Şimdi Ara

Relex Smile Lazer Göz Ameliyatı olanlar yaptıranlar yorumları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
478
Cevap
24
Favori
123.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu işler tamamen ticarete dönmüş durumda

gözlüklerinizi takın lazermiş lensmiş bu numaralara gelmeyin

kendi gözünüzün kıymetini bilin sonra orayı çizdir burayı deldir derken ne korneaniz kalır ne gözünüz
  • Merhaba ben 26 ocakta smile oldum arkadaşlar cok panik haldeyim yakında bulanıklık uzakta ise ışık yayılmaları var araba farları gece lambaları miyop olanlr beni anlar doktorum gecer diyor ama ben netteki yazılanları okuyunca cok stres oldum var mı ameliyat sonrası bu durumu yaşayan acaba bilgi verirse cok sevinirim halo yada haze görüntü denilen görüntü şeklinde gördüklerim😣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki sizin de astigmat dediğiniz benim yaşadıgım durumdur düzelir yokmu acaba bu halo görüntü denilen ışık yayılması sorununu yaşayan doktorum cok normal dedi

• Bence sakin olun ben doktoruma danıştım bulanıklık ışık yayılmalatı gayrt normailmiş

• Benim gözümde kanlanma sorunu olmadı cok az bulanıklık var hatta ışık yayılması dediğim durum gözlerinde problem olmayanlar da aynı benim anlattığım gibi görüyorlar bence internette cok fazla bilgi kirliliği var insan okudukça panik oluyor doktorum gözün 1 ay hatta tam netlik için 3 aya ihtiacı oldugunu söyledi bencede haklı cerrahi bir durum yaşadık iyileşmesi için zamana ihtiyaç var dediğim gibi sakin olun lütfen yarın kontrole gidecegim daha detaylı yazarım

• Bugün ameliyatın 3. Günü sağ gözümde batma dün geçti. Sadece bugün sağ gözüm Yarim saat telefon ekranına bakınca seğirme başladı. Işık saçılmaları bende olmadı. Kanlanma var mı.. hiç aynaya bakıp da gözümü incelemedim. Numara bende de kaldı -0.5 -0.75 ama bu haliyle bile gozlukten iyi görüyorum ve şimdilik memnunum. Korkmadan pc telefon kullanabilirmiyiz

• Bence cok yeniyiz sabırlı olmalı 15. Günüm sanki gittikçe daha iyi oluyor netten fazla araştırmayın stres yaratıyor smile da iyileşme daha geç oluyor benim de gözüm 3 4 gün seyirdi sonra geçti bulanıklıktan dolayı numara kaldı sanıyor olabilirsiniz ama bence kalmamıştır kolay degil göz ameliyatı olduk

• Arkadaşlar doktordan yeni cıktım en ince detayına kadar bakıldı hiçbir problem yok hafif bulanıklık ve ışık yayılması normal iuileşme uzun sadece smile da lütfen rahat olun internetten araştırmayın tam görüntü 6 ayda gelecek herkese saglıklı günler

• Merak etmeyin smile da göz numarası ilerlemez kornea erimez en az riskli yöntem☺️

• quote:

Orijinalden alıntı: haticetlk

Merak etmeyin smile da göz numarası ilerlemez kornea erimez en az riskli yöntem☺️
    Göz numarası smile a bağlı ilerlemez desek daha doğru olur. Gözünüz eğer ilerleyecekse lazer olun ya da olmayın ilerler.

Ayrıca 11bin nedir ya. Tamam estetik fiyatları da bu boyutlarda olabiliyor ama 10dklık işlem için 11bin. Hani lazer aygıtının bakımı vs anladım da. Zeiss de az çakal değil valla. Hastaneler de tabii yeni bir yöntem olunca vurdukça vuruyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobalt272723

Bu mesaj silindi.
    Allah daha çok versin, tabii ki göz bu, varsa 100bine bile değer. Fakat alın teriyle kazanılan 500tl bile insana önemli geliyor ve gelmeli. Yoksa insan yılda 1 milyon da kazansa, kazıklanma acısı ayrıdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobalt272723

Bu mesaj silindi.
    Neyse. Biliyorum verebilirsin belli ki ama nşallah bir daha vermen gerekmez aynı prosedür için. 3 ve 6. aydaki yorumlarını da bekliyoruz. Genelde yarım numara kalıyor nedense çoğunda. Tolore edilebilir bir değer bence..
  • Ameliyatın 1. Haftasında yım, ağrı sızı yanma batma seğirme kalmadı. Sadece bende de numara kaldı sanırım. Tamamen sıfırlanmadı. Hatta ameliyat ertesi günü net okuduğum yazıyı bugün net okuyamadığı mı farkettim. Dün öğleden sonra pc ile fazla çalıştım. Göz yorgunluğu olabilir diye düşünüyorum. Yarın kontrolde belli olacak Ama çok memnunum keşke daha önce yaptirsaydim diyorum. Gömülü olan 20 lik dişimi çektirirken daha çok acı çekmiştim.

• weneorn kullanıcısına yanıt
    Merhaba bana söylenen normal gözleri olan nasıl ovalıyorsa sizde rahat olun denildi zaten smile yöntemini ayıran bu detaylar

• Bugün ilk hafta kontrolüne gittim. Ameliyat sonrası ilk kontrolde sol -0.25 sag -0.75 çıkmıştı. Bu kontrolde sol -1 sag -0.25 çıktı. Ameliyat öncesi miyopum -4.00 dı. Sebebini sorduğumda Sait hoca kullandığım iki ilaç goz tansiyonu na neden olmuş o yüzden böyle olduğunu söyledi. İlaç değiştirdik Ayrıca sağ gözümde ilaç kalıntısı kalmış haftaya tekrar çağırdı sağ gözümü yıkayacakmış.

• Konu darp edilmiş galiba. Neyse ben 48 yaşında karar verdim relex smile ile tedaviye ve 5 gündür nekahet dönemindeyim. Sol 5,5 miyopi 1,0 astigmat, sağ 5,5 miyopi ve yaş itibariyle presbiyopi başlamıştı. Ameliyat acısız geçti. konuda paylaşılan sürecin benzerini yaşadım. Şu an görmem puslu, ama uzak yazıları okuyabiliyorum. Kontrolde sol 0 sağ 0,50 denildi. Umarım 1 ay sonunda iyileşme olumlu tamamlanır. Herkese geçmiş olsun.
  • Merhaba, smile yöntemiyle transprk(no-touch) yöntemi arasında kaldım. Bu iki yöntem ile aynı şubesinde tedavi edebilen bir hastaneye gitmeyi düşünüyorum. İlasik düşünüyordum fakat yan etkilerden dolayı vazgeçtim. Yabancı sitelerde araştırdığım kadarıyla Smile yönteminin yeni olduğundan uzun vadede yan etkilerinin tam olarak bilinmediği ve orta-büyük derece "astigmatlı-miyop" hastalarında daha etkili olduğu fakat düşük derece miyoplu gözlere yapılan operasyonlarda küçükte olsa numara kalabildiği yazıyor.
    Ayrıca İlasik yöntemindeki gibi wavefront benzeri bir göz topografisi çıkarıp kişiye özel tedavi sunan bir cihazı yokmuş. Smile için kullanılan makinede femtolazer olması , lazer işleminin kısa sürmesi , ilasik yöntemine göre kesinin küçük olması (2-3mm), kaldırılan dokunun daha ince olması , vakum sistemi avantajı, göz takip sisteminin daha yüksek frekansta daha iyi takip edebilmesi gibi avantajlı yönleri var. İlasik için kullanılan Star S4 makinede de göz takip 3 boyutlu ve iris kayıt teknolojisi var. Smile'ın ilasik yöntemine göre en büyük dezavantajı wavefront olmaması gibi görünüyor. Öte yandan high aberration dedikleri görme kusurları yoksa smile yöntemini seçmek flap kaynaklı yan etkileri azaltmak için daha mantıklı duruyor. Birde transprk var. Acılı ve iyileşmesi daha uzunmuş ama bunda da kişiye özel tedavi oluyormuş ve yan etkileri ilasik'e göre daha azmış. Göz kuruluğu , kontrast sorunu,haze efekt vs. daha az görülüyormuş. Şimdilik ilasik'i bir kenara koydum , smile ile tedavi olan arkadaşlardan ricam konuyu güncel tutup bilgi paylaşmanızdır. Ayrıca yukarıda yazdıklarımda yanlışlar olabilir, bilenlerden bizleri aydınlatmalarını rica ederim.

• Merhaba 26 ocak ta smile olmuştum ilk zamanlar cok panik yaptım bulanıklık haze gözlermde agri doktorum sürekli hiçbir problem yok düzelecek dese de insan korkuyor hele ki netten araştırınca ben ne yaptım bile diyorsunuz ama şu an gayet iyiyim gerçekten şikayetler zamanla azalıyormuş zaten en az 3 ay iyileşme süresi şu an hiç gözyaşı damlası damlatmasam bile rahatım insan bu kadar net görebildiğine inanamıyor☺️

• Sizin göz numaranız kaçtı? Haze ,halo ,glare hiç mi yok yoksa azaldı mı? Göz kuruluğu ilk başlarda oldu mu?
    Birde hangi hastanede kim yaptı tedavinizi?
  • Merhabalar,
    Smile yöntemi ile dünya göz Tunus caddesinde oldum. 1 astiğmat 4.25 miyop.Ameliyat esnasında ağrı sızı yok. Çünkü damla ile uyuşturuyorlar. Çok kısa sürüyor. Youtube da videosu var. Ameliyattan sonra damlanın etkisi geçince gözleri açamadım 2 saat sadece yanma oluyor, gözleri kapatıp uyuyunca geçti. Yanınızda biri olsun muhakkak. Sonra damlalar ile iyileşme başlıyor. Fakat ilk 2-3 hafta sanki eskiden numarası düşük gözlük ya da lens kulllanıyorsunuz gibi bir durum var. O yüzden odaklanma geç oluyor, puslu bir hava oluyor. Rahatsızlık verici tabi. Sabah göz kuruluğu oluyor. Damlaları kullanınca geçiyor. Özellikle ilk hafta ara ara nadir olarak batma ve yanma oluştu. Çok değil ama. 2 hafta bilgisayarda okumak, kitap okumak sorun oluyor. Gözler kapanmak istiyor. Bu süreçte bazen görüntü netleşiyor bazen bulanıklaşıyor. Göz yaşı damlası ilk ay kullanmak mecburi. Fakat bir ay olunca gerçekten dedikleri gibi netlik başlıyor. Sanki gözlüğünüzün camını iyice yıkayıp tertemiz yapıp silmişsiniz gibi net görüyorsunuz. bir de ka defa yakaladım kendimi alışkanlık işte uykudan önce elim gözlüğü çıkarma hareketi yapıyor, ya da uyumadan önce diş fırçaladıktan sonra lensleri çıkarmalıyım hissi oluşuyor.

Şimdi bir ay oldu. Kontrole üç ay sonra gideceğim. Diyeceğim şu acaip konforlu bir ameliyat. Ağrı sızı yok. Tavsiye ederim. Belki 0.50 0.25 kalmıştır bilmiyorum. Üç ay sonra numaramı da yazarım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.