S

Teğmen
22 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Herkese merhaba,
Bir arkadaşımın telefonuna çay dökülmüş telefon kapandıktan sonra tekrar açtığında fotoğraftaki hata ile karşılaşıyor. Anlayan arkadaşlar için herhangi bir şey ifade ediyor mu?

< Resime gitmek için tıklayın >
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın jak girişi bozuldu. Bilgisayarın adı dizüstü, 4kg ağırlığında (g53sw) Bu yüzden masada sabit duruyor. Ben genelde kulaklıkla ya da 2.1 ses sistemimle kullanıyorum. (yakın zamanda 5.1 almayıda düşünüyorum) Çözüm olarak usb ses kartı almaya karar verdim. Dün gece biraz araştırdım ve aklımda 4 tane model oluştu.

İkişerli karşılaştırarak fikirlerinizi almak istiyorum.

creative sound blaster x-fi go pro

ASUS Xonar U3

Eğer çok fark olur derseniz, bütçeyi biraz daha zorlayarak şu ikiliden birine de yönelebilirim:

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro

ASUS Xonar U1 Lite Audio Station

Benim aradıklarıma gelince, çok profesyonel amaçla kullanmayacağım. Ses falan düzenlemem yani. Sıkça oyun oynar ve sürekli müzik dinlerim.

Onboard ses kartımı küçücük bir creative uyglaması ile kullanıyordum. thx trustudio (pro versiyonu değil sadece çıkış aygıtı seçilebiliyor ve sesi ona göre biraz geliştiriyordu)
Eğer creative alırsam, bu özelliği kullanmaya devam edebileceğim. Ancak, diğerinde de Dolby desteği var. Sanırım onda da bu tarz geliştirmeler vardır. İnternetteki küçük araştımalarımda xonar'ın bir adım önde olduğunu söyleyenlere rastladım.
İşletim sistemim Windows 8 x64, sanırım bu ürünlerin w8 ile driver sorunu yok.
Son olarak, usb kartlarda latency sorunlarıyla karşılaşılabilindiğini okudum. Bu modellerde böyle dezavantajı yaşar mıyım ya da en az hangisinde yaşarım?
Benim kafama takılan bir konu var arkadaşlar.
p4 işlemcim var ve üzerinde intelin verdiği standart fan bulunmakta. Cpu fan hızı genelde 3500-4000rpm arasında dolanıyor.
Speedfan programıyla kontrol ettim, fan kullanımı %100 iken ısı ortalama 50 de.Fan kullanımını %60'a düşürdüğümde (ortalama 1700-1800rpm oluyor) ısı yine aynı.Yani taş patlasa 1-2 derece oynuyor.

Şimdi ben 4000rpm dönüp kafamı patlatmasına alıştım, ama bu hızda dönüpte ısıya etki etmemesi normal midir?Okuduğum bir kaç konu da 4000 devir kullanan kişiler 35 derceden falan bahsediyor.Benim Cpu bu derceyi hiç görmedi,kışın bile 42 falan en iyi hali.Sorun nerde olabilir?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 127
İkinci El Bölümü Mesajları: 18
Konularının görüntülenme sayısı: 2.828 (Bu ay: 52)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 64 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.