Şimdi Ara

Renault aracımı servise çağırdı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu akşam eve gelirken baktımki posta kutusunda Renault'dan mektup var. Kesin gene bişeyin reklamını yapıyorlar derken aracımın servise çağrıldığını okudum. Mektup şöyle (gereksiz yerleri çıkartıyorum):

...Bildiğiniz gibi Renault olarak ürünlerimizin kalitesine çok özel bir dikkat göstermekteyiz. Bu kapsamda sürdürülen kalite geliştirme çalışmalarımız sonucunda, aracınızın enjeksiyon beyninin yazılımının güncellenmesine karar vermiş bulunmaktayız. X şasi no.lu aracınızla ilgili olarak, tamamen ücretsiz gerçekleştirilecek bu işlem için, dilediğiniz bir yetkili servisimiz ile temasa geçtiğinizde uygun bir gün için randevu verilektir...Bu işlemin uygulanabilmesi için, aracınızın yaklaşık 3 saat yetkili servisimizde kalması gerekebilecektir...

Tarih: 23.10.2007 olarak belirtilmiş.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların bilgi paylaşımlarını rica ediyorum.

• Aracin modeli ve yili ne onuda yazarsan bizde bilgileniriz yazilim guncellmesi iyi birseydir yakit ve klima vs. konularda olumlu sonuc alirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Aracin modeli ve yili ne onuda yazarsan bizde bilgileniriz yazilim guncellmesi iyi birseydir yakit ve klima vs. konularda olumlu sonuc alirsin
    İmzamda da belirttiğim gibi araç 2006 model makyajlı kasa Megane sedan 1.5 L dCi 100 bg expression. Şu ana kadar sadece 1 kere servise gitti o da 1 yıllık bakım için. hiç bir sorun çıkarmadı, ayrıca motorundan da çok memnunum. Benim merak ettiğim bu servise çağırma olayı genel mi yoksa sadece bana mı ait?
  • servis orjinal bişeyini çalacak sanırım sakın elletme arabayı durup dururken çağırmak bir tuzaktır ellitelefonla randevü alamazken sorunların hep normal olduklarını söylerlerken böyle bir davet ürkütücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: gacara_53

servis orjinal bişeyini çalacak sanırım sakın elletme arabayı durup dururken çağırmak bir tuzaktır ellitelefonla randevü alamazken sorunların hep normal olduklarını söylerlerken böyle bir davet ürkütücü
    bence git ve başında bekle ama arabadan anlamıyorsan motordan anlayan bir arkadaşınla beraber git , sadece bilgisayara bağlayıp bişeyler yapıyorlarsa korkma ama ellerinde anahtarla motorun orasını burasını söküyorlarsa hooooop bilader noluyo dersin , ben güvenmiyorum açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 15 Kasım 2007; 16:07:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

bence git ve başında bekle ama arabadan anlamıyorsan motordan anlayan bir arkadaşınla beraber git , sadece bilgisayara bağlayıp bişeyler yapıyorlarsa korkma ama ellerinde anahtarla motorun orasını burasını söküyorlarsa hooooop bilader noluyo dersin , ben güvenmiyorum açıkçası

Alıntıları Göster
    Bu arkadaslar gibi bu kadar pinpirikli olmaya gerek yok sanssiz olaylar yasamislar sanirim insallah sen yasamazsin

2006dan sonra cikan renolarin beyinleri guncellenebiliyor ve bu islem 1 saate kadar uzuyor testle beraber biraz daha fazla olabilir

Bu guzel bir olay guncl bir yazilima gecmis oluyorsun hatalardan ariniyorsun ayrica servise cagrilmayip ta yada haber verilipte gelmeyen araclarda sonrada dogabilecek sorunlar artiyor ornegin sceniclerde cam krikolarinda bir uretim hatasi var degismeyenlerinki sorun yasiyor garantiside bittiyse dunya kadar para veriyor bu durumu dusme git bilgini al sonra islemini yaptir.Ayrica daha once bu guncelleme olayiyla serviste karsilastim oldukca hos bir olay sana olumlu yansiycagini daha oncede belirttim olay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: MaSaFeL

Bu akşam eve gelirken baktımki posta kutusunda Renault'dan mektup var. Kesin gene bişeyin reklamını yapıyorlar derken aracımın servise çağrıldığını okudum. Mektup şöyle (gereksiz yerleri çıkartıyorum):

...Bildiğiniz gibi Renault olarak ürünlerimizin kalitesine çok özel bir dikkat göstermekteyiz. Bu kapsamda sürdürülen kalite geliştirme çalışmalarımız sonucunda, aracınızın enjeksiyon beyninin yazılımının güncellenmesine karar vermiş bulunmaktayız. X şasi no.lu aracınızla ilgili olarak, tamamen ücretsiz gerçekleştirilecek bu işlem için, dilediğiniz bir yetkili servisimiz ile temasa geçtiğinizde uygun bir gün için randevu verilektir...Bu işlemin uygulanabilmesi için, aracınızın yaklaşık 3 saat yetkili servisimizde kalması gerekebilecektir...

Tarih: 23.10.2007 olarak belirtilmiş.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların bilgi paylaşımlarını rica ediyorum.

sanırım nisan ayı gibi aynı mektup banada gelmişti.benimde aracım 2007 expression.servisi arayıp randevu almıştım.araç yaklaşık 2 saat serviste kalmıştı.ne yaptılar anlamadım ama bi değişiklik hissetmedim yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Bu arkadaslar gibi bu kadar pinpirikli olmaya gerek yok sanssiz olaylar yasamislar sanirim insallah sen yasamazsin

2006dan sonra cikan renolarin beyinleri guncellenebiliyor ve bu islem 1 saate kadar uzuyor testle beraber biraz daha fazla olabilir

Bu guzel bir olay guncl bir yazilima gecmis oluyorsun hatalardan ariniyorsun ayrica servise cagrilmayip ta yada haber verilipte gelmeyen araclarda sonrada dogabilecek sorunlar artiyor ornegin sceniclerde cam krikolarinda bir uretim hatasi var degismeyenlerinki sorun yasiyor garantiside bittiyse dunya kadar para veriyor bu durumu dusme git bilgini al sonra islemini yaptir.Ayrica daha once bu guncelleme olayiyla serviste karsilastim oldukca hos bir olay sana olumlu yansiycagini daha oncede belirttim olay gelsin

Alıntıları Göster
    Şöyle biraz araştırma yaptım, bu çağrılma hakkında hiç bir haberle karşılaşmadım (Renault Türkiye sitesi dahil), ben de buna şüphelendim. Öte yandan mektup doğrudan Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. Satış Sonrası Müdürlüğü tarafından gönderilmiş. Yani hiç bir servis bize gelin biz yapalım demiyor. İstediğiniz servisten randevu alın, ücretsiz yaptırın diyor. Bir yandan da bu insanı rahatlatıyor. Neyseki Bostancı oto sanayinde esnaf akrabam var, mendel50'nin dediği gibi onunla birlikte arabanın başında bekliyecem artık. Cevap verenlere teşekkürlerimi iletiyorum.

• kısaca bunlara küçük kızılderili numaraları diyoruz. benservise servis derim bir sorunum olduğunda onu giderecek. 20ytl alamam korkusuyla insanlarla oynanmaz. tr de servis yok ben hikaye dinlemem. para alınacak işlerde eveeeeeeet biz orjinaaal servisiz ama garantı içi işlerde aman allah vw opel renault tofaş honda biri birinden berbat yahu aracın peryodik bakımını yaptırmak işmi. motoryağı filtreler vs vs bunu memetalide yapar sorunu gideren servis gösterin bana askerlik yaptırmadan parayıda verelim yine sorun aynı. honda aracımda koltuktan ses geliyor abi 3kez gittim yağlıyo tamam diyor sanayiye gittim usta madem garantili ellemeyelim dedi dedim sökbak yapabilirsen yap 30dk da adam söktü yaptı 30ytl aldı helal olsun işte sorun yok. hele bir opel arabam vardı dolmabahçe opel servis fiiiiiiiiiii aman allah

• quote:

Orijinalden alıntı: gacara_53

kısaca bunlara küçük kızılderili numaraları diyoruz. benservise servis derim bir sorunum olduğunda onu giderecek. 20ytl alamam korkusuyla insanlarla oynanmaz. tr de servis yok ben hikaye dinlemem. para alınacak işlerde eveeeeeeet biz orjinaaal servisiz ama garantı içi işlerde aman allah vw opel renault tofaş honda biri birinden berbat yahu aracın peryodik bakımını yaptırmak işmi. motoryağı filtreler vs vs bunu memetalide yapar sorunu gideren servis gösterin bana askerlik yaptırmadan parayıda verelim yine sorun aynı. honda aracımda koltuktan ses geliyor abi 3kez gittim yağlıyo tamam diyor sanayiye gittim usta madem garantili ellemeyelim dedi dedim sökbak yapabilirsen yap 30dk da adam söktü yaptı 30ytl aldı helal olsun işte sorun yok. hele bir opel arabam vardı dolmabahçe opel servis fiiiiiiiiiii aman allah
    SİZE KATILIYORUM 2007 LAGUNANIN KOLTUĞUNDAN GICIRTI GELİYOR BELLİ ARALIKLARLA .ASKER ETTİLER BENİ .AÇIP BAKMIYORLAR SESİ ONLARA DUYURACAKMIŞIZ.TÜKETİCİ HAKLARINI İYİ BİLİP UYGULAMAK GEREKLİ .
    quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

kısaca bunlara küçük kızılderili numaraları diyoruz. benservise servis derim bir sorunum olduğunda onu giderecek. 20ytl alamam korkusuyla insanlarla oynanmaz. tr de servis yok ben hikaye dinlemem. para alınacak işlerde eveeeeeeet biz orjinaaal servisiz ama garantı içi işlerde aman allah vw opel renault tofaş honda biri birinden berbat yahu aracın peryodik bakımını yaptırmak işmi. motoryağı filtreler vs vs bunu memetalide yapar sorunu gideren servis gösterin bana askerlik yaptırmadan parayıda verelim yine sorun aynı. honda aracımda koltuktan ses geliyor abi 3kez gittim yağlıyo tamam diyor sanayiye gittim usta madem garantili ellemeyelim dedi dedim sökbak yapabilirsen yap 30dk da adam söktü yaptı 30ytl aldı helal olsun işte sorun yok. hele bir opel arabam vardı dolmabahçe opel servis fiiiiiiiiiii aman allah

• quote:

Orijinalden alıntı: SORTİ67

SİZE KATILIYORUM 2007 LAGUNANIN KOLTUĞUNDAN GICIRTI GELİYOR BELLİ ARALIKLARLA .ASKER ETTİLER BENİ .AÇIP BAKMIYORLAR SESİ ONLARA DUYURACAKMIŞIZ.TÜKETİCİ HAKLARINI İYİ BİLİP UYGULAMAK GEREKLİ .
    quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

Alıntıları Göster
    arkadaslar araclarinizin amortisor baslarinda mavi bi etiket varsa aracta uretim hatasi oldugunu bildirior haberiniz olsun.
    arkasini eşelemekte yarar olabilir sorun sorusturun

• quote:

Orijinalden alıntı: KerberosX

arkadaslar araclarinizin amortisor baslarinda mavi bi etiket varsa aracta uretim hatasi oldugunu bildirior haberiniz olsun.

Alıntıları Göster
    NE KADAR BOL KESEDEN ATIYOR BAZI ARKADASLAR YA GULUYORUM MAVI ETIKET ARABA HATALIYMIS HAHA. O MAVI ETIKETIN NE OLDUGUNU OGREN ONCE
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

NE KADAR BOL KESEDEN ATIYOR BAZI ARKADASLAR YA GULUYORUM MAVI ETIKET ARABA HATALIYMIS HAHA. O MAVI ETIKETIN NE OLDUGUNU OGREN ONCE

Alıntıları Göster
    O MAVI ETIKET ARACIN ILERIDE GARANTISI BITTIKTEN SONRA HARHANGII BIR KONUDA ARIZA CIKARMASININ ONUNE GEKMEK ICIN YAPILMIS OLAN MUDAHALENIN YAPILDIGINI BELIRTMEK ICIN YAPISTIRILIR .GERCI ARTIK ONLARDAN YAPISTIRILMIYOR SISTEM DEGISTIGI ICIN. AMA SIZ ILERDE BIR PROBLEM YASAMAK ISTIYORSANIZ YAPTIRMAYIN O SIZE KALMIS
  • quote:

Orijinalden alıntı: KerberosX

Alıntıları Göster
    30.000 bakıma gittiğimde....(Aracım 2006 dci exp 80 bg.) Aracı alırken yeni yazılım yüklediklerini söylediler. Faydası ise motorun daha verimli çalışması ve dolyısıyla daha az yakıt harcamasıymış. Bu değişikliği çok fark edemeyeceğimi söyleselerde sanki ben biraz farkettim... Yazılım güncellemesini tavsiye ederim.Hatta bu olayı başka bir konuda yazmıştım ama kimse ilgi göstermemişti.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

O MAVI ETIKET ARACIN ILERIDE GARANTISI BITTIKTEN SONRA HARHANGII BIR KONUDA ARIZA CIKARMASININ ONUNE GEKMEK ICIN YAPILMIS OLAN MUDAHALENIN YAPILDIGINI BELIRTMEK ICIN YAPISTIRILIR .GERCI ARTIK ONLARDAN YAPISTIRILMIYOR SISTEM DEGISTIGI ICIN. AMA SIZ ILERDE BIR PROBLEM YASAMAK ISTIYORSANIZ YAPTIRMAYIN O SIZE KALMIS

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yavuzazgin

Bu konuyu biraz daha açarnısınız eminki pek çoğumuz yeni duyduk bilgi verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ata orkun

quote:

Bu konuyu biraz daha açarnısınız eminki pek çoğumuz yeni duyduk bilgi verirseniz sevinirim

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

quote:

ATIYORUM:

SIMDI SENIN BIR MEGANIN VAR . VE SANA BIR MEKTUP GELDI SENDE SERVISE GETIRDIN ARABANI VE SERVISTE ENJEKSIYON BEYNINI YENIDEN PROGRAMLADILAR (UPDATE).

SIMDI ARACINA BIR IYILESTIRME YAPILDI DIMI BUNUN YAPILDIGININ BELLI OLABILMESI ICIN ESKIDEN (GENELDE SOL ON AMORTİSOR KULESINE YAPISTIRILIYOR)MAVI BIR ETIKET YAPISTIRILIRDI VE O EKIKETIN UZERINDE YAZI VE SAYILAR OLAN KUTUCUKLARIN DAHA ONCE BELIRLENMIS (RENO TARAFINDAN) BIR KUTUSUNA ISARET KONURDUKI ARAC BASKA BIR SERVISE GIDINCE AYNI ISLEM YINE YAPILMASIN DIYE...

ANCAK BILGISAYAR SISTEMLERININ GELISMESI ILE DENEBILIR KISACA ARTIK OYLE ETIKETLERE GEREK KALMIYOR CUNKI SISTEM O ARABA SERVISE GELDIGI ZAMAN OTOMATIK OLARAK UYARIYOR SERVISTEKI ARKADASLARI HANGI SERVISE GIDERSEN GIT...

SANIRIM ACIKLAYABILDIM

• Arkadaşlar çok titiz yaklaşmışsınız bence konuya.Sonuçta mektubu gönderen sokağın köşesindeki ..... ustanın tamirhanesi değil.
    Bence yetkili servise uğrayıp yada genel merkezi arayıp konu hakkında detaylı bilgi edinin ve bu güncellemeyi aracınıza uygulatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremege

Arkadaşlar çok titiz yaklaşmışsınız bence konuya.Sonuçta mektubu gönderen sokağın köşesindeki ..... ustanın tamirhanesi değil.
    Bence yetkili servise uğrayıp yada genel merkezi arayıp konu hakkında detaylı bilgi edinin ve bu güncellemeyi aracınıza uygulatın.
    ben aracımı 2. el aldım servis faturalarında benzin enjeksiyon yeniden programlama diye
    bir madde var.. 17541.km de yapılmış araba şu anda 23000 de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

ben aracımı 2. el aldım servis faturalarında benzin enjeksiyon yeniden programlama diye
    bir madde var.. 17541.km de yapılmış araba şu anda 23000 de...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben meganı 2000 yılında aldıktan sonra 1yıl içinde iki defa çağırıp birinde üstteki kuşakları değiştirdiler(gerçi yeni taktıklarıda bir yıl geçmeden kabarıp kaportadan dışarı çıktı) diğerinde aküyü değiştirip altına tabla ve su tahliye borusu koydular,vesselam sorun geldikçe daha fazla sorun çıkmasın diye erken müdahalede bulunuyorlar çekinecek bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazım19

Arkadaşlar ben meganı 2000 yılında aldıktan sonra 1yıl içinde iki defa çağırıp birinde üstteki kuşakları değiştirdiler(gerçi yeni taktıklarıda bir yıl geçmeden kabarıp kaportadan dışarı çıktı) diğerinde aküyü değiştirip altına tabla ve su tahliye borusu koydular,vesselam sorun geldikçe daha fazla sorun çıkmasın diye erken müdahalede bulunuyorlar çekinecek bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın sınavlar filan derken fırsat bulup da siteye giremedim. Aracı Bostancı oto sanayideki yetkili servise randevu alarak götürdüm. Tahmini 1 saat içinde yazılımı yüklediler. Dediklerine göre üretilen bir serideki enjeksiyon yazılımı hatası çıkma olasılığı varmış. Benim aracım da o seri üretimiymiş. Yüklenilen yazılımın amacı bu olasılığı ortadan kaldırmakmış. Eğer yaptırılmazsa çıkması olası sorunlarda mağdur olabilirmişim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.