceki ay dozu arttıracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurkiBurks

quote:

??

Alıntıları Göster
    günlük 60mg kullanıyorum ben 4 ay kullanıcam ilacı ve 3. ayın içerisindeyim. bu ay sonunda yani 4. ayın başında peeling yaptırcam dedim doktora. 150 tl fiyat verdi. izler o kadar cok degil acaba lazerin fiyatı falan nedir? yada peeling için bu fiyat cok mudur? bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.