Şimdi Ara

<<<<< RENAULT LATİTUDE KULÜBÜ >>>>> (241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.949
Cevap
69
Favori
504.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayi aldık üzerinde Pirelli vardı 1 sene kullandık geçenlerde patladı bende Goodyear aldım 2020 en iyi lastiklerinden biri fakat şimdilik takamadik bahara kaldı . 2. El kışlık lastik aldık Michelin onları taktik şuan araba bı nebze düzeldi ama sallanma sorunu var hala zaman olursa göstereceğiz bi arabayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar, babam Latitude 1.5 dci executive alalı bir 6 ay oldu fakat ben aracı yeni görebildim, gerçekten şahane bir araç. Önceki aracımız 2005 Vectra idi. Latitude Vectra'dan sonra oldukça lüks geldi diyebilirim. Bir sorum olacak şöyle ki içindeki TomTom navigasyon SD Kart içindeki dosya değiştirme tarihlerinden anladığım kadarıyla oldukça eski. Bunu ücretsiz bir şekilde güncelleyebilir miyiz ? Eğer güncelleyebiliyorsak nasıl ? Eğer güncelleyemiyorsak serviste ücreti nedir, güncellemeye değer mi ? Şimdiden teşekkür ederim. Herkese kazasız,belasız sürüşler diliyorum, esenlikler.

• Metalurjist19 kullanıcısına yanıt

Merhaba bende live modele sahibim harita çok eski bana da yardımcı olabilirmisiniz?

• 200 bini geçmiş latitude bi sorun yaratırmı ?almayı dusunuyorumda km düşündürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarsLife

200 bini geçmiş latitude bi sorun yaratırmı ?almayı dusunuyorumda km düşündürüyor.

Hocam benimki 230 bine dayandı.. Çok iyi baktım o yüzden şu an çok memnunum. Aldığınız araç gibi satıcısını da inceleyin. Düzgün biriyse arabaya iyi bakmış olabilir.

• Selamlar, kullanlar acaba 2.0 Latitude mü önerir yoksa 2.0 Volvo S60-S80 mi ? (Hepsi tam otomatik ve full donanım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 15 Şubat 2021; 14:31:24 >
  • Merhaba, bence Navigasyon kartıyla uğraşmak yerine Android Auto yükleyin, her zaman güncel Google haritalar elinizin altında olur, SD kart-güncelleme-lisanslı harita vs. derdiniz olmaz.

• clbasaran C kullanıcısına yanıt

size de önerim aynı, telefonunuzla birlikte kullanmak üzere Android Auto yazılımını yükleyin, Navigasyon sorunlarınız bitsin.

• jetsbs J kullanıcısına yanıt

Nasıl yükleyebilirim hocam, bilgi verir misiniz ? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emReehan

USB Aux Problemi

Orta kol dayamanın içinde USB ve Aux girişleri mevcut. Şarkı dinlemek için USB'yi takıyorum, radyo üzerindeki "radyo/CD" tuşuyla harici kaynağa girip USB'yi seçmek istiyorum ancak maalesef bu seçenek hiç çıkmıyor bile. Sırasıyla, radyo-cd-ve bağlı olan telefonum arasında geçişler yapıyor. Teybin ayarlar menüsüne girdiğimde ise "audio ayarları" başlığı altında USB ayarları kısmını buluyorum ama burada da yazı silik vaziyette duruyor, yani pasif gibi duruyor. Üzerine gelip okey dediğimde ise "bu fonksiyon mevcut değil" ibaresi çıkıyor. Kolçağın içindeki USB-Aux connectörü söktüm, kablo mevcut mu diye; evet, kablosu mevcut ve sağlam bir şekilde duruyor yani kopukluk yok.

Araçta varken niye dinleyemiyorum diye takmış durumdayım. Zannederim, bir çok Renault aracıyla ortak bir teypten bahsediyoruz, en azından çalışma prensibi aynıdır.

Biraz uzun bir yazı oldu farkındayım ama, eksik birşey anlatmamak adına detaylara girdim.

İşin ehli ve uzman arkadaşlardan ciddi anlamda yardım ve destek bekliyorum. Acaba ne olmuş olabilir, yada neyi eksik yapıyoruz.

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yazı başka bir forumdan alıntıdır ama benimde sorunum aynı olduğu için direkt alıntı yapmak istedim. Belki burada bilen birisi çıkar diyerek.

Kendi soruma cevap vereyim. Sorunun çözümü basitmiş aslında. Benim gibi uğraşmak istemeyen arkadaşklara linki aşağıya birakıyorum ordan izleyerek yapabilirler..

• quote:

Orijinalden alıntı: onurcan.kaymak

Nasıl yükleyebilirim hocam, bilgi verir misiniz ? Teşekkürler.

Buyur dostum alttaki linkte detayli şekilde anlatmış adam. Ordan bakarak yükleyebilirsin. Umarım işine yarar.

• Arkadaşlar basit birkaç şey danışacaktım sizlere, araç bende yeni olduğu için pek hakim değilim yardımınızı bekliyorum. (2011 / 2.0 / EXC.)

• 225/50/17 Lastik önerileriniz nedir.? (Antalya'da yaşıyorum, pek kar kış görmüyorum ona göre bilgi verirseniz iyi olur :) )
    • Aşağıya görselini bıraktığım jant kapaklarından nerede bulabilirim.? Aracın eski sahipleri 3 tanesini düşürmüş/kaybetmiş çirkin duruyor.
    • Koltuk deri döşeme ve torpido için kullandığınız temizlik ürünleri nelerdir.? (ürünleri kullanmış arkadaşların tavsiyeleri daha iyi olur hepimiz için)
    • Araç içi trim sesini önlemek/azaltmak için önerebileceğiniz bir ürün/marka var mı.?

Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emReehan -- 20 Şubat 2021; 19:33:33 >

• Herkese merhaba, bu aracın donanımlarını nasıl ayırırız.
    Ülkemize 3 ayrı paket ile gelmiş.
    Ayna, el freni, multimedia vs belirgin hangi özellikten bu araba şu paket diyebileceğimiz neler var.

Ayrıca birde motor konusu var. Motul yağ seçici 1.5 dci için dpf li ve dpf siz motor olduğunu gösteriyor. Ülkemizde hangisi var acaba.

Konu edilen araç 2013 1.5 manuel. Bu arabada hangi motor kullanılmış nereden anlarız.
  • Arkadaşlar herkese selamlar, son 1 haftadır latitude konusunda ciddi bir araştırma içindeyim önce laguna 3 bakıyordum ama sonrasında latitude daha fazla ilgimi çekmeye başladı, fakat merak ettiğim konu aracın piyasası. Dün 1 tane araç kaçırdım 2013 privilage model 160.000 de idi, sağ arka kapı ve sol ön çamurluk değişik başka bir seyi yoktu 110.000 tl istiyordu bugün baktım satılmış.

Şimdi bir tane var araç 180.000 de tramersiz boyasız, 2011 privilage navigasyonlu paket, 130.000 tl istiyor, piyasa çok ilginç bir durumda, sizce bu fiyat normal midir? Yani bu km de bu yaşta araç illa ki masraf çıkarır diye düşünüyorum, düşünceleriniz nedir şu anda bu fiyatlara alınır mı bu araçlar?

Şimdiden teşekkürler.

• sercrazy kullanıcısına yanıt

fiyatlar elbetteki uçmuş durumda ama o paraya bir alt sınıfta aynı yaşta araç satılıyor ona nazaran uygun. ama yine de çok, 2011 de 60000 tl ye satılan araba bu.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam, maalesef kesinlikle fiyatlar uçmuş durumda, adam 10 sene önce aldığı aracı 10 sene kullanıp 2 katına satıyor. Piyasada bagajla kaputu değişmeyen araba kalmamış, ağır hasar kayıtlı araçlar 100-130 binlerden başlıyor. Böyle bi ortamda latitudeler yine iyi bir seçenek gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercrazy

Eyvallah hocam, maalesef kesinlikle fiyatlar uçmuş durumda, adam 10 sene önce aldığı aracı 10 sene kullanıp 2 katına satıyor. Piyasada bagajla kaputu değişmeyen araba kalmamış, ağır hasar kayıtlı araçlar 100-130 binlerden başlıyor. Böyle bi ortamda latitudeler yine iyi bir seçenek gibi duruyor.

benim 2012 privilege var sunrooflu 60.000 km de. şimdilik satmayı düşünmüyorum ama satmaya kalksam honda civic kadar etmeyecek ki civic latitude ün tırnağı olamaz.

• satmak zorunda kalsam benim cam tavanlı, 160bindeki, 13 model, tek parça boyalı executive yi 170bin tl nin 1 kuruş altında satmam, satamam. çünkü alabileceğim bu ayarda başka araç yok. hiç bir araç da ederinde değil.

satmak zorunda kalsam dedim çünkü satmak zorunda değilsem bu aracı sittin sene satmam. benimle yaşlanır gider. güzel güneşli bir günün sabahında tavan ve camlar açık, bose ses sistemi beni orkestra şefine bürümüşken, virajları kasa kasa bolu dağından inerken yaşattığı orgazmik hissiyatı hiç bir araçla yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercrazy

Arkadaşlar herkese selamlar, son 1 haftadır latitude konusunda ciddi bir araştırma içindeyim önce laguna 3 bakıyordum ama sonrasında latitude daha fazla ilgimi çekmeye başladı, fakat merak ettiğim konu aracın piyasası. Dün 1 tane araç kaçırdım 2013 privilage model 160.000 de idi, sağ arka kapı ve sol ön çamurluk değişik başka bir seyi yoktu 110.000 tl istiyordu bugün baktım satılmış.

Şimdi bir tane var araç 180.000 de tramersiz boyasız, 2011 privilage navigasyonlu paket, 130.000 tl istiyor, piyasa çok ilginç bir durumda, sizce bu fiyat normal midir? Yani bu km de bu yaşta araç illa ki masraf çıkarır diye düşünüyorum, düşünceleriniz nedir şu anda bu fiyatlara alınır mı bu araçlar?

Şimdiden teşekkürler.

Bir müddet bu aracı takip ettim. Şöyle söyleyeyim : geçen sene Haziran ayı sonrası 2014 model executive cam tavan, park kamerası masaj koltuğu vs full donanımı yaklaşık 90.000 - 120.000 km ve bir iki basit boyası olanları yaklaşık 140. 000 lira dolaylarında satılıyordu. Biraz araştırdığımda, çok değil 2019 un sonları gibi 70 bin 80 bin liralara satıldığını okudum birçok yerde. Araba piyasası malum. Bugünlere geri döndüğümüzde yine benzer 2014 executive araçları 240.000 lara satanları gördüm. Benim iyice midem bulandı bu durumdan. Ya ikinci elciler alsatçılar galericiler yedi sekiz on yıllık araçları bu fiyatlara satarak bizi öpecek, ya da segment düşürerek yön değiştireceğiz sıfır araç bayileri öpecek. Ben kararımı bayilerden kullanacağım. Öpülecek olsak da en azından temiz bir sayfayla olacak bu.

Ama latitude güzel araba, onda mutabık olalım.

• Valla ben çok geçmişini bilmiyorum fiyat olarak ama şu anki piyasaya baktığımda fiyatlar uçuk. Ben aracı aldım artık, piyasaya göre de iyi yani, tabii ki 10 yasında 180 binde araç ama şimdilik iyi görünüyor tank gibi araç, illa ki masraf yapcaz 2.el araç alıyoruz, ama şöyle düşününce segment düşürüp sıfır almak da mantıksız değil.

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.