Şimdi Ara

REHBER: Raspberry Pi 3 ile Müzik Dinleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
17
Favori
20.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hrt hd dactan çok memnunum aslında. Ama Pi3 için yapılmış özel bir dac ile belki daha başarılı sonuçlar alınabilir diye düşünüyorum.
    Hem kulaklık sistemine hrt yi kaydırınca orası da bir iki tık iyileşir.

Daclar üzerine yoğunlaşsak biraz mesela en iyi sonucu hangisiyle alabiliriz? Dinleyen ya da inceleyen arkadaşlar yardımcı olur herhalde. Bulabildiklerimden bazıları:
    https://volumio.org/product/iqaudio-pi-dac-plus/
    http://hifimediy.com/i2s-raspberry-pi-dac
    http://www.audiophonics.fr/en/kits-modules-diy-dac/dac-pcm5102-i2s-p5-32bit384khz-raspberry-pi-p-8884.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 3 Mart 2017; 8:31:12 >

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    3.sü Raspberry pi3 mimarisine uygun görünmüyor.

Kalan ikisi de eşit oranda iyiler güzeller.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    HRT Microstreamer ve PC kombinasyonu üzerinde uzun süre Daphile kullandım. Arada deneme amaçlı olarak Volumio ve RuneAudio'yu Pi2+HRT üzerinde denemeler yaptım. Benim zevkime göre Daphile daha iyi sonuç vermişti. Ayrıca Volumio'da NAS'a bir türlü bağlantı kuramadığım için, ve arayüzünün web tabanlı olması yüzünden çok da sevmemiştim.
    Sonrasında Pioneer N50a aldım, geçiş nedenim daha önceden N50 ile HRT'yi kıyaslamam ve N50'nin çok daha iyi olması ve N50a'da bulunan Spotify Connect özelliğini istemem. Bir de açıkçası evde mühendislik yapmak istemedim. Hazır bir ürünü alıp sadece müziğe odaklanmanın daha iyi olacağını düşündüm. Herneyse, sonuçtan memnunum. N50'nin başka girişleri olması da cabası.
    Ancak en son sürüm Volumio'lar spotify connect kullanılabilir oluşu, ve sonradan aldığım es9023'tü sanırım, audiophonics i2s dac'ın performansının iyi bir besleme ile güzel ses vermesi, f/p olarak bu sistemleri çok daha öne taşıdı. N50'den vazgeçmesem de başka bir odaya alternatif olarak bunu yapmak istiyorum.
    Bir de açıkçası işin maddi kısmı var, N50a giriş seviyesi bir cihaz olsa da, çoğu kişi için (benim içinde), daha ilerisine geçmeyi düşünmediğim bir nokta, ve bu noktada verilen parayı hakediyor. Ancak n50a'yı alamasaydım, uzun süre boyunca Raspberry pi ve olası diğer daclar ile mutlu mesut yaşardım.
    İyi günler.

• https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-dac-pro/

Bir de arkadaşlar bunu tavsiye eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Kullandığınız hrt aşağıdaki model miydi?

http://www.audiostream.com/content/hrt-music-streamer-hd#QHcCGWPjoThfPL8J.97

Yok benimki microstreamer modeli, daha küçük bir model. Sizinkinin farklı olduğunu biliyorum, tahminen benimkinden daha kaliteli bir sesi vardır.
  • Anladım
  • Micro bende de vardı. Canlı heyecanlı bir sesi vardı. Fakat o kulaklık amfisiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Micro bende de vardı. Canlı heyecanlı bir sesi vardı. Fakat o kulaklık amfisiydi.

Üzerinde hem kulaklık hem de line out çıkış olan model benim ki.. Kulaklık ile kullanıyorum hala, çok keyifli bir dac..
  • Allo.com u incelemenizi tavsiye ederim. Jitter sorununu büyük ölçüde halletmiş gözüküyorlar. Son çıkardıkları Boss DAC Clock +DAC kombinasyonudur . Yakın gelecekte bir R2R DAC çıkaracaklarını ilan etmişlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkman -- 3 Mart 2017; 15:48:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: abacus

Merhaba,
    HRT Microstreamer ve PC kombinasyonu üzerinde uzun süre Daphile kullandım. Arada deneme amaçlı olarak Volumio ve RuneAudio'yu Pi2+HRT üzerinde denemeler yaptım. Benim zevkime göre Daphile daha iyi sonuç vermişti. Ayrıca Volumio'da NAS'a bir türlü bağlantı kuramadığım için, ve arayüzünün web tabanlı olması yüzünden çok da sevmemiştim.
    Sonrasında Pioneer N50a aldım, geçiş nedenim daha önceden N50 ile HRT'yi kıyaslamam ve N50'nin çok daha iyi olması ve N50a'da bulunan Spotify Connect özelliğini istemem. Bir de açıkçası evde mühendislik yapmak istemedim. Hazır bir ürünü alıp sadece müziğe odaklanmanın daha iyi olacağını düşündüm. Herneyse, sonuçtan memnunum. N50'nin başka girişleri olması da cabası.
    Ancak en son sürüm Volumio'lar spotify connect kullanılabilir oluşu, ve sonradan aldığım es9023'tü sanırım, audiophonics i2s dac'ın performansının iyi bir besleme ile güzel ses vermesi, f/p olarak bu sistemleri çok daha öne taşıdı. N50'den vazgeçmesem de başka bir odaya alternatif olarak bunu yapmak istiyorum.
    Bir de açıkçası işin maddi kısmı var, N50a giriş seviyesi bir cihaz olsa da, çoğu kişi için (benim içinde), daha ilerisine geçmeyi düşünmediğim bir nokta, ve bu noktada verilen parayı hakediyor. Ancak n50a'yı alamasaydım, uzun süre boyunca Raspberry pi ve olası diğer daclar ile mutlu mesut yaşardım.
    İyi günler.

Üstat n50 daphile den iyi mi çaldı

Merhaba Eray bey,
    N50 daphile'den iyi çaldı diyemem. Diyebileceğim tek şey; N50, Daphile+HRT DAC kombosundan iyi çaldı diyebilirim.
    Bunu diyebilmem için sanırım, 3ncü bir dac kullanmak gerekecektir. Ancak bir süre N50 kullandıktan sonra diyebilirim ki, insan Daphile'n LMS arayüzünü özlüyor. Hızlı, herşey yerli yerinde idi. N50'nin çok kötü. Kullanılıyor mu, kullanılıyor, ancak zor oluyor.

• Volumio kurduğu sistemine erişim sıkıntısı yaşayanların dikkatine:

En başından beri orada olan özellik "Volumio Hotspot" ile her zaman erişim sağlayabilirsiniz. Detayları en başta anlattım.

• Volumio kullanan arkadaşlar, dün volumio sayfasına yeni bir imaj koydular, çok güzelleşmiş, kolaylaşmış ve geliştirilmiş. Muhakkak denemenizi tavsiye ederim, volumioya karşı önyargılı biri olarak ben bile bayıldım.
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Bu güncelleme sayesinde arabirim hız kazandı. Bu da şikayet edilen bir durumdu.

• Mair kullanıcısına yanıt
    Bence en güzel gelişme network tarafında olmuş
    En büyük sorundu, şimdi bütün share leri kendi görüp tıkır tıkır bağlanıyor.
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Benimkine hiç yaramadı ama Dün akşamdan beridir hiçbir yolla erişemiyorum.

• Bunun üzerine ilk buluşma açılmıştır. Detaylar kendi başlığında.

• Mair hocam selamlar. Bendede Pi3 mevcut. Sadece 1 adet ip radyo dinlemek için kullanıyorum ama ses kalitesi çok kötü. Bunun sebebi kullanılan plugin mi acaba ? Üzerindeki lisanslı plugini bir arkadaş kurdu Pi forumdan. Bu konuda bilgi rica edebilirmiyim ?
    Saygılarımla.
  • fctmerkezi F kullanıcısına yanıt
    İnternet radyosu demek büyük ihtimalle düşük kalitede kayıt demek. Raspbery'nin temel ses çıkışının da çok başarılı olmadığını düşünürseniz sonuç gayet normal.
  • Hocam bende RP3 var. birde standart 2+1 logitec ses sistemi bulunmakta. hifiberry tarzı birşey alıp rp3 e bağlamak istiyorum. sorum şu ses kalıtesi olarak ne kadar farkeder. ses sisteminde malum standart kulaklık çıkışı var telefona vs. gibi bağlanan. bunu dac a hangi girişinden bağlarız. pek bu dac vs. işlerinden anlamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.