Şimdi Ara

Ritalin Kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
9
Favori
191.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar doktorlarınızın nerede çalıştığını vs bildirirseniz sevinirim.
  • arkadaşlar ritalin kullanıyorum ikinci günüm 5mg x 2 günde biraz gergin yaptı benii ve ateşim var sanki bu yan etki geçicimi dikkatimde çok büyük bir değişme olmadı bilgisi olan varsa cevaplarsa çok mutlu olurum
  • Bu tip yan etkileri normal arkadaşlar. Basit ilaçlar değil sonuçta bunlar. Direk kalbinle alakalı bi durum. Ben 54 mg concerta kullanıyorum. Uzun zaman oldu. Yan etkileri gerçekten sinir bozucu. Titreme, kalbin yerinden cıkıcak gibi olması, ateş basma, uykusuzluk, iştahsızlık, ağzını çamur gibi yapma vs. Mecbur katlanıyorum. İlaç olmadığı zaman gerçekten berbat oluyorum. Bi kere ders kesinlikle calışamıyorum. Şuanda üniversite sınavına hazırlanıyorum ve concertanın bana kattıklarını anlatamam. Ben doktora bu yüzden gitmemiştim. 2-3 randevu sonunda doktor bana, farklı bi hastalığımın olduğunu söyledi. Malum DEHB! Yani bunu o farketti. Hiperaktivite sorunum vardı dikkat bozukluğu desen o biçim. Concerta sayesinde gayet iyiyim. Ders calışıyorum en azından. Herşeye cok cabuk adapte oluyorum ve dikkatim dağılmıyo. Kısacası ben seviyorum bu ilacı :)
  • arkadaşım ilk kullandığın günler nasıldı bir gerginlik oluyor muydu üzerinde?
  • RİTALİN KONUSUNDA YARDIM EDECEK BİRİLERİ YOK MU??
  • quote:

Orijinalden alıntı: terasus196

RİTALİN KONUSUNDA YARDIM EDECEK BİRİLERİ YOK MU??

neye yardım edelim? biraz sakin ol bence
  • Ritalin ilk günler gerginlik yapıyor mu biraz sinir gibi fikri olan varsa sevinirim :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: terasus196

Ritalin ilk günler gerginlik yapıyor mu biraz sinir gibi fikri olan varsa sevinirim :S

çoğu nöropsikiyatrik ilaç gerginlik yapar merak etme.. 1-2 haftaya kadar da uzayabilir bu yan etkiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatar -- 22 Ocak 2012; 12:52:35 >
  • teşekkür ederim cevapladığın için rys
  • bende başlıyorum yarın ritaline
  • şu an ritalin kullanan var mı? bende başlamayı düşünüyorum da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsigalko37

şu an ritalin kullanan var mı? bende başlamayı düşünüyorum da..

bugün başlıyorum
  • quote:

Bana bak (F)X'in fake'i Rds'ye söyler asıl hesabını çizdiririm ona göre.
    Neden millete ritalin'in varsa satın alabilir miyim diye soruyorsun. Bu ilaç kırmızı reçeteli ve gizli satışı bilmem kaç aydan başlıyor..
    Ayrıca ben dikkat dağınıklığı sebebinden bu ilacı aldığım zaman sen portakalda vitamindin. (Yani elimde ilaç milaç yok.)
    Sakın bu arkadaşı dinleyip de ilaç vermeyin! (liseliler size diyorum.)
    Sakın bir daha pm atma bana!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 7 Şubat 2012; 18:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

quote:

Bana bak (F)X'in fake'i Rds'ye söyler asıl hesabını çizdiririm ona göre.
    Neden millete ritalin'in varsa satın alabilir miyim diye soruyorsun. Bu ilaç kırmızı reçeteli ve gizli satışı bilmem kaç aydan başlıyor..
    Ayrıca ben dikkat dağınıklığı sebebinden bu ilacı aldığım zaman sen portakalda vitamindin. (Yani elimde ilaç milaç yok.)
    Sakın bu arkadaşı dinleyip de ilaç vermeyin! (liseliler size diyorum.)
    Sakın bir daha pm atma bana!

bana da yurtdışında doktorum diyo, kısıtlama var diyo dedim tamam

• Yurtdisinda doktorum demiyorum.. Almanyaya gidecegim, ama avrupada bu ilaci kullanmis olanlar bir cok cerrahi bransi yazamiyor.. Kendim doktorum suan.. Siz lisede cumhuriyetin kurulusunu ezberleyemioken ben textbook ezberliyodum..

Hadi hadi googleda aratin textbook ne demekmis diye:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yurtdisinda doktorum demiyorum.. Almanyaya gidecegim, ama avrupada bu ilaci kullanmis olanlar bir cok cerrahi bransi yazamiyor.. Kendim doktorum suan.. Siz lisede cumhuriyetin kurulusunu ezberleyemioken ben textbook ezberliyodum..

Hadi hadi googleda aratin textbook ne demekmis diye:)

Eminim öyledir liseli dostum, eminim öyledir.
  • prof. sana mi hesap vercem..

Tamam liseliyim varsay, sanane.. Niye kompleks yapiyosun, karsinda doktor gorunce camur atmaya calisiyosun.. Sanane..

Sen ritalinin kutu adini bilirsin, Amfetamin nedir, metamfetamin nedir, noradrenalin nedir, adrenalin nedir, dopamin nedir, bunlari nasil arttirir, bunlarin artmasi nasil yan etkiler cikarabilir biliyorum.. Merak etme yani, benim sagligimi dusunuyosan..

Haa dusunmuyosan da isine bak.. Varsayki liseliyim..
  • Arkadaslar merhaba,
    Concerta'ya 18 mg ile basladim ve bir kutuyu bitirmek uzereyim. Doktor 27mg yazdi ama gittigim hastanenin psikiyatri servisinin sgk ile anlasmasi olmadigindan ilaclarimi sgk ile anlasmali bir kurumda yazdirmam gerek. Concerta 27 mg 112 tl suan. Bu ilaci erenkoy ruh ve sinir gibi bir hastanede veya benzer baska bir hastanede yazdirabilir miyim durumumu izah ederek? Bosuna 112 tl odemek istemiyorum. Emekli sandigi guvencem var. Simdiden tesekkurler cevaplar icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Arkadaslar merhaba,
    Concerta'ya 18 mg ile basladim ve bir kutuyu bitirmek uzereyim. Doktor 27mg yazdi ama gittigim hastanenin psikiyatri servisinin sgk ile anlasmasi olmadigindan ilaclarimi sgk ile anlasmali bir kurumda yazdirmam gerek. Concerta 27 mg 112 tl suan. Bu ilaci erenkoy ruh ve sinir gibi bir hastanede veya benzer baska bir hastanede yazdirabilir miyim durumumu izah ederek? Bosuna 112 tl odemek istemiyorum. Emekli sandigi guvencem var. Simdiden tesekkurler cevaplar icin.

yazdırabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: rsy10

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Arkadaslar merhaba,

yazdırabilirsin

Yalnız bu ilaçla ilgili sağlık kurul raporu vs gerekiyormuş sanırım, bu nasıldır zor alınır mı? Yarın hastaneye gidicem bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.