Şimdi Ara

Renault Clio 2 1.4 98hp 16v Geç Çalışma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 2006 model 1.4 98hp 16v clio 2 var. arabam benimde ilk marş basmada geç alıyor ve çalışıyor. sonra kapatıp hemen açayım 5 dk sonra açayım marş basayım hemen çalışıyor. ama uzun süreli beklemede yine geç çalışıyor. sonra forumda okudum kontağı açıp kpıyorum 3 kez sonra marş basıyorum hemen çalışıyor. 2 ustaya götürdüm benzin pompası dediler. bi usta saolsun elinde sıfır pompayı taktı sonra denedik sorun değişmedi. kaputu açıp siyah kutu içinde röleler vardı bu rölelerin hepsinin özellekleri aynı olduğu için yerlerini değişti yine olmadı sorun çözülmedi. sonra şunu fark etti. motoru soğuttuk usta şamandıraya gelen elektrik jakını tuttu. 1 kez kontağı açtım elektrik gelmedi dedi çünkü pompa çalışmadı. sonra hemen 2. kez kontağı açtım jaka elektrik geldi pompa titremeye başladı ve şimdi marş bas diyince hemen araba çalıştı. manyetik kaptörü değiş dedi bana. manyetik kaptörü delpi marka olarak 1 ay önce değiştim yine olmadı diyince usta bana yan ürün kullanma orjinal tak dedi başka aklıma bişey gelmiyor diyince oto elektrikçisine durumu anlattım oda direk bana manyetik kaptör ve kablosunu orjinal olarak değiş sorun çözülür daha önce manyetik kaptör değiştiğin yere git mais kablo ve kaptör taktır dedi. kablo+kaptör 235 tl fiyat çıkardı başka bi yer. boşa masraf artık yapmak istemiyorum gerçekten sorun bu olabilir mi. sizler bu geç çalışma mevzusunu nasıl çözdünüz..

• Diğer konuya yorum yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arakadaşlar bugün sakarya da arabamın sorununu en sonunda çzödüm. yeni şamandıra orjinal 1750 çakmaları kalitesine göre değişiyor 250-850 tl kadar. çekme valfi denilen şamandıra üzerinde olan malesef şamandırayı komple değişmesini sağlayacak bir parça olduğundan şamandıra değişmesi lazım. bir oto elektrik ustası sigorta bağlantı yerinde pompaya direk elektrik verdi. kontağı açtığımda pompaya direk elektrik gidiyor ve çalışıyor. sonra marş basınca tekte uzatmadan alıyor. maliyet 100 TL
  • İyi günler. Ben de clio1.4 16v araç aldım. Bazen sabah calismada sorun oluyor. Sizikiyle aynı sorun olabilir. Siz samandirayi degistiniz mi yoksa elektrik ile mi sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhanulu -- 29 Mart 2020; 9:2:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.