Şimdi Ara

Renault Megane 2 Far Ampül Değişimi Detaylı ve Resimli Anlatımlı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
60.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saseidon33

Megane için ampül tavsiyeniz varmı

Zenonsa kesinlikle 4300k alın. Geçenlerde beni resmen kandırdılar. Daha iyi ampul taktırmak istiyorum daha iyi ışık versin dedim. Onlarda elimizde çin malı 8000k ampul var daha iyi ışık verir üstündekiler 4300k biz 8000k takacağız BMV lere Mercedesler takıyoruz şikayetçi olan yok dediler. Bizde inandık taktırdık. Tamponu söküp değiştirdiler Ampul 130 işçilik 50 lira aldılar. Şimdi farlar daha kör yanıyor sadece rengi mavileşti.. İnternette araştırdım en iyi ışık güçü 4300k lardaymış K değeri yükseldikçe ışık gücü düşermiş. Allah'tan üstünden çıkanları almışım. Üstünden Philips 4300k ampul çıktı inetnette fiyatı 200 tl civarıymış iyi ki almışım. Yakın zamanda eskileri taktıracağım mercekleri temizlemişlerdi daha iyi ışık vereceğine eminim. Bu olayda kulağıma küpe oldu bir daha araştırmadan bir şey yapmayacağım.

• tesekkurler. guzel paylasim olmus. umarim her arac icin boyle kavuzlar bulabiliriz. ben de yaptigim seyleri kaydedecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane II de kısa farlar H1 mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

Yine megan iyiymiş. Geçenler benim scenic II nin zenon ampullerini değiştirttim. Komple tamponu indirdiler. 50 lira işçilik aldılar.

orijinal xenon ise zaten sökülmeden değişmez normali odur fakat tamponu komple indirmeye gerek yok yanları sökülünce eli alışkın olan biri 2 dk da değiştirir toplam 10 dk sını almaz
  • Elinizi kolunuz çok kalın değilse tekerleri sağa veya sola artık duruma göre tam tur döndürerek elimizi davlunbazdaki delikten sokup 10dk değiştirebiliriz. Ama yine de arkadaşın emeğine sağlık
  • Bir renault'cu olarak bugün focus 2 makyajlı kasa ile ailemi ankara'ya getirdim. Az önce bişey almak için dışarıya çıktığımda sağ ön farın yanmadığını fark ettim, ne kadar vurduysam dıştan yanmadı... Daha sonra ampulü söküp bakayım dedim ama o da ne...

Önce kaputu açmak için anahtarı çıkarmak gerekiyor, anahtarı öndeki ford logosunu 180 derece döndürünce ortaya çıkan deliğe sokarak çevirince önce kaput açılıyor, sonra ters tarafa döndürünce mandal açılıyor... Kaputu açmak ayrı dert araç çalışırken kaputu açmak mümkün değil, önce stop edecek, sonra kaput açıalcak sonra tekrar çalıştırılacak, far yanıyorken de aynı şekilde kontağı kapatınca farlar sönüp parklar uyanık kalıyor...

Sonra kaputu açtım ama o da ne, ampullere erişimin imkanı yok, torpido gözünden kılavuzu buldum, far ampulü değiştirmek için 4 vidayı sökmek suretiyle komple farı sökmek gerekiyormuş. hiç uğraşmadım zaten yedek ampul de yoktu, olsa belki uğraşırdım...

• a.daşlar 2006 clio ' m var ve xenon takılı araç muayeneye gireceği için xenonları çıkarmam lazım. kendim çıkarıp normal ampul takabilirmiyim _? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip28

a.daşlar 2006 clio ' m var ve xenon takılı araç muayeneye gireceği için xenonları çıkarmam lazım. kendim çıkarıp normal ampul takabilirmiyim _? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Xenon takılınca aracın ampul yuvasını bozuyorlar xenon eritmesin diye o nedenle yuvasınıda değistirmeniz lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Brs34

quote:

Orijinalden alıntı: garip28

a.daşlar 2006 clio ' m var ve xenon takılı araç muayeneye gireceği için xenonları çıkarmam lazım. kendim çıkarıp normal ampul takabilirmiyim _? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Xenon takılınca aracın ampul yuvasını bozuyorlar xenon eritmesin diye o nedenle yuvasınıda değistirmeniz lazım..

saolun tşk. desenize kaş yapayım derken gözüde kaybetmişiz. ben akşamları daha iyi aydınlatma olsun diye taktrmıştım. keşke taktırmasaydım. bide o zamanın parasıyla 300 tl vermiştim. :(
  • benim aracımda öyle yapmışlardı bikmiyorum sizin ki nasıl yinede bir ustaya danışın sanayide çok para almazlar herhalde ayrıca muayneden geçiyor araç
  • arakadaşlar biraz önce 2008 modal megane arabamın farını kendim söktüm taktım..sırf sanayiye gitmemek için ve de başarabilirmiyim diye denemek istedim..işin aslı baya zormuş elleriniz büyükse işiniz cok zor....kabutu acıp farın yuvarlak kapagını söktüm..sonra ön tekerin ordaki kapagı söktüp ampulü cıkardım(biraz zorlarsanız hemen cıkıyor)yeni ampülü taktım(H7-12v-55w)...işin bundan sonrası biraz eziyetli çünkü ampülü yerine görmeden geri oturturmak zor...toplam 15 dk almadı..sanayiye bulaşmadan kendizide yaparsınız...kolay gelsin...

• 99 model opel astra aracımın farları çalışıyor, ayarı da fena değil ama yeterince parlak ışık vermiyor. özellikle yağışlı havalarda önümün yeterince aydınlatılmadığını diğer araçlarla kıyaslayarak anlıyorum. önceden komple far değişicek zannederken şimdi sadece ampül değişimi ile yeterince parlak farlarım olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarık-ilgili

99 model opel astra aracımın farları çalışıyor, ayarı da fena değil ama yeterince parlak ışık vermiyor. özellikle yağışlı havalarda önümün yeterince aydınlatılmadığını diğer araçlarla kıyaslayarak anlıyorum. önceden komple far değişicek zannederken şimdi sadece ampül değişimi ile yeterince parlak farlarım olur mu?

Öncelikle farın dış yüzeyi sararmışmı?
    Farın iç yüzeyinde kararma var mı?
    Son olarak ampuller nasıl bunlara bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Ne mübarek bir arabadır şu megane. Görende sanki triger değiştiriyoruz sancak

Vallahi haklısınız. Ben 207 için nasıl değiştireceğimi bilmiyordum. Ağabeyim şaka mısın dedi çıkarttı plastik tozluk korumasını al değiştir dedi Aptallığıma gülmüştüm durun bunu göstereyim de böyle sanmıştım diyeyim kendimi kurtarayım
  • megane 2 kadar farını değiştirmesi zor olan araba varmıdır bilemem ama megane 2 tam türkiye arabasıdır.Herşeyiyle yakıtıyla gidişiyle oturuşuyla.

Neden bilmiyorum sanırım 10 yılda geçse megane 2 hala benim en sevdğğim araba olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Orijinalden alıntı: tarık-ilgili

99 model opel astra aracımın farları çalışıyor, ayarı da fena değil ama yeterince parlak ışık vermiyor. özellikle yağışlı havalarda önümün yeterince aydınlatılmadığını diğer araçlarla kıyaslayarak anlıyorum. önceden komple far değişicek zannederken şimdi sadece ampül değişimi ile yeterince parlak farlarım olur mu?

Öncelikle farın dış yüzeyi sararmışmı?
    Farın iç yüzeyinde kararma var mı?
    Son olarak ampuller nasıl bunlara bakınız.

hocam sararmıştı parlattırdım. içinde herhangi bir kararma yok. ampuller sağlam ama gerçekten zayıf bir aydınlatması var. farlar pahalı ise idare edeceğim.

• megane 2 uzun kısa ve sis far ampül tiplerini yazarmısınız arkadaşlar
  • park farlarını da değiştirmeyi düşünüyorum muayenede sıkıntı olurmu sadece rengi beyaza yakın sarı olsun istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

megane 2 uzun kısa ve sis far ampül tiplerini yazarmısınız arkadaşlar

h7, park lambaları benim mavi bi önceki muayenede hafif kusur çıktı parklar, bu yaz girdiğimde bakmadılar bile.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.