Şimdi Ara

RGB ve cam panel olmayan kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu başlığında belirttiğim gibi normal anam babam usülü, camı, renkli ışıkları vs olmayan kaliteli ve performanslı bir kasa arıyorum.

Yeni toplayacağım sistemim için hava akışı da iyi olmalı.

Aslında SilverStone Alta G1M tam olarak benim istediğim model ancak yalnızca micro-ATX anakart ile kullanılabiliyor.

https://www.silverstonetek.com/en/product/info/computer-chassis/ALTAG1M

RGB ve temperli camdan o kadar hazzetmiyorum ki, neredeyse microATX bir anakart ile sistem toplayacağım yani o derece.

Toplayacağım sistem:

İşlemci: AMD Ryzen 9 7950X

Anakart: MSI B650 CARBON WIFI

Ram: 64GB DDR5 6000 Mhz

Ekran kartı: MSI 4070 Ventus 3x

SSD: Kingston KC3000 2TB

Soğutucu: DeepCool ASSASSIN IV veya Be Quiet Dark Rock Pro 4 (Noctua satışı yok)

PSU: MSI A1000G 1000W

Bilgisayar tamamen ofis ortamında, mühendislik yazılımlarında çözüm amaçlı kullanılacaktır.

Radyatörlü soğutmalardaki pompa arızası vb. sorunlarla uğraşmak istemiyorum ve de OverClock yapmayı düşünmüyorum.

Ancak çözümlerimi hızlandırmak için anakartın ve PSU nun müsade ettiği kadar otomatik OC uygulayabilirim.

Gel gelelim bu konfrigürasyonumun sığdığı adam akıllı çelik gibi görünen bir kasa bulamıyorum.

En kötü ihtimalle Corsair 4000D alacağım en azından karartmalı cam belki içerisi çok görünmez.

Alta G1M muadili ATX boyutlarında kasa bulamadım.

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

İyi günler.

RGB ve cam panel olmayan kasa önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_yeg -- 7 Kasım 2023; 15:51:29 >

• RGB ve cam panel olmayan kasa önerisi
    RGB ve cam panel olmayan kasa önerisiwww.n11.com
    Fractal Design North FD-C-NOR1C-01 Siyah Mesh Yan Panel Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/fractal-design-north-fd-c-nor1c-01-siyah-mesh-yan-panel-oyuncu-bilgisayar-kasasi-44594407?magaza=eternal

Bunun yan tarafı mesh. İçinde ışık yanmaz ise içi çok gözükmez. Benim çok beğendiğim bir workstation kasa modeli.

• Çok hoşmuş gerçekten. İnceleyeceğim, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.