Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usta, işçilik montaj zaten düzgün olmak zorunda o ayrı, ama marka da önemli kalitesiz maldan verim alamassınız, bu fiyat farkları boşuna değil.ucuz etin yahnisi diye boşuna dememişler, brc pahalı geliyosa comfort kitine yada lovato ya bakın bence. Bir laf var eşşeğe altın semer vursan eşşek yine eşşek diye atikerede gold da desen grand da desen yine atiker.(kullanıcı olarak söylüyorum)
  • Merhaba bazı istasyonlarda gaz dolumu gerçekleşmiyor, Bir başka istasyona gittiğimde alıyorum, farklı günde gaz dolmayan istasyondan gaz dolduğu oluyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba ?
  • Ustam Merhaba, Yoruyorum sizi ama kusuruma bakmayın. BRC Comfort taktırmaya karar verdim. Nasip olursa bir kaç gün içerisinde taktıracağım. Öğrenmek istediğim bir konu var. Bizim araçlarımıza pipolu sistem takılabiliyor mu? Malumunuz enjektörler deliniyor. Kablolar kesiliyor. Enjektörü deldirmek kabloları kestirip ek yaptırmaya hiç içim el vermiyor. Çoğu yerde toyota corolla araçların enjektör ucları dışarıda olmadığı için takılamıyor diyor. Taktıran var mı arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Aracım 2018 Toyota Corolla Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caperz -- 2 Nisan 2019; 16:38:27 >
  • gumus2929 G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. BRC 32, Prins Silverline, Atiker Gold. Lakin manifolttan içeri salma yapmaları gerekmektedir. Ustanız üşenmeden söksün manifoltu efendim. Performans kaybı hissetmezsiniz manifolt içi salma yaptırırsanız... Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekrem742 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Atiker Grand tavsiye ederim efendim.

• Hocam mrb
    Aracım Opel Corsa E kasa 2015 1.4 90bg Otomatik
    Atiker Grand taktırmayı düşünüyorum.
    Sizce doğru seçim mi?
    Sıkıntı yaşatır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • --ustam merhaba araç 2009 passat 1.8tsi
    --prins vsi2 lpg var
    --epc ışığı ve sarı arıza lambası yanıyordu stop ediyordu kelebek arızası verdi kelebek değiştirdik sıfır takıldı.
    --değiştikten sonra bu arıza %80 azaldı ama ara sıra geliyor arıza. önceden yağ çubuğunu çekince titreme oluyordu şimdi olmuyor yani hava kaçağıda vardı galiba öncesinde.
    -- nadiren de olsa arıza geliyor p0121 kelebek sinyali hatalı ve p2293 yakıt basıncı hatalı

1- Asıl Sormak istediğim prins ecu su aracın ecusu ile sinyalleri karışırıyor olabilirmi.
    2- prins ecu arızalı olabilirmi
    3- bu vsi2 sistemi kelebekten gelen kablodan sinyal alıyormu
  • merhaba
    aracım 2005 megane2 1,6
    50 000 km de iken Lovato fast taktırdım ve şu an 190 000 km de
    son 20bin km dir yaşadığım bir rölanti sorunu var
    araç bazen LPG de rölanti de dalgalanma yaşıyor
    bazen dediğim belli belirsz zamanlarda
    günde 2- 3 kere de oluyor
    haftada 1 yaptigida
    rölanti dalgalanmaya başlayınca aracı stop Edip tekrar calistirinca düzeliyor
    yada stop etmeden benzine alıyorum düzeliyor tekrar LPG ye alıyorum dalgalanmaya devam ediyor

boğaz kelebeği temizlendi bujiler değişti regülatör değişti duzelmedi

ben LPG tesisatında sorun olduğunu düşünüyorum ama hiç bir usta buna ihtimal vermiyor

ne yapsam neyi kontrol ettirsem komple kiti mi değiştirsem bilemedim

birde regülatör su tesisatından aşağıda olmalı derken benim regülatör hemen akünün sol tarafında hizada diyebilirim
    acaba şu tesatina göre yukarıda mi kalmış oluyor

• Merhaba bugün tankimin süresi doldugu için yeni tank takıldı. Yeni tank 42 litre çıkan tank 35 litre.
    Araç LPG işli
    Net ağırlık 1072
    Azami ağırlık 1450
    Bu 1072 kg içinde lpg agirligi dahilmidir muayenede problem olurmu.

• Mrb. Fiyat performans olarak çok güzel bir ürün. Son dönemde yaşanan enjektör geri dönüşleri biraz can sıkıcı oldu... Lakin alternatif olarak BRC comfort ürününü şiddetle tavsiye ediyorum. Enjektörler müthiş ve yazılım çok güçlü. Montaj esnasında dikkat etmesini istediğimiz ustanızdan, regülatörü valf üste gelicek şekilde konumlandırması olsun. İç mekanizma biraz hassas ve yakıtlarımız gerçekten çok kirli. Bu ürün de dikkat edilmesi gereken tek durum bu... Şimdiden hayrılı olsun. Keyifli sürüşler...

• selcukkoylu S kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Okuduğumda ilk olarak aklıma yazılım sanırım motor koduna ve ecu med numarasına uygun değil gibi geldi... Sistem sadece benzin basınç sensörüne, enjektörler ve ateşleme bobibine bağlantı sağlamakta. Kontrol edilmesinde fayda var yazılımın. Km ömrü dolmuş sensörler ve mekanik ekipmanlar da olabilir. Ama dediğim gibi motor ve ecu med numaralarını kontrol ettirin derim.
    Keyifli sürüşler...

• naczet24 N kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Aracın motor kompressor testini ölçtürün Subap ları kontrol etsinler. Regülatör konumu bu arızaları tetiklemez. Motor hava alıyor da olabilir, şarj dinamosu motor sensörleri i tam anlamıyla beslemiyorda olabilir. (A6 2.8 de başıma geldi)
    Keyifli sürüşler dilerim.

• cihanabana kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Sorun olmaması lazım. Biz 10 lt ile 92 lt ye kadar kullandığımız araçlar ile hiç bir geri dönüş yaşamadık. Sanırım sizde de sorun olmayacak.
    Keyifli sürüşler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Merhaba. Sorun olmaması lazım. Biz 10 lt ile 92 lt ye kadar kullandığımız araçlar ile hiç bir geri dönüş yaşamadık. Sanırım sizde de sorun olmayacak.
    Keyifli sürüşler dilerim...
    Teşekkür ederim

• cihanabana kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• Riza ustam merhaba.
    Aracım 2018 kia sportage
    Lpg dönüşümü düşünüyorum. Araca en uyumlu olan kit hangisidir.
    Birde gdi motorlarda modul eklenerek lpg kitinin benzin tuketimi azaltiliyormuş. Bu modullerin zarari var mıdır.
    Şimdiden teşekkür.

• as340730 A kullanıcısına yanıt
    Modul tavsiye etmiyorum. Subap lar erken km lerde aşınıyor. Uygun kit markası ise Atiker Atikfast Di ortalama 2700 TL fiyatı var.

• Usta kolay gelsin araç 1.33 corolla 20.000km de lpg düşünüyoruzda ne önerirsin birde fiyat ne çıkar bilgi verirsen sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Modul tavsiye etmiyorum. Subap lar erken km lerde aşınıyor. Uygun kit markası ise Atiker Atikfast Di ortalama 2700 TL fiyatı var.
    2011 Toyota Corolla için üç tercihim var. Brc comfort - prins technomax-Atiker gold. Hangisini önerirsiniz

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.