Şimdi Ara

rj11 i rj45 e dönüştürmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, rj 11 kablosunu rj45 (ethernet) e nasıl dönüştürebilirim?

• Çok basit bir soru, bilen mutlaka vardır?
  • slm.
    amacın ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.
    amacın ne?

:D kardeşim habiden çok güldüm ha :D

slm.
    amacın ne?

hahah :D gayet açık ve net :D nedir dostum senin amacın bende merak ettim şimdi :D

Her neyse burda da sorayım daha sonra yine forum da araştırcam.

Şimdi kısaca durum şu:

Biz karşılıklı iki eviz. Komşumda telefon hattı bağlantısı var. Ama bende yok. Ben de onun izni ile onun hattına ADSL bağlattım. Kablosuz modem onun evinde bende 20 metre rj45 ile evime interneti getirdim.

Ama ara sıra bağlatı gidiyor ve TTNET'in o sinir kırmızı yazılı ADSL bağlantı ( DSL Disconnect) uyarısı geliyor. Modemi resetlemem falan gerekiyor yani. Bir de evimin diğer odalarında kablosuzdan yararlanamıyorum.

Derdim ise şu;
    O modem ile splitter arasındaki kablonun 20 metresini alsam ve komşumda sadece splitter kalsa modemi kendime taşısam olur mu?
    Bunun için rj11 kablosundan bi sorun doğar mı? Acil bi yardım ederseniz mutlu olurum be :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amrStudiosGraphix -- 11 Aralık 2011; 16:24:07 >

• olur niye olmasın fazla ek yapmadan güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opr -- 11 Aralık 2011; 16:43:25 >
  • Benim anladığım: Telekom hattının girişi ve splitter komşu'da kalacak. Splitter'in modem çıkışından 20-30 metre kadar bir telefon kablosuyla ADSL işareti sizin eve taşınacak ve yine sizin eve taşınacak olan modem'e bu kablo takılacak.

Teknik açıdan bir sorun olmaz. Telefon kablosunun üzerindeki sinyal düşümü 20-30 metre için ihmal edilebilir; yeterki santraldan size (daha doğrusu komşunuza) gelmekte olan ADSL sinyali yeterince kuvvetli olsun.

Dediğiniz değişikliği yaptığınızda, komşunuz internete nasıl bağlanacak, bu arada?
  • Kablonun gectigi yerlede manyetik dalga yayan bir cihaz yoksa sorun olmaz.Ki evden eve diyorsun, bir sorun olacagini dusunmuyorum.Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_donanim_haber

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.
    amacın ne?

:D kardeşim habiden çok güldüm ha :D

slm.
    amacın ne?

hahah :D gayet açık ve net :D nedir dostum senin amacın bende merak ettim şimdi :D

Her neyse burda da sorayım daha sonra yine forum da araştırcam.

Şimdi kısaca durum şu:

Biz karşılıklı iki eviz. Komşumda telefon hattı bağlantısı var. Ama bende yok. Ben de onun izni ile onun hattına ADSL bağlattım. Kablosuz modem onun evinde bende 20 metre rj45 ile evime interneti getirdim.

Ama ara sıra bağlatı gidiyor ve TTNET'in o sinir kırmızı yazılı ADSL bağlantı ( DSL Disconnect) uyarısı geliyor. Modemi resetlemem falan gerekiyor yani. Bir de evimin diğer odalarında kablosuzdan yararlanamıyorum.

Derdim ise şu;
    O modem ile splitter arasındaki kablonun 20 metresini alsam ve komşumda sadece splitter kalsa modemi kendime taşısam olur mu?
    Bunun için rj11 kablosundan bi sorun doğar mı? Acil bi yardım ederseniz mutlu olurum be :)

selam. dusundugun seyi forumda bir arkadaşın sorusu üzerine bizzat denedim 17 metrede bir sorun olmadı modem çalıştı.

• rj11 i rj45 e değiştirmeden de takabilirsiniz. rj11 ler rj45 yuvaya oturur. farklı bir amacınız olduğunu da sanmıyorum zaten. yok ben 2 telli telefon kablosundan data aktarıcam diyorsanız buluşunuzu bekliyoruz

telefon kablosunu kaliteli ve çok damarlı alırsanız uzun mesafelerde sorun yaşamazsınız. Geçişlerde kullanacağınız telefon kablosunu çok damarlı seçin. kırılmalara daha dayanıklıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.