Şimdi Ara

Renault araçlara MP3/CD teyp bağlantı bilgileri (mesela Sony CDX-GT30RN) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
1
Favori
165.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sparhawkisme

http://www.youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Benim Megane II'deki Sony CDX-GT800D nasıl görünüyor daha iyi anlatabilmek için kısa bir video çektim; yukarıdaki linkten seyredilebilir. "orijinal dışında farklı birşey taksam sırıtır mı" diye endişesi olan arkadaşlar için faydalı olabilir

güzel

• bu arada 2007 megane sedan privilege+ da Elektronik Pk. ile mp3 çalar mı acaba çünkü orda cd diyo

http://www.renault.com.tr/model/equipment_list.asp?modelID=5

not;ikinci elini alma ihtimalim var ondan soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 8 Eylül 2007; 21:08:23 >
  • ya lütfen biri cevap versin acil
  • tmm çalıyomuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

tmm çalıyomuş

Privilege versiyonundaki CD çalar aynı zamanda MP3 de çalabiliyor.
    Eğer cihazın üzerinde aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi işaretler varsa MP3 çalıyor demektir

Renault araçlara MP3/CD teyp bağlantı bilgileri (mesela Sony CDX-GT30RN)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

tmm çalıyomuş

Privilege versiyonundaki CD çalar aynı zamanda MP3 de çalabiliyor.
    Eğer cihazın üzerinde aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi işaretler varsa MP3 çalıyor demektir

saol var

• ben bu başlığa yeniyim daha reno alalı 2 ay olacak para suyunu cekmişti daha yeni yeni
    para biriktirirken araştıracak zaman oldu.
    eğer 2006> ile 2000< aralığında bir aracınız varsa ve radyo kaset çaları mp3 çalabilen bir üniteyle
    değiştirecekseniz benim yaptıgım size bir yol gösterebilir.

bu işlem 2003 model clio II 1.6 16v de yapılmıştır.

1) jvc-renault direksiyon adaptörü SRNJ003
    2) JVC KDG612 teyp
    3) montaj

İlgili kişi Ziya Bey
    2222968

PS: tuner list teybimi de satıyorum 50 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdk6 -- 26 Eylül 2007; 10:24:41 >
  • megane 2 lerin mp3 leri monitörde şarkıcı veya şarkı ismini yazıyormu, ben bunu başaramadım. veya cd ye kopyalarken nerodan yanlışmı kopyalıyorum. yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: subaykan

megane 2 lerin mp3 leri monitörde şarkıcı veya şarkı ismini yazıyormu, ben bunu başaramadım. veya cd ye kopyalarken nerodan yanlışmı kopyalıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Ben de olmadığı için bilmiyorum ama buradaki bir arkadaşla PM üzerinden haberleşirken normalde id3-tag bilgilerinin gözükmediğini, bu parça/sanatçı bilgilerini görmek için bir tuşa basmak gerektiğini söylemişti, ancak galiba o tuşa basınca da sadece kısa süreli gözüküyormuş. Yani otomatik olarak göstermece yok..
  • arkadaslar 2001 megane var sonygt30 rn almak ıstıyorum sakaryadakı servıste yok hangı servıslerde var bılgısı olan varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: canerkoc

arkadaslar 2001 megane var sonygt30 rn almak ıstıyorum sakaryadakı servıste yok hangı servıslerde var bılgısı olan varmı

Bu başlık altındaki yazışmalarda sizin aracınızın bu modelle kesinlikle uyumlu olmadığı birkaç kez anlatılmıştı; aman bir yanlış yapıp satın almayın! Bir kez daha hatırlatmış olayım: Sadece 01/2006 sonrası Renault araçlarda ve orijinal teyibinin üzerinde "update list" yazan araçlarda kullanılabilir.

Not: yazım hatası nedeniyle düzeltma yapıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 28 Eylül 2007; 20:51:57 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: erselyilgin

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: erselyilgin

Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!

Aracınızın modeli nedir?
    Orijinal araç teyibinizin sağ alt köşesinde "update list" yazıyorsa sorun yok, "tuner list" yazıyorsa kesinlikle uyumsuz. Yine de kesin birşey demek için aracınızın tam modelini bilmek lazım (mesela Megane Mart 2005 gibi)..

Arabamız Scenic 2 2007 model Tuner list yok Teybin üstünde sadece update list yazıyor

CDX-GT30RN sizin Scenic'le %100 uyumlu, herhangi bir ek aparat kullanmaksızın aracınızın direksiyon kumandası ve konsoldaki ekranla uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

bendede bu teybin aynısından var bişey kesmeden soketi uyumlu hangi sony modelleri var bilen var mı? (gt212 dışında)

• quote:

bendede bu teybin aynısından var bişey kesmeden soketi uyumlu hangi sony modelleri var bilen var mı?

resimdeki gibi sağ al köşesinde "update list" yazıyorsa:
    * CDX-GT30RN --> hiçbir kablo kesmeden ve adaptör kullanmadan bu cihazı kullanabilirsiniz
    * Geri kalan tüm Sony modelleri --> Renault servislerinde 320YTL gibi bir fiyata satılan adaptörü kullanarak, kablo kesmeden bağlantı yapabilirsiniz
  • Eğer orijinal teyibinizin sağ alt köşesinde "tuner list" yazıyorsa DRNS003 isimli adaptörü kullanarak istediğiniz her model Sony araç teyibini kullanabilirsiniz. Bu adaptör Renault servislerinde 330YTL gibi bir fiyattan satılıyor. Ben İngiltere'den kendim almıştım. Araç değişimi yaptığım için artık kullanmıyorum bu adaptörü. İsteyen arkadaş olursa Renault servislerinin çok altında bir fiyata satabilirim. Tüm bağlantı kabloları, dökümanları ve orijinal kutusu mevcut. Ben Megane II (2004) aracımda kullanmıştım kısa bir süre. Fiyat 200YTL.

http://youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Yukarıdaki video linkinde Megane II'de DRNS003 kullanarak Sony teyibin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

• quote:

quote:

bendede bu teybin aynısından var bişey kesmeden soketi uyumlu hangi sony modelleri var bilen var mı?

resimdeki gibi sağ al köşesinde "update list" yazıyorsa:
    * CDX-GT30RN --> hiçbir kablo kesmeden ve adaptör kullanmadan bu cihazı kullanabilirsiniz
    * Geri kalan tüm Sony modelleri --> Renault servislerinde 320YTL gibi bir fiyata satılan adaptörü kullanarak, kablo kesmeden bağlantı yapabilirsiniz

benim için direksiyon kumandası falan önemli değil yinede almam gerekiyor mu adaptörü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafasıGüzel -- 11 Ekim 2007; 21:10:20 >
  • quote:

benim için direksiyon kumandası falan önemli değil yinede almam gerekiyor mu adaptörü?

Direksiyon kumandası, aracın orta konsoldaki ekranı (eğer varsa) ile uyum ve aracın garantisinin bozulması (eğer devam ediyorsa) önemli değilse sadece Sony değil her türlü markayı kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda illaki kablolarda kesme, bantlama, vb olacak çünkü her markanın soket yapısı malesef farklı.
  • quote:

quote:

Direksiyon kumandası, aracın orta konsoldaki ekranı (eğer varsa) ile uyum ve aracın garantisinin bozulması (eğer devam ediyorsa) önemli değilse sadece Sony değil her türlü markayı kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda illaki kablolarda kesme, bantlama, vb olacak çünkü her markanın soket yapısı malesef farklı.

quote:

Orjinalden alıntı: frantic2

bugun artık son verdım 2005 model araclara uymadıgı ıcın tesısat farklı uymaz dedıler adaptorle takıyoruz dedıler hep pahalı dusecek
    bende bugun sony satan yerden gt212 model mp3 cd player aldım zaten renonun soketıne uygun sonyde hazır soket var hıc bır sey yapmadan dırek taldım 5 dak hazır ..
    su an mennunum kumanda işine bu sekıl son verdım artık
    servıstekı GT30RN olan model 2007 araclar uygun adaptor gerekmeksızın calısyormuz..
    dun servıdeydım cunku
    neyse
    saygılar

anladım ama frantic2 arkadaşımız böyle demiş gt212 de kablo kesmeden takabilio muyum şimdi? 2007 renault scenic II aracıma

• quote:

anladım ama frantic2 arkadaşımız böyle demiş gt212 de kablo kesmeden takabilio muyum şimdi? 2007 renault scenic II aracıma

Kablo kesmenden ve herhangi bir adaptör kullanmadan sizin aracınıza doğrudan takılabilecek tek bir model var: Sony CDX-GT30RN. Bu model Sony tarafından sadece Renault için üretilen özel bir model, zaten bunu model numarasının sonundaki RN'den de anlıyoruz (RN->Renault). Bunun dışındaki hiçbir Sony modelinde Renault soket uyumu yoktur buna gt212'de dahil. Ancak bildiğim kadarıyla artık bu modeli Renault servislerinde bulmak sorun oluyormuş..
  • quote:

quote:

Kablo kesmenden ve herhangi bir adaptör kullanmadan sizin aracınıza doğrudan takılabilecek tek bir model var: Sony CDX-GT30RN. Bu model Sony tarafından sadece Renault için üretilen özel bir model, zaten bunu model numarasının sonundaki RN'den de anlıyoruz (RN->Renault). Bunun dışındaki hiçbir Sony modelinde Renault soket uyumu yoktur buna gt212'de dahil. Ancak bildiğim kadarıyla artık bu modeli Renault servislerinde bulmak sorun oluyormuş..

anladım çok teşekkür ederim. bu teyp konusundan renaulttan soğudum vallahi

• quote:

Orjinalden alıntı: excerius
    anladım çok teşekkür ederim. bu teyp konusundan renaulttan soğudum vallahi

Araçlara mp3 çalar koymamak Renault Mais'in ayıbı gerçekten
    Ondan sonra "şu uyarmı", "hangi adaptör", "fm verici mi kullansak",.. gibi saçma arayışlara giriyoruz..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.