Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1765. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Orijinalden alıntı: BayTekno

Camlar açıkken aracı kapattıp gittiniz; camları yine açık kalıyor. (Aynalarını kapatıyorsunda , açık camlarını neden kapatmıyorsun be arkadaş )

Daha da güzeli camları sadece 2011 modellerde kapatmıyor. Diğer modellerde kumandadan kapatabiliyorsun.

aynen bir bize vurdu o furya

• quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

quote:

quote:

Aslında tamda istediğim gibi bir araba Aradığım bütün özellikler var ama malesef istimlak 'dan beklediğimiz para tam miktar gelmedi bütçe 37-38'e düşürmek zorunda kaldık. Bütçeme yakın bir araç hem izmirde olması benim için kolaylık sizce nasıl görünüyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-odul-den-megane-3-dizel-privilage-6-ileri-162406816/detay/

Bana kalırsa bu fiyata bu aracın orijinal olma ihtimali bi hayli az.

haklısın herhalde bu gidişle herhalde C sınıfı araç alamayacam herhalde : ) Bir önceki paylaştığım ilandaki araçta az istememiş ama araç önden hasarlıydı : )

Bende de 2011 fiesta titanium vardi sirf c segmenti olsun diye bir suru donanimdan vazgectim. Su an authentique megane 3 var baz donanim ama hic pisman degilim aracin agirligi durusu yeter. Bence siz de dusunun sirf donanim icin segment dusurmeye ne gerek var. Hangi ozelligini kac defa kullaniyoruz full araclarin?

Zaten artık donanım düşünmüyorum.Devlet baba sağolsun beklediğimizin altında bir rayiç bedeli belirlemiş. beklediğimizden 5 bin düşük geldi. Mecbur aut 'lara bakıyorum. Onlarda ya km'si yüksek yada düşük km olanlarda Priv donanım fiyatı istiyorlar aşırı kararsız kaldım şimdi. Bravo'lara bakarken birden meganlara yöneldim

• quote:

Orijinalden alıntı: BayTekno

quote:

Orijinalden alıntı: anestezi35

tüm camlar kart ile otomatik kapanıyor kartta bulunan kapanma tuşuna iki defa basmanız yeterli..

bunu bilmiyordum. deneyeceğim...

denedim . bizimkilerde kapatmıyor.

2011 megane almayın...
  • Esp hangi donanımda mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayTekno B kullanıcısına yanıt
    Bu ancak 2. nesil teyple gelenlerde var. Genelde yerli serilerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Esp hangi donanımda mevcut

2010 modellerde Premium paket olanlarda var.
    diğerlerini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Esp hangi donanımda mevcut

EDC li tum donanimlarda da var...

• arkadaşlar 2012 model megane play var.

kumandalı aracım.

araçtan çıktıktan sonra kumandayla açık camları nasıl kapatabiliyoruz ?
  • selamlar arkadaslar 2010 expressıon aracımın sol arka kapı içinden sanki(kapı orjınal )bir çıtırtı sesi gelıyor bu ses 80-90 km surate cıkınca baslıyor ne olabılır hıc karsılasan oldumu
  • araçtan çıktıktan sonra kilitleme tuşuna iki kere arka arkaya basarsanız camlar kapanıyor ve araba kilitleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

selamlar arkadaslar 2010 expressıon aracımın sol arka kapı içinden sanki(kapı orjınal )bir çıtırtı sesi gelıyor bu ses 80-90 km surate cıkınca baslıyor ne olabılır hıc karsılasan oldumu

o ses emniyet kemerinden geliyor olabilir.
  • Herhalde artık yolun sonuna geldik İlandaki aracı %70 alcaz gibi düşündüren tek şey 150.000km'de olması aracın ve 2010 model olması. Tek olumlu yanı galeri sahibinin tanıdık birisi olması gönül rahatlığı ile alınabilir. Fiyatında'da anlaşırız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2010-megane-3-1.5-dci-105-bg-hatasiz-dynamiqe-6-ileri-fransiz-160724791/detay/

Araç bakmaktan bıktım artık zarar edeceksek edelim gözüyle bakıyorum. Önce askerden sonra alırız dedik kaza yaptım askerlik işi yattı hadi iyileşince dedik 1.5 sene oldu anlayın artık ne kadar bunaldığımı : )

@baboker

Gösterdiğiniz araç hoşuma gitmiyor değil Aramıza maddi durumlar giriyor : ) Gönlüm bu araçtan yana ama Sahibi 39 liraya bıraksa fena olmaz aklımın kenarında bu araçta (:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kamu-personeli-ilk-sahibinden,premium-paketli-fransiz-uretim-154340544/detay/

• quote:

@baboker

Gösterdiğiniz araç hoşuma gitmiyor değil Aramıza maddi durumlar giriyor : ) Gönlüm bu araçtan yana ama Sahibi 39 liraya bıraksa fena olmaz aklımın kenarında bu araçta (:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kamu-personeli-ilk-sahibinden,premium-paketli-fransiz-uretim-154340544/detay/

hocam benim gösterdiğim araçta PP var. yani ESP ve Bi-xenon far-far yıkama var. hem de km'si düşük ve ilk sahibinden.
    senin almayı düşündüğün ise galeriden ve km'si yüksek ve bu emin ol düşürülmüş halidir. 39'a bırakmaz sanırım ama 40'a alırsın bence.

• Esp hangi donanımda standart.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında tamda istediğim gibi bir araba Aradığım bütün özellikler var ama malesef istimlak 'dan beklediğimiz para tam miktar gelmedi bütçe 37-38'e düşürmek zorunda kaldık. Bütçeme yakın bir araç hem izmirde olması benim için kolaylık sizce nasıl görünüyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-odul-den-megane-3-dizel-privilage-6-ileri-162406816/detay/

Bana kalırsa bu fiyata bu aracın orijinal olma ihtimali bi hayli az.

haklısın herhalde bu gidişle herhalde C sınıfı araç alamayacam herhalde : ) Bir önceki paylaştığım ilandaki araçta az istememiş ama araç önden hasarlıydı : )

Bende de 2011 fiesta titanium vardi sirf c segmenti olsun diye bir suru donanimdan vazgectim. Su an authentique megane 3 var baz donanim ama hic pisman degilim aracin agirligi durusu yeter. Bence siz de dusunun sirf donanim icin segment dusurmeye ne gerek var. Hangi ozelligini kac defa kullaniyoruz full araclarin?

Zaten artık donanım düşünmüyorum.Devlet baba sağolsun beklediğimizin altında bir rayiç bedeli belirlemiş. beklediğimizden 5 bin düşük geldi. Mecbur aut 'lara bakıyorum. Onlarda ya km'si yüksek yada düşük km olanlarda Priv donanım fiyatı istiyorlar aşırı kararsız kaldım şimdi. Bravo'lara bakarken birden meganlara yöneldim

Boş c segmenti alıp toros gibi araca bineceğinize full ( alaşım jant led farlı otomatik klima vs) b segmenti bir araç tercih sebebidir.

Boş arabadan bir süre sonra sıkılıyor insan bende aut. megane vardı resmen boş ve bir müddet sonra soğudum araçtan.

C segmenti tabiki B den iyidir daha oturaklı daha geniş ama mutlaka biraz donanımlısını alın, bazı fuzuli özellikler gereksiz katılıyorum buna lakin görsellik ve konfor için şart olan özelliklerden mahrumda kalmamak lazım, yıl olmuş 2014 toros donanımındaki araca binmek keyifli olmaz
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınhoca -- 6 Mayıs 2014; 15:40:35 >

• attci kullanıcısına yanıt
    Sadece EDC yani otomatik olan tüm modellerde standart.

Onun dışında dışarıdan görünümle anlayabileceğiniz noktalar şöyle;
    Bi-Xenon farlı ve farın yan altındaki minik çıkıntılı kapakçık (far yıkama)
    var ise Premium Paketlidir, ve demişler ise mutlaka o donanımda vardır.
    içerden görünümle kısmen anlayabileceğiniz noktalar;
    Arka koltuklara doğru ortadan hava akışı sağlayan difüzörler varsa da muhtemelen
    Premium paketlidir o araba.

Yani özetle, manuel ise ve Dinamik Expression veya Previlage donanımlardan herhangi
    biri bile olsa Premium paketli ise onda Esp vardır. Veya EDC otomatik ise kesin Esp lidir.
  • B segmenti araç güven vermiyorsa, yola tutunamıyorsa, uzun yolculuklarda araç içindekileri sıkıyorsa, bagaj ve arka diz mesafeleri yetersiz geliyorsa. Çelik jant, sis farı, digital klima bi halta yaramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemx72

Sadece EDC yani otomatik olan tüm modellerde standart.

Onun dışında dışarıdan görünümle anlayabileceğiniz noktalar şöyle;
    Bi-Xenon farlı ve farın yan altındaki minik çıkıntılı kapakçık (far yıkama)
    var ise Premium Paketlidir, ve demişler ise mutlaka o donanımda vardır.
    içerden görünümle kısmen anlayabileceğiniz noktalar;
    Arka koltuklara doğru ortadan hava akışı sağlayan difüzörler varsa da muhtemelen
    Premium paketlidir o araba.

Yani özetle, manuel ise ve Dinamik Expression veya Previlage donanımlardan herhangi
    biri bile olsa Premium paketli ise onda Esp vardır. Veya EDC otomatik ise kesin Esp lidir.

Teşekkürler kardeşim.bende civic var,yakıt fena halde,bunalttı.lpg'de taktırmak istemiyorum,taktırsamda 1,5-2 senede amorti ediyor ancak.bakıyorum,ama 44-45 duavtonı aşmam gerekecek gibi fiyatlar tuzlu 2.eller,şöyle kmsi 40000 altında olanların,esp şartım var,yada. İcon donanım almalıyız,bakalım.bide teypde usb girişi olsa,fena olmazdı..isteğimizde çook yani😃.
    meganeIII konusu da bayağı ölü

• quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

@baboker

hocam benim gösterdiğideğm araçta PP var. yani ESP ve Bi-xenon far-far yıkama var. hem de km'si düşük ve ilk sahibinden.
    senin almayı düşündüğün ise galeriden ve km'si yüksek ve bu emin ol düşürülmüş halidir. 39'a bırakmaz sanırım ama 40'a alırsın bence.

Fiyat konusunu aşabilirsek düşündüğüm araçlardan 1 tanesi zaten diğer araç satılmış herhalde kısmet değilmiş.

• Brujeria35 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı dertden muzdaribim,
    8 yıl keyifle Clio 3 dizel kullandım, kriterlerim siz ve "attci" isimli arkadaş ile aynı.
    Bu forumun bu sayfasını nerdeyse açıldığı günden beridir takip ederim kimler geldi ne konular geçti bilirim. :)
    Yaş gereği artık C segmentine gönül vermeye başladığımdan beri 2-3 yıldır takip ettiğim
    araçlar içinde benim için fiyat performans oranı en makul görünenler sırasıyla;
    1. sırada Megane idi.
    2. sırada bir dönem Getz kullandığım için Hyundai idi.
    Hedefimdeki araç mümkünse en az 2012 model GT-Line (şasi farkı nedeni ile) ya da Megane EDC icon.
    Mantelitem gereği bir araca yüksek miktarlarda para verip borçlanmayı pek sevmediğimden
    kendimce şöyle bir düşünce geliştirdim.
    2. sıradaki markanın C segmenti araçları da fena değildir.
    Mesela i30 un ilk kasası fena değildir, çıktığı yıllarda kalitesi ve paket içeriği ile baya beğenilmiş idi.
    Düşündümki i30 u geçiş dönemi için kullanabilir ve hedefime geçte olsa sağlam adımla erişebilirim.
    Şu anda 3 hatadır 2011 model Beyaz bir i30 sahibiyim ve inanın keyifle kullanıyorum, temizliğine
    güvendiğim bildiğim bir araç olduğundan Team (orta) paket aldım.
    Tavsiyem Mode Plus ya da Prime paketleri olacaktır.
    Sanırım bir sene gibi bunu kullanıp hedefime yaklaşmış olacağım.
    Naçizane düşüncemdir, tavsiye ederim diyemem ama düşünmenize değebilir derim.

• 
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.