Şimdi Ara

RF çıkışından uydu yayını alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evde yalnız oturma odasında uydu yayını veren çıkış bulunmakta .ama odaların hepsinde Rf yayını veren girişte var.ben boşta olan uydu alıcısını bu rf girişlerden birine bağlasam uydu yayını alabilirmiyim.yada diğer odanın birinde uydu yayını almak için ne yapmak lazım.

• yok mu bu konuda bilgisi olan...
  • eğer çatıdan uydu yayını ve rf (karasal yayın) beraber tek kabloda geliyorsa alırsın.
    En iyi cevap duvardaki rf ye uydu kablosu bağla, diğer ucunu uydu receiverin lnb inine uygun uçla bağla.
    Olursa tamamdır. Bazı kanallarda sorun olursa duvardaki kutuyu açıp receivere giden kabloyu direkt eklersin.
  • bügün deneyim dediğiniz olayı.umarım sonuç alırım.cevap için teşekkürler
  • bir kablonun bir ucunu rf diğer ucunu uydu alıcısına uygun olacak şekilde yaptım.rf ucu duvardaki rf çıkışına taktım diğer ucuda uydu alıcı girişine.televizyonada uydu alıcısından scart çıkışı ile bağlantı yaptım.fakat tv de uydu alıcısı arayüzü gözüktüğü halde kanalların hepsinde sinyal yok uyarısı vardı...birde duvardaki rf çıkışını uydu çıkışına çeviren bir çevirici ile aynı işlemleri denesem değişen bişey olur mu acaba?
  • Receiver önceden ayarlandıysa kanallar otomatik çıkardı. Bence rf çıkışlarda sadece karasal anten bağlı. Uydu anteni bağlı değil yani uydu sinyali yok. Bence böyle.
    Bende tek kablo geliyor. O kabloyu receivere bağlarsam uydu, anten girişine bağlarsam karasal izliyorum. Sorunsuz.
  • evet receiver önceden ayarlıydı,önceki tv de kullanıyorduk. büyük ihtimal gelen kablo karasal yayın veriyor birtek.site yönetimine sorup kesinleştiricem ama korkarım ki uydu sinyali yok gelen kabloda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.