Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar Megane 3 dizel EDC aracımda yol bilgisayarı kalan menzil 100 km altına indiğinde 0 (sıfır) km gösteriyor.

Normali bu mudur yoksa benim araçta mı bir sorun var?

normal bir durum her araçta öyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

İlgilenen varsa linki aşağıdadır;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ithal-28bin-km-de-70157187/detay/

Bir tek Fenerbahçeli Cemil de bu arabadan kullanırdı demediğiniz kalmış

Olurda bir gün yerliyi satıp yine bir megane alırsam ve bu (hani olmazda) bi ithal olursa kesinlikle forum kullanan bi sahipten alacam Maşaallah ferrari oluyo onların ki mübarek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper5

1.5 DCİ 105 hp lik motorla, en fazla max yaptığınız sürate nedir?

213 yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar Megane 3 dizel EDC aracımda yol bilgisayarı kalan menzil 100 km altına indiğinde 0 (sıfır) km gösteriyor.

Normali bu mudur yoksa benim araçta mı bir sorun var?

0 değil -- olması lazım.
    Kesin bi problem var :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 9 Ocak 2012; 18:56:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_darkness

Haluk abi bende 70 den sonra ışık yandıktan bir - iki km sonra ( --- ) şeklinde beliriyor, bu uzun yolda 50 den sonra oluyor.. Sıfır derken bildiğimiz sıfırmı yoksa böyle çizgi mi..

Çizgi olacak, haklısın.

Ama hiç 100 km altını göstermedi bende.

Teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: Alper5
    normal bir durum her araçta öyledir.

Eski aracımda 80 km'de uyarır, 40 km'den sonra yanıp sönerdi (C-max).

Fiat Bravoda da ışık yanardı ama menzili göstermeye devam ederdi.

Her araçta öyle değildir yani arkadaşım.

Yine de teşekkürler.

• Ortalama yakıt tüketimine göre davranıyor bilgisayar. Uzun yoldaysan 60-70 lerde kapaniyor. Sehir içinde 100 civarında.
  • Arkadaşlar Megane 3 Hb 2011 model 1.6 Expression sahibiyim.İlk başta sorun yoktu bir yıl kullanacaktım kisabahları ilk çalışmada almamaya başladı.neyse bu ikiye çıktı derken 3e çıktı.çeviiriyorum kontağı 4.çalışıyor 1 yıllık araba.Neyse servise gittik arabayı 2 gün aldılar test mest falan filan derken sonuç şu: Kısa mesafe kullanıyormuşum bu yüden bujilerde kurumlanma yapıyormuş.temizlendi bujiler 15 gün sonra tekrar yapmaya başladı.Bugün hiç çalışmayıca tekrar servis falan bu sefer bujiler değişti.Sİzinde benim gibi bu sorunu olan varmı????
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressam58

Arkadaşlar Megane 3 Hb 2011 model 1.6 Expression sahibiyim.İlk başta sorun yoktu bir yıl kullanacaktım kisabahları ilk çalışmada almamaya başladı.neyse bu ikiye çıktı derken 3e çıktı.çeviiriyorum kontağı 4.çalışıyor 1 yıllık araba.Neyse servise gittik arabayı 2 gün aldılar test mest falan filan derken sonuç şu: Kısa mesafe kullanıyormuşum bu yüden bujilerde kurumlanma yapıyormuş.temizlendi bujiler 15 gün sonra tekrar yapmaya başladı.Bugün hiç çalışmayıca tekrar servis falan bu sefer bujiler değişti.Sİzinde benim gibi bu sorunu olan varmı????

Hey Allahım...

Benim Chevrolet Aveom vardı 1 yıl askerdeyken garajda yattı, 15 te bir babamlar çalıştırıyordu gezmek için tek marşta alıyordu. Saçma geldi bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Arkadaşlar Megane 3 Hb 2011 model 1.6 Expression sahibiyim.İlk başta sorun yoktu bir yıl kullanacaktım kisabahları ilk çalışmada almamaya başladı.neyse bu ikiye çıktı derken 3e çıktı.çeviiriyorum kontağı 4.çalışıyor 1 yıllık araba.Neyse servise gittik arabayı 2 gün aldılar test mest falan filan derken sonuç şu: Kısa mesafe kullanıyormuşum bu yüden bujilerde kurumlanma yapıyormuş.temizlendi bujiler 15 gün sonra tekrar yapmaya başladı.Bugün hiç çalışmayıca tekrar servis falan bu sefer bujiler değişti.Sİzinde benim gibi bu sorunu olan varmı????

Hey Allahım...

Benim Chevrolet Aveom vardı 1 yıl askerdeyken garajda yattı, 15 te bir babamlar çalıştırıyordu gezmek için tek marşta alıyordu. Saçma geldi bana...

Kardeş saçma bişeyi ben niye yazayım buraya..Ayrıca Megane 3 Aveo değil.benim gibi durumda olan biri varsa fikir alış verişi yapmak istedim.Ayrıca banada söylenen şey haklısın saçma yani.istersem 2m kullanırım istersen 120 km bu ne iş anlamadım gitti...

• quote:

Maalesef benzinlilerin genel sorunu bu...sabahları sıcaklık 5 derecenin altinda olduğu zaman ilk marşta almıyor.geçen hafta aracın 40 bin bakımını ankara maiste yaptırdım orada bu sorunu dile getirdiğim de; bujileri değiştirdik eğer sorun devam ederse marşa basmadan kontağı 3 defa açıp kapatın çalışır dedi.(denedim gene ilk marşta almadı) Tabi daha önce bu sorunu başka serviste gösterdiğim de orada da buna çözüm bulamayıp aracı bırakın biz sorunu çözmeye çalışalım demişlerdi ama vaktim olmadığından ben bırakmamıştım. internette bu sorunla ilgili araştırma yaptığımda başka kişilerinde bu sorunu yaşadığını gördüm...kısacası benzililerde böyle bir sorun var sadece siz değilsiniz bu problemi yaşayan...(forumda başka bi arkadaşta aynı dertten muzdaripti yanlış hatırlamıyorsam onun gittiği serviste sorunu çözememişti)

• Valla bende bu nebiçim şans diyordum:demekki var busorun.Ama sıfır araba alıpta sabah çalışmayınca insan soğuyor bu kardeş... severek aldımtipine konforuna hastayım.Gelgelelim bu buji kurumlanması olması çok kötü....
  • aksesuar nereden bulabilirim?
  • benzinli kullanan arkadaşlar ortalama kaç litre yakıyolar? lütfen paylaşabilirler mi?
  • benzinli sport edition kullanıyorum, şu anda ortalamam 8.5 lt... yazın tabi daha düşük oluyor bu değer (7.2 - 7.3 gibi).

yarı şehir içi yarı daha rahat yol denebilir..
  • quote:

quote:

quote:

Hey Allahım...

Kardeş saçma bişeyi ben niye yazayım buraya..Ayrıca Megane 3 Aveo değil.benim gibi durumda olan biri varsa fikir alış verişi yapmak istedim.Ayrıca banada söylenen şey haklısın saçma yani.istersem 2m kullanırım istersen 120 km bu ne iş anlamadım gitti...

Demek istediğim kurum olayı saçma geldi bana...

Kışın araç yatıyordu, tek marştya alıyordu aracım benim...

Benim size tavsiyem, aracı 1 hafta her gün kullanın bu soğuklarda bakalım yapacak mı?

Tabii aracı yatırmamak her zaman iyidir oa yrı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hey Allahım...

Demek istediğim kurum olayı saçma geldi bana...

Kışın araç yatıyordu, tek marştya alıyordu aracım benim...

Benim size tavsiyem, aracı 1 hafta her gün kullanın bu soğuklarda bakalım yapacak mı?

Tabii aracı yatırmamak her zaman iyidir oa yrı

Arkadaşım ben hergün kullanıyorum zaten. Ise git-gel 16 km yapıyorum günlük. Aynı sorunun megan 2 lerdede var. Bu sorun kullanmakla değil araçla alakalı... Yakıt tüketimine gelince ben Ankara da yoğun trafikte (malesef hergün kızılay trafiğine girmek zorundayım)kullanmayla ortalama 9.5 lt tüketiyor. Bakalım tüp taktirmamak için ne kadar daha direnebileceğim bilmiyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

aksesuar nereden bulabilirim?

ASF Kartalda FT Tuning var, bazi alsesuarlar ellerinde mevcut. Ayni sey internetten (ebay) bulunabilir mi bilemiyorum ben bulamadim. Sahibinden.com dan bazi seyler cikyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenteli

nazar değmesin maşallah

• benim araçta ön camla konsolun birleştiği yerdeki fitilin 3 4 cmlik yeri yukarı doğru kalktı resmen. sürerken bile görüyosunuz fitili. bir iki kez tekrardan içeri ittim ama yine çıktı dışarı. benzer bi sorun yaşayan var mı ve üstesinden nasıl gelindi? 2011 model arabada böyle birşey olması hakkaten çok sinir bozucu

diğer sorun ise sol ön(sürücü tarafı) cam kumandası tam kapalıyken içeri hafif yol sesi alıyor. hatta rüzgarlı havalarda 90 100 ile giderken içeri ıslık sesi alıyor ama kapatma düğmesine mümkün olduğunca hızlıca basıp çekince(tek dokunuşla kapatma özelliğini devreye sokmadan) ses kaybolup normale dönüyor. bir arkadaşımda da megane var onun araçta da denedim onda da o sorun var ama benimki kadar bariz değil. bunun için 2 kere servise gittim değişen bişey olmadı. sorun neden olabilir acaba? benle aynı sorunu yaşayan var mı?

birde şu sol ön xenon titremesine çözüm bulundu mu?

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedeye -- 10 Ocak 2012; 6:56:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Yerliyi yerden yere vurmuş ilanda :-)

quote:

Orijinalden alıntı: nucleus85

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

İlgilenen varsa linki aşağıdadır;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ithal-28bin-km-de-70157187/detay/

Bir tek Fenerbahçeli Cemil de bu arabadan kullanırdı demediğiniz kalmış

Olurda bir gün yerliyi satıp yine bir megane alırsam ve bu (hani olmazda) bi ithal olursa kesinlikle forum kullanan bi sahipten alacam Maşaallah ferrari oluyo onların ki mübarek :)

Ben yerliyi yermedim !!! Sadece farklılıklarının bazılarını yazdım. Yanlış bir bilgi görüyorsanız söyleyin düzeltiyim.
    Ayrıca ben de ithal aracımı satıp yerli EDC almayı düşünüyorum. Gerçi makyajlı kasaların çıkmasını bekleyeceğim ama makyajlı kasalar da muhtemelen yerli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkalayci -- 10 Ocak 2012; 8:25:50 >

• 
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.