Şimdi Ara

Resim ve Videoları PC ye aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
19.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Telefonum nexus4. Ben telefonumdaki resim ve videoları kolay yoldan bilgisayara almak istiyorum. Atarken de tutup bütün resim ve videoları aynı klasöre atmak istemiyorum elle. İstiyorum ki tarihe göre vs guruplansın. Telefonu bilgisayara taktıgımda bilgisayarımdan sağ tık yapıp resim ve videoları al dedim. Çok güzel bir yöntem benim için. İsimlendirme ve çekildiği tarihte klasörlere atma gibi işlevleri bana lazım , hoşuma gitti. Ama resim ve videoları tararken androidin dosyaları , foursquare , müzik kapakları gibi dosyaları da seçiyor ve tek tek ayıklamak gerekiyor her seferinde. Bununla uğraşmak çok zaman kaybettiriyor.

Mesela sadece camera klasörünü taratmanın bir yolu var mı ? Ya da bunun için yine basit bir araç ya da uygulama gibi bir şey var mı ? Picasayı denedim içe aktar özelliği resimler için güzel ancak videoları desteklemediğinden onları almıyor.
    Yardımcı olabilecek var mıdır ?

• Evet bir çözüm yolu buldum. Buraya da yazma gereği duydum aynı sorunu yaşayanlar için.
    Telefonu pc ye bağladıktan sonra telefondan bağlantı seçeneğinden MTP(medya cihazı) değil PTP(kamera) olarak bağlıyoruz. Böyle yapınca sadece kamera klasörü ve pictures klasörüne erişebiliyoruz bilgisayardan. Resim ve videoları al deyince de sadece çektiğim resimler , ss ler vs. akratılmış oluyor. Aktarma seçeneklerinde bilgisayardan klasör düzenini koru dediğimiz zaman ssler ve çektiğim resimler birbirine karışmamış oluyor. Aktarılanları sil dediğimiz zaman aktarılanlar gereksiz yer kaplamamış oluyor telefonda. Şuan resim ve videolarımı pc ye böyle aktarıyorum ve çok düzenli oluyor :D
    Belki birilerinin işine yarar. İyi forumlar..
  • Arkadaşlar bu yöntemi kullandım ama ta iki sene önce sildiğim fotoğraflar bile geri geldi bu neden olur sizce? Gelmemesi gereken fotoğraflardı üstelik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun klasörden alma yapılanı var mı acaba? yani belirlediğim klasörden telefondan alır gibi resim ve videoları alması gibi
  • mesajım bulunsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.