Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıradışı tasarımlar böyledir zaten arkadaşlar, ya çok seversiniz, ya nefret edersiniz. Moda da böyledir, bir ünlü veya gündemde biri, sıradışı biri o akımı başlatır, onun ilk takipçileri olur, hemen benimserler, onlarla beraber daha çok görülmeye başlar, sonra onları izleyen bir güruh daha bu akımı sürdürür, neticede bir doyum noktası, peak noktası olur, ondan sonra pazarlara, ayağa düşer artık ,taklitleri olur, sonra düşüşe başlar, o arada akımı başlatan arkadaş artık başka bir tarza bürünmüştür bile.

Juke'u da çok sevenler , ona bayılanlar ve nefret edenler var.

Ben Juke sahiplerini incelediğimde genelde içinde genç erkekler görüyorum. Siz de Juke forumunu okuyun isterseniz, genç arkadaşlar çok.

Ama bizim Megane çok sıradan bir tasarım, ve homojen bir dağılımı var, herhangi bir insanın altında görebilirsin, çok özel bir araç değil.

Ben aracıma anlam yüklemeyi severim, çok önemlidir benim için ve sıradışı , eğlenceli bir araç olmasını istiyorum.

Ayrıca Türkiye'de insanların bu aracı nasıl gördüğü çok da önemli değil, dünyadaki insanların araca bakış açısı daha çok önemli benim için.

Ben size bu aracın hedef kitlesini söylemiştim, zaten bu araç herkese hitap etmiyor. Dar bir kesime hitap ediyor, tasarım anlayışı o. Pazarlama okuyan arkadaşlar bilirler hedef kitle olayını.

Türkiye'de araç şu anda o hedef kitleden çıkmış durumda, ve rekor satış yakalmış. Demekki beğeniliyor...

Genelin fikirlerine uymak zaten bizim doğamıza ters Mustafa Kemal'in çocuklarıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

hasan hocam şu Juke'n neresi beğendin allah aşkına??
    kadınlara hitap eden bir araba..

Daha önce de demiştim, Juke'un hedef kitlesi modern şehirli genç erkekler... Tasarımcısını dinlemiştim o tasarlarken öyle yola çıkmış...

Sıradışı bir araç, yolda bakan çok oluyor... Dönüp dönüp bakıyorlar ki genelde erkekler bakıyor.

Ben Megane 3 aldım, kimse dönüp bakmadı, Juke demekki beğeniliyor...

Ama benim Juke u beğenmemin sebebi milletin dönüp bakması değil, çok eğlenceli bir araç oluşu. Keyif alıyorum kullanmaktan....

Bu arada Seat İbiza'mı teslim aldım. DSG şanzıman şahane... Çok tatlı bir araç, ekzos sesine bir ayar çekmişler, gaza basınca cufflamayla beraber ekzosdan gelen tatlı sesi duyuyorsunuz, çok hoş oluyor. Bir de siyah , jantları güzel falan çok beğeniyorum.

kaç tane arabanız var?

Bence 320D son nokta.

320d tabii ki son nokta...
    2 tane aracımız var, İbiza ve Megane...

• ibizanın hangi versiyonu? bende düşünmüyo değilim ama çevremde hiç kullanan olmadığı için fikirsizim
  • Müjdem olsun. Megane 3 makyajlandı! şöyle bir alıntı yapıyım:

Renault, 2012 Mégane modeli için hafif bir güncelleme yaptı. Yeniden tasarlanan zarif ön şerit, LED gündüz farları ve revize edilen jantlar makyaj operasyonun temellerini oluşturuyor.

Megane GT / GT-Line varyantlarında, güncellenen yeni ses sistemi ve “Renault Sport” eşik plakaları revize edilmiş. Yeni eklenen opsiyonlar arasında, deri / Alcantara koltuk paketi, otomatik uzun huzmeli farlar ve şeritten ayrılma uyarı işlevini de içeren yeni Visio sistemi dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, kaputun altında üç yeni motor seçeneğine yer verilmiş. Energy dCi 110, toplam 110hp güç ve 260Nm tork üretiyor. Bu ünitenin ortalama yakıt tüketimi 3.8 L/100km olarak gerçekleşirken, CO2 emisyon değeri ise 95 g/km gibi düşük bir değerde tutulmuş.

Daha güçlü seçenek olan 1.6-litre dCi 130 Energy, 130 PS güç ve 320Nm tork çıkışı sunuyor. Verimlilik açısından, ortalama 4.0 L/100km tüketim ve 104g/km CO2 emisyon değeri ile ön plana çıkıyor.

Son olarak, 1.2-litre Energy TCe 115, 115 PS güç ve 190Nm tork üretiyor. Akabinde, ortalama 5.3 L/100km kombine yakıt tüketimi ve 119 g/km CO2 emisyon değeri sunuyor.

İlk gelen bilgilere göre, Mégane RS’in motoru spor modunda, ek 15 PS güç ve artı 20Nm tork yüklemesi yapabiliyor. Yine “RS” versiyonuna özgü, yeni LED infüze farlar, revize edilen iç mekân tasarımı ve yeni 18-inç alaşım jantlar dikkat çekiyor.

acaba 1.6 130 hp de EDC olacakmı?

• quote:

alemsin renkdaş hasan kardeş.. hiç dönüp basksınlar diye araba alınır mı?

juke'a para vermem ben.. içi berbat bence..
  • bmw son nokta değil arkadaşlar.. dün hayatımda ilk defa ankaradaki merso bayii'ne gittim..
    bence nokta yıldızda yani mercedes.. adamlar yapmış.. keşke alabilecek maddi gücüm olsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: murataslan55

ibizanın hangi versiyonu? bende düşünmüyo değilim ama çevremde hiç kullanan olmadığı için fikirsizim

İbiza Copa Plus, yani en full versiyon. Diğer versiyonlara göre yere daha yakın, 16" jantlar var. 1.2 Tsi 105 hp motoru var DSG şanzımanla beraber çok güzel ikili. Yukarıda da yazdım gazı köklediğinizde ekzostan çok güzel bir ses duyuluyor, akustiğini çok iyi ayarlamışlar. Fabrika çıkışı hafif modifiyeli diyebiliriz. Abarth ekzos gibi çok gürültülü değil, çok hoş tok bir ses geliyor. Aynı ses Leon'da da vardı...
    Araç küçük olduğu için heryere hakimsin, kullanışı Megane'a göre daha kolay dolayısıyla.
    Siyah benim araç, yeni olduğu için de çok şık duruyor çok ilgi çekiyor şu anda kara şimşek gibi

Daha araç çok yeni, şu ana kadar güzel ama kesin yorum yapmak için biraz binmek lazım.

DSG şanzıman farkı Golfte, Polo' da 5 bin bu araçta 3bin. Sırf DSG için bile alınır diyorum...

• quote:

quote:

Renkdaş bir aracın beğenilmesini istemeyen adam gidip 50bin verip araç almaz, Şahine biner Onda da konfor var :)

Bugün Opel Astra 1.3Cdti peynir ekmek gibi satıyor. Pancar motorlu Opel. O Opel'i alanlar, şekline tasarımına hayran olmasa o pancar motorlu Opel'i çeker mi? :)

Veya yine insanlar, kimse bakmasa milyon dolarlar verip açık arttırmalarda tabloları satın alır mı? Ali veli 300 yıl önce almış eline fırçayı karalamış, bakınca hiçbirşey anlaşılmıyor, siyah karalamalar "Vaauvv, sanatçımız içindeki kaosu çok iyi betimleyerek, bunu enigmadaki paradigmalarla ve evrendeki süreçle harmanlayıp, dünyasına ışık tutmuş" gibi entel entel yorumlar yapıyorlar... Ne için? Freud'un analizlerine girmeyeceğim ama bunların hepsi gösteriş için, en temelde de cinsel dürtüler yatıyor tabii

O nedenle , Juke da yok satar bu ülkede

• quote:

bmw son nokta değil arkadaşlar.. dün hayatımda ilk defa ankaradaki merso bayii'ne gittim..
    bence nokta yıldızda yani mercedes.. adamlar yapmış.. keşke alabilecek maddi gücüm olsa..

C serisini istiyorsan alabilirsin o kadar da zor değil. 2. elini alırsın. Ama BMW 3.20D C serisinin çok çok üzerinde bir araç.

O yüzden son nokta... Yoksa Mercedes'in şahane araçları var E serisi S serisi, CLK vs. ama bana hitap eden D sınıfında BMW rakipsiz.

Bana göre BMW 5 serisi de E serisinden daha hoş bir araç...Eskiden Mercedes'in bir algısı vardı, Laz müteahhit arabası diye.. O önyargıyı yıkmak için ne kadar uğraştılar... Allah'tan hükümet Toki eliyle küçük müteahhitleri öldürdü, büyükler piyasayı domine etti de, şimdilerde kalan tek tük müteahhitler de artık hyundai jiplere, Passatlara falan biner oldu

Bir ara müteahhitlerin hepsinde Kia Sorento vardı, o furya da geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 8 Ocak 2012; 13:11:11 >

• quote:

quote:

quote:

Renkdaş bir aracın beğenilmesini istemeyen adam gidip 50bin verip araç almaz, Şahine biner Onda da konfor var :)

Bugün Opel Astra 1.3Cdti peynir ekmek gibi satıyor. Pancar motorlu Opel. O Opel'i alanlar, şekline tasarımına hayran olmasa o pancar motorlu Opel'i çeker mi? :)

Veya yine insanlar, kimse bakmasa milyon dolarlar verip açık arttırmalarda tabloları satın alır mı? Ali veli 300 yıl önce almış eline fırçayı karalamış, bakınca hiçbirşey anlaşılmıyor, siyah karalamalar "Vaauvv, sanatçımız içindeki kaosu çok iyi betimleyerek, bunu enigmadaki paradigmalarla ve evrendeki süreçle harmanlayıp, dünyasına ışık tutmuş" gibi entel entel yorumlar yapıyorlar... Ne için? Freud'un analizlerine girmeyeceğim ama bunların hepsi gösteriş için, en temelde de cinsel dürtüler yatıyor tabii

O nedenle , Juke da yok satar bu ülkede

+1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkalayci

Makyajlı kasada gündüz ledlerinin yeri olacakmış ama oraya kablo çekmek Renault Türkiye'ye pahalı geldiği için çalışmayacakmış
    Şaka bir yana olursa çok güzel olur hakkaten. Resimde ben tavan çıtalarını da görmüyorum. İnşallah Bursa üretimleri ile İspanya üretimleri farklı olmaz. Ben şahsen ithal düz vites Megane 'ımı satıp EDC almayı düşünüyorum ama kesinlikle makyajlı kasaların çıkmasını bekleyeceğim artık.

hocam ilanını gördüm.. yerli-ithal farklarını yazdığın yazıyı benden kopyalamışsın..
    seni seni seniiii...

Farklılıklara hassas arkadaşların fazla tepkisini çekmemek için hepsini kopyalamdım

• EDC Renault un yeni enerji motorlarında malesef yok düz vitesli gelecek meşhur 1.6dci 16 valf start-stop lu 130 hp lik motor.
  • Ben yakıştığını söyleyemeyeceğim.Bazı araçların bazı modelleri özeldir bence.Makyaj bence basitleştirmiş arabamızı...özellikle coupenin önü kötü bir focus takliti.Fakat Makyajsız olan versiyon gerçekten tasarım olarak süper bence.
  • Bana da araçları makyajlı hali garip geldi, belki çıkana kadar ufak tefek değişiklik olabilir veya gerçeğini görmek lazım.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenteli -- 8 Ocak 2012; 20:36:06 >
  • Makyaj aracın dışında fazla yok gündüz ledleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UriHAYY -- 8 Ocak 2012; 21:03:05 >
  • De-ka, arkadaşım formda paylaşılan makyaj fotoları ve resimleri yüzde yüz gerçek .Renault un Uluslar arası internet sitesinden resmi olarak açıklama geldi, bu araçlar şuanda üretim bantlarında üretiliyor bile Mart ayında avrupada satışa yetişecek, ayrıca Dünya da en fazla satan HB lerden biridir.Link ten resmi açıklamayı takip edebilirsin .Saygılar.,
    http://www.media.renault.com/global/en-gb/renault/Media/PressRelease.aspx?mediaid=31114
  • merhabalar
    sorum dizelcilere!
    motorun üstünde turbo terlemesi olan var mı?

Km 15000; 250ml yağ ilavesi yapıldı.
    Yağ seviyesine dikkat edin, ilk bakım 20000kmye kadar yağda problem yaşanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dowlozing

De-ka, arkadaşım formda paylaşılan makyaj fotoları ve resimleri yüzde yüz gerçek .Renault un Uluslar arası internet sitesinden resmi olarak açıklama geldi, bu araçlar şuanda üretim bantlarında üretiliyor bile Mart ayında avrupada satışa yetişecek, ayrıca Dünya da en fazla satan HB lerden biridir.Link ten resmi açıklamayı takip edebilirsin .Saygılar.,
    http://www.media.renault.com/global/en-gb/renault/Media/PressRelease.aspx?mediaid=31114

Bilgi için teşekkürler,genelde fotoda hoş gözükmeyen tasarımlar gerçekde çok daha güzel olabiliyor, bu nedenle temkinli yaklaşmakta yarar var, ben özellikle yeni nesil motorları merak ediyorum.

• 1.5 DCİ 105 hp lik motorla, en fazla max yaptığınız sürate nedir?
  • 
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.