Şimdi Ara

Renault Clio 0.9 Tce Touch Detaylı İnceleme ve Test Sürüşü - Videolar eklendi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
293
Cevap
12
Favori
174.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: powerauto

Okuyunca cok sasırdım cunku bende yeni astra sports tourer kullanıyorum bugüne kadar en ufak sorun çıkarmadı fazlasıyla memnunum cok sukur. astradan once 2010 model 1.6 mpı passat kullanıyordum sıfır almıştım fakat fazla kullanmadım servıs ve araçla ılgılı bırtakım memnunıyetsızlıklerım olunca elden çıkardım ve astra aldım c-d kıyaslaması yapmak tabıkı yanlış olur ama benım dusuncem gerek konforuyla yol tutusuyla sessızlıgıyle bana passatı hıc aratmıyor. almadan once jetta, megane sports tourer, megane hb, Toyota Corolla-auris-avensıs kısacası nerdeyse butun markaları test ettım karar aşaması cok kolay olmadı tam bır yıl kıyaslama yaptım ve sonuçta astra aldım bastada soyledıgım gıbı fazlasıyla memnunum.

Sport Tourer kasa olarak hoşuma gidiyor ama büyük kasa çok benzin ikileminden yanına yaklaşamıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam jetta 1.4 tsi ile clio 0.90 arasında kaldım sizce 40.500 clio 46.000 tl de jetta için fiyat aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RushEpicsTR

Hocam jetta 1.4 tsi ile clio 0.90 arasında kaldım sizce 40.500 clio 46.000 tl de jetta için fiyat aldım

Madem benzinli ve hb araç seçenek olabilir, Jetta ve Clio yerine şiddetle tavsiyem :
    Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Midline Plus 44.200 TL
    Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 47.000 TL
    Yeni Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Comfortline 50.000 TL

Renault ve VW geçtiği için VW'den tavsiyede bulundum, aslında ben olsam VW yerine Seat düşünürüm, zira yeni Leon çok uygun :
    1.2 TSI 105 HP S&S > Reference 42.400
    1.2 TSI 105 HP S&S > Style 45.300
    1.4 TSI 140 HP S&S > Style 47.300
    1.6 TDI 105 HP S&S > Reference 48.900

NOT : Jetta için 1.000 lira indirim vermişler, bu durumda yukarıdakilerden de 1.000 lira düşerek hesaplamak lazım.
    NOT : Kendim Megane ST, eşim de Clio IV kullanıyor. Yani bir VW fanı değilim, hatta müşterisi bile değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 19 Nisan 2013; 7:25:24 >

• Aracı kullananların son verileri nedir acaba?
  • ben clio almayı düşünüyorum. yanlız bir konu hakkında tereddütüm var. bu 90 beygirlik motor; performansı yeterli mi? yakıt tüketimi gerçekten düşükmü? uzun yolda yokuşlarda vearaç sollamada sıkıntı var mı?
    sadece motor konusunda bilgi paylaşımına ihtiyacım var. teşekkürler.......
  • 28 gün önce arabayı teslim aldım, 0.9 Turbo 90 Beygir. araba şu anda 1400 km'ye geldi ve toplam 430 tl lik benzin aldım...

ANLIK yakıt şu anda ortalama 7.5 - 8.5 civarı, ilk 100 km ortalamam 6.4 dü şimdi 7.0 lere çıktı. Bu arada full şehir içi nerdeyse şehir dışına çıkmadım. Genel olarak sakin kullanıyorum arabayı, saldırarak kullanmayı denediğimde deyim yerindeyse su gibi yaktı ama turbo özelliğide devreye giriyo unutmamak lazım. Tabi bide daha ilk 1400 km si motor açılmadı yüksek benzin yemesi normaldir... Zaten aracın kitapçığında 3.000 KM'lik bi rodaj süresi oldugu yazıyo, 3000 km den sonra muhtemelen yakıt tüketimi iyice düşücek aracın...

Arabanın km'si arttıkça yakıt tüketimi ne kadar düşer bilmiyorum ama bu arabayı alıcak arkadaşlar 200 TL(bir depo) max. 700 km'ye göre kendilerini ayarlasınlar (FULL ŞEHİRİÇİ), 700 km az diyosanız almayın bu arabayı üzülürsünüz. bu kadar dolu full ve dizel arabalar 50.000 TL den başlıyo en az, hem az yaksın hem full olsun arabam diyosan 50.000 tl vericeksiniz bu kadar basit...

Bana göre arabanın eksi yönleri;
    - el freni çok sert kullanımı zor ( belki kullandıkça yumuşar çözülür bilmiyorum)
    - aynı şekilde bagaj kapağıda çok sert kesinlikle tek el ile kapatılmıyo ( aynı şekilde buda belki kullandıkça yumuşar çözülür bilmiyorum)

Arabanın en başta avantajı bana göre; iç dizayn çok kaliteli ve iyi. LG marka dokunmatik kaliteli bi ekranı var en başta. Ben içini siyah parlak yaptırdım görenler GTI mı bu araç diye soruyo...

Diğer yönden bu araba 0.9 motordan dolayı araba çekmez yaa diyenlere aldırmayın hatta ben gülüyorum, herkez akılsız bu arkadaşlar çok akıllı herhalde. Renault bütün test süreçlerinden sonra bu arabaları piyasaya sürüyo 2013 yılındayız hatırlatmak istiyorum 90'larda değiliz artık.
    Ben kullandığım sürede de hiç bir şekilde rampalarda düz yolda bi zorlanma yaşamadı araba.

Not: En başından beri ECO modu açık kullanıyorum arabayı.

Son olarak 30 TL'lik benzin aldım ve sakin kullanımda şehir içi 140 KM gitti.(Anlık kullanımı 5.0 de tutmaya çalıştım ortalama) Hatta araç henüz 1400'KM sine tam gelmedi 1380 küsürlerde. tahminimce 3000 km den sonra yakıt tüketimide iyice düşer gibi ama tabi sakin ve performanslı kullanıma görede değişiyo bu olay kişiden kişiye.

• Arkadaşlar Ben 1 aydır Clio ST 0,9 İCON 90 kullanıyorum. hiç şüpheniz olmasın motor harika yakıt 5,0 3000 km'dir. şehirler arası ortalama 4.6 düşürdüm. :)))
    Binen herkes bu clio olamaz diyor. Araba tasarım ve kalite olarak mükemmel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhankaragozlu

Arkadaşlar Ben 1 aydır Clio ST 0,9 İCON 90 kullanıyorum. hiç şüpheniz olmasın motor harika yakıt 5,0 3000 km'dir. şehirler arası ortalama 4.6 düşürdüm. :)))

Ne kalitesi iç kalite olarak b sınıfının dibinde neredeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: tourneo

quote:

Arkadaşlar Ben 1 aydır Clio ST 0,9 İCON 90 kullanıyorum. hiç şüpheniz olmasın motor harika yakıt 5,0 3000 km'dir. şehirler arası ortalama 4.6 düşürdüm. :)))

208 iç kalitede baya önde. Sorun iç kaliteyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

quote:

quote:

İc kalitede 208 onde mi?
    Dandik+tasarımı berbat (bence)

208'in içine hiç oturdunuz mu ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İc kalitede 208 onde mi?
    Dandik+tasarımı berbat (bence)

208'in içine hiç oturdunuz mu ?

A1 imi almadan önce arkadaşım "Boşver ne gerek var a1 e git o paraya ds3,208 falan al" demişti.Test sürüşü bile yaptım.Emin olun

A1'den önce-sonra kalitesiz gelmiştir. Fiyat aralığı aynı olan araçlarda 208 önde. Gelip şimdi Clio daha kaliteli demeyin.

• quote:

quote:

Zevk meselesi, Bildiğin gibi bu araba TÜRK MALI. Ayrıca İCON Sport tourerdan bahsediyorum. kalite olarak hemen orta göğüse dokunup aaaaa bu olmamış yada kapıyı kapatıp sesini duyunca diyenlerden değilsinizdir umarım. Aldığım arabada adam utanmamış üşenmemiş .16 ınch continental lastik takmış. LG dokunmatik arayüz, anahtarsız giriş, start stop, hill holder.... 5 derece eğimde bile devreye giriyor. Kullandığı akü. VARTA akü... Benim için kalite bu varyasyonlar. Sizin kalite anlayışınız nasıl.?

• İsteyen istediği kadar kötüleyebilir, bu araç oldukça zevkli ve donanımı yüksek bir otomobil.

Piyasada kaç tane otomobilde hız sabitleyici/sınırlayıcı ve ESP var standart?

İsteyen tü kaka röno bu der, Fransız'dan uzak durun der, 208 clioya on basar der, isteyen de gider, keyfini çıkara çıkara biner.

Tercih meselesi, piyasada yüzlerce model var.

Bu fiyata bu kadar donanımlı, pratik, ekonomik, performans sorunu olmayan, etkileyici bir dizayna sahip olan, keyifli ve servis ağı geniş, parça sıkıntısı olmayan bir otomobil bulmak çok zor.

Bu otomobili alır mıyım?

Bu fiyatlara sıfır km otomobil almam ne yazık ki.

Daha önce sahibi olduğumuz Vel Satis gibi bir aracın fiyatları 20000 seviyelerine düşmüşken, hiç düşünmem, son sahibi olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

İsteyen istediği kadar kötüleyebilir, bu araç oldukça zevkli ve donanımı yüksek bir otomobil.

İsteyen tü kaka röno bu der, Fransız'dan uzak durun der, 208 clioya on basar der, isteyen de gider, keyfini çıkara çıkara biner.

Bu fiyata bu kadar donanımlı, pratik, ekonomik, performans sorunu olmayan, etkileyici bir dizayna sahip olan, keyifli ve servis ağı geniş, parça sıkıntısı olmayan bir otomobil bulmak çok zor.

Bu otomobili alır mıyım?

Daha önce sahibi olduğumuz Vel Satis gibi bir aracın fiyatları 20000 seviyelerine düşmüşken, hiç düşünmem, son sahibi olurum.

Benden bahsettiyseniz renoya tu kaka diyemem ailecek 35 38 arası bir rakam kadar reno araç sahibi olduk ve sattık. Hem şirket hem de bireysel olarak. Ben de olsam 0 araba almam ama benceiç mekan kalitesi clionun sınıfının en kötülerinden ama dışı çok güzel ona itirazım yok motor olarak da hem 0.9 turbo hemde meşhur dci çok kaliteli, performanslı ve cimri. En çok beğendiğim ve 1.3 silindir hacmindeki multijet kadar beğeniyorum. Fakat iç mekanı 2 piano Black 2 plastik kapakla basitleştiremezler. 208, fiesta, jazz gibi rakipleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

İsteyen istediği kadar kötüleyebilir, bu araç oldukça zevkli ve donanımı yüksek bir otomobil.

Bu otomobili alır mıyım?

• Eşimde önce Polo vardı, ardından 207 kullandı, şimdi de Clio aldık, baz donanım. Ben de sık sık şirket için B segmenti araçlar kiralıyorum.

Clio'nun iç mekan kalitesi ne sınıfının en iyilerinden ne de en kötülerinden. Bu sınıfın ortlamalarında. Herşeyin bir bedeli var, biz rakipleriyle aynı fiyata hatta daha ucuza -Aveo hariç- neredeyse hiç bir rakibinde baz donanımda olmayan 4hy, esp, asr, cruise control, hill holder, bluetooth gibi donanımlara sahip olduk. Hatta ve hatta bu kadar zengin baz donanıma rağmen, tek dokunuşta sinyal, kaput amortisörü gibi ufak detaylar bile mevcut. Şimdi ben bu aracın iç mekan kalitesini eleştiremem, haksızlık etmiş olurum, eğer iç mekan kalitesi sınıfının en iyisi olsaydı bu fiyata satmazlardı... Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı yaptığınızda bence Clio B segmentinin en alınabilir otomobillerinden biri, hatta 1.'si. (baz donanım için konuşuyorum) Sınıf lideri kabul edilen Polo'nun baz donanımda iç mekanı pek de farklı değil, evet daha iyi ama çok az bir farkla.... Kaldı ki baz donanım Polo'da yol bilgisayarı bile yok...

NOT : Bu arada araçta ciddi bir rüzgar sesi alma problemi de var, bunu da belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 15 Ağustos 2013; 8:16:07 >

• quote:

quote:

quote:

Zevk meselesi, Bildiğin gibi bu araba TÜRK MALI. Ayrıca İCON Sport tourerdan bahsediyorum. kalite olarak hemen orta göğüse dokunup aaaaa bu olmamış yada kapıyı kapatıp sesini duyunca diyenlerden değilsinizdir umarım. Aldığım arabada adam utanmamış üşenmemiş .16 ınch continental lastik takmış. LG dokunmatik arayüz, anahtarsız giriş, start stop, hill holder.... 5 derece eğimde bile devreye giriyor. Kullandığı akü. VARTA akü... Benim için kalite bu varyasyonlar. Sizin kalite anlayışınız nasıl.?

Ben donanımsız demedim kalitesiz dedim.
    Ses sistemi vasat üzeri
    O koltuklar ön göğüs kapılar 100km'den sonra A sütunundan gelen rüzgar sesi ama bugüne kadar üretilmiş en iyi clio

Sevdiğim şeyse vites uyarı ışıkları artık neredeyse tüm araçlarda var.

Buna koyacan 1.6 dci 130 ps

• Herkese selamlar... Benim merak ettiğim konu 0.9 benzinli versiyonun çekişi hakkında.. Ankara Dikmen gibi yokuşu bol bir yerde oturuyorum. Bu tip motora sahip Clio4 kullanan arkadaşlar şehir içinde yokuşlarda ciddi bir sorun yaşıyorlar mı? Aynı konuyu 1.2 benzinli versiyonu için de merak ediyorum... Tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim... Şimdiden teşekkürler ve kazasız günler...
  • tektonikal T kullanıcısına yanıt
    Bende alırken en çok bu konuyu merak etmiştim. Toki yapracıkta oturuyorum ve buradaki yokuş Dikmen, Cevizlidereden inan ki daha keskin. Eski aracım 1.4 clio II aracımla bitiremediğim yokuşu bu arabayla 5 ile bitirebiliyorum (ECO modu kapalı iken) ECO modu açıkken 4 ile bitirebiliyorum. Gerçekten bu motora ve gidişine inanamazsın. İçin rahat olsun. Yakıt tuketimim şehir içi %35 olmak şartıyla, Şu an 5.0 Bu yapracık yokuşu olmasa ben bu değeri 4.6 ya düşürürdüm.
  • gokhankaragozlu G kullanıcısına yanıt
    Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler... Benim en çok tereddüt ettiğim konu buydu. Aracınla kazasız, güvenli yolculuklar dilerim....
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.