Şimdi Ara

REHBER: Raspberry Pi 3 ile Müzik Dinleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
17
Favori
20.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Selanik Pasaji'nda lineer adaptor yaptirdim, onunla kullaniyorum. 60-70 TL gibi mal oldu. Orijinal adaptoruyle arada buyuk fark goremedim. DAC mamboberry bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oan

Ben Selanik Pasaji'nda lineer adaptor yaptirdim, onunla kullaniyorum. 60-70 TL gibi mal oldu. Orijinal adaptoruyle arada buyuk fark goremedim. DAC mamboberry bu arada.

Kali var mi yoksa direk pi ye mi bagli

Mamboberry bildigim kadariyla slave bir kart ve clock sorunu olabilir diye okuyorum genellikle

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

quote:

Mamboberry bildigim kadariyla slave bir kart ve clock sorunu olabilir diye okuyorum genellikle

Valla karışık bir iş. Benim o kadar aklım ermiyor. Evet, mamboberry slave bir kart. Lakin kartta "Xpreso Fox ultra-low jitter oscillator" diye bir parça da var. Jitter bug'ı önlemek için konmuş olmalı. Ama eğer amaç buysa neden master mode'da çalışmıyor? Anlamadım, bilemiyorum. Sizim bilginiz varsa, anlatırsanız memnun olurum. Bu arada jitter bug dinlerken rahatça anlaşılabilecek bir durum mu, yoksa altın kulak mı olmak lazım?
    Lineer adaptörü DAC'a takıyorum. Mamboberry DAC ayrı olarak güce bağlanabiliyor, ayrıca istenirse RP3 de gücü DAC'tan alabiliyor. Mamboberry'de ister RP den ister DAC'dan, isterseniz de ikisine birden ayrı ayrı güç verebiliyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

Valla karışık bir iş. Benim o kadar aklım ermiyor. Evet, mamboberry slave bir kart. Lakin kartta "Xpreso Fox ultra-low jitter oscillator" diye bir parça da var. Jitter bug'ı önlemek için konmuş olmalı. Ama eğer amaç buysa neden master mode'da çalışmıyor? Anlamadım, bilemiyorum. Sizim bilginiz varsa, anlatırsanız memnun olurum. Bu arada jitter bug dinlerken rahatça anlaşılabilecek bir durum mu, yoksa altın kulak mı olmak lazım?
    Lineer adaptörü DAC'a takıyorum. Mamboberry DAC ayrı olarak güce bağlanabiliyor, ayrıca istenirse RP3 de gücü DAC'tan alabiliyor. Mamboberry'de ister RP den ister DAC'dan, isterseniz de ikisine birden ayrı ayrı güç verebiliyorsunuz.

Evet o parça jitter engellemek için.

Bu arada adı jitter. Jitterbug bir ekipmanın adı :)

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Bende pifi var. Üstüne boss da aldım ama daha adam akıllı karşılaştırma yapamadım.

İlk izlenim olarak boss'da baslar daha sıkı ve tok gibi ama pifi'de detaylar daha iyi gibi.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Boss rahat 2 hafta pişmeli. Ondan sonra Radyo Voyage bile çok güzel çalıyor :)

• Boss icin genel yorumlar bass iyi ancak high biraz kapali vs tarzinda, piano kali ile beraber oneriliyor, su an piano 2.1 dual modu acildi, yani iki kanala bir dac seklinde stereo modunda

Mamboberry de kali ile oneriliyor ancak kali olmayan halide boss a gore high daha acik caldigi yonunde

Sabre9018 audiphoronics icin hem kali hem kali olmayan hali butun dac larin onunde oldugu yorumlari var

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Boss icin genel yorumlar bass iyi ancak high biraz kapali vs tarzinda, piano kali ile beraber oneriliyor, su an piano 2.1 dual modu acildi, yani iki kanala bir dac seklinde stereo modunda

Mamboberry de kali ile oneriliyor ancak kali olmayan halide boss a gore high daha acik caldigi yonunde

Sabre9018 audiphoronics icin hem kali hem kali olmayan hali butun dac larin onunde oldugu yorumlari var

Sabre 9018 li model var bende dediğin gibi önde degil ama

Al birini vur ötekine hepsi ayni

300 lira bütçesi olan insanlar icin hepsi olur

Çok yakın hepsi bir birine

Yeni sabre9028 cikmis, onun suana kadarki en iyi pi dac oldugu yorumlari var

Evet 300tl ile en iyi boss gibi, mamboberry gelse ancak resmi olarak ben onu almak dusuncesindeyim

Bu arada iqaudio dac icinde guzel yorumlar var

• Birçok dactan evvel mamboberi vardı. Ama birsürü yeni dac çıktı. Ve en yenisi de boss.

• Sabre 9028 li pi dac çıkmadı henüz. Var mı link?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boss yada piona+kali den ziyade,

ES9028Q2M Bunu kullanan tecrübe eden var mı acaba ??

http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/audiophonics-dac-i-sabre-es9028q2m-raspberry-pi-3-pi-2-a-b-spdif-i2s-p-12105.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 4 Ağustos 2017; 2:36:29 >
  • spor911 kullanıcısına yanıt
    O aşırı yeni ve bir kısım onun Çin çakmasını beklemekte

• quote:

Orijinalden alıntı: spor911

Boss yada piona+kali den ziyade,

ES9028Q2M Bunu kullanan tecrübe eden var mı acaba ??

http://www.audiophonics.fr/fr/dac-diy/audiophonics-dac-i-sabre-es9028q2m-raspberry-pi-3-pi-2-a-b-spdif-i2s-p-12105.html

Roon forumda janis dac incelemeri yapiyor, su ana kadarki en begendi dac simdilik bu oldugunu soyledi

Sitede Kali'yle birlikte kullanılmiş. Aksesuar önerilen,En iyi performans için O da şart sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 4 Ağustos 2017; 13:29:58 >
    Bende araştırdım yorumlar olumlu şekilde evet, bu çipteki dacı alıcam.

Mamboberry resmi olarak derken neyi kast ettiniz? Ben internetten kendi sitelerinden aldim, memnunum.

• quote:

Mamboberry resmi olarak derken neyi kast ettiniz? Ben internetten kendi sitelerinden aldim, memnunum.

Hocam mesela allo tr garanti tr de satiliyor

O sekilde kast ertim

• Mambo cok iyi satis sonrasi servis veriyor yalniz. Bende bir sorun oldu, yenisini gonderelim dediler, sonra sorunun rpi'de oldugunu fark ettim, istemedim. Ama tr garantisini beklemenize degecek bir durum yok eger mambo istiyorsaniz.

• Adamlar Yunanistanda. Hızlı gider gelir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.