Şimdi Ara

[REHBER] Dos ve Windows Ortamında Nvidia Bios Flashlama/Yedekleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
13
Favori
7.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

B.M.W
    hocam ben laptoptaki 310m kartın 1.000 mV olan voltajını biraz ısıyı düşürmek için indirmek istiyorum. def. 606 mhz. stabiliteyi bozmayacak şekilde indirebildiğiniz kadar indirebilir misiniz voltajı? kendim çok editlemek istemedim anlamadığımdan. siz bana dosyayı atın, ben kendim yüklerim.

birçok laptopda biosu direkt olarak flashlayamıyorsunuz yani desktop kartlar gibi değil kendi kendini update yapamıyor, bu yüzden boşuna uğraşmayın derim onun yerine söküp macunu yenileseniz daha güzel olur mesela mx-4 sürseniz fark olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

B.M.W
    hocam ben laptoptaki 310m kartın 1.000 mV olan voltajını biraz ısıyı düşürmek için indirmek istiyorum. def. 606 mhz. stabiliteyi bozmayacak şekilde indirebildiğiniz kadar indirebilir misiniz voltajı? kendim çok editlemek istemedim anlamadığımdan. siz bana dosyayı atın, ben kendim yüklerim.

birçok laptopda biosu direkt olarak flashlayamıyorsunuz yani desktop kartlar gibi değil kendi kendini update yapamıyor, bu yüzden boşuna uğraşmayın derim onun yerine söküp macunu yenileseniz daha güzel olur mesela mx-4 sürseniz fark olacaktır.

laptopun garantisi bitmişti zaten, soğutma sistemini çıkarmak beni sıkan kısmı. o zaman ben bi mx-4 sürüp tekrar deneyeyim. laptopu alalı 4 yıl oldu kurumuştur macun

• Windows için olan dosyaları indiremedim. Yeni link gönderebilir misiniz?
    Ayrıca, Asus GT630 2GB 128 Bit ekran kartının fanını hangi programı kullandıysam 50'nin altına çekemedim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rifat38

Windows için olan dosyaları indiremedim. Yeni link gönderebilir misiniz?
    Ayrıca, Asus GT630 2GB 128 Bit ekran kartının fanını hangi programı kullandıysam 50'nin altına çekemedim.
    Teşekkürler.

dos artamı kısmında yeni yazan linkler var onlar win için.
  • quote:

quote:

Teşekkürler.

Dos ortamındaki linklerden **** ve dosya.tc olanlar ölü mediafirede yeni klasör zip dosyası var.
    Bahsettiğiniz aşağıdaki link ise indiremedim.

http://www.filedropper.com/yeniklasr

Görme engelli olduğumdan kullandığım ekran okuyucunun okuyamadığı bir düğme olabilir.
    Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Dos ortamındaki linklerden **** ve dosya.tc olanlar ölü mediafirede yeni klasör zip dosyası var.

Görme engelli olduğumdan kullandığım ekran okuyucunun okuyamadığı bir düğme olabilir.
    Saygılar.

mediafire den indirin o linkler çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Saygılar.

mediafire den indirin o linkler çalışıyor.

327KB'lık bir klasörü indirdim. Umarım doğru indirmişimdir.
    İçinde NVflash.exe dosyası var.

• gtx690'da iki tane gpu olmasından ötürü nvflash ile bios değiştirirken yapılması gereken ekstra veya farklı sıra bir komut gerekli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

gtx690'da iki tane gpu olmasından ötürü nvflash ile bios değiştirirken yapılması gereken ekstra veya farklı sıra bir komut gerekli mi?

nvflash dan sonra --index=0 ve --index=1 komutlarını ekleyebilirsiniz
  • komut satırına aynı anda yazmam sorun olur mu? yani ''nvflash --index=0 --index=1 -4 -5 -6 yeni.rom'' şeklinde yazabilir miyim?

yoksa önce ''nvflash --index=0 -4 -5 -6 yeni.rom'' yazıp flash yaptıktan sonra başka bir komut satırında ''nvflash --index=1 -4 -5 -6 yeni.rom'' mı yapmak gerekir ?
  • quote:

komut satırına aynı anda yazmam sorun olur mu? yani ''nvflash --index=0 --index=1 -4 -5 -6 yeni.rom'' şeklinde yazabilir miyim?

yoksa önce ''nvflash --index=0 -4 -5 -6 yeni.rom'' yazıp flash yaptıktan sonra başka bir komut satırında ''nvflash --index=1 -4 -5 -6 yeni.rom'' mı yapmak gerekir ?

ayrı ayrı yazmanız gerekiyor.
  • yardımın için teşekkürler
  • kgb.exe ile önce unlock sonra da bios içeriğinde bir iki hafifdeğişiklik yaptım (tabi önceden orjinal olanını ayrı bir yere kaydettim).

Preserve_Original_Checksum = 0

Fan_Min = 30 Fan_Max = 100

Max_Power_Target = 150

Max_Boost_Freq = 1240

Voltage = 1187500

yeni bios'ta voltage olarak 1,185 ayarladım ama afterburner'da voltaj 1,185 değil de 1,175 olarak kalıyor.. voltage kilidi açılmıyor mu? ayrıca afterburner da powertarget max 135 oldu. 150 olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 25 Mayıs 2013; 20:57:54 >
  • quote:

kgb.exe ile önce unlock sonra da bios içeriğinde bir iki hafifdeğişiklik yaptım (tabi önceden orjinal olanını ayrı bir yere kaydettim).

Preserve_Original_Checksum = 0

Fan_Min = 30 Fan_Max = 100

Max_Power_Target = 150

Max_Boost_Freq = 1240

Voltage = 1187500

yeni bios'ta voltage olarak 1,185 ayarladım ama afterburner'da voltaj 1,185 değil de 1,175 olarak kalıyor.. voltage kilidi açılmıyor mu? ayrıca afterburner da powertarget max 135 oldu. 150 olmuyor.

Gonderin biosu ben halledeyim birde katin guc girisleri hakkinda bilgi verir misiniz
  • teşekkürler gönderiyorum pm'den
    güç girişler 8+8pin ve psu 850w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 25 Mayıs 2013; 22:50:49 >
  • gtx690 'a nvflash ile bios atmaya çalışan olursa BMW nickli Emre arkadaşımın da yardımları sonucu edindiğim kendi tecrübemi paylaşayım:

1- ilk önce orjinal biosların yedeğini almalısınız. gpu-z programından bu işlemi her bir gpu için ayrı ayrı bios >> ''save to file'' yapın. ilk ve ikinci gpu bioslarını adlandırırken adlandırmayı uygun ve karıştırmaycağınız şekilde yapmanızı öneririm. (1.gpu için GK104_1.rom , ikinci için GK104_2.rom gibi) bu orjinalleri kaybetmeyin. kaybedersiniz de bu LİNK1 yardımcı olacaktır>>http://www.techpowerup.com/vgabios/

[REHBER] Dos ve Windows Ortamında Nvidia Bios Flashlama/Yedekleme

2- yeni bios oluşturmak için orjinallerin kopyalarını alıp o kopyalardan kullanmalısınız. öncelikle nvflash dosyalarını indirin. sonraki komut işlemlerini start>cmd ile yapın. dos üzerinden komutlar ilk sayfada belirtilmiş. burada şunu belirtmek isterim BMW'nin bana gönderdiği bir link var http://www.v3dt.com/nvidia/600/ bu linkteki komut oluşturma programı ile gtx690 için orjinallerin kopyalarına ve adlandırmalarına uygun şekilde her bir gpu için yine birer adet yani toplam iki adet bios oluşturuluyor ve bunlar nvflash klasörüne kaydedilmeli. (oluşturulan dosyaların başında MOD_ eki ekleniyor. örneğin MOD_GK104_1.rom ve MOD_GK104_2.rom gibi oluyor.) mutlaka iki tane ayrı ayrı bios oluşturun. bir adet bios oluşturup iki gpu 'ya da bu tek biosu atmaya çalışmayın, olmuyor)

bios olayını hallettim ama voltaj olayını geçemedim. biosları BMW ile birlikte yaptım. sağolsun çok yardımcı oldu. ama gpu da bir kontrol ünitesi vb bir şey var galiba. 1175mv üzerinde voltaj olmuyor.oc da pek olduğunu söyleyemem. gpu+40mhz oc oldu :) belki 850w psu yetmiyor ama voltage da artmadı..

[REHBER] Dos ve Windows Ortamında Nvidia Bios Flashlama/Yedekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 26 Mayıs 2013; 11:51:40 >

• ekran kartım zotac gtx570 buldugum bios güncellemeleri birtürlü sorunumu çözmedi benim ekran kartıma uygun bios güncellemesi hangisi yardımcı olurmusunuz

http://www.zotacusa.com/geforce-gtx-570-zt-50201-10p.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnun3,5

ekran kartım zotac gtx570 buldugum bios güncellemeleri birtürlü sorunumu çözmedi benim ekran kartıma uygun bios güncellemesi hangisi yardımcı olurmusunuz

http://www.zotacusa.com/geforce-gtx-570-zt-50201-10p.html

biosu neden güncellemek istiyorsunuz ?
  • ekran kartımın biosunu güncellemek istiyorum çünkü görüntüde sorun var aygıt yöneticisinde driver da uyarı işareti çıkıyor çalıştıra dxdiag konutu girdigimde ekran kartı bölümünde tüm degerlerde yok yazıyor yardımcı olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecnun3,5 -- 3 Mayıs 2014; 1:27:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnun3,5

ekran kartımın biosunu güncellemek istiyorum çünkü görüntüde sorun var aygıt yöneticisinde driver da uyarı işareti çıkıyor çalıştıra dxdiag konutu girdigimde ekran kartı bölümünde tüm degerlerde yok yazıyor yardımcı olursa sevinirim

kartı eğer 2. el aldıysanız ve aldığınız kişi kartın orj. biosunu değiştirmediyse bios atmanız size birşey kazandırmaz, ekran kartları anakart gibi değildir kolay kolay bios çıkmaz çok çok nadir firmalar karta bios update çıkarır bu markalar içinde zotac yok malesef.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.