Şimdi Ara

ritalin ve concerta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar daha onceden ritalin kullanıyordum onceden konu acmıstım görenler olmuştur mutlaka her neyse

2 gün once doktora gıttım bana concerta 27 mg yazdı fakat ben ben ritalin 1.5 kullanıyordum 3 tane aslında sabah 1.5 ogleden sonra 1.5 günde 3 tane ve 1.5 kullanmama ragmen fazla etki etmiyordu bır ara sabahları 2 tane kullandum 20 mg yani baya kotu oluyordum sankı extacy atmış gibi oluyordum arkadaşlarım felan ne oldu kada şeker'mi yuttun diyorlardı yok kadam antidepresan yuttum dıyordum ritalin felan bizmezler kekolar her neyse concerta 27 mg başladım 2 gun oldu fakat ritalin den bile kotu cıktı ondan hic etki almamaya başladım bıraz araştırma yaptım concertanın 27 mgsi kac rıtalıne denk gelıyor dıye bir yerde 18 mg concerta 5mgx3 ritaline denk geliyormuş yani 15mg fakat ben 27 mg concerta atıyorum buda neredeyse 25mg ritaline denk gelmesi gerek ben sabah 20 mg ritalin atarken bu kotu şeyler yaşarken 27 concerta bana neden etki etmedi

edit: arkadaşlar gercekten kusura bakmayın nereden baksan ritalin ve concerta ılacı hakkında farklı farklı 3 4 tane konu actım bıraz takıntılı ınsanım bunlar hakkında bilgi alamadan duramıyorum gercekten kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BanshEEEEEEEEE -- 10 Ağustos 2019; 15:41:15 >

• Biraz daha zaman lazim, hemen etkisini gostermez ki
  • Ritalin bildiğim kadarıyla anti depresan gibi zamana bağlı etkisi olam değil kullanıldığı an etki eden bir ilaç en azından bende böyleydi. Uzun dönemli dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu için ise concerta öneriliyor. Ritalin aldığımda 3 saat kadar tamamen odaklanıp hangi derse çalışacaksam içinden geçebiliyordum. Başka bir doktora gitmenizi öneririm.
    Not: doktor değilim.
  • Ritalin düşük doz uyuşturucu
  • ritalin direk etki etkmesi gerekıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

ritalin direk etki etkmesi gerekıyor
    peki concertanın etki etmesi icin bır kac gün beklemem'mi gerekiyor ?
  • BanshEEEEEEEEE kullanıcısına yanıt
    Ikiside ayni ilac aslinda hic kullanmadim onlar uyarici ilaclar direk etki eder :)
  • Vücudun ilaca direnç kazanmıştır.Doktoruna mail at belki ilacın dozunu yükseltir.

Not:Sakın ilacın dozunu kendin yükseltmeye kalkma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cola Contains Caffeine -- 10 Ağustos 2019; 15:45:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cola Contains Caffeine

Vücudun ilaca direnç kazanmıştır.Doktoruna mail at belki ilacın dozunu yükseltir.

Not:Sakın ilacın dozunu kendin yükseltmeye kalkma.
    haklısınız olabılırsınız ama ben ritalin 15 ve 20 mg kullandıgım zaman biraz fayda saglıyordu hocam hatta sımdı 15 mg rıtalın ıle calısma yapıyorum aklımda bu sorunun cevapı kaldıgı ıcın suan calısma yapamıyorum benım anlamadıgım 27 mg concerta 15 mg ve 20 ritalin daha yüksek etki etmesi gerekmıyor mu ?
  • BanshEEEEEEEEE kullanıcısına yanıt
    27mg Concerta'yı 10 saate böldüğünde her saat için 2,7mg etki ediyor.
    Ritalin 4 saat etki etse,15/4 yani her saat için 3,75mg etki ediyor.

Tabi ben senin yerinde olsam, doktorumdan Concerta yerine Mediknet isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cola Contains Caffeine -- 10 Ağustos 2019; 16:50:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cola Contains Caffeine

27mg Concerta'yı 10 saate böldüğünde her saat için 2,7mg etki ediyor.
    Ritalin 4 saat etki etse,15/4 yani her saat için 3,75mg etki ediyor.

Tabi ben senin yerinde olsam, doktorumdan Concerta yerine Mediknet isterdim.
    vay be bunu bılmııyordum teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.