Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1766. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17641765176617671768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemx72

Ben de aynı dertden muzdaribim,
    8 yıl keyifle Clio 3 dizel kullandım, kriterlerim siz ve "attci" isimli arkadaş ile aynı.
    Bu forumun bu sayfasını nerdeyse açıldığı günden beridir takip ederim kimler geldi ne konular geçti bilirim. :)
    Yaş gereği artık C segmentine gönül vermeye başladığımdan beri 2-3 yıldır takip ettiğim
    araçlar içinde benim için fiyat performans oranı en makul görünenler sırasıyla;
    1. sırada Megane idi.
    2. sırada bir dönem Getz kullandığım için Hyundai idi.
    Hedefimdeki araç mümkünse en az 2012 model GT-Line (şasi farkı nedeni ile) ya da Megane EDC icon.
    Mantelitem gereği bir araca yüksek miktarlarda para verip borçlanmayı pek sevmediğimden
    kendimce şöyle bir düşünce geliştirdim.
    2. sıradaki markanın C segmenti araçları da fena değildir.
    Mesela i30 un ilk kasası fena değildir, çıktığı yıllarda kalitesi ve paket içeriği ile baya beğenilmiş idi.
    Düşündümki i30 u geçiş dönemi için kullanabilir ve hedefime geçte olsa sağlam adımla erişebilirim.
    Şu anda 3 hatadır 2011 model Beyaz bir i30 sahibiyim ve inanın keyifle kullanıyorum, temizliğine
    güvendiğim bildiğim bir araç olduğundan Team (orta) paket aldım.
    Tavsiyem Mode Plus ya da Prime paketleri olacaktır.
    Sanırım bir sene gibi bunu kullanıp hedefime yaklaşmış olacağım.
    Naçizane düşüncemdir, tavsiye ederim diyemem ama düşünmenize değebilir derim.

tavsiyeniz için tşk ederim ama i30'ların kasasını oldum olası hiç sevmemişimdir ama yeni kasaları hariç : ) bunada maddi durum yetmez. nedense hiç ısınamadım megan bildiğim bir araba olduğu için eskiden beri sevdiğim bir araç : )

• quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

B segmenti araç güven vermiyorsa, yola tutunamıyorsa, uzun yolculuklarda araç içindekileri sıkıyorsa, bagaj ve arka diz mesafeleri yetersiz geliyorsa. Çelik jant, sis farı, digital klima bi halta yaramaz.

Anlaşılan sende boş model bir megane var
  • quote:

Orijinalden alıntı: avukatakın

quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

B segmenti araç güven vermiyorsa, yola tutunamıyorsa, uzun yolculuklarda araç içindekileri sıkıyorsa, bagaj ve arka diz mesafeleri yetersiz geliyorsa. Çelik jant, sis farı, digital klima bi halta yaramaz.

Anlaşılan sende boş model bir megane var

He var ne olacak? Sen dinamikle ucuyon heralde. Polemik yaratmaya calisma bosuna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcon donanımda esp standart mı

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2010-megane-3-1.5-dci-105-bg-hatasiz-dynamiqe-6-ileri-fransiz-163766300/detay

Bu aracı dediği gibi kazasız temiz ise alcak gibiyim fiyatta anlaşabilirsek tabiki. Sizce nekadara almalıyım 2-3 sene sonra satacağımı hesaplayarak ?
  • Brujeria35 kullanıcısına yanıt
    Valla arkadaşım arabanın km 150.000 de ve galeride işin içine girince durum karışık oluyor.Benim kendi şahsi fikrim o km de ve galeriden araba almam.Ama olayın maddi yönüde var tabi bütçe meselesi..İlla Megane alman şart değil takıntın yoksa.Bende de Megane var ve memnunum maddi açından söyledim sadece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Valla arkadaşım arabanın km 150.000 de ve galeride işin içine girince durum karışık oluyor.Benim kendi şahsi fikrim o km de ve galeriden araba almam.Ama olayın maddi yönüde var tabi bütçe meselesi..İlla Megane alman şart değil takıntın yoksa.Bende de Megane var ve memnunum maddi açından söyledim sadece..

Bende galerilere karşıyımdır hayatta almam aslında ama galeri sahibi Kuzenimin aile dostu ve yakın arkadaşı babasıda tanıdık birisi katakulle yapacak birisi değil ondan eminim 150bindeki araç benimde içime sinmiyor ama Ailem ile zıtlaşıyorum fiyat konusunda ,artık oluruna bıraktım. Çek 4-5bin lira kredi temiz bir araç alalım uzun süre sıkıntısız binelim diyorum nuh diyor peygamber demiyor adam : ) Çalışacak durumum olsa hiç ikiletmeden krediyi ben çekecem malesef elden ayaktan düşmek kadar zor birşey yokmuş :(

• Bugün sabah rendevusu ile aracımın ilk muayenesini yaptırmış oldum.
    FAr ayarı konusundaki hafif kusur ile geçtim muayeneden.

Ancak arkadaşlar dikkatini çekmek istediğim bir nokta var.
    Özellikle 0 km araç alıp muayene için gün bekleyenlerin dikkat etmesi gerekiyor.
    ben aracımı 2011 yılı 9 mayıs da aldım. o gün trafiğe çıktı aracım.
    yani 3 yıl olmasına daha 1-2 gün var. garanti o zaman bitecek.
    Muayene için ücret ödeyeceğim sirada bana dedilerki 17 tl gecikme cezanız var.
    ama nasıl olur, daha 3 yıl dolmadı. ???
    işte burada aracın trafiğe çıkış tariğini değil, ruhsatta yazan ilk muayene geçerlilik tarihini baz alıyorlar. ülkeye giriş tarihimi yoksa üretim tarihimi emin değilim.
    neyse cezalı olarak parayı ödedik.
    ama tabiki muayenesiz araçla 1.5 ay dolaştım, uzun yol yaptım, sağa sola gittik geldik. Şükür ki yakalanmamışız. yoksa kesin bağlarlardı. rezil olurduk yollarda...

165 tl muayene
    35 tl egsoz
    6 tl egsoz kartı
    17 tl de ceza ile tamamladık günü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

dostum ankaradaki megane 3, fiyatını 41'e düşürmüş. gel kaçırma bunu
  • İcon donanım için ne diyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

dostum ankaradaki megane 3, fiyatını 41'e düşürmüş. gel kaçırma bunu

Maddiyat engel oluyor malesef bizimkileri ikna etsem etsem anca 39'a çıkarım o fiyata'da zor gibi (: Dünyada tek onun arabası varmış gibi son tarih vermiş : )
    İlanda yazılı olana bakılırsa değişeni yok diyor. Bundan da doğrultulmuş ve boyanmış olduğu anlaşılıyor. Tabi önemli olan gördüğü tamirlerin büyüklüğü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgnfx

İlanda yazılı olana bakılırsa değişeni yok diyor. Bundan da doğrultulmuş ve boyanmış olduğu anlaşılıyor. Tabi önemli olan gördüğü tamirlerin büyüklüğü.

Artık bu saatten sonra nasip kısmet en son ankara daki adamla görüşüp karara bağlayacağız 39'a bırakırsa ankara daki arabayı alırım

• Arkadaşlar merhaba tekrar. 2012 model otomatik megane play'im var. 2 haftadır şehirdışında olduğumdan dolayı araç yatıştaydı. dün çalıştırdım , 15 dk kadar sonra araç 2 kez gaz almama sıkıntısı yaşadım. gaz pedalına basıyordum araçta hiçbi tepki olmuyordu. durdurup tekrar çalıştırınca düzeldi. tekrar oldu tekrar aynı şeyi yaptım. sonra bi 20 dakika kadar aynı şey yaşanmadı. acaba böyle bi durumla karşılaşan oldu mu ? uzun süredir çalıştırmadığım için yakıt tankı(lpgde kullanıyordum) hava falan mı aldı diyorum, ya da ciddi birşey midir ? eğer bir arıza durumuysa garantisi bitmeden garanti kapsamında onarmak istiyorum çünkü. teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 10 Mayıs 2014; 11:40:26 >
    dostum bence kılometresı yuksek olacagına donanımı bıraz dusur ben 10 gun once 2010 expressın comfort aldım arac 86.000 km de dınamıkten eksıgı eller serbest derı kumas doseme yerıne kumas doseme ve katlanır ayna yok ben 34.500 e aldım hasarsız boyasız sende bence bır alt donanıma bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

dostum bence kılometresı yuksek olacagına donanımı bıraz dusur ben 10 gun once 2010 expressın comfort aldım arac 86.000 km de dınamıkten eksıgı eller serbest derı kumas doseme yerıne kumas doseme ve katlanır ayna yok ben 34.500 e aldım hasarsız boyasız sende bence bır alt donanıma bak

Herhalde bu gidişle onu yapacaz ama bizimkinin inadı kırıldı kırılacak 150.000km'deki araç onunda içine sinmedi şimdi hiç express donanımlı araç göstermeyim fikrinden hemen vazgeçer (: Antalya 'da böyle bir araba var düz 40bine bitirilir gibi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-model-renault-megane-ful-plusful-hatsiz-boyasiz-50.km-binde-164039562/detay/

Bu araç acaba 105'likmi teknik donanım kısmı yok göremedim

3 sene önce sattığımız slx ' 4 sene kullandık 79binde aldığımız aracı 99binde satmıştık fazla km yapmadığımız için nekadar düşük km'li araç olursa bizim için çok iyi olur kaza bela olmazsa uzun süre kullanırız : )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibi-bayandan-acil-satilik..kazasiz...ful-plusful..takas-olur-163414325/detay Bu araç express donanım mı acaba fiyatıda uygun gibi ? sanki bu arabada dalavere var gibi (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brujeria35 -- 10 Mayıs 2014; 16:52:28 >

üstteki araç dynamic 105 lik faarlardan anladığım kadarıyla premium paketli en full paket. ikinci ilan ilk gelen ithal seriden, ama kaput kısmı kafa bulandırıyor.

ilk araç temizse bence alınacak bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

üstteki araç dynamic 105 lik faarlardan anladığım kadarıyla premium paketli en full paket. ikinci ilan ilk gelen ithal seriden, ama kaput kısmı kafa bulandırıyor.

ilk araç temizse bence alınacak bir araç

Pazartesi Antalya'daki araç ile konuşcam dediğiniz gibi temizse bu araç almayı düşünüyorum artık. 2.seçeneğim ise ankaradakihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-14-mayis-aksami-yayindan-kaldirilacaktir-ithal-plus-premium-paket-154340544/detay/ bu araç fiyat konusunda anlaşabilirsek bu araçta olabilir. Diğer araç hem galeriden hemde ihtiyaçtan satılıkmış hiç anlamadım.

Araç hacizliymiş sonradan aklıma geldi plakadan sorgulamak.

HACİZLİ(H) SGK ANTALYA SOSYAL GÜV.İL MÜDÜRLÜĞÜ 21/11/2013 2013/117879

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brujeria35 -- 10 Mayıs 2014; 20:28:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cold_stream

quote:

Orijinalden alıntı: mc_kelleci

quote:

Orijinalden alıntı: tas7035

quote:

Orijinalden alıntı: afrasyab77

burda da çekmeyi başardığım (başardığım diyorum resmen casusluk ettirdiler anlamadım sanki teknoloji casusluğu yapıyordum) fotoğrafları birleştirdim. cihazla ilgili keşke daha fazla bilgi verebilseydim. ekstradan söyleyebileceğim cihaz CENMAX tarafından renaultun isteği üzerine özel olarak üretildiği. cd ana üniteniz değiştirilmiyor DİREKSİYON KUMANDANIZ full fonksiyon çalışmaya devam ediyor. ve ekstradan diğer yerli navigasyonlu araçlarınki gibi bir kumanda veriliyor ancak bunda kumanda kızılötesi çalışıyor. kumandanın alışı çok hoşuma gitmişti nereye tutarsan tut alıyordu... Şahsen bu sıra ekonomim sallantıda olmasa direk takın bunu diyecektim ama yeni 4 lastik aldık 1200tl tuttu. bakımda geliyor baya sıkışacağım.

Not: Aracıma 4 adet falken ziex ze912 lastik sipariş ettiğimi yorumlarımı paylaşacağımı duyurmuştum. Ancak acı haber dün geldi lastikler stoklarda görünmüyor ve ne zaman geleceği sıkıntılı. Bundan dolayı siparişimi uzunca araştırdığım Nokian H serisi lastiklere çevirdim sanırım cuma elime geçerler haftasonu taktırırsam yinede kullanıcı yorumlarımı burada paylaşacağım.

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Bu aletten taktıran oldu mu arkadaşlar?

hocam ben geçtiğimiz cumartesi memleketim konya da renault maiste cenmax marka cihazı taktırdım.
    cenmax marka cihaza daha önce ankara söğütözü maiste 1800 tl montaj hariç fiyat almıştım. konyada 1400 liraya montaj dahil şeklinde fiyat alınca hiç düşünmeden kredi kartına 5 taksitle almış bulundum.

aracınız ana ünitesi değişmiyor ve eski ekran tamamiyle sökülüp atılmıyor. ekran aracın içine paketlenip gömülüyor ve kabloyla yeni 7" lik ekranınıza bağlanıyor. saat, derece, airbag, kapı bilgilerini eski ekrandan alıyor. eski ekrandaki müzik çaların görüntüsüde yeni ekranınızda şekilleniyor. gayet mantıklı bir montaj şekli cenmaxı takdir ettim.
    cihaz navigasyon olarak igo8 yazılımını kullanıyor ve güncel haritayla geliyor. ömür boyu güncelleme olduğunu söylediler. benim aracımda bluetooth olmadığı için ben bluetoothlu olan modelini taktırdım fakat bluetooth çok hoşuma gitmedi. cihaz her açıldığında bluetooth kapalı olarak açılıyor ve elle açmak gerekiyor fonksiyonel gelmedi.
    cihazın kendi hoparlörü bulunmakta. ses çıkışını ordan sağlıyor. eğer arabanızın hoparlerinden ses almak istiyorsanız teybinizi aux'a almanız gerekmekte. özetle usb girişinden mp3 dinlemek yada video izlemek isterseniz teybinizin ayarından auxa geçmeniz lazım, sonra cihazın menüsünden multimedia geçmeniz gerekmekte. geçişler sorun olmuyor gayet rahat kısayollar bulunmakta ve arayüz çok kullanışlı. anlatımım gözünüzü korkutmasın. bluetooth ile görüşme yaparken cihazın kendi hoparleri gayet yeterli geldi auxa geçmeye gerek kalmıyor.
    geri dönüş kamerası gayet kullanışlı. plakanın üstüne takılıyor biraz geride kalıyor ve darbeden korunmuş oluyor. en kısa zamanda resimleri eklemeye çalışırım.

ben bu cihazı navigasyonu sürekli kullanıdığımdan ve bluetooth özelliğini çok aradığım için taktırdım.
    puanlamak gerekirse
    arayüz ve kullanım: 9/10
    navigayon: 10/10
    bluetooth: 5/10
    geri dönüş kamerası: 9/10
    multimedia ve ses kalitesi: 7/10(aux üzeründen aktarım olduğu için kalite düşmekte)

genel olarak cenmax 1400 liraya 5 taksitle garanti bozulmadan taktırılabilecek bi cihaz. tavsiye olunur. ankarada olanlar cihazımı istediği zaman inceleyebilir.

Hocam hayırlı olsun geri görüş kameralı navigasyon gerçekten çok iyi bu alete benzer bir navigasyonda bende var,Ankara Akbak'da taktırdım,Herkese tavsiye dederim tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Arkadaşlar merhaba, ben de dün bu cihazdan taktırdım, birkaç sorum olacak:

-sağ üstteki autohide ne işe yarar?
    -radyo dinlerken sesi açıp kapayınca direksiyondan, ekranda hiçbirşey çıkmıyor, ses seviyesini göstermiyor, sadece aux-ine alınca sarı çizgiyle gözüküyor, sizde de böyle mi?
    -navi açıkken radyo kanalı değiştirince radyoya geçiyor ve yine otomatik navi ekranına dönmüyor, mutlaka cihazın ekranına dokunmak gerekiyor, bunun otomatik yapılmasını sağlayan bir seçenek var mı?
    cevaplarınızaa çok teşekkürler.

• yan aynalarım açılırken zorlanıyor. titreyerek açılıyor. bu sorunu yaşayan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 17641765176617671768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.