Şimdi Ara

Resmi Gazete'de yayımlandı: 1 yıl kullanılmayan telefonlar kapatılacak! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
280
Cevap
4
Favori
13.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hahahahah aynen aynen devletimizin yanındayız, bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek, vatan bölünmeyecek elhamdülillah. Bu arada bahsi geçen karaborsa vs ile alakası yok durumun. Zaten önüne geçmeye çalışacak kadar bir hacmi de yok bu ticaretin. öyle "aldım, 1 sene kapalı kutu beklettim" diye saçmalık olur mu mk birkaç aylığına yapıyorlar onu, yıl değil. Telefon bu, seneye yenisi çıkıyor. O dediğin kapalı kutu ilanlar genelde yurtdışı işte. Olay tamamen başedemedikleri kaçak piyasasına darbe vurmak. Ama mantıksızlığı geçtim, ahlaksızca bir karar. Böyle devlet de anca bize layık gerçi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İşleri güçleri vatandaşı mağdur etmek, milletten ne kadar daha fazla koparırız peşindeler..

• Yurt dışında yaşayan arkadaşlar gözünü seveyim kimseye bizim ülkede böyle bir kanun olduğundan bahsetmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede her zaman kurallara uyan, kanunlara riayet eden iyi vatandaşlar cezalandırılmıştır...Yine onlardan biri...Dolandırıcıyı, hırsızı, uğursuzu yakalamaya üşeniyorlar herkesi mağdur ediyorlar...Ama yol yabdı...

• 1 yıl fazla olmuş 6 ay yapın bence

• şimdi ben yurtdışı telefon alsam şu an kullandığım telefonun imeisini ona atsam yeni aldığım telefon bir sene sonra kapanıcak mı? eski telefonum mu kapanıcak?

• vatandaşının telefonunu gaspetmek için ne yapacağını şaşıran hükümet...

• snoppy kullanıcısına yanıt
    herkes sizin gibi köleliğe bağımlı değil...

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Yanlış. Bir kere bu şey mantığa aykırı ve saçmalık. Ayrıca zaten böyle diye diye bu ÖTV'ler, ek vergiler, imei kayıt ücretleri bu hâle geldi. Zamanında bir şey olmaz diye karşı çıkılmadı şimdi telefondan çok imei kayıt parası ve vergi ödüyoruz.

• Kardeşim sisteme bağlanan telefonun imeisini kontrol et.

Havuzunda var ise telefon modelini kontrol et. Telefon modeli bu havuzdaki imeiye ait ise izin ver.

Havuzunda yok ise engelle.

Kaçak olarak ancak aynı model eski bir telefonun imeisi işe yarar böyle olursa.

Ama epey kesmiş olursun sistemde.

Bayağı ciyak ciyak öter insanlar tabi bu durumda :)

Devlet göze alırsa.

• Yahu bu ne saçmalık, telefonumda e sim var ve şu an onu kullanmıyorum. İlerde kullanmak istediğim de kullanamayacak mıyım? Bununla ilgili bilgi yok sanırım.

• Saçma sapan işler yapmakta dünya liderliği diye bir şey olsa her yıl şampiyon biziz, bunun bir sonraki adımı da yılda belli bir km altı kullanılan araçların otomatik olarak hurdaya çıkarılması olabilir mesela tekrar tescil ettirmek için arabanın bedeli üzerinden yeniden ötv+kdv ödensin, ne güzel dünya ağam buyuruyor vatandaşı soymak için bir şeyler bulun diye birileri de yeni bir şeyler keşfediyor!

• Sizi imei sinyal verdiği anda aktif olacak tekrar. Kaçak xioami alıp başka telefonların imei'leri çakıp kullananları engellemek amaç.

• Tarih kitaplarıda yazdı zamanında hatta Osmanlı zamanındaki kitaplarda bile

Halkın "Ağır vergiler altında eziliyordu" cümlesini çok kez duyarsınız. Bukadar tarihçi binlerce kitap yalan söylüyor olamaz.

Hala Ağır vergiler altında ezilmeye devam.

Dünyadaki Dolaylı vergi yüküne baktımızda Türkiye başı çekiyor resmen.

Hani Civilization oyununda bile biraz vergileri arttırıp fazla altın gelsin yaparsam halk hemen mutsuz hatta kızgın oluyordu :) Şuan aynı durumdayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 12 Ekim 2023; 15:49:34 >
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt

Halk seçiyor sonuçta.

• akıl dışı uygulamalarda bugün..

• GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt
    Haha Benimde aklıma cimcity geldi. Vergiyi %7 den %8 e çıkarırsam şehrin yarısı boşalıyordu .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sizinde keske sinyalinizi kapatsa yukardaki

• Kötü niyetli bir karar olduğu aşikar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu fikri ortaya atan boomer bürokrat kim acaba tanımak isterdim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.