Şimdi Ara

Ritalin Kullananlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
9
Favori
191.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eğer DEHBniz varsa ritalin ilk dozdan itibaren faydalı olmaya başlayacaktır.
    Faydasını göremeyenler ya çok az doz kullanıyordur ya da DEHB sorunu yoktur.
    Ritalin kullanmazken 5dk dikkatimi toplayamazken Artık Saatlerce birşeye dikkatimi verebiliyorum :)
    Ama ilacın yan etkileri biraz bezdiriyor.Ağız kuruluğu,iştah kapanması,titreme,terleme,sinirlilik,panik vb..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

quote:

Orijinalden alıntı: rsy10

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Arkadaslar merhaba,
    Concerta'ya 18 mg ile basladim ve bir kutuyu bitirmek uzereyim. Doktor 27mg yazdi ama gittigim hastanenin psikiyatri servisinin sgk ile anlasmasi olmadigindan ilaclarimi sgk ile anlasmali bir kurumda yazdirmam gerek. Concerta 27 mg 112 tl suan. Bu ilaci erenkoy ruh ve sinir gibi bir hastanede veya benzer baska bir hastanede yazdirabilir miyim durumumu izah ederek? Bosuna 112 tl odemek istemiyorum. Emekli sandigi guvencem var. Simdiden tesekkurler cevaplar icin.

yazdırabilirsin

Yalnız bu ilaçla ilgili sağlık kurul raporu vs gerekiyormuş sanırım, bu nasıldır zor alınır mı? Yarın hastaneye gidicem bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

ritalin kullanıyorum ben rapor olsun olmasın ilacın fiyatı 8 tl bence doktorla konuş concerta yerine aylık 3 kutu ritalin yazdın 30 liradan aza gelir.

• Bu ilacı yazdırmak icin hangi bolume gitmek gerekiyor hastanede?Bir de bu ilaclarda amfetamin veya benzer etkiler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unstoppable

Doktorun aşırı dikkat dağınıklığı teşhisi ile 22 yaşında 3 gün önce ritaline başladım.5 mg x 3 içiyorum 5 saat ara ile.kulllanmadan önce dikkatim çok dağınıktı gözlerim sürekli istemediğim halde bir yerlere dalıyordu.hızlı hareket eden objeleri takip etmekte zorlanıyordum.şimdi bu problemler kalktı. cumartesi günü 10mg x3 alacağım ve öyle devam edecek.1 kutu ilaç bitince concertaya başlayacağım.

Bu ilacı uzun süre kullananlar problemler yaşadı mı yaşıyor mu.Uzun dönemde zararlarını görebileceğimden endişeliyim.Saygılarla.

Concerta devri bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fentora

Bu ilacı yazdırmak icin hangi bolume gitmek gerekiyor hastanede?Bir de bu ilaclarda amfetamin veya benzer etkiler var mı?

psikiyatriye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

quote:

Bu ilacı yazdırmak icin hangi bolume gitmek gerekiyor hastanede?Bir de bu ilaclarda amfetamin veya benzer etkiler var mı?

psikiyatriye

Sağol cevabın icin
  • quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

ne demek.başka sorun olursa cevaplarım
  • quote:

Etkisi amfetamin ve kokaine yakın ama o kadar hızlı ve güçlü etkisi yok. Hayrola niye sordun
  • quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

Yazdirmak zor mu hocam?

• Oylesine sordum arcatera

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

Yazdirmak zor mu hocam?

dikkat eksikliğin varsa söylersin doktora yazar o da. iyi bir insan olsun doktor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

Yazdirmak zor mu hocam?

dikkat eksikliğin varsa söylersin doktora yazar o da. iyi bir insan olsun doktor

Çoğu doktor antidepresan yazıp yollar yani onu da söyleyim

• arkadaşlar ritalin kullandım lise 1 deyken dikkat dağınıklıgı ve hiperaktivite sorunum vardı inanın beni daha harketli daha bir değişik yapıyordu ilk içtiğimde kulaklarım kızarıyordu sonrasında bağırmak istiyordum dikkatimi toplamaktan ziyade daha bir azgınlaştıryordu beni.bunun dışında prozac,cedrina,anafranil,tofranil,cipralex,citoles ve benzeri ilaçlar kullandım kısacası şöyle söylim 4 ay önce evlendim evlendiğim gün u ilaçları bıraktım evliliğin büyüsyle hertürlü yan tesiri özellikle oluşabilecek sinir krizlerini,anksiyeteyi bir anda kesti ve sonrasında hayata yaşama ve dikkatimi toplamam gereken her türlü işe konsantre oldum.Her türlü psikolojik soruna evlilik tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ammarovic

arkadaşlar ritalin kullandım lise 1 deyken dikkat dağınıklıgı ve hiperaktivite sorunum vardı inanın beni daha harketli daha bir değişik yapıyordu ilk içtiğimde kulaklarım kızarıyordu sonrasında bağırmak istiyordum dikkatimi toplamaktan ziyade daha bir azgınlaştıryordu beni.bunun dışında prozac,cedrina,anafranil,tofranil,cipralex,citoles ve benzeri ilaçlar kullandım kısacası şöyle söylim 4 ay önce evlendim evlendiğim gün u ilaçları bıraktım evliliğin büyüsyle hertürlü yan tesiri özellikle oluşabilecek sinir krizlerini,anksiyeteyi bir anda kesti ve sonrasında hayata yaşama ve dikkatimi toplamam gereken her türlü işe konsantre oldum.Her türlü psikolojik soruna evlilik tavsiye ederim.

tmm kardeşim yarın evleneyim bende hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Avatar

quote:

Orijinalden alıntı: Ammarovic

arkadaşlar ritalin kullandım lise 1 deyken dikkat dağınıklıgı ve hiperaktivite sorunum vardı inanın beni daha harketli daha bir değişik yapıyordu ilk içtiğimde kulaklarım kızarıyordu sonrasında bağırmak istiyordum dikkatimi toplamaktan ziyade daha bir azgınlaştıryordu beni.bunun dışında prozac,cedrina,anafranil,tofranil,cipralex,citoles ve benzeri ilaçlar kullandım kısacası şöyle söylim 4 ay önce evlendim evlendiğim gün u ilaçları bıraktım evliliğin büyüsyle hertürlü yan tesiri özellikle oluşabilecek sinir krizlerini,anksiyeteyi bir anda kesti ve sonrasında hayata yaşama ve dikkatimi toplamam gereken her türlü işe konsantre oldum.Her türlü psikolojik soruna evlilik tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

aynen kardeşim hiç bekleme..

• quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

aile hekimi yazamaz mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: şey sadece üye?

quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

aile hekimi yazamaz mı acaba?

Yazamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: psychedelic trip

quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

Yazdirmak zor mu hocam?

Hepinizi kınıyorum bu adama cevap verenleri de dahil.

Ben DEHB hastasıyım, yaşım 25 187boy, 88 kilo.
    72mg concerta kullanıyordum, bugün ritaline başladım.
    Aralarındaki farkı kısaca ritalin daha hızlı kana karışıyor, etkisi 3-4 saat, concerta 10 saate kadar etkili ama ritalin daha güçlü bu 3-4 saatlik süreçte diye özetleyebiliriz.
    @psychedelic trip; kafa yapmak istiyorsan bir işe yaramaz bu ilaç haberin olsun, gidip hap, ot veya lsd falan denemelisin, senin gibi çaresizler yüzünden hasta olmamıza rağmen ilacı 4 yaprak reçeteyle alıyoruz, binlerce soru soruluyor.
    Anlamını bildiğini bile düşünmüyorum o nickin, bilsen çareyi ritalinde aramazdın zaten.
    Kendini topluma ispatlamak için başka bir konu bulmalısın.
    İlacı kafa yapmak için değilde, dikkat toplamak için isteyen DEHB olmayan kişilerde umduklarını burada bulamazlar zannımca.
    Bizde bir sorun var, ilaç bunu toparlıyor, dikkat toplamak istiyorsanız başka yöntemlere baş vurmalısınız.
    Yurt dışında daha iyi ilaçlar olduğunu biliyorum amfetamin içeren addrenal gibi, ki doktorum ritalin concerta gibi ilaçlardan yüzlerce kat etkili olduğunu söyledi, ama bu ilaç burada yasak, çünkü bunun gibi veletler kafa yapmak için kullanıyor bu tarz ilaçları, olan bize oluyor yine.

@psychedelic trip;
    Son olarak burası senin kafanı güzelleştirecek konular tartışılan bir forum değil ya da bu konu bu yüzden açılmış bir konu değil, yaşın ve yüreğin kurtarıyorsa, gidip uyuşturucu ayarlamalısın düzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: odmR

quote:

Orijinalden alıntı: psychedelic trip

quote:

quote:

quote:

quote:

psikiyatriye

Sağol cevabın icin

Yazdirmak zor mu hocam?

Hepinizi kınıyorum bu adama cevap verenleri de dahil.

Ben DEHB hastasıyım, yaşım 25 187boy, 88 kilo.
    72mg concerta kullanıyordum, bugün ritaline başladım.
    Aralarındaki farkı kısaca ritalin daha hızlı kana karışıyor, etkisi 3-4 saat, concerta 10 saate kadar etkili ama ritalin daha güçlü bu 3-4 saatlik süreçte diye özetleyebiliriz.
    @psychedelic trip; kafa yapmak istiyorsan bir işe yaramaz bu ilaç haberin olsun, gidip hap, ot veya lsd falan denemelisin, senin gibi çaresizler yüzünden hasta olmamıza rağmen ilacı 4 yaprak reçeteyle alıyoruz, binlerce soru soruluyor.
    Anlamını bildiğini bile düşünmüyorum o nickin, bilsen çareyi ritalinde aramazdın zaten.
    Kendini topluma ispatlamak için başka bir konu bulmalısın.
    İlacı kafa yapmak için değilde, dikkat toplamak için isteyen DEHB olmayan kişilerde umduklarını burada bulamazlar zannımca.
    Bizde bir sorun var, ilaç bunu toparlıyor, dikkat toplamak istiyorsanız başka yöntemlere baş vurmalısınız.
    Yurt dışında daha iyi ilaçlar olduğunu biliyorum amfetamin içeren addrenal gibi, ki doktorum ritalin concerta gibi ilaçlardan yüzlerce kat etkili olduğunu söyledi, ama bu ilaç burada yasak, çünkü bunun gibi veletler kafa yapmak için kullanıyor bu tarz ilaçları, olan bize oluyor yine.

@psychedelic trip;
    Son olarak burası senin kafanı güzelleştirecek konular tartışılan bir forum değil ya da bu konu bu yüzden açılmış bir konu değil, yaşın ve yüreğin kurtarıyorsa, gidip uyuşturucu ayarlamalısın düzden.

hocam durumun nasıl ? nasıl gidiyo ? ka yaşındasın

• Concerta herkezde etki etmez bende yaptığım işten çok o anda dikkatimi vermediğim bişeye konsantre olmama neden oldu
    Ritaline işe yarayan güzel bir ilac doz aşımı yapılmadığı sürece
    Birde yeni çıkan strattera adında bir tablet var o bende baya iyi etkiledi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.