Şimdi Ara

Renault araçlara MP3/CD teyp bağlantı bilgileri (mesela Sony CDX-GT30RN) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
1
Favori
165.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda daha önce belirtildiği gibi orijinal cihazınızın üzerinde update list yazıyorsa sorununuz yok direkt bağlantı yapabilirsiniz bu bilgiyi renault.co.uk sitesinden teyıd ettim cihazın temini renault servislerinden 450 ytl ye alınıyor ingiltere bağlantınız varsa (ya da başka bir avrupa ülkesi) cihaz 100 sterline alınabiliyor
    megane 1 sahibi arkadaşlar arasında hiç bir şekilde kumandanın kullanılamayacağı bilgisini veren arkadaşlar var bu kesinlikle doğru değil megane 1 forumumunun son 1-2 sayfasını incelerlerse kendilieri için gereken adaptörleri görebilirler bir de sony nin 212 ve 414 modellerinin direksiyondan kumanda adaptörü aradıklarını görmekteyim bu cihazların kumanda girişleri yoktur yanlışlıkla adaptör satın almasınlar
  • CDX-GT30RN modeli sadece 01/2006 sonrası Renault'larla uyumlu bir model, çünkü bu o zamandan sonra çıkan Renault'ların orta konsoldaki ekran ve bağlantıları değişti. Connect2 gibi adaptörler ise sadece 01/2006 öncesi Renault'larla uyumlu. Biliyorum çünkü kendim kullanıyorum. Şu anda benim aracımda (Megane 2) Sony CDX-GT800D var ve hem direksiyon kumandam çalılıyor hem de orta konsoldaki ekran Sony'nin ekranıyla senkron çalışıyor. Bunun için Connects2 adaptörlerinden uygun olanını kendim yurtdışından aldım ve montajını Türkiye'de Sony yetkili servisinde yaptırdım. Yetkili servisin yapması çok önemli çünkü aksi takdirde aracınızı (eğer garanti kapsamındaysa) garanti dışı bırakmış oluyorsunuz.

Renault araçlara MP3/CD teyp bağlantı bilgileri (mesela Sony CDX-GT30RN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 4 Eylül 2007; 11:24:09 >

• Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!
  • quote:

Orjinalden alıntı: erselyilgin

Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!

Aracınızın modeli nedir?
    Orijinal araç teyibinizin sağ alt köşesinde "update list" yazıyorsa sorun yok, "tuner list" yazıyorsa kesinlikle uyumsuz. Yine de kesin birşey demek için aracınızın tam modelini bilmek lazım (mesela Megane Mart 2005 gibi)..
  • Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama sony gt30 lar üretimden kalktı.Artık servislerde yok yerine gelen ürün ise bir üst modeli ve usb girişli ayrıca daha pahalı üstelikte gt30 kadar fazla aracada uymlu değil takabilmek için ek adaptörler gerekli yani ek maliyet yanlış hatırlamıyorsa cd çaların fiyuatı sadedce 480 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: sparhawkisme

quote:

Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!

Aracınızın modeli nedir?
    Orijinal araç teyibinizin sağ alt köşesinde "update list" yazıyorsa sorun yok, "tuner list" yazıyorsa kesinlikle uyumsuz. Yine de kesin birşey demek için aracınızın tam modelini bilmek lazım (mesela Megane Mart 2005 gibi)..

• quote:

Orjinalden alıntı: cotech

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama sony gt30 lar üretimden kalktı.Artık servislerde yok yerine gelen ürün ise bir üst modeli ve usb girişli ayrıca daha pahalı üstelikte gt30 kadar fazla aracada uymlu değil takabilmek için ek adaptörler gerekli yani ek maliyet yanlış hatırlamıyorsa cd çaların fiyuatı sadedce 480 ytl

Aynen yazdığınız gibi
  • quote:

quote:

Aracınızın modeli nedir?

Arabamız Scenic 2 2007 model Tuner list yok Teybin üstünde sadece update list yazıyor

• Arkadaşlar bu sony kangooya uyar mı?Ayrıca arabayı alalı 1,5yıl oldu garanti hala devam ediyo.Renault un olmayan bi cd çalar takılrısa garantiden çıkar diyolar doğru mu???
  • quote:

quote:

quote:

Aracınızın modeli nedir?

Arabamız Scenic 2 2007 model Tuner list yok Teybin üstünde sadece update list yazıyor

CDX-GT30RN sizin Scenic'le %100 uyumlu, herhangi bir ek aparat kullanmaksızın aracınızın direksiyon kumandası ve konsoldaki ekranla uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Arkadaşlar bu sony kangooya uyar mı?Ayrıca arabayı alalı 1,5yıl oldu garanti hala devam ediyo.Renault un olmayan bi cd çalar takılrısa garantiden çıkar diyolar doğru mu???

CDX-GT30RN'yi zaten sadece Renault servisleri takıyor ve onlar taktığı zaman garanyi bozulmuyor. Kangoo konusunda kesin bir bilgim yok ancak kabaca "eğer teyibin ön panelinde sağ alt köşede update list yazıyorsa evet kullanabilrsiniz" diyebilirim.
  • [erselyilgin] arkadaşım aslında sen Renault'un orijinal CD/MP3 çalarını da kullanabilirsin. Görünüş olarak senin orijinal teyibinle aynı ama MP3 çalabiliyor. Servisten alırsan çok pahalı ama gittigidiyor.com gibi bir yerden en fazla 200YTL'ye çıkma bulabilirsin.
  • sparhawkisme benim amacım daha kaliteli ses almak ve aynı zamanda orjinal ekranı kullanmak

Bir sorum daha olacak 2 aleti kıyaslarsak yani sony ve orjinal benim teyp'i sizce hangisi daha kaliteli ve güçlü ses veriyor.Yada orjinal cd çaların ses gücü sizce yeterlimi ve pioneer kenwood yada Jbl hoparlör taktırırsam yeterince güzel olurmu ses?
  • Güç ve kalite söz konusu olduğunda "Sony vs. Renault" karşılaştırılmasında kesinlikle Sony derim. Ben yaklaşık 2 yıl boyunca Renault'un orijinal teyibine bağlı Sony'nin 6'lı CD/MP3 çalıcısı T70MX kullandım. Daha sonra orijinal teyibi çıkarıp yerine Sony CDX-GT800D taktım ve 2 yıl boyunca kullandım 6'lı CD/MP3 çaları buna bağladım. Ses kalitesi ve gücü açısından arada dağlar kadar fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 7 Eylül 2007; 11:50:53 >
  • Bilgiler için sağol arkadaşım.Peki ben orjinal cd çalara jbl hoparlör taktırsam sence güzel olurmu ses.Ben dizayn'ı bozmak istemiyorum açıkçası alacağım teyp sırıtır gibime geliyor.
  • quote:

Bilgiler için sağol arkadaşım.Peki ben orjinal cd çalara jbl hoparlör taktırsam sence güzel olurmu ses.Ben dizayn'ı bozmak istemiyorum açıkçası alacağım teyp sırıtır gibime geliyor.

Renault'un orijinal teyibinin çıkış gücü (çok emin değilim yanılıyor olabilirim) 4x15W 'tı galiba, Sony'lerinki ise 4x40 ya da benimkinde olduğu gibi 4x50 olabiliyor. Ben orijinal hoparlör setini değiştirmedim, buna rağmen sadece Renault-->Sony değişimi ile ses kalitesini bir hayli arttırdım.
  • Anladım güzel acaba bizim arabadaki hoparlör 4x15 mi 4x50 mi bi araştırıp bakmam lazım ya.
  • Ya orjinal reno cd çaları çok pahalı.gittigidiyordaki çıkma teybe de güven olur mu?Mercedes sprinter a dayım çıkma klima takdırdı arabanın elektrik sistemini yaktı.Bi sorun olmasın babam yakar beni.Alalım diyee başının etini yiyorum.Sorun çıkarsa varya.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Ya orjinal reno cd çaları çok pahalı.gittigidiyordaki çıkma teybe de güven olur mu?Mercedes sprinter a dayım çıkma klima takdırdı arabanın elektrik sistemini yaktı.Bi sorun olmasın babam yakar beni.Alalım diyee başının etini yiyorum.Sorun çıkarsa varya.....

Kesin garantisi tabiki yok sorun çıkar mı çıkmaz mı diye ama servisten alınacak sıfır cihazla gittigidiyor gibi bir yerden 150-200YTL'ye alınacak cihazlar arasında katlar mertebesinde fiyat farkı var. Gittigidiyor'da ya da benzer sitelerde bunun satışını yapan kişilerle konuşun: kodu var mıi, ara bağlantı kablosu var mı, yerinize gelsem montajını yapıp sorun çıkmayacağına dair garanti verir misiniz gibi sorularınıza yanıt alırsanız daha rahat karar verebilirsiniz sanırım.
  • http://www.youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Benim Megane II'deki Sony CDX-GT800D nasıl görünüyor daha iyi anlatabilmek için kısa bir video çektim; yukarıdaki linkten seyredilebilir. "orijinal dışında farklı birşey taksam sırıtır mı" diye endişesi olan arkadaşlar için faydalı olabilir
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.