Şimdi Ara

Renault 1.4 T 130 (Impressor)* (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
1
Favori
60.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TSI için eli kulağında çıktı çıkıyor diyorlardı. Dolayısıyla bu motor için Türkiye'de mevcut olduğunu sanmıyorum. 3-4 yıllık TSI için bile net güvenilir bir sistem var denilemiyor bildiğim kadarı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 17 Mayıs 2010; 13:20:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

bu motor seçeneğini planlayanlar Dual Clutch Transmission u beklemeliler

dsg gibi birşey mi bu
  • evet çift kavramalı bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybalim

quote:

Orijinalden alıntı: dost acı söyler

bu motor lpg ye uygun mu

işte tam aklımdaki soru?

Evet LPG'ye uygun çünkü motor çok noktadan enjeksiyonlu.İstediğiniz markanın sıralı sistemini rahatça taktırabilirsiniz.Ama bu arabaya Vialle LPİ yakışır.
  • LPG uyumu olması iyi olmuş
  • Gidişi de iyi olmuş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 17 Mayıs 2010; 21:24:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

quote:

quote:

bu motor lpg ye uygun mu

işte tam aklımdaki soru?

Evet LPG'ye uygun çünkü motor çok noktadan enjeksiyonlu.İstediğiniz markanın sıralı sistemini rahatça taktırabilirsiniz.Ama bu arabaya Vialle LPİ yakışır.

nerden emin oluyorsun ? ya uyum sorunu varsa ? takılmış örnek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polonger

quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

quote:

quote:

bu motor lpg ye uygun mu

işte tam aklımdaki soru?

nerden emin oluyorsun ? ya uyum sorunu varsa ? takılmış örnek var mı ?

Motor çok noktadan enjeksiyonlu olduğu için uyum sorunu vs takan yer iyi olduktan sonra hikaye.Uyum sorunu olacak olsa üniversal kitleri onca markanın değişik modellerine takılmazdı.Sıralı sistemler BMW X5'ten tutun Porsche Cayenne'e kadar bir çok modele 4-5 yıldan beridir takılmış ve kullanılıyor.Sadece direkt enjeksiyonlu araçlarda(Ör:TSI-TFSI motorlar) sıkıntı vardı onu da Vialle firması halletti.

• Bu aracı gaz taktırıp kullanmak yerine dizel almak daha mantıklı. Zaten fiyatı aynı dizel ile. Bu motora yazık olur kanımca.
  • Arkadaşlar alıp kullanan yokmu? Yakıt tüketimi ve genel performans olarak görüşleriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 30 Mayıs 2010; 0:02:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: euzun72

Alıp kullanan yokmu arkadaşlar. Aynı motoru kullanan arkadaşlarla paylaşım hoş olurdu.

Ben aldım fakat elime geçmedi bekliyorum bu hafta sonu elimde olur.....paylaşım yaparım....
  • Ben de aldım ve kullanıyorum. 1.4 tce sahipleri başlığı açalım bence
    bu arabaya tüp takmak yazık ve saçma olur bence
  • Açalım valla. Bugün öğlen sefaköy/istanbul rampasınsa siyah gördüm bir tanede
  • Nasıl konu açılıyor ben eniyim daha rütbem düşük zaten
    siz açın biz gelelim o konuya
  • bir önceki arabam megane 2 1.6 otomatikdi. ona göre çok çok sessiz diyebilirim. ve tabi çok daha atik
  • Evet elime geçti cumartesinden beri kullanıyorum...ilk gozume carpan oldukca fazla yakıt tüketimi tabiki daha rodaj suresini beklemek gerekecek..vites aralıkları cok fazla yoruyor insanı sıkıntı..onun dışında oldukça memnunum...farlar başarılı oldukça....kullanımı cok keyifli fakat uzun yol aracı olarak şehiri içi 6 ileri olmasından sık vites değiştirilmesi gerek oda insanı yoruyor...otomatik vites guzel olurmuş...navi ve acılır tavan olayı zaten bir baska...çok estetik bir araç ...sonuç olarak heycan verici.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: brahmatura

Evet elime geçti cumartesinden beri kullanıyorum...ilk gozume carpan oldukca fazla yakıt tüketimi tabiki daha rodaj suresini beklemek gerekecek..vites aralıkları cok fazla yoruyor insanı sıkıntı..onun dışında oldukça memnunum...farlar başarılı oldukça....kullanımı cok keyifli fakat uzun yol aracı olarak şehiri içi 6 ileri olmasından sık vites değiştirilmesi gerek oda insanı yoruyor...otomatik vites guzel olurmuş...navi ve acılır tavan olayı zaten bir baska...çok estetik bir araç ...sonuç olarak heycan verici.....

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben sürekli şehiriçi ortama 23km/h ortalama ile 9,8lt/100km tüketiyorum. Şehirdışında tüketüm düşüyor ama daha uzun yola gidemedim. 2800km deyim.

Sizinki kaç lt gözüküyor.? Bir de 95-98 oktan arasında fark var gibi geliyor ama emin olamadım. Psikolojik de olabilir:)

• quote:

quote:

Evet elime geçti cumartesinden beri kullanıyorum...ilk gozume carpan oldukca fazla yakıt tüketimi tabiki daha rodaj suresini beklemek gerekecek..vites aralıkları cok fazla yoruyor insanı sıkıntı..onun dışında oldukça memnunum...farlar başarılı oldukça....kullanımı cok keyifli fakat uzun yol aracı olarak şehiri içi 6 ileri olmasından sık vites değiştirilmesi gerek oda insanı yoruyor...otomatik vites guzel olurmuş...navi ve acılır tavan olayı zaten bir baska...çok estetik bir araç ...sonuç olarak heycan verici.....

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben sürekli şehiriçi ortama 23km/h ortalama ile 9,8lt/100km tüketiyorum. Şehirdışında tüketüm düşüyor ama daha uzun yola gidemedim. 2800km deyim.

Sizinki kaç lt gözüküyor.? Bir de 95-98 oktan arasında fark var gibi geliyor ama emin olamadım. Psikolojik de olabilir:)

teşekkürler....

şu için bişi diyemicem 60 km yol yaptım...:) ama 20-30 litre arası goruyorum bilgisayardan 6 vites de 80 90 arasında 9 10 arası...su an için ama daha netleşmedi....

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler....

şu için bişi diyemicem 60 km yol yaptım...:) ama 20-30 litre arası goruyorum bilgisayardan 6 vites de 80 90 arasında 9 10 arası...su an için ama daha netleşmedi....

Bu dedikleriniz anlık tüketim sanırım. Bir de ortalama tüketim olacak. Vitesle ilgili 1-2-4-6 kullanıyorum aslında. 3 ve 5 e fazla takmıyorum. 40km de 4. vitese, 60km de 6. vitese atabiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.