Şimdi Ara

Relex Smile Lazer Göz Ameliyatı olanlar yaptıranlar yorumları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
24
Favori
123.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 hafta öncesi Antalya Konyaaltında bir hastanede smile lazer ameliyatı oldum. Bir kaç gün ciddi bulanıktı, sonrasını kademeli azaldı. sonuç şimdilik beklediğim gibi değil. Bir gözüm çok iyi olsada diğer gözümde ciddi derecede bulanıklık devam ediyor ve sanki derece kaldı. Bir gözümün iyi görmesinden diğerinin de bulanık ve derece kalmış olmasından dolayı. Sürekli rahatsız oluyorum. Bence bu smile lazer son teknoloji diye düşünüp hemen karar vermeyin. Gün geçtikçe deneyimlerimi yazmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pamfilya020 -- 7 Nisan 2019; 19:6:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pamfilya020 P kullanıcısına yanıt
    Umarım iki gözünüzde keskin görüşe kavuşur. Ben lazerin yan etkilerinden çekindiğim için yaptırmıyorum şimdilik.
  • Arkadaslar merhaba bende lazer olmak istiyorum gozluk lensden bikanlardanım. Deli gibi lazer yontemi arastiriyorum.

Aslinda no touch denen trans prk yontemi kagit ustunde cok iyi duruyor fakat yaptiranlar cok memnun degil gibi ozellikle haze cift gorme oldugu soyleniyor bu konuda bilgisi olan var mi?

ilasikde wavefront iris tanima filan var ameliyat sonrasi gorus mukemmel ama su flap olayindan dolayo tamamen vazgectim.

Smile yonteminde wavefront yok astigmatli gozlerde illa numara kaliyor iris tanimada yok sanki biraz gelismesi lazim gibi.

Bu no touch nasildir acaba cevresinde olan var mi ? Birde smile olanlara sormak istiyorum bu o gozden yuvarlak yapiyi cikarirken cok mu kotu sanki ben orda kacarim panik olurum gibi geliyor 🙂 operasyon zor mu 😕

• Smile lazer olanlar şu an icin gozleriniz ne durumda konuyu guncellermisiniz? Bende yaptırmayı düşünüyorum ne tavsiye edersiniz

• Relax Smile ameliyatını 17.04.2019 tarihinde İzmir Net Göz merkezinde oldum. Miyop 3.75 numaram vardı. Tomografik olarak 0.75 te astigmatim.cikti ancak muayenede astigmat gözlenmedi. Kornea yapıma tüm ameliyatlar uygundu ancak ben Relax SMİLE AMELİYATİNİ istedim özellikle. Doktorum da relax smilein çok daha iyi olduğunu maddi imkanların varsa onu tercih etmenin daha iyi olacağını belirtti. Ameliyatı olmadan onca sakinleştirici bir hap verdiler. Ameliyata girmeden önce damla siktilar. Doktorum sekreterler hemşireler hepsi zaten çok ilgiliydi. Ameliyat kıyafetlerini galoşa kadar hemşire giydirdi. Bunlar benim için birer memnuniyet tabiki. Ameliyat masasına oturup kalkmam 2-3 dakka sürdü ya da sürmedi
    . Ameliyata gitmem ameliyat öncesi hazırlık göz temizliği ameliyattan çıkmam hepsi 15 dkka surdu. Doktorum işin ehliydi. Sürekli konuşuyordu komut veriyordu. Sakinletiriyordu. Herkese kesinlikle tavsiye ederim . Ben ameliyattan hemen sonra görmeye başladım . Buğulu bir görmeydi.zamanla netlesecekmis. Bugünde.kontrolum var. Ameliyat olacaganiz doktor çok önemli . Net Göz merkezi Dr Behram Yıldırım Şimşek te oldum ben . Herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asliozz -- 18 Nisan 2019; 10:13:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemaly34

Arkadaslar merhaba bende lazer olmak istiyorum gozluk lensden bikanlardanım. Deli gibi lazer yontemi arastiriyorum.

Aslinda no touch denen trans prk yontemi kagit ustunde cok iyi duruyor fakat yaptiranlar cok memnun degil gibi ozellikle haze cift gorme oldugu soyleniyor bu konuda bilgisi olan var mi?

ilasikde wavefront iris tanima filan var ameliyat sonrasi gorus mukemmel ama su flap olayindan dolayo tamamen vazgectim.

Smile yonteminde wavefront yok astigmatli gozlerde illa numara kaliyor iris tanimada yok sanki biraz gelismesi lazim gibi.

Bu no touch nasildir acaba cevresinde olan var mi ? Birde smile olanlara sormak istiyorum bu o gozden yuvarlak yapiyi cikarirken cok mu kotu sanki ben orda kacarim panik olurum gibi geliyor 🙂 operasyon zor mu 😕
    Hocam yaklaşık iki senedir araştırıyorum. Yurt dışı yazıları tavsiyeleri okudum kafam çok karıştı. Eger gözleriniz astigmat agırlıklı ise smile şuan için iyi sonuç vermeye bilir dediginiz gibi eye tacker sistemi şuan için yok.
    Amerikada bi doktorun yazısını okudum smile yönteminin kesinlikle yakın bi zamanda güncellenecegini yazmıştı ilasikte olan sistemlerin smile yönteminede gelecegini söylemiş. Hatta hipermeteoplara uygulanmıyodu onlarada başlamış sanırım. Astigmatta aks önemli oldugu için numara düzeltirken traşlama yapılıyo gözün kendi ekseninde dönme ihtimali oldugu için iris tanıma sistemi çok önemli.
    sistemler farklı çalışıyo ilasik buharlaştırıyo yakıyo, smile ise kesiyo.
    No touch dedikleri ise eski sistem olan prk nın yenilenmiş versiyonu gibi ama yüksek numaralarda iyi sonuç vermiyomuş ve iyileşme süreci uzun. Bakıldıgı zaman en güvenilir yöntem gibi geliyo flap olmadıgı için. Şuda bi gerçek i lasik in teknolijisi hepsinden iyi ve daha flap kopan birine denk gelmedim ben. Ama göz kurulugu baya sürüyomuş çünkü flap oluştururken sinirler kesildigi için.
    Ben astigmat agırlıklı gözlerim oldugu için smile yöntemine iris tanıma sistemini bekliyorum. Flap komplikasyonu açıkçası vazgeçirdi beni yoksa geçen sene olacaktım. Gözlük benim bi parçam oldu sanki ameliyat olsam bile onu takmadan göremeyecekmişim gibi geliyo.
    O dedigin lens gibi şeyin ismi lentikül. Onu çıkartırken falan hiç birşey hissetmiyosun olanlar var video çekmişler ordan biliyorum. Zaten alttan ve üstten kesildigi için sadece korneadan ayrıştırıyo doktor, iş oraya kalsa keşke dişimizi sıkarız artık😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ysrcp -- 18 Nisan 2019; 23:39:4 >

• Ysrcp Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bende araştırıyorum bu no touch yöntemiyle olupda ciddi derecede komplikasyon yaşayanlar var o yöntemi tamamen eledim gibi. ilasik çok güzel sonuçlar versede flap açma başımıza iş açabilceği için onuda eledim. Smile henüz çok yeni gibi dediğin gibi çoğu teknoloji daha yok smile da hiç oynamaman lazım ve doktor hatasına çok açık bir yöntem biraz işi şansa kalmış. umarım dediğin gibi smile çabucak güncellenir ilasikde ki teknolojiler gelir. Benimde gözüm 5 miyop 0.75 astigmat ikiside. gözlük lensden çok sıkıldım. bazen gidip smile olayım diyorum. Smile ne zaman yeni teknolojiler gelir allah bilir
  • Asliozz A kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Bende Konyada ikamet ediyorum.Dunya göze muayene oldum smile lazer uygun bulundu. Yalnız cok istiyorlar siz ne kadara oldunuz acaba fiyat bilgi verir misiniz?

• 7500 e oldum ben. 10.500 fiyat verdilerr başta 8900 e düştüler . en son 7500 de anlaştık . Dün kontrole gittim herhangi bir sorun yokmuş . Yavaş yavaş goruntu tam olacakmış .

• quote:

Orijinalden alıntı: Asliozz

7500 e oldum ben. 10.500 fiyat verdilerr başta 8900 e düştüler . en son 7500 de anlaştık . Dün kontrole gittim herhangi bir sorun yokmuş . Yavaş yavaş goruntu tam olacakmış .
    merhaba;

şuan için her ne kadar yeni ameliyat olmuş olsanız da gözlerinizde batma yanma ekrana bakarken bir sıkıntı yaşıyor musunuz merak ettim.bende relax mile düşünüyorum ama çok çekiniyorum
  • albertz kullanıcısına yanıt
    Hayır hiçbir şey olmadı . Ameliyattan sonra da 2_ 3 saat olacağı söylendi oda olmadı . Ameliyat olan ben değildim sanki hicbir şey yaşamadım . En ufak bir ağrı yanma göz yaşı akması olmadı. Kişiden kişiye degisiyormus. Acı eşigiyle ilgiliymis .

• quote:

Orijinalden alıntı: Ysrcp

Hocam yaklaşık iki senedir araştırıyorum. Yurt dışı yazıları tavsiyeleri okudum kafam çok karıştı. Eger gözleriniz astigmat agırlıklı ise smile şuan için iyi sonuç vermeye bilir dediginiz gibi eye tacker sistemi şuan için yok.
    Amerikada bi doktorun yazısını okudum smile yönteminin kesinlikle yakın bi zamanda güncellenecegini yazmıştı ilasikte olan sistemlerin smile yönteminede gelecegini söylemiş. Hatta hipermeteoplara uygulanmıyodu onlarada başlamış sanırım. Astigmatta aks önemli oldugu için numara düzeltirken traşlama yapılıyo gözün kendi ekseninde dönme ihtimali oldugu için iris tanıma sistemi çok önemli.
    sistemler farklı çalışıyo ilasik buharlaştırıyo yakıyo, smile ise kesiyo.
    No touch dedikleri ise eski sistem olan prk nın yenilenmiş versiyonu gibi ama yüksek numaralarda iyi sonuç vermiyomuş ve iyileşme süreci uzun. Bakıldıgı zaman en güvenilir yöntem gibi geliyo flap olmadıgı için. Şuda bi gerçek i lasik in teknolijisi hepsinden iyi ve daha flap kopan birine denk gelmedim ben. Ama göz kurulugu baya sürüyomuş çünkü flap oluştururken sinirler kesildigi için.
    Ben astigmat agırlıklı gözlerim oldugu için smile yöntemine iris tanıma sistemini bekliyorum. Flap komplikasyonu açıkçası vazgeçirdi beni yoksa geçen sene olacaktım. Gözlük benim bi parçam oldu sanki ameliyat olsam bile onu takmadan göremeyecekmişim gibi geliyo.
    O dedigin lens gibi şeyin ismi lentikül. Onu çıkartırken falan hiç birşey hissetmiyosun olanlar var video çekmişler ordan biliyorum. Zaten alttan ve üstten kesildigi için sadece korneadan ayrıştırıyo doktor, iş oraya kalsa keşke dişimizi sıkarız artık😊

Alıntıları Göster
    merhabalar, yazınızı okudum fakat bu flap dediğiniz şey nedir? gözün üzerindeki yüzeye kesik atıyorlar o mudur tam olarak anlayamadım. Ne gibi tehlikeleri vardır ben de yaklaşık25 gün önce Dünya Göz Ankara Tunus şubesinde muayene oldum smile için uygunmuş fakat sol gözümde lensten kalan bir kalıntı avrmış 9 aydır geçmemiş, damla verdi.

Benim işim bilgisayar üzerinde olduğu için günün en az 6 saati bilgisayara bakmak zorundayım. Ameliyat olduktan sonra bunu 1 seferde 20dakika olmak üzere yaklaşık 10-15 farklı zamanda yapmayı planlıyorum bu sayede göz kuruluğum ve ağrım olmaz diye düşünüyorum fakat zaten ameliyat olmadan ve yaklaşık 2 yıl lens sornası 9 aydır bırakmama rağmen göz kuruluğunu çekiyorum. şuan damla kullandığım halde baya gerildim göz kuruluğundan ve tamamen göz numaramın silinmemesinden korkuyorum.

1,75 miyop gözlerim 1 de astigmat varmış sanırım, bu flap ve komplikasyon işinden tedirgin oldum şuan, detaylarını yazabilirseinz çok memnun olurum.

teşekkürler.

• Rayjon32 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam smile tekniğinde flap yok zaten doktora güveniyosan tereddüt etme ol derim. Numaraların düşük zaten. Lazer yapmak için korneadan yaklaşık 100-110 micron kapakçık kaldırılıyo altına lazerle düzeltme işlemini yapıp geri kapatıyolar bu kapakçıga flap deniliyo. İşte o flap ten çekiniyoruz. Çünkü hiçbir zaman geri yerine yapışmıyo sadece epitel denilen bi doku var o kapatıyo üstünü. İşte o flap daha sonra darbeyle falan yerinden oynama ihtimali var.
    Ama şimdiye kadar öyle bişey duymadım ben. İnternetten bakarsanız az çok flap olayını pekiştirirsiniz. Smile tekniginede bakın farklarını anlarsınız.

• Arkadaşlar ben baya bir araştırma yaptım ve Smile şu an için sadece reklam ile ayakta duruyor. Eğer ilasikdeki özellikler gelirse tabii ki en iyi seçenek olacak ama şu an için olay tamamen paraya dönmüş. Geri dönüşler ilasik e göre çok kötü. Bence çok aceleniz varsa ya da belli bir amaç için olacaksanız ilasik ya da olmamak(flap ve göz kuruluğu riski yüzünden) en iyi seçenekler. Sistem gelişince smile belli ki vazgeçilmez olacak gibi tabii..

Edit:İmla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weneorn -- 26 Nisan 2019; 14:24:25 >
  • Eylül 2018'de smile lazer oldum sol göz 0.25 miyop 0.25 astimat sağ göz 0.25 miyop 1 astimat çok memnundum iki üç gündür sağ gözümde bir bulanıklık var bugün devlet hastanesine göz dr gittim gözümde bir katman olduğunu bir sey mi sıçrayıp yapıştı yada ameliyattan dolayı göz içinde mikroplazma mi oluştu karar veremedi ameliyat olduğum doktora görünmemi tavsiye etti önümüzdeki hafta gideceğim bir şekilde acaba başına böyle bir durum gelen varmı diye merak ettim

• Cok Geçmiş olsun size bende bayramdan sonra smile olacagim insallh ama böyle yorumlari okuyunca beni bir korku sariyor yine. daha önce olan arkadaşlar durumlarinizi guncellermisiniz ne durumda gözleriniz şuan. Bu arkadasin başına gelen durumla karsilasan varmi acaba? Bilgilendirir misiniz?

• Merhaba,
    Agustosta 19 yasina girecem miyop 7 astigmat 5 korneamda ince.Bu Ameliyat yontemi bana en uygun olani olarak dusunuyorum.Doktor vs. Oneriniz var mi?

• arkadaşlar bende bugun doktora gittim lazer için lasik düşünüyordum fakat film felan çektiler testler yaptılar prk uygun diyor doktor lasik istersen yapayım fakat %1 diyor kesin birşey diyemem diyor sana prk uygun olur diyor prk hakkında ne düşünüyorsunuz 3000 tl fiyat verdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 15 Mayıs 2019; 12:13:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ysrcp

Merhaba hocam smile tekniğinde flap yok zaten doktora güveniyosan tereddüt etme ol derim. Numaraların düşük zaten. Lazer yapmak için korneadan yaklaşık 100-110 micron kapakçık kaldırılıyo altına lazerle düzeltme işlemini yapıp geri kapatıyolar bu kapakçıga flap deniliyo. İşte o flap ten çekiniyoruz. Çünkü hiçbir zaman geri yerine yapışmıyo sadece epitel denilen bi doku var o kapatıyo üstünü. İşte o flap daha sonra darbeyle falan yerinden oynama ihtimali var.
    Ama şimdiye kadar öyle bişey duymadım ben. İnternetten bakarsanız az çok flap olayını pekiştirirsiniz. Smile tekniginede bakın farklarını anlarsınız.
    merhaba hocam yorumunuz için teşekkürler, yorumunuzu göremeden 6 mayısta dünyagöz'de ameliyat oldum fakat ameliyat olmadan 1 ay önce bir operatör doktora muayene olmuştum kendisi ilasik smile ikisine de uyumlu demişti, yeni doktor doçent ve kendisi gözümün gücünün yetmeyeceğini, numaranın düşük olduğunu ve dayanırsam prk nın benim için çok iyi olacağını söyledi. şuan prk oldum 6 mayısta aynı gün öğleden sonra ve ilk günler acılı geçmesine rağmen şuan çok memnunum. doktorunuzun tavsiyesi çok önemli. bu arada smile çok daha pahalı olmasına rağmen doktor paraya bakmadı, dedi ki ben seniyine yaparım ama risk almak istemiyorum numara kalır göz yapın çok uygun değil dedi. doktordan doktora risk göze alma oranı değişir dedi, ikiletmedim doktoru :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Rayjon32

merhaba hocam yorumunuz için teşekkürler, yorumunuzu göremeden 6 mayısta dünyagöz'de ameliyat oldum fakat ameliyat olmadan 1 ay önce bir operatör doktora muayene olmuştum kendisi ilasik smile ikisine de uyumlu demişti, yeni doktor doçent ve kendisi gözümün gücünün yetmeyeceğini, numaranın düşük olduğunu ve dayanırsam prk nın benim için çok iyi olacağını söyledi. şuan prk oldum 6 mayısta aynı gün öğleden sonra ve ilk günler acılı geçmesine rağmen şuan çok memnunum. doktorunuzun tavsiyesi çok önemli. bu arada smile çok daha pahalı olmasına rağmen doktor paraya bakmadı, dedi ki ben seniyine yaparım ama risk almak istemiyorum numara kalır göz yapın çok uygun değil dedi. doktordan doktora risk göze alma oranı değişir dedi, ikiletmedim doktoru :D

Alıntıları Göster
    gecmis olsun hocam bende agrısız lasik icin gıtmıstım kornea kalınlıgı uygun fakat ben sana önermiyorum dedi
    gözünün ön yüzeyi düzensiz dedi istersen yaparım ama ben tavsiye etmiyorum dedi sana prk uygun prk yapalım dedi
    wavefront felan varmış dedim :) o bir yazılım dedi cihazlarımızda var fakat her göze uygulamıyoruz sanada gerek yok dedi... lasik yaparım ama ilerde korneanda
    incelme dikleşme gelişebilir kornean tamamen uygun degil dedi %1 ihtimal riski var dedi lasik e 3500 prk 3000 fiyat verdiler gelicek hafta çarsamba prk yaptırıcam bakalım...

sizde ağrı sızı oldumu suangozlerınız nasıl aksine birde cumartesi pazar sınavım var çarşamba olursam 2 günde geçermi ağrısı felan acaba sizde nasıl oldudu hocam gozlerınız ne durumda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 18 Mayıs 2019; 9:8:59 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.